Olomouc – Za neprodejné zboží označil u úterního soudu hráčský agent Michal Sivek nezletilého hokejistu Vojtěcha Krejčiříka, který ještě předloni patřil olomouckému hokejovému klubu. Ten za přestup požadoval 605 tisíc korun.
Ministerstvo financí chce převzít veškeré kompetence pro likvidaci lagun po bývalé chemičce Ostramo. Sanaci má doposud na starost Ministerstvo průmyslu a obchodu a státní podnik Diamo, jehož dosavadní kroky jsou podle vicepremiéra Andreje Babiše nehospodárné.
Tábor – Ani po včerejší aktualizaci policejní databáze jméno Igora Holuba ze seznamu hledaných osob nezmizelo. Zatykač na něj krajský soud vydal již loni v prosinci, neboť nenastoupil do vězení.
Odmítli byste nabízené peníze? Vaše reakce vás možná překvapí, přesto se vždy zachováte stejně. Především je-li v pozadí nějaká nespravedlnost. Lidské bytosti mají sklon - jak je vědecky dokázáno - odmítnout odměnu, pokud je výsledkem nerovného rozdělení zdrojů, ať už se nespravedlnost týká jich samých nebo někoho jiného. Proč lidé odmítají nabízené peníze? Jaký vývojový článek je spojen se zjevně nevýhodným jednáním? Stojí za tím jedna specifická část mozku, kterou identifikovali vědci z Mezinárodní školy pro pokročilá studia (SISSA) v severoitalském Terstu.
Staré Město – Vydělat na svém kolegovi z práce se rozhodl mladý muž v polovině října loňského roku. Naskytla se mu k tomu příležitost v době, kdy oba muži společně pracovali na rekonstrukci domu ve Starém Městě.
Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Jihomoravský kraj podpoří vědu dalšími penězi. Krajští radní vyčlenili sto milionů korun na pokračování programu brněnského Středoevropského technologického institutu s názvem SoMoPro. Ten má za úkol do Brna přitáhnout zahraniční vědce. Polovinu přitom kraj zaplatí z vlastní kapsy, druhou polovinu pokryje grant Evropské unie. „Program SoMoPro se za šest let své existence stal vzorem i pro další projekty v Evropské unii. Jeho podpora je naší trvalou prioritou," informoval hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek. Institut poskytuje základní podmínky a vybavení pro brněnský výzkum.
Brno - Jihomoravská policie varuje veřejnost před stahováním aplikací SeznamOTP.apk a FacebookOTP.apk do chytrých mobilů. Obsahují totiž viry, jejichž pomocí se podvodníci dostanou do soukromých bankovních účtů a odčerpají z nich peníze. Na jihu Moravy kriminalisté evidují deset případů. V jednom z nich vznikla škoda milion korun, řekla v úterý ČTK mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová. Policisté předpokládají, že poškozených bude více, a to z celé republiky.
Brno – Zastupitelé města Brna v úterý schválili poskytnutí dvou milionů korun na vypracování analýzy možných pozitiv a negativ restrukturalizace všech osmi městských společností se stoprocentním podílem města a jejich přechodu pod jeden holding. Podle radního Tomáše Kratochvíla (ANO) zodpovědného za tyto firmy město díky analýze ušetří v budoucnu miliony korun. Město už zahájilo výběrové řízení na firmu, která analýzu provede. Holdingové řešení firem by mělo kromě úspor přinést také větší efektivitu.
Kolín – Naposledy se v letošní plesové sezóně v kolínském Městském společenském domě předávaly v pátek třináctého maturitní šerpy, tím, kdo ukončil letošní šňůru těchto bálů, byla třída 4. C Obchodní akademie Kolín.
Praha - Středočeské krajské nemocnice letos dostanou na rekonstrukce a další investice téměř 518 milionů korun. Peníze poputují například na opravu bloku kladenské nemocnice, na nové porodnicko-gynekologické a dětské oddělení v mladoboleslavské nemocnici nebo na rekonstrukci porodních sálů v Příbrami. Cílem úprav je zlepšit komfort pro pacienty i personál, řekl novinářům hejtman Miloš Petera (ČSSD).
Letovice - Více než tři desítky let. Tak staré jsou šatny pro žáky základní školy v Letovicích. Vedení školy se je proto letos rozhodlo opravit. Nové kóje na odkládání svršků začnou děti využívat od začátku nového školního roku.
Praha - Stavební společnost Skanska čelí podezření z korupce. Švédští interní auditoři v roce 2011 zjistili, že česká pobočka vyvedla ze svého hospodaření nejméně 100 milionů korun. Peníze údajně putovaly do firmy, se kterou Skanska spolupracovala na dostavbě silnice R7. Upozornil na to dnes Radiožurnál. Firmě tehdy šéfoval současný dopravy ministr dopravy Dan Ťok, nominovaný hnutím ANO. Ten ale dnes odmítl, že by šlo o korupční jednání.
Milevsko - Výkup pozemků v lokalitě Dukelská, kde město plánuje průmyslovou zónu, se nyní zřejmě zastavuje. Čtyři spolumajitelé nabízí Milevsku k odkoupení 9630 metrů čtverečních za 481 550 korun. Radní, kteří