
Peruc přispěje na ozdravné pobyty dětí, oslavy hasičů i dopravu lékařky
Peruc - Radní rozdělovali příspěvky, někteří žadatelé ale musejí své žádosti doplnit.
Peruc - Radní rozdělovali příspěvky, někteří žadatelé ale musejí své žádosti doplnit.
Prostějov – Bezpečněji by od pondělka měli přecházet lidé u školy v ulici Dr. Horáka v Prostějově. Město zde nechalo nově nasvítit a zvýraznit přechod pro chodce. Ten slouží hlavně dětem, jejich rodičům a pedagogům ze školy, která se nachází hned v sousedství. V blízkém okolí je však také několik školek.
Olomouc – Oblečení, módní a bytové doplňky, knihy, hry, hračky nebo třeba nádobí přijímají od úterý 26. ledna organizátoři Dobročinného blešího trhu, jehož druhý ročník připravuje Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci.
Praha - Bezkontaktní platby se prosazují stále více. Důvodem je rychlost, jednoduchost a bezpečnost takové operace. Používání karty, kterou jen jednoduše přiložíte ke čtecímu zařízení, patří již k běžnému uživatelskému standardu. Jak vyplývá z průzkumu společnosti Master Card, tímto způsobem hradí výdaje mezičasem asi devět z deseti spotřebitelů.
Bošovice – Problémy jim způsobila špatná projektová dokumentace. Trvalo to, ale letos přeci jenom dojde k položení asfaltu v bošovické lokalitě Rybníček. Délka plochy, na které se bude pracovat, dosahuje až sto padesáti metrů.
Jihlava - Pěti obcím na Jihlavsku a městysi Nový Rychnov na Pelhřimovsku se před Vánocemi objevil na účtě nezanedbatelný finanční obnos.
Ústecký kraj – Přes šedesát lidí zaplnilo v pondělí před osmou hodinou ráno vestibul Krajského úřadu v Ústí nad Labem. Kraj totiž začal přijímat žádosti o kotlíkové dotace.
Podpora lidí, kteří si chtějí vyměnit starý neekologický kotel za nový, je ze strany měst stále větší. Kromě pěti, někde dokonce 10 procent příspěvku z pořizovací ceny kotle, nyní některá města nabízejí lidem i bezúročnou půjčku na předfinancování nového kotle a topného systému. Aby lidi ke koupi nového kotle motivovali.
Ústecký kraj, Mostecko - Kraj rozdělí 156 milionů korun na kotlíkové dotace. Už přijal přes dvě stě žádostí. Lze je podávat do konce března nebo do vyčerpání peněz.
Praha - Vláda dnes schválila materiál o možných řešeních důsledků uzavření uranového dolu v Rožné u Dolní Rožínky na Žďársku. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informoval ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Podle dokumentu přijde státní podnik Diamo útlum těžby od letoška do konce roku 2018 celkem na 235,8 milionu korun. Je to stejná částka, o které už ministerstvo průmyslu informovalo loni v listopadu. Dokument ministerstva zároveň uvádí, že tyto peníze bude muset stát podniku přidat z rozpočtu.
Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes na jednání vlády podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) zablokoval schválení investiční pobídky pro firmu INA Lanškroun, a ohrozil tak prý vznik 900 pracovních míst. Mládek to uvedl na twitteru. Babiš jeho kritiku odmítl s tím, že materiál zablokován nebyl. Odložení rozhodnutí podle něj domluvili náměstci obou resortů, Mládkův přístup popsal jako "klasickou hru na navýšení rozpočtu". Podle Babiše se nejdříve musí najít zdroj financí, na který Mládek při sestavování rozpočtu na letošní rok zapomněl.
Chomutov – Páteční incident na chomutovské poště byl opravdu pokusem o loupež. Velice svérázným pokusem. Vyplývá to z nově zveřejněných informací od policie.
Hodonín – Policisté v Hodoníně vyšetřují vloupání do bytu v panelovém domě v Brandlově ulici. Zloděj úřadoval v pátek dopoledne, když majitelé nebyli doma. „Pachatel využil otevřených vstupních dveří, nebo ho někdo do společných prostor domu vpustil. Poté vystoupal po schodech a násilně překonal dveře do bytu," informoval v pondělí hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.
Poděbrady - Další podvodnický fígl uplatnil darebák na pětaosmdesátiletém seniorovi ve Velkém Zboží. Policie zná popis lumpa.
Praha - Kontrola zavazadel cestujících na letištích (v minulosti pak rovněž na hraničních přechodech) - a k tomu dohled nad přeshraničními zásilkami všeho druhu: od těch nejmenších poštovních balíčků až po zaplněné lodní kontejnery či naložené kamiony. Taková je představa většina lidí o činnosti celníků.
Liberecký kraj /GALERIE/ - Téměř čtyřicítka lidí nocovala z neděle na pondělí ve vestibulu krajského úřadu.
Karlovarský kraj - Tak trochu informační zmatek provází tak zvané kotlíkové dotace, o jejichž čerpání mohou lidé v regionu kraj letos požádat. Peníze žadatel obdrží na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.
Mostecko - Policie hledá zloděje, který odnesl z balkónu a parapetu hrnce s jídlem, maso a pivo. Další zloděj kradl přímo v bytě, když majitel spal.
Karlovarský kraj - Lidé požadují o dotacích podrobnější informace
Ústecký kraj - Kraj rozdělí 156 milionů korun. Žádosti lze podávat do konce března nebo do vyčerpání peněz.
Melbourne - Českou tenistku Andreu Hlaváčkovou spolu s jejím partnerem ve smíšené čtyřhře Polákem Lukaszem Kubotem zpovídala Jednotka pro bezúhonnost tenisu (TIU) kvůli podezřelým sázkám na jejich zápas prvního kola mixu na Australian Open proti španělskému páru Lara Arruabarrenaová, David Marrero.
Praha – Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zjistil, že výběr peněz za zásahy u dopravních nehod hasičům komplikuje nesoulad v zákonech. V roce 2014 měli dostat od pojišťoven přes 300 milionů korun, kvůli konfliktu v zákonech ale nezískali ani polovinu. NKÚ o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Upozornil také na to, že generální ředitelství Hasičského záchranného sboru (HZS) nesjednotilo pravidla pro úhradu některých služeb, které mohou hasiči za peníze poskytovat.
Zavedení obchodníci se změně přizpůsobí, ale někteří trhovci uvažují o ukončení prodeje
Plzeň – Redaktorka Deníku vyrazila s městskou policií do terénu. Jak se žije lidem bez domova? Čtěte v naší reportáži.
Zastupitelé na pátečním jednání schválili koupi akcií Frýdecké skládky za 25,2 milionu korun. Chtějí získat i zbylý podíl drobných akcionářů.
Karvinsko - Podpora lidí, kteří si chtějí vyměnit starý neekologický kotel za nový, je ze strany měst stále větší. Kromě pěti, někde dokonce 10 procent příspěvku z pořizovací ceny kotle, nyní některá města nabízejí lidem i bezúročnou půjčku na předfinancování nového kotle a topného systému. Aby lidi ke koupi nového kotle motivovali.
Praha – V České republice bylo ke konci loňského roku v oběhu téměř 2,1 miliardy bankovek a mincí, což je meziroční nárůst o téměř šest procent. Hodnota peněz v oběhu stoupla z předloňských 468 miliard korun na více než 508 miliard Kč. Vyplývá to ze statistik České národní banky. Údaje nezahrnují hodnotu a počet pamětních mincí.
Čmoudící kotloví veteráni by díky dotaci už ovzduší. znečišťovat neměli. Jejich majitelé mohou od 1. února požádat Moravskoslezský kraj o stopadesátitisícovou dotaci na nový, už ekologický kotel.
Pardubice - V pardubickém kláubu ABC se ve čtvrtek večer uskutečnila benefiční akce Help Jam Fest. Muzikanti hráli pro Tomáše Vagenknechta z Chrasti.
Hodonín /FOTOGALERIE/ – Tři kamarádky Anetta Podkalská, Mirka Hnilicová a Denisa Čížková se rozhodly pomoct dětem s onkologickým onemocněním. Už téměř rok a půl pořádají různé akce, kde ze vstupného nasbírají peněžní dar pro děti z onkologické kliniky v Brně.
Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Nejen nový pavilon onkologie, ale také lékárna, parkoviště nebo nutná výstavba nového pavilonu porodnice. To jsou témata, kterými v těchto dnech žije ředitel Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi Luděk Kramář. V rozhovoru vysvětlil nejen to, proč byl rok 2015 pro nemocnici významný i z historického hlediska, ale také to, co je v plánu na ten letošní.
Kladno – Vyrostl v Kročehlavech, odkud léta hlavně pražští šíbři tahali talenty do špičkových klubů. Teď se Martin Nový stal nejlepůší trenérem města Slaný.
Třebíč - Úřad práce podal žalobu na třebíčskou firmu Via alta. Ta se měla zavázat, že za evropské peníze poskytne rekvalifikační kurzy 404 nezaměstnaným. Ve stanovené lhůtě do konce roku 2012 však devadesátidenní kurzy absolvovalo jen 387 lidí.
Kostelec nad Labem – Zhruba na pětatřicet milionů korun vyšlo odbahnění a rekultivace Mlýnského náhonu, jenž protíná město. Kostelečtí na tuto akci získali dotaci, ze které uhradili devadesát procent celkových nákladů.
Klatovsko – Přinášíme další díl seriálu o zajímavostech regionu, v němž nahlížíme do novin starých sto i více let, abychom zjistili, co zajímavého se psalo v minulosti.
Jindřichohradecko – Co přinesl uplynulý týden na stránkách Jindřichohradeckého deníku? Každou sobotu najdete na tomto místě přehled událostí.
Znojemsko – Přání některých rodin, aby i ve velmi vážné nemoci mohly nechat dožít svého blízkého doma, se splní i v tomto roce. Domácí hospic, který měl peníze na fungování jen do konce roku, může i letos spoléhat na pomoc kraje. Klienti se rekrutují z celého regionu, znojemská radnice poukazuje na malý podíl obyvatel města. Také proto přispívá několika desítkami korun. Peníze z kraje by měly takřka zajistit roční provoz.
Madrid – Jak být šťastný? Tato otázka figuruje mezi nejčastějšími otázkami roku 2015 v internetovém vyhledávači Google. Mezi dotazy typu „co dělat když", hledali loni uživatelé Googleu nejvíce pomoc proti nudě. Jak být šťastný se těžko radí, jelikož každý si pod štěstím představuje něco jiného. Španělský deník El País ale nabídl několik rad, které mohou pomoci, abychom se cítili lépe.
Hodonínsko - Nové prostory, více bytů a pomoc při stěhování. Takovou podporu má přislíbenou Domov pro matky s dětmi v Hodoníně. Peníze na vybavení z větší části zaplatí tamní oblastní charita z výtěžků tříkrálových sbírek.
Moskva – Jeden z hotelů ve městě Velký Novgorod na severozápadě Ruska se chlubí skutečným unikátem: pokojskou, která na pokoji našla po hostovi zapomenutý milion, ale peníze poctivě vrátila! Zpráva ze sociálních sítí zaujala i celostátní média.
Lázně Bělohrad – Peníze jsou klíčem, jenž otevře každý zámek. I ten bělohradský, který potřebuje nutně solidního investora. Jedině tudy vede cesta z pekel.
Prštice – Při procházce Pršticemi na Brněnsku by nikoho nenapadlo, že v nenápadném domě se světle žlutou fasádou kousek od autobusové zastávky se před dvěma dny vraždilo. Na brutální čin, který se v domě stal, odkazují jen dvě oranžové policejní pásky, kterými jsou přelepené vstupní dveře do domu zesnulé důchodkyně.
Kolínsko /ROZHOVOR/ - Co nového se událo v poslední době i co se v nejbližší době chystá na Kolínsku, jak vnímá situaci v Evropě i jak se mu daří v osobním životě, o tom jsme si povídali s náměstkem hejtmana Markem Semerádem. „Předně bych chtěl Kolínskému deníku poděkovat za prostor k vyjádření," řekl na úvod Marek Semerád.
Milevsko – Výsledky výběrového řízení na úpravy Jeřábkovy ulice, které se týkají křižovatky nad první základní školou, kde vznikne ostrůvek, a dále komunikace i chodníků, vedení města nepotěšily. Vysoutěžená cena je totiž vyšší než částka, kterou mělo město v rozpočtu.
Jindřichův Hradec – Na místě současných tenisových kurtů v blízkosti jindřichohradeckého plaveckého areálu má vyrůst hřiště na miniaturgolf, které zde chce vystavět město.
Příbram /ROZHOVOR/ - Ředitelem Územního odboru Příbram - Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje se stal Tomáš Horvát na začátku roku 2014. Loňský rok je tedy první celý kalendářní rok, který strávil v této funkci.
Kraslice - Pachatel okradl podnikatele při směně euro bankovek. Policisté žádají o pomoc při pátrání po pachateli
Klášterec nad Ohří – Na účtu Klášterce nad Ohří zůstalo k poslednímu prosinci loňského roku 85 milionů korun. Důvodem přebytku bylo kromě nedočerpání kapitálových výdajů také zvýšení příjmů proti původním předpokladům, především v oblasti daní.
Ústecký kraj – Víc než pět milionů korun investovaly loni České dráhy do oprav nádražních budov v Ústeckém kraji.
Lutonina – Zřídit nové dětské hřiště za zhruba půl milionu korun chtějí v Lutonině, obec na něj však chce získat dotaci. „Už jsme si podali žádost na ministerstvo pro místní rozvoj. Zda jsme uspěli, se dozvíme až v březnu či dubnu. Pouze z vlastních peněz si jej dovolit nemůžeme, jsme malá obec," informoval starosta Petr Číž.