
Pozor! Vyjet na dálnici bez povinného kuponu se nevyplácí
Ústecko - Nemít za sklem nálepku pro jízdu na dálnici se nevyplácí. Zbytečně to řidičům tahá peníze z peněženky.
Ústecko - Nemít za sklem nálepku pro jízdu na dálnici se nevyplácí. Zbytečně to řidičům tahá peníze z peněženky.
Praha /FOTOGALERIE/ - Vydání trojice arabsky hovořících cizinců zadržených v Praze a podezřelých ze spolupráce s teroristy do Spojených států, kde je chtějí soudit, nic nebrání. Rozhodnutí, jaké si nepřáli slyšet, vyslechli ve středu u Městského soudu v Praze Alí Fajád, Faouzi Jaber a Chálid Marabi.
Praha – Armáda předpokládá, že by ročně při obnovených odvodech mohla odvést 50.000 až 70.000 lidí. Počítá zároveň i s tím, že by zákonodárci při projednávání novely branného zákona mohli normu „přitvrdit" a dobrovolná cvičení změnit na povinná. Na dnešní tiskové konferenci to řekli náměstek ministra obrany Daniel Koštoval a zástupce náčelníka generálního štábu František Malenínský.
Valašsko – „Tak nemocná jsem nebyla ani v době, kdy řádila chřipka. Mám vysoké horečky, jsem silně nachlazená. Nemocný je i můj pětiletý syn," posteskla si jednatřicetiletá Vsetíňanka Alice Hajdíková.
Na dostatečné větrání budov po jejich zateplení se podle odborníků často zapomíná a ani lidé nedostávají dostatečné informace. Přitom může zásadně ovlivňovat kvalitu prostředí a zdraví a umožňovat množení plísní. Upozornila na to Česká komory autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT) v rámci úterní odborné konference k problematice letošního programu Nová zelená úsporám. Pokud budou chtít podle ní žadatelé o dotaci v programu uspět, budou mít větší šanci při použití systémů nuceného větrání s rekuperací tepla.
Brno - Pojede se, nebo ne? Velká cena silníčních motocyklů v Brně je pořád v ohrožení. Tahanice pokračují: tentokráte v hlavní roli figuruje Automotodrom, který odmítá podepsat navrhovanou smlouvu.
Brno – Smlouvu o spolupořadatelství Velké ceny silničních motocyklů Automotodrom Brno nepodepíše. Potvrdila to ve středu ředitelka Ivana Ulmanová. Úmluvu tří stran, tedy kraje, Automotodromu Brno a promotéra Dorny, poslal v pátek hejtman Michal Hašek Automotodromu Brno k podpisu.
Praha /ROZHOVOR/ – Desítky drobností musí krátce před startem hokejového MS řešit šéf svazu Tomáš Král. Všechny záležitosti spojené s organizací šampionátu ale v posledních dnech přebila kauza reprezentačního trenéra Vladimíra Růžičky. Ten čelí podezření, že se před lety ve Slavii dopustil korupčního jednání. Celá záležitost, kterou odstartovalo video natočené skrytou kamerou otcem jednoho z hráčů, je poměrně záhadná. Král stojí za Růžičkou, odvolávat ho těsně před MS považuje za hloupost. „Presumpce neviny je základ právní společnosti a kdo to neví, je blbec," říká Král.
Záhřeb – Před čtrnácti lety ztratil peněženku s doklady a dalšími dokumenty. Po čtrnácti letech se mu vrátila i s celým obnosem zpět. Těžko uvěřitelný příběh popisují chorvatská média.
Břeclavsko – Na trati mezi Břeclaví a Znojmem se mělo začít stavět už na přelomu loňského a letošního roku. Tak zněl předpoklad. Byl chybný.
Kostelec nad Orlicí – Obviněna policií, „usvědčena" auditem – přesto Milena Tarkowska vykonává stále pozici vedoucí technických služeb.
Jižní Čechy - Debaty o novém otáčivém hledišti v zahradě českokrumlovského zámku pokročily do další fáze. Českobudějovická radnice už má hrubý odhad nákladů na novou točnu. Mělo by to být 250 milionů korun.
Havlíčkobrodsko – Policisté obvinili jednadvacetiletého muže z Havlíčkobrodska z toho, že v září loňského roku uzavřel u finanční společnosti smlouvu o úvěru na nákup zboží na částku 49 900 korun.
V SOBOTU zahájil kostel Nanebevzetí Panny Marie v Lukavici novou kulturní sezónu koncertem Oborohu.
Břeclavsko – Na trati mezi Břeclaví a Znojmem se mělo začít stavět už na přelomu loňského a letošního roku. Tak zněl předpoklad. Byl chybný.
