VIDEO: Krajští úředníci budou pohromadě
PLZEŇ - Lidé už mohou vyřizovat všechny záležitosti, které se týkají krajského úřadu, v jednom areálu. Přispělo k tomu slavnostní otevření nové administrativní budovy v Petákově ulici. Ta pojme 62 úředníků.
PLZEŇ - Lidé už mohou vyřizovat všechny záležitosti, které se týkají krajského úřadu, v jednom areálu. Přispělo k tomu slavnostní otevření nové administrativní budovy v Petákově ulici. Ta pojme 62 úředníků.
Ostrava - Před běsnícími školáky se nedokázal ubránit ani dospělý muž.
Petrovice I - Ještě nedozněly ohlasy na Petrocup 2008 a pořadatelé turnaje v malé kopané už spřádají plány na další ročník. Konání tohoto sportovního klání totiž výrazně oživuje prostory petrovického hřiště i dění v obci.
Chlum u Třeboně - Místo tří a půl roku za loupež bude Václav K. z Českých Velenic sedět ve věznici s ostrahou jen dvacet měsíců za podvod. Uložil mu je v pondělí Krajský soud v Českých Budějovicích.
Mladá Boleslav/ Členové představenstev bytových družstev se nyní snaží řešit velmi zásadní problémy.
Žárovice -Obzvlášť brutálním způsobem přepadl v pondělí ráno neznámý lupič čtyřiaosmdesátiletou ženu ze Žárovic u Plumlova.
Přerov -Proti výstavbě parkoviště už několik měsíců bojují obyvatelé Bratrské ulice v Přerově.
Polička - Markéta Kutilová je humanitární pracovnicí a zároveň novinářkou. V současné době se snaží pomáhat znásilněným ženám.
Plešovice - Jak se vyrábí drcený kámen nejmodernější technologií? V sobotu se to dozvěděla spousta návštěvníků Plešovic.
Brusel - Představte si situaci: Je vám přes padesát a dopracovali jste se k největšímu platu za svou kariéru. Jako starší zaměstnanec jste ale se svým platem „ohrožený druh“ a pokud ztratíte místo, jen těžko vás někdo v tomto věku zaměstná.
Karvinsko/ Města Karviná a Havířov získala stamiliony korun na integrovaný rozvoj města. Menší města a obce v okrese podpoří z dotačních peněz školství, volnočasové aktivity, revitalizaci veřejných prostranství či opravy bytového fondu.
Krnov - Krnovský motorkářský klub pomáhal místním technickým službám bourat nebezpečná dětská hřiště, která nesplňovala normy Evropské unie.
Kroměřížsko - Dušičkové květinové vazby, věnce nebo kytice už mohou lidé pár dnů nakupovat v květinářstvích na Kroměřížsku. Blíží se totiž Památka zesnulých. Zájem ze strany zákazníků prodejci teprve očekávají.
Most - Tisíce čtenářů a sportovců si mají užívat komfortu jako plavci v bazénech s masážními bublinami. Bývalá mostecká vláda si před šesti lety půjčila na výstavbu aquadromu. Současná vláda přemýšlí o bankovním úvěru na záchranu zchátralé sportovní haly a knihovny.
Lenešice - Práce na odklízení sutin po zřícené kostelní věži v Lenešicích se pomalu blíží k závěru.
Třebíč - Třebíčské školy mohou získat od města peníze na vypracování žádostí o granty z evropských fondů.
Slaný, Kladno - Jedno z nepopulárních opatření chystá pro příští měsíce slánská radnice. Lidé budou muset opět kvůli bydlení v královském městě sáhnout hlouběji do kapes.
České Velenice - Peníze na projekt na rekonstrukci osvětlení ve sportovní hale v Českých Velenicích jsou jen krůček od schválení.
Jižní Čechy - Vláda schválila financování jihočeské dálnice D3 ze soukromých peněz.
Region - Do chat v Miloticích nad Opavou, Široké Nivě a Krasově se vloupali do svého zatčení dva ziskuchtiví hoši z Ostravy.
Ostrava - Četné a hlavně rozporuplné diskuse vyvolaly na www.msdenik.cz články o krajských volbách, které se týkaly poměrně drtivé porážky ODS a především předchozího hejtmana Evžena Tošenovského.
Šumperk/ Velké Losiny - Ještě hodně dlouho budou doznívat emoce po fotbalovém derby mezi Šumperkem a Losinami. Čtyři góly. Dva tisíce diváků. Tuna emocí. To je lakonický popis nedělního fotbalového utkání dvou týmů z čela divize.
Liberec - Významně rozšířit svou malou sluneční elektrárnu by chtěla liberecká strojní a elektrotechnická průmyslová škola. Na střechách má místa dost a podle ředitele Josefa Šorma chce zkusit zažádat o potřebné peníze už v letošním roce.
Komentář - Novinové stránky nyní přetékají analýzami, co udělala vláda Mirka Topolánka špatně. Proč se zem během dvou dní přebarvila z modré na oranžovou. Většinou to je několik, nejlépe deset bodů, vypočítávajících chyby. Topolánkovo sprosťáctví, přeběhlíky, aféru Morava, špatnou „komunikaci“ s lidmi a tak dále.
Pelhřimov - Obyvatelé v Rynárecké ulici v Pelhřimově zůstali přes víkend opět bez vody. A to se jim už přestává líbit.
Bystřice nad Pernštejnem - Třináct milionů a 400 tisíc korun se podařilo Bystřickým získat na úpravu zříceniny hradu Zubštejna.
Praha - Penzijní fondy zřejmě dojdou řady změn. Chystá je ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas, který v pondělí předložil vládě návrh na druhou etapu důchodové re-formy. Do poloviny ledna by už měl na stole ležet hotový zákon.
Libice nad Doubravou - Dokud část areálu libického zámku patří obci, rekonstrukce nezačne. To tvrdí jednatel firmy Archatt.
Český Krumlov - Českokrumlovské nízkoprahové zařízení Bouda rozšíří záběr volnočasových aktivit. Vedle hudby a výtvarných projektů mládež pronikne také do tajů filmové tvorby.
Hradec Králové - Podle odborníků na dopravu by stačilo současnou křižovatku v Hradci rozšířit. Obří průjezdný okruh za 300 milionů způsobí problémy na dalších křižovatkách.
Třebíč - Ke spokojenosti mají lidé z Hartmannovy ulice v Třebíči pořád na míle daleko. Ač se poté, co se Deník začal zajímat o váznoucí revitalizaci jejich panelového domu, práce pohnuly kupředu, v termínu se zřejmě nestihnou.
Ústí nad Labem - Na půl hodiny vypadlv pondělív 17 hodin v centru Ústí nad Labem proud.
Ústí nad Labem - Město si chce vzít další miliardový úvěr. Předloni si totiž už půjčilo miliardu od Evropské investiční banky. Chce tak financovat rozvoj města v rámci integrovaného plánu. Podle vedení města ale není důvod k obavám. Úvěr chce splácet z evropských dotací.
Český Těšín/ Uplynulou neděli stačilo koupit si v českotěšínské farnosti lahodný koláč či sladký dortík, a byl z toho dobrý skutek. Jak to? Již počtvrté tam byla při příležitosti Misijní neděle, která se slaví v katolické církvi na celém světě, otevřena Misijní kavárna.
Bruntál - Zlé sny má od 17. října třiaosmdesátiletá stařenka z ulice Pod Vrbami v Bruntále. Tehdy si do bytu vpustila neuváženě škodnou.
Kralupy/ Dva roky nedostalo město dotaci na větší akci. To by se teď po volbách mělo změnit
PLZEŇ - Budoucí hejtmanka Emmerová chce prosadit zrušení poplatků v parlamentu, ředitelům nemocnic se plán sociálních demokratů nezamlouvá.
Bohumín/ Šok. Jedině toto slovo může vystihnout pocit, která má Marta Lastomírská z Bohumína, když si čte v novinách o tom, že její bývalý obchodní partner – tuniský podnikatel Kais Hanafi – byl po 11 letech trvajícím sporu v kauze krachu cestovní kanceláře Oasis Tours osvobozen.
Kolínsko - Na otázku položenou žákům čtvrté třídy, co nejraději dělají na internetu, zazněla jednoznačná odpověď: „Hrajeme hry.“ Stejnou odpověď jsme dostali od Míši a Jakuba z páté třídy 2. ZŠ v Kolíně.
Chrudimsko - Konečně je po volbách, život ve městech a obcích se vrátí do starých kolejí. Do časů, kdy se na voliče za každým rohem nezubí regionální politici.
České Budějovice - Místo tří a půl roku za loupež bude Václav K. z Českých Velenic sedět ve věznici s ostrahou jen dvacet měsíců za podvod. Uložil mu je v pondělí krajský soud. K odvolání obžalovaného změnil rozsudek Okresního soudu v J. Hradci.
Vodňany - Dominik Kameníček ze Šumperka se přijel s rodiči podívat v sobotu do Střední rybářské školy (SRŠ) ve Vodňanech. Chce tady totiž studovat.
Čáslav - Neúspěch ve škole řešte jinak než trestem. Přesně toto říká Martina Radovnická z Čáslavi, kterou mnozí znají hlavně jako Miss Kutné Hory 2005, nebo také jako Dívku Obzorů Kutnohorska. Dnes se však ubírá úplně jiný směrem a svůj čas věnuje především dětem, které mají problémy v učení.
Brněnsko - Jeden den, tři okradení důchodci a několik tisíc korun v kapse. Takové skóre zvládli v pátek tři muži a jedna žena, kteří objížděli okolí Brna a snažili se okrást staré lidi. K tomu, aby se dostali do bytů, snažili se důchodcům namluvit, že chtějí koupit ořechy nebo potřebují vodu.
Jindřichohradecko - Nově zvolené krajské zastupitelstvo, ve kterém mají nejvíce hlasů představitelé ČSSD v čele s novobystřickým starostou Jiřím Zimolou, může ovlivnit budoucí vývoj některých oblastí. Lídři stran bilancují volební výsledky, ve hře jsou obavy i očekávání.
Přerov -Hned ke dvěma loupežným přepadením došlo v neděli 19. října po půlnoci v Přerově. Násilníci si v obou případech vytipovali za své oběti ženy.
Holčovice - Čtyři a půl miliónu korun dostali Holčovičtí přímo z poslanecké sněmovny na nový chodník v centrální části obce. Ten bude hotov již koncem listopadu.
Slaný - Pomohly by kamery. Město na ně ale peníze nedá a lidé za monitoring platit nechtějí.
Přerov -Hned ke dvěma loupežným přepadením došlo v neděli 19. říjnapo půlnoci v Přerově. Násilníci si v obou případech vytipovali za své oběti ženy.
České Budějovice - Pan otec Richard (43) má vyživovací povinnost ke svým čtyřem dětem v celkové výši 2050 korun měsíčně.