
Kraje jsou připraveny na svou první videokonferenci
OSTRAVA - Většina krajských úřadů se dnes připravovala na svou první virtuální konferenci. Prostřednictvím videotelefonů budou ve středu jednat informatici ze všech 14 krajů.
OSTRAVA - Většina krajských úřadů se dnes připravovala na svou první virtuální konferenci. Prostřednictvím videotelefonů budou ve středu jednat informatici ze všech 14 krajů.
PRAHA - "Jsou to nehorázné pomluvy," zlobí se odstavený šéf železničních odborů.
Rozhovor s jediným žijícím Čechoslovákem, který pracoval vpadělatelské dílně koncentračního tábora v Sachsenhausenu.
PRAHA -Na zprvu věrohodná slova neznámého muže doplatila v pondělí dne 10. září teprve jednadvacetiletá dívka z Prahy. Ta chtěla vyměnit eura za české koruny. "Výhodná" směna peněz ale nakonec skončila podvodem.
ÚSTÍ NAD LABEM - Provozování výherních hracích přístrojů chce omezit město Ústí nad Labem. Radní už odsouhlasili návrh obecně závazné vyhlášky, která stanoví, kde tyto automaty provozovány být nesmí. A těch míst bude hodně.
MORAVSKÉ BUDĚJOVICE - Už i v Moravských Budějovicích funguje zařízení občanského sdružení Střed. Komu je určeno? Těm, kdo se octli v obtížné situaci.
VYSOČINA - Žáci a studenti, kteří musí za vzděláváním dojíždět i desítky kilometrů, mají šanci na jízdném ušetřit poměrně dost peněz. Musí ale vědět, jaké slevy dopravní společnosti poskytují.
PRAHA - Mezi Prahou a Ingolstadtem teď bude opět týden co týden pendlovat Petra Kostovčíková. Tentokrát ne proto, aby zasedla v porotě Bailanda nebo tančila v soutěži StarDance, ale aby společně s Jaroslavem Kunešem vyučovala zájemce základům těch nejatraktivnějších společenských tanců.
JIČÍN - Ne každý, kdo se pustil do podnikání, sklízí úspěchy. Jsou firmy, které během své činnosti upadly do platební neschopnosti, na některé bylo vyhlášeno exekuční řízení a některé skončily v konkurzu.
PLZEŇ - Žáci dostanou příští rok od města příspěvek na ubytování při lyžařském výcviku, maximálně 700 korun
BRNO – Brněnský krajský soud se začal zabývat kauzou nelegálního dovozu drog zLatinské Ameriky do Evropy.
GLOSA - Letos za prvních sedm měsíců spáchaly děti do patnácti let více trestných činů než mladiství od patnácti do osmnácti. To je strašné!
ZLÍNSKÝ KRAJ - Památník Velké Moravy ve Starém Městě na Uherskohradišťsku se dočká rozsáhlé rekonstrukce. Současná stálá expozice již nevyhovuje standardním potřebám domácích i zahraničních návštěvníků. Opravy si vyžádají deset až 13 milionů korun, na financování projektu se bude podílet Zlínský kraj, Slovácké muzeum v Uherském Hradišti a Moravské zemské muzeum v Brně, peníze chtějí získat i z takzvaných norských fondů, řekl starosta Starého Města Josef Bazala.
ÚSTECKÝ KRAJ - Policisté začali ve větší míře odcházet od policie od začátku letošního roku, kdy vstoupil v platnost nový zákon, který mění pravidla služby.
BABICE - Povodí Moravy letos opraví část Baťova kanálu mezi obcemi Spytihněv a Babice. Vymění zde zhruba sedmdesát let staré a dnes již poškozené dlaždice z betonu, které stabilizují svahy koryta unikátní vodní cesty.
BRNO – Brněnský krajský soud se začal zabývat kauzou nelegálního dovozu drog z Latinské Ameriky do Evropy.
Brno–střed - Půl i více hodinové kroužení ulicemi a hledání místa k zaparkování. Podobný obrázek zná každý Brňan, který bydlí v centru. Radní městské části Brno–střed se proto rozhodli, že v Kopečné ulici nechají postavit parkovací dům s více než sto třiceti místy.
OLOMOUCKO - Zemědělci se hájí: Mlékárny nám platí pořád stejně. Zdražení podle odborníků ovlivňuje dění na světovém trhu.
ÚSTECKÝ KRAJ - Policisté začali ve větší míře odcházet od policie od začátku letošního roku, kdy vstoupil v platnost nový zákon, který mění pravidla služby. Na severu Čech odešlo již sto policistů, další stovka ještě odejde.
BRNO - Zdeněk Housar zKroměříže přinutil vBrně kpohlavnímu styku dvacetiletou poštovní doručovatelku, půjde za to za mříže.
PRAHA - Snížení reálných platů učitelů, přiškrcení rozvoje škol a přezíravý vztah ke vzdělání. To všechno bude podle představitelů školských odborů důsledkem schválené reformy veřejných financí.
VYSOČINA - Žáci a studenti, kteří musí za vzděláváním dojíždět i desítky kilometrů, mají šanci na jízdném ušetřit poměrně dost peněz. Musí ale vědět, jaké slevy dopravní společnosti poskytují.
Letos za prvních sedm měsíců spáchaly děti do patnácti let více trestných činů než mladiství od patnácti do osmnácti. To je strašné!
VYSOČINA - Žáci a studenti, kteří musí za vzděláváním dojíždět i desítky kilometrů, mají šanci na jízdném ušetřit poměrně dost peněz. Musí ale vědět, jaké slevy dopravní společnosti poskytují.
BRNO - Z.H. z Kroměříže přinutil v Brně k pohlavnímu styku dvacetiletou poštovní doručovatelku, půjde za to za mříže.
STŘEKOV - Střekovská radnice od svého proklamovaného úmyslu koupit lázně Dr. Vrbenského a nechat je zrekonstruovat neustoupila. Dospěla však k názoru, že nejvýhodnější pro ní bude počkat až na nucenou dražbu.
PELHŘIMOV - Lepší komfort nabídne v brzké době svým pacientům pelhřimovská nemocnice. Ta by měla od příštího roku projít rozsáhlou rekonstrukcí.
JIHLAVA - Nelogický sled čísel mají zatím pavilony jihlavské psychiatrické léčebny. Trojka úplně chybí.
JIRKOV - Jirkovská radnice měla v plánu rekonstrukci ubytovny pro bezdomovce v ulici Boženy Němcové. Kvůli chybějícím financím ale z rekonstrukce s velkou pravděpodobností sejde.
ZLÍNSKÝ KRAJ - Celkem 18,7 miliardy korun budou až do roku 2013 čerpat z Regionálního operačního programu Zlínský a Olomoucký kraj. Peníze jsou určeny hlavně na zlepšení dopravní infrastruktury, rozvoj a obnovu regionů či projekty v cestovním ruchu. Jako první mohou obě hejtmanství, případně obce, čerpat peníze na opravy silnic, v první výzvě si mezi sebe oba regiony rozdělí 1,68 miliardy korun, řekl zlínský hejtman Libor Lukáš.
ZLÍNSKO - Kraj počítá s tím, že daňové příjmy v letošním roce budou asi o 50 milionů až 60 milionů korun vyšší, než původně hejtmanství očekávalo. Peníze navíc chce kraj použít výhradně na snížení úvěru přijatého od Evropské investiční banky (EIB), řekl hejtman Libor Lukáš. Kraj si od EIB půjčil na investice 1,5 miliardy korun.
ZLÍN - Zlínský kraj přispěje více než sedmi miliony korun na opravy a výstavbu nemovitostí v areálech svých nemocnic. Z peněz například rozšíří počet parkovacích ploch u interní kliniky Krajské nemocnice T. Bati, vymění část oken a střešní krytiny v Kroměřížské nemocnici, část ploché střechy opraví také zařízení v Uherském Hradišti. Novinářům to dnes řekl hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš.
ADAMOV - Už v červnu příštího roku se budou moci turisté znovu kochat výhledem z adamovské rozhledny Alexandrovky. Alespoň si to tak plánují místní radní.
TŘEBOŇ - Rekonstrukce ulic U Barborky, která byla hotová na konci června, a Klofáčovy dokončené v srpnu, si vyžádaly investici v celkové výši 8 milionů korun. Třeboň ovšem nemusela celou opravu hradit z vlastní kapsy, podařilo se jí totiž získat peníze od ministerstva financí.
LITVÍNOV - Muž, který se vloupal do auta, bytu a rodinného domu, čelí obvinění ze čtyř trestných činů
DĚČÍN - Praktici na Děčínsku se zatím nerozhodli, zda budou ve středu 19. září stávkovat. Většina své ordinace otevře
OKŘÍŠKY - Jednání o řešení dopravní situace v Okříškách, které se uskutečnilo na krajském úřadě v Jihlavě, poodkrylo karty v dalším vývoji.
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Za loupež v čerpací stanici ÖMV v Mariánských Lázních hrozí pachateli až deset let vězení. Pachatele už policisté zadrželi. Peníze stačil utratit ve výherních automatech
VELKÁ CHMELIŠNÁ - Přestavba bývalého hostince ve Velké Chmelištné na zázemí hospice a sanatoria pomalu finišuje. „Předpokládáme, že s potřebnou finanční podporou budeme s rekonstrukcí hotovi během podzimu,“ uvedla předsedkyně Společenství Androméda Lenka Petříčková.
OSTRAVA - Osm let vězení za podvody – takový rozsudek v pondělí 10. září vynesl Krajský soud v Ostravě nad českotěšínským podnikatelem Radkem Zwierzynou, který hraje klíčovou roli v kauze kontroverzního podnikatele Radovana Krejčíře.
REGION - Třetina školáků v kraji nedostává kapesné. Netruchlí. Bohatstvím je pro ně totiž rodina
Letos za prvních sedm měsíců spáchaly děti do patnácti let více trestných činů než mladiství od patnácti do osmnácti. To je strašné!
VÝCHODNÍ ČECHY - Prodám zámek. Zn.: Solventnímu a slušnému zájemci
VÝCHODNÍ ČECHY - Prodám zámek. Zn.: Solventnímu a slušnému zájemci.
JIHLAVA - Nelogický sled čísel mají zatím pavilony jihlavské psychiatrické léčebny. Trojka úplně chybí.
OSTRAVA - Kolik dostávají? Za co utrácejí? Kolik by si přáli mít a co je pro ně bohatství? Žáci moravskoslezských základních škol odpovídali nejen na tyto otázky v exkluzivním průzkumu Deníku.
DĚČÍNSKO - Někde platí kulturu a podporují kluby důchodců, jinde financují asistenční služby. Města nabízejí i pečovatelské domy či domovy důchodců.
BABICE - Povodí Moravy letos opraví část Baťova kanálu mezi obcemi Spytihněv a Babice na Uherskohradišťsku.
PROSTĚJOVIČKY - Rada kraje před časem doporučila krajským zastupitelům, aby schválili dotaci na vybudování obecní studny v Prostějovičkách. Ta má být základem místního vodovodu.
HAVLÍČKOBRODSKO - Policejní statistiky vypovídají o neobyčejném jevu: za prvních sedm měsíců tohoto roku spáchaly děti do patnácti let víc trestných činů než mladiství mezi patnácti a osmnácti.