Úsobrno – Čtyři miliony korun. Tolik peněz bude stát generální oprava základní a mateřské školy v Úsobrně. Vzdělávací zařízení, jehož stáří se blíží ke stovce let, tak čeká největší rekonstrukce v jeho historii. „Ve škole se doposud dělaly jen drobné opravy, záchody a umyvadla dělníci měnili v osmdesátých letech minulého století. Proto jsme je chtěli zmodernizovat a vylepšit tak prostředí pro žáky i učitele," zdůvodnil zastupitel Úsobrna Zdeněk Mikula.
Zbiroh - Základní škola uspěla v grantovém programu Partnerství Na zelenou
Slaný – To, co mohou na vlastní oči vídat Slaňáci na nekonečných zasedáních městského zastupitelstva, se asi hned tak jinde v republice nevidí.Jelikož se ani druhou sobotu při pokračování schůze započaté už v pondělí 23. března nedokázali zastupitelé po bezmála pěti hodinách domluvit a dojít ke společnému cíli, jelikož usnášeníschopný počet zastupitelů poklesl na 13, sejdou se napočtvrté jiný vybraný den, který určí starosta.
Kdyně – Policisté z Obvodního oddělení ve Kdyni pátrají po muži, který neoprávněně vybíral peníze z cizí karty.
Trebišov – Neuvěřitelný čin se stal na Slovensku. Dvě šestnáctileté dívky uřízly dvaapadesátiletému muži penis, a to poté, co je o to požádal a zaplatil jim. Ani jedné z dívek to nepřišlo zvláštní.
Klášterec nad Ohří - Zastupitelstvo města posvětilo vznik malých technických služeb města. Od července letošního roku se bude starat o celou řadu činností společnost ve vlastnictví města Klášterecká kyselka. Z výběrového řízení vzešel ředitel společnosti Jaroslav Krejsa.
Praha - Vladimír Růžička chtěl kauzu s domnělým úplatkem řešit až po MS. Změnil názor. Kouč už má svého zástupce a hodlá se bránit. Advokát Vít Kučera, expert na sportovní právo, v rozhovoru pro deník Sport prohlásil, že na přicházející trestní oznámení se chystají odpovědět stejnou cestou - trestním oznámením pro pomluvu.
Doksy - Karel Kapoun, ještě coby místostarosta města, podepsal příkaz k úhradě faktury za ochrannou známku Euroher Doksy, kterou organizátoři akce vůbec nepotřebovali.
Kroměřížsko – Stojí sice městské kasy nemalé peníze, přesto si lidé bez květinových záhonů a jiné okrasné zeleně už asi ani neumějí ulice měst představit. Právě v těchto dnech začínají pracovníci městských společností pracovat na tom, jak budou vypadat nejen na jaře, ale i v létě. A počasí jim napomáhá.
Místní akční skupina (MAS) Hrubý Jeseník chce pomoci zemědělcům z našeho okresu získat dotace z Programu rozvoje venkova.
Olomouc - Průmyslové zóny přinesly Olomouci v posledních letech tisíce pracovních míst. Přesto se podle odborníků zatím nepodařilo přitáhnout investora, který by se velikostí vyrovnal například zaniklým podnikům Milo nebo Seliko.
Třebíč /ROZHOVOR/ - Před pár dny oslavil 65. narozeniny. Karel Čapek, jedna z nejvýznamnějších postav v historii třebíčského hokeje, má však pořád dostatek sil, aby mohl vést prvoligový klub, s nímž propojil většinu svého života.
Písek – Parkování, psí exkrementy, ale také autovraky nebo nová služebna na Portyči. To byla témata, o kterých se diskutovalo na pondělním setkání města s obyvateli na téma práce městské policie.
Ústí nad Labem – Po několika letech snižování stavů úředníků na ústeckém magistrátu se trend změní.
Blansko /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Místo sestřiženého pažitu oraniště. S hromadami písku. Mezi nimi jezdí traktory a válcují hlínu. Na novém podkladu vyroste nový trávník. Centrální hřiště na baseballovém Strawberry field v Blansku obsadila těžká technika. Jahodové pole v těchto dnech vypadá spíše jako plac na sázení brambor. Ne však na dlouho.
Příbram – Turistickým vláček se letos lidé možná neprojedou. Podle nového vedení města je provoz prodělečný, ročně město vyjde na zhruba 600 tisíc korun.
Znojmo – Za pronájem stánků na Vinobraní vyděláváme více peněz, než přinášela společnost, která se o pronájem starala za působení bývalého starosty Petra Nezvedy (ODS). A navíc jsme museli zaplatit tři sta tisíc korun za úklid, který po Vinobraní neprovedla, i když podle smlouvy měla.
České domácnosti bohatnou o šest procent ročně. Samozřejmě v průměru, čili některé bohatnou rychleji, některé nebohatnou a mnohé chudnou. To je mimochodem důvod, proč nemá smysl slavit příznivě se vyvíjející statistický průměr. S naší osobní situací se shoduje zcela výjimečně.
Mladá Boleslav - Přestože zima má oficiálně trvat až do 21. března, podle tohoto data se zřejmě společnost Compag, která se v Mladé Boleslavi stará o čištění a zimní údržbu, neřídí. Slunné dny bez sněhových srážek ji o něco dřív přiměly vyjet do ulic s jarní technikou. To, že zima skončila o několik týdnů dříve a byla mírná, se pozitivně podepsalo na nákladech, které měl Compag připravené na letošní sezonu.
Holešov – Hned tři vloupání do auta řeší za poslední dny holešovští policisté. V jednom případě si zloděj dokonce přišel na plných 165 tisíc korun, které řidič nechal v zaparkovaném autě.
Milevsko - Odstranění staré ekologické zátěže bude stát desítky milionů korun
Jičín – V městské knihovně Václava Čtvrtka se v sobotu konalo vyhlášení již 14. ročníku literární soutěže Řehečská slepice.
Vítězná, Kocléřov - První koncert nového Spolku přátel hudby v kostele sv. Václava ve Vítězné se vydařil. Zcela zaplněný kostel si mohl vychutnat vystoupení Praque Cello Quarteta. Pořadatelům se výběr prvního tělesa povedl.
Šumperk – Šumperské herny budou méně nápadné. To je výsledek pracovní schůzky zastupitelů, která se točila kolem tématu hazardu.
Bublava – Miloš Zeman doporučil vedení krušnohorské Bublavy podat trestní oznámení na jejich předchůdce na radnici
V daních je možné všechno, říká jeden ze známých Murphyho zákonů. A platí to i v reálu. Necelé dva roky v České republice platí nový zákon o nabytí nemovitých věcí, který se až do konce roku 2013 jmenoval zákon o dani z převodu nemovitostí.
Boleslawiec – Polská policie zadržela na jihu Polska dva Čechy, kteří údajně ve velkém vyráběli metamfetamin. Informoval o tom dnes deník Gazeta Wroclawska. Dvojici, u níž policisté vedle značného množství drog a peněz nalezli i falešné dokumenty, v případě odsouzení hrozí až 15 let vězení.
České Budějovice - Debaty o novém otáčivém hledišti v zahradě českokrumlovského zámku pokročily do další fáze. Českobudějovická radnice už má hrubý odhad nákladů na novou točnu. Mělo by to být 250 milionů korun.
Litoměřice - Litoměřice budou pokračovat v opravách kulturních památek. Město obdrželo dotaci 1,645 milionu korun z Ministerstva kultury, další peníze přidá ze svého a část budou platit majitelé nemovitostí. Vybrané firmy opraví sedm objektů včetně kláštera na Kapucínském náměstí.
Bečváry – Zastupitelé v Bečvárech budou žádat o peníze z dotací. Chtějí totiž opravit místní komunikace v Červeném Hrádku a v Poďousech.
Žďár nad Sázavou – Kriminalisté už vědí, kdo ve žďárském pneuservisu kradl pneumatiky. Byl to vlastní zaměstnanec firmy. Čtyřiadvacetiletý muž krádežemi způsobil škodu přes tři sta tisíc korun, je již obviněn z trestného činu krádeže a hrozí mu až pět let vězení.
Olbramovice - Peníze na zahájení budování přeložky hlavního tahu Praha - Tábor mimo centrum Olbramovic Ředitelství silnic a dálnic má. Ale zahájení stavby za půl miliardy korun brzdí vlastníci pozemků, kteří je nechtějí prodat. Investor už podal pět žádostí na jejich vyvlastnění. U dalších majitelů dobíhá lhůta na vyjádření k návrhu kupní smlouvy. Nejbližší v neděli, ta nejzazší končí 2. června.
Dubí - Policisté dopadli muže, který minulý týden přepadl v Dubí cizince, který přijel navštívit svou přítelkyni. Brutálně na něj fyzicky zaútočil a požadoval po něm 500 euro s výhrůžkami, že pokud peníze nedostane, zabije ho. Když hotovost nedostal, cizince několikrát udeřil „boxerem" do hlavy, takže mu přepadený raději dal celé své sako i s hotovostí v přepočtu kolem 16 tisíc korun.
Votice – V letošním ročníku grantového programu Na zelenou, který má za cíl zvýšit bezpečnost dětí v bezprostředním okolí jejich škol a podpořit zdravé a šetrné způsoby dopravy, se odborná komise rozhodla, částkou 47500 korun podpořit také Základní školu Votice.
Sedmašedesát milionů korun by letos mělo putovat z frýdecko-místecké kasy na provoz městské hromadné dopravy. Služby zajišťuje soukromý dopravce, magistrát ale nově obnovil myšlenku na založení vlastního dopravního podniku.