Měla to být pozitivní změna pro obě dvě strany. Útočník Zdeněk Zmeškal se mohl posunout z okresního přeboru do toho krajského a Berounu měl přinést tolik potřebné nastřílené góly. Jenže nová spolupráce končí prakticky ještě dříve, než začala, a rozhodně ne v dobrém. Zmeškal se obrátil na redakci Deníku s tím, že mu klub nezaplatil za přestup a nyní chce, aby se vrátil zpátky do Višňové, kde na podzim nastupoval.
Ve fotbale se děje leccos. A tenhle příběh je jedním z těch, které rozhodně zaujmou. Útočník Zdeněk Zmeškal se mohl posunout z okresního přeboru do toho krajského a Berounu měl přinést tolik potřebné nastřílené góly. Jenže nová spolupráce končí prakticky ještě dříve, než začala, a rozhodně ne v dobrém. Zmeškal se obrátil na redakci Deníku s tím, že mu klub nezaplatil za přestup a nyní chce, aby se vrátil zpátky do Višňové, kde na podzim nastupoval.
Trutnovští policisté v těchto dnech řeší další případ nevýhodné investice, kterou poškozený nalezl na internetu, přičemž následně přišel o částku 1,3 milionu korun.
Když mu došly peníze, vzal zlodějské nádobíčko a vydal se vybrat pokladničky u samoobslužných myček aut. Trochu svérázné pojetí bankomatů mu vycházelo až do noci z úterý na středu. Strážníci táborské městské policie mladého muže chytili při činu, když se snažil o nastřádané mince okrást vysavač u Tesca.
Na důvěřivost doplatila seniorka z Děčínska, kterou podvodníci vydávající se za architekta ze Švédska a námořníka z Itálie připravili o více než 1,5 milionu korun. Těžko uvěřitelným případem se zabývají kriminalisté.
U příležitosti Dne učitelů se v úterý v Praze a dalších univerzitních městech uskutečnily protesty proti podmínkám vyučujících a zaměstnanců na humanitních a společenskovědních univerzitních oborech. Podle organizátorů jsou nedůstojné, neboť nedosahují úrovně středoškolských vyučujících ani těch, kteří na vysokých školách vyučují technické obory. Jak pro Deník uvedl koordinátor iniciativy Hodina pravdy na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy Michael Hauser, rozdíly na této univerzitě mohou být až dvojnásobné. Sám je docentem na katedře občanské výchovy a filozofie, přičemž docenti humanitních a společenskovědních oborů berou kolem dvaatřiceti tisíc korun hrubého.
Kvalifikovaný pečovatel, který se v domácím prostředí stará o několik malých dětí a dostává za to od státu peníze, zatímco jejich rodiče mohou být v práci. Model, který s úspěchem funguje například v Německu nebo Rakousku, u nás však dosud ne. Piráti by rádi hlídání dětí v soukromé domácnosti uzákonili také v Česku. „V poskytování předškolní péče patří Česká republika k nejhorším v Evropě,“ upozornila pirátská poslankyně Olga Richterová. Do sněmovny nyní míří zákon, který by tzv. sousedskou dětskou skupinu zavedl.
/VIDEO/ Stovky vysokoškolských vyučujících i studentů se v úterý účastní protestní akce, která poukazuje na kritickou situaci humanitních a společenskovědních oborů na vysokých školách. Akci s názvem Hodina pravdy podpořil i Vysokoškolský odborový svaz, který vyhlásil symbolickou stávkovou pohotovost.
Téměř rok vykrádal šestačtyřicetiletý cizinec rodinné domy ve Zlínském kraji a na Vysočině. Bral šperky a peníze, které potom prodával v sousedním státě, ve své domovině. Získanými penězi pak splácel dluhy.
Svědeckými výpověďmi další pětice trenérů a trenérek a zakladatele spolku pokračovalo v pondělí 27. března u Okresního soudu v Lounech hlavní líčení s Lucií St. Ta čelí obžalobě z přečinů podvodu a dotačního podvodu, podle státního zástupce si část peněz atletického spolku Bohemia sport Žatec ponechala pro vlastní potřebu. Obhajoba se snaží dokázat její nevinu, což mají podle obžalované podpořit výslechy dalších předvolaných svědků.
Pelhřimov se vylidňuje. Za posledních deset let městu ubylo téměř sedm stovek obyvatel. To trápí vedení města i kvůli tomu, že přichází o velké peníze do rozpočtu. „Hlavním důvodem úbytku obyvatel je fakt, že mladí lidé z Pelhřimova odcházejí do větších měst za prací,“ uvedla mluvčí radnice Andrea Unterfrancová.
Nekupují si menstruační vložky. Jednoduše na ně nemají peníze. Nahrazují je tím, co zrovna mají po ruce. Tedy toaletním papírem, novinami či různými hadry. Politici i odborníci proto hledají způsob, jak ženám v podobné situaci pomoci. Jednou z cest je daň z přidané hodnoty (DPH).
Z Prahy odcestovala mladá Slovenka Mirka Parízková před osmi lety do exotického Kataru. Pracuje tam jako trenérka na zdravotní klinice na oddělení fyzioterapie a plat má na české poměry královský. V zemi, kde je luxus běžný standard, ale zbytečně neutrácí. „Co vydělám, dám na péči o opuštěná zvířata. Zachraňuji kočky z ulice, které by vůbec jinak neměly šanci,“ říká.
Už druhý podvod s podobnou zápletkou řeší tento týden hradečtí policisté. Sedmdesátiletá žena vložila 1,2 milionu korun do bitcoinmatu, své úspory možná už nikdy neuvidí. Falešnému bankéři, který z ženy peníze vylákal, hrozí až 8 let ve vězení.
Už druhý podvod s podobnou zápletkou řeší tento týden hradečtí policisté. Sedmdesátiletá žena vložila 1,2 milionu korun do bitcoinmatu, své úspory možná už nikdy neuvidí. Falešnému bankéři, který z ženy peníze vylákal, hrozí až 8 let ve vězení.
Přes půl milionu korun postupně vylákal ze ženy z Nymburska internetový podvodník. Použil historku o lékaři v zahraničí, který by rád odletěl domů do České republiky, ale nemá peníze. Věc nyní řeší policisté a připomínají, že podobných případů je stále více.
Cizí vinou zmařený podnikatelský záměr, nebo rafinovaný a předem promyšlený podvod? Takové dilema řeší Krajský soud v Ostravě, který se tento týden začal zabývat případem Martina B. (48 let) z Opavy.
Stačí chvilka nepozornosti, špatné kliknutí nebo důvěřivost při zadávání platebních údajů a mnohaleté úspory v řádech desetitisíců korun mohou skončit v rukou podvodníků. V záchraně ukradených peněz pak banky i policisté hrají o minuty. Internetových podvodů dlouhodobě přibývá, v Královéhradeckém kraji policisté řešili za poslední tři měsíce na 200 případů. "Když to šel manžel nahlásit na kriminálku, řekli mu, že je tenhle týden už čtvrtý," říká žena z Jičína, které při nedávném phishingovém útoku z účtu zmizelo 90 tisíc korun.
Cizí vinou zmařený podnikatelský záměr, nebo rafinovaný a předem promyšlený podvod? Takové dilema řeší Krajský soud v Ostravě, který se tento týden začal zabývat případem Martina B. (48 let) z Opavska.
Novinka z dílen amerického Dodge má hořkosladkou příchuť. Ta hořká část je dána faktem, že se jedná o rozlučkový model – poslední muscle car značky, poháněný benzínovým motorem. Ta sladká část tkví ale v tom, že se jedná o jedno z nejšílenějších produkčních aut planety, které si nese mnoho prvenství. Navíc za super peníze!
V úterý nastínil ministr zemědělství Zdeněk Nekula plán, jak chce zatočit s drahými potravinami za pomoci armády kontrolorů. Podle Deníkem oslovených expertů je to málo a stát by se měl zaměřit i na daňové úniky do zahraničí. Účinnější by podle nich bylo doplnit kontrolory i právní rámec v podobě snížení DPH.
/FOTO, VIDEO/ Koncerty, výstavy, slavnostní vyřazení žáků, ale také třeba učební prostory pro informatiku s 3D tiskárnou. K tomu všemu bude sloužit nová aula na nymburské Základní škole Letců R.A.F. Vedení školy tak proměnilo někdejší drátěné šatny, které pamatují jako děti i dnešní čtyřicátníci, k využívání hodnému pro součanou dobu.
Evropský parlament schválil minulý týden velkou většinou hlasů směrnici o takzvané uhlíkové neutralitě budov. Výsledek není definitivní, následují jednání s členskými státy. Už teď je však jisté, že se to dotkne každého člověka. Jsou to rozumné úspory, nebo nesmyslný zářez do peněženek? „Jsem zásadně proti, zvítězila koalice zelených, v českých podmínkách je to nerealizovatelné,“ prohlásila místopředsedkyně Evropského parlamentu Dita Charanzová za ANO. Čeští europoslanci se ovšem neshodnou, jak ukazují rozhovory, které Deník přináší.
Pokud vložíte své úspory do bitcoinmatu, nikdy své peníze neuvidíte, varuje policie. I v jednom z posledních případů, které vyšetřuje na Hradecku, hrál svou roli.
Táboráky vyděsilo údajné přepadení. Měli se ho dopustit dva Ukrajinci, kteří údajně s nožem v ruce přepadli muže u bankomatu a okradli ho o peníze, následně pak další dvojici prý obrali o peníze, mobil a nastartované auto. Podle vyjádření policejní mluvčí však nic takového policie nešetří a nemá z víkendu ani nahlášeno.
Táboráky vyděsilo údajné přepadení. Měli se ho dopustit dva Ukrajinci, kteří údajně s nožem v ruce přepadli muže u bankomatu a okradli ho o peníze, následně pak další dvojici prý obrali o peníze, mobil a nastartované auto. Podle vyjádření policejní mluvčí však nic takového policie nešetří a nemá z víkendu ani nahlášeno.
Ke kroku, jenž má pomoci získat desítky milionů korun ze zkrachovalé Sberbank, se v těchto dnech rozhodli představitelé obcí a měst na jižní Moravě i Vysočině. Své požadavky pramenící z obav, že na své peníze nedosáhnou, se rozhodli vzít zpět, a neblokovat tak prodej banky včetně pohledávek. Peněžní instituce se v České republice dostala do problémů poté, co Rusko začalo válku na Ukrajině.
Fotbalový klub SFC Opava se znovu dostal na scénu opavského zastupitelstva. V původním programu jednání, které se konalo v pondělí 20. března, žádný bod k fotbalu nefiguroval, ale nakonec byl na žádost náměstka Vladimíra Schreiera (ANO 2011) přidán.
Justýně Koubové je sice teprve devatenáct, ale už teď by mohla být příkladem pro mnoho o desítky let starších lidí. Minimálně v přístupu, že když má člověk nějaký sen, má si za ním jít.
Na společné soužití s dvaapadesátiletým mužem nevzpomíná rozhodně v dobrém jeho o deset let mladší družka. Její partner ji měl urážet, tahat z ní peníze a vyhrožovat jí.
Jsou na tom čeští důchodci ve srovnání se zahraničními dobře, nebo špatně? Takovou otázku si klade většina stávajících penzistů i lidé, kterým se blíží věk odchodu do důchodu. Je ale těžké na to odpovědět. Každá země Evropské unie má jiný důchodový systém a liší se nejen způsob výpočtu důchodu a doba odchodu do penze, ale také způsoby valorizace.
Podvodná komunikace v online prostředí, falešné profily krásných lékařů, vojáků, svobodných atraktivních žen v nesnázích, emaily, zprávy a telefonní hovory od rádoby bankéřů i fiktivních policistů. To všechno mohou být nástroje podvodníků jak ze zranitelných osob, většinou seniorského věku, vylákat osobní údaje a zbavit je nenásilně finančních prostředků. I na jihu Čech těchto případů přibývá.
Školení o kryptoměnách v podání falešného analytika investiční společnosti dovedlo pětapadesátiletou ženu z Hořovicka až do banky, kde si půjčila dvě stě tisíc korun na investování. K tomu přidala ještě další peníze – a o všechno přišla.
Hezké chvíle na sluníčku na náměstí Míru v Mělníku se pro matku dvou dětí, z nichž jedno je autistické, změnily v otřesnou zkušenost. Stačila chvilka nepozornosti a z lavičky zmizel její batoh se všemi věcmi, doklady a penězi. Pár, který ji o něj připravil, okamžitě utratil lup v nedaleké herně.
Vybrat pět milionů během dvou měsíců. Tak zní plán třicetiletého Romana, který bojuje s vážnou formou rakoviny. Jak sám říká, je smutné, že jeho život je doslova v rukou ostatních lidí, kteří mu na léčbu, která by ho mohla úplně vyléčit, buď přispějí, nebo ne. O jeho příběh jste projevili obrovský zájem, a i díky vám má dnes na účtu už milion. Bohužel to nestačí.
Z loupeže je obviněný jednadvacetiletý mladík, který podle policistů ve Znojmě napadl a okradl taxikáře. K jeho dopadení zřejmě přispěli také čtenáři Deníku, který o pátrání po muži informoval minulý týden.
Skoro deset tisíc mladých Čechů založí rodinu ihned po střední škole nebo ještě během studia, většinou však neplánovaně. Na roli rodičů nejsou dostatečně připraveni. Často nedokončí studium, nestihnou si pořídit bydlení, něco ušetřit, ani začít budovat kariéru, upozornili odborníci z projektu Neviditelní, jenž se zabývá sociálními skupinami, které v Česku propadávají systémem.
Levně koupit a draho prodat. Ideálního byznysového modelu dosáhne při provozu auta jenom málokdo. Většina běžných řidičů se musí smířit při prodeji ojetiny s nějakou ztrátou. To ale neznamená, že se nemůžete snažit jí minimalizovat. Níže jsme dali dohromady reálné a funkční rady, jak můžete zvýšit zůstatkovou cenu svého auta.
Poslední dobou se takzvaně roztrhl pytel s weby, které prostřednictvím sbírek pomáhají lidem, kteří se ocitli v kritické životní situaci. O pomoc často žádají matky, které s malými dětmi zůstaly na vše samy. Jak jim sbírky pomáhají a do jaké míry dokážou štědrost využít?
/FOTO, VIDEO/ Spisovatelův životní elán a chuť psát neutuchá. V Mariánských Lázních Vladimír Páral převzal čestné členství ve spolku Mariánský, po svém oglosoval přijetí, a také se svěřil, co je jeho poslední ctižádostí.