Moskva - Rusové mají pozitivní vztah k armádě a brannou povinnost považují za prospěšnou školu života. Vyplývá to z průzkumu státní agentury VCIOM, o němž informovala agentura Interfax. Polovina Rusů je přesvědčena, že i v nynější tíživé hospodářské situaci jsou výdaje na zbrojení prioritní.
Praha - Nynější senátní volby budou znamenat propad příjmů ze státních příspěvků za mandáty hlavně pro ČSSD a ODS. Polepší si naopak stranické rozpočty zejména KDU-ČSL a hnutí ANO. Strany a hnutí nyní dostávají od státu ročně 855.000 korun za zákonodárce, od ledna vzroste dotace podle schváleného zákona na 900.000 korun. Příspěvky plynou seskupením, která úspěšné kandidáty navrhla. Případné politické přestupy senátorů nemají na směřování peněz vliv.
Jičín – Kostel sv. Jakuba většího je nejen nádhernou církevní stavbou, ale může se pochlubit i unikátními varhany, které byly v roce 2006 prohlášeny chráněnou movitou památkou.
V Chomutově se v minulých dnech otevřelo Centrum duševního zdraví, které propojuje sociální a zdravotní služby pro duševně nemocné. Tým odborníků má být mezistupněm mezi lůžkovou a ambulantní péčí, za klienty bude dojíždět. Na vybudování centra se podílel poskytovatel sociálních služeb Focus Labe, Psychiatrická léčebna Petrohrad a Ústecký kraj.
Plaňany - Pozor, tvrz v ohrožení! Podobné věty a výzvy k záchraně špýcharu se rozletěly po internetových a facebookových stránkách jako vítr. Oč jde? Zastupitelstvo městyse Plaňany na Kolínsku rozhodlo o demolici takzvané staré sýpky alias špýcharu pro jeho havarijní stav a ohrožování bezpečnosti okolí.
Nebovidy – Příhodného počasí, které v sobotu vyčarovalo ještě docela příjemné teploty bez deště, využili na tvrzi v Nebovidech k velkému úklidu a údržbě.
Karlovy Vary - Možná je to znovu jen zbožné přání, možná se to konečně podaří. Oprava Císařských lázní, která by měla stát 600 milionů, dostává konkrétní obrysy, ovšem miliony od státu jsou zatím jen přislíbené.
Ústí nad Labem - Senátorem za Ústecko bude opět Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz). V druhém kole senátních voleb post obhájil před univerzitním profesorem Františkem Holešovským (ANO). Doubrava volby vyhrál se ziskem 57,90 procenta hlasů.
Pardubice - Policisté v souvislosti s oznámeným případem ztracené platební karty zjišťují totožnost muže na snímku, který vybíral peníze z blíže nespecifikovaného bankomatu.
Brno - Jednotky dobrovolných hasičů zaměřující se na dopravní nehody, likvidaci hmyzu nebo záchranu ve vodě. I to je součást plánu na zlepšení požární ochrany v Brně, který schválili v úterý brněnští zastupitelé.
Nové Město na Moravě – Tři miliony šest set tisíc korun hodlá rozdělit mezi sportovní kulturní a sociální organizace a spolky v příštím roce novoměstská radnice.
Česká Skalice - Guinejsko-české Divoké bubny, hronovští kozáci Heebie Jeebies a další hudební kapely se dnes večer od 20 hodin představí v českoskalické Sokolovně na tradičním benefičním festivalu People for Africa aneb Nasajem s Masajem.
Hradec Králové - Je neuvěřitelné, jakým způsobem někteří lidé naletí podvodníkům. Případ, který se stal v Hradci Králové, by posloužil jako skvělý námět pro úspěšnou krimikomedii.
Nové Strašecí – Pokud se na základní škole vyhlásí bleskový sběr papíru, všichni vědí, o co jde. Tento sběr má ve škole už dlouhou tradici. Škola ho organizuje třikrát do roka, vždy ve dvou dnech, a aktivně se na něm podílí sami žáci. Ti nejenže do budovy školy spolu s rodiči přináší kila papíru, ale také pomáhají s jeho evidencí a následnou nakládkou.
Teplice - O téměř devadesát tisíc korun se neoprávněně obohatil 48letý muž, který utrácel peníze své matky. Z bankovního účtu více jak osmdesátileté ženy postupně vybíral různě vysoké částky a to včetně peněz, které byly úřady zasílány na její účet jako příspěvek na péči v domově důchodců.
Kraslice - Odvrátit hrozbu nedostatku vody pro tisíce lidí v Kraslicích a jejich okolí by mohlo vybudování speciální retenční nádrže. Ta by dokázala surovou vodu pro její následnou úpravu zadržet a zpomalit její odtok. Otázkou je, zda se podaří sehnat peníze na její vybudování. Náklady se totiž pohybují okolo šedesáti milionů korun.
Mladá Boleslav - Městská policie v Mladé Boleslavi se dlouhodobě potýká s nedostatkem lidí, do ideálního počtu tu chybí téměř čtvrtina strážníků. Proto se vedení radnice rozhodlo zvýšit jim plat.
Tišnov - Je to zhruba patnáct let, co lidé v Tišnově poprvé vyslechli plán na stavbu parku pod kostelem. Dodnes ale na novou relaxační zónu čekají marně.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - V našem regionu je obor kouzel a triků spojen s jedním konkrétním jménem. Jiří Hadaš čaruje především pro děti, ale udivuje svým uměním i dospělé. V říjnu se Jiří Hadaš stal prezidentem Českého magického svazu (ČMS).
Frýdek-Místek - Počítá se s tím, že evidence tržeb bude spuštěna v první fázi od 1. prosince pro podnikatelské subjekty v oblasti ubytovacích a stravovacích služeb, další fáze budou následovat až do poloviny roku 2018, kdy e-tržby mají být zavedeny plošně.
Nové Město na Moravě – Více než 150 tisíc korun letos vydělala už pátá benefice Na jedné lodi, ve vlnách života novoměstské obecně prospěšné společnosti Portimo. Akci navštívilo na 800 příznivců dobročinnosti a zábavy. Vybrané peníze pomohou dětem, ale i dospělým nacházejícím se v nepříznivé sociální situaci.
Východní Čechy - Příbuzným po obětech heparinového vraha Petra Zelenky soudy před osmi lety přiznaly celkové odškodné zhruba dva a půl milionu korun. Nejenže dodnes od Zelenky neviděli ani korunu, musí navíc z přiznané částky dokonce platit daň.
Podkrkonoší - Do konce roku musí projít revizí všechny kotle do 300 kilowattů, které jsou připojeny na teplovodní okruh. Prakticky tedy všechny na tuhá paliva.
Prackovice nad Labem – Ekologické sdružení Děti Země se již pět měsíců snaží od Ministerstva dopravy ČR získat studii Ústavu struktury a mechaniky hornin Akademie věd České republiky (AV ČR) o analýze příčin sesuvu na dálnici D8 v Českém středohoří. Neúspěšně.
Kobylí – Vzrušená diskuze provázela poslední zasedání zastupitelů v Kobylí. Kvůli změnám v tamním obecním muzeu. Současné vedení obce rozhodlo, že po třinácti letech skončí s posledním říjnovým dnem placená vedoucí a o chod muzea se od listopadu opět začne starat kobylský Klub přátel historie.
Hodonín – Osudy mezipokladny, nezdaněného trezoru nebo příručního fondu hodonínské tělovýchovné jednoty Sokol v pátek projednával okresní soud. Na lavici obžalovaných se hájil bývalý starosta Sokola, městský radní a kandidát TOP 09 v posledních krajských volbách Kamil Vinklárek.
Východní Čechy - Příbuzným po obětech heparinového vraha Petra Zelenky soudy před osmi lety přiznaly celkové odškodné zhruba dva a půl milionu korun. Nejenže dodnes od Zelenky neviděli ani korunu, musí navíc z přiznané částky dokonce platit daň.
Praha – Tři čtvrtiny Čechů mají své peníze u více než jedné finanční instituce. Nejčastěji od své banky odcházejí kvůli poplatkům, sazbám a kvalitě služeb. Vyplývá to z průzkumu EY Global Consumer Banking Survey 2016 společnosti EY, zaměřujícího se na chování drobných klientů bankovního sektoru.
Tachovsko – Není to tak dávno, kdy hospoda bývala centrem vesnického dění. Domlouvaly se v ní společenské akce, a pokud někdo sháněl řemeslníka, nebylo jistějšího místa.
Plaňany – Pozor, tvrz v ohrožení! Podobné věty a výzvy k záchraně špýcharu se rozletěly po internetových a facebookových stránkách jako vítr. Oč jde? Zastupitelstvo městyse rozhodlo o demolici tzv. staré sýpky alias špýcharu pro jeho havarijní stav a ohrožování bezpečnosti okolí.
Praha – Už dva měsíce pátrají policisté z Úval na Praze-východ po dvou mužích, kteří podle oznámení od vedení místní prodejny potravin připravili pokladní o tisíce. Mělo k tomu dojít 23. srpna, kdy brigádnice pracující na pokladně v supermarketu ani nepostřehla, že přišla o peníze. Jasno přineslo až pozorné sledování kamerového záznamu: vyplývá z něj, že ženu obsluhující kasu bezprostředně po sobě oklamali dva suverénně vystupující muži. V pátek to připomněla policistka Eva Kropáčová v souvislosti s tím, že policisté zveřejnili záběry zachycující podezřelé a obracejí se na veřejnost s žádostí o pomoc. Jakékoli podněty k případu jsou vítány na 158; volat je možné o přímo na číslo policejní služebny v Úvalech 974 881 760.
Praha /VIDEO/ – Hodně neobvyklý případ loupeží s použitím žluté dodávky řeší už měsíc kriminalisté III. obvodu pražské policie. Pětici podezřelých zadrželi – nemají ale pochybnosti o tom, že kromě dvou skutků, pro které dotyčné stíhají, figurovali tihle muži i jimi používané auto také v dalších případech loupežných přepadení, které jejich oběti dosud nenahlásily. „Hledáme další poškozené," obrátila se v pátek na veřejnost Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.
Horní Poříčí – Na návštěvu pracovnice pojišťovny dlouho nezapomene důchodce z Horního Poříčí na Letovicku. Naletěl totiž podvodnici a přišel o bezmála devadesát tisíc korun. Žena zazvonila u dveří jeho domku s tím, že má pro něj zajímavou nabídku pojištění s peněžním bonusem. „Muž ji pozval domů. Když mu chtěla vyplatit slibovaný bonus, měla jen pětitisícovku. Důchodce neměl nazpět, ale při hledání peněz si podvodnice všimla, kde má schované úspory. Pak spolu ještě chvíli mluvili a žena odešla s tím, že peníze rozmění v místním obchodě," popsal případ policejní mluvčí Bohumil Malášek. Když se žena dlouho nevracela, senior zjistil, že naletěl. Z domu mu totiž během nečekané návštěvy zmizelo téměř devadesát tisíc korun.
Olomouc – Protikorupční policie navrhla obžalovat po několika letech vyšetřování aktéry rozsáhlé kauzy Mostecké uhelné společnosti (MUS). Před soud chce postavit kvůli podezření z tunelování a podvodného ovládnutí společnosti pět bývalých manažerů a z přijetí úplatku podezírá bývalého náměstka ministra průmyslu Roberta Sýkoru. Žalobce se nyní seznamuje se spisem, řekl dnes Petr Šereda z olomouckého vrchního státního zastupitelství.
Brno – V Jihomoravském kraji znovu narůstá počet nově nakažených žloutenkou. Za poslední týden přibylo 25 případů, sdělila v pátek ředitelka protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek. Na přelomu září a října přitom přibylo za týden jen devět případů, což ale hygienici nechtěli předčasně označovat za ústup. Od začátku roku zaznamenali na jižní Moravě 319 potvrzených případů.
Turnov - Jde o zmenšenou kopii Prozatímního divadla v Praze. Prozatímní však stále zůstává i jeho zázemí. Divadlo v Turnově má sice krásný a reprezentativní sál, s tím ostatním už je ale větší problém.
Chodov - Buďte vidět, přežijete je název projektu, jehož podzimní ročník rozjíždí Středisko prevence kriminality při Městské policii Chodov. Strážníci v rámci výkonu své služby rozdávají vybraným účastníkům silničního provozu reflexní pásky.
Hradec Králové - Dvaadevadesátiletý muž z Hradce Králové zaplatil za pět měsíců více než 760.000 korun kartářce, která mu slibovala získat hlavní výhru v loterii ve výši 95 milionů korun. Policisté ženu obvinili z podvodu, za který jí hrozí až osm let vězení, dnes to zjistila na webu královéhradecké policie.
Chrudim – Stromky, vysázené v Chrudimi při nedávné revitalizaci železniční trati mezi zdí hřbitova sv. Kříže a přejezdem silnice na Slatiňany, z velké části uschly. Doplatily tak na letošní absenci srážek spojenou zřejmě s malou péčí.
Větrný Jeníkov – Udělat chodníky kolem hlavních silnic nebo raději novou silnici k rybníku. Zrekonstruovat zámek, domov pro seniory nebo poskytnout peníze na odborné učebny místní základní školy či nechat zasíťovat další parcely nebo zrekonstruovat sociální byty.
Rakovník - Až ke konci příštího roku dojde k odstranění takzvané výběrčí budky v historickém centru města Rakovníka. Řekl to starosta města Pavel Jenšovský (ČSSD). Vedení radnice totiž na svém zasedání schválilo úvodní studii parkovacího systému na Husově náměstí.
Slavte s námi již poosmé Světový den spoření v pátek 21. října - přijďte na naše filiálky, využijte pro své peníze atraktivní úrokovou sazbu na našich vkladech a užijte si prémiovou péči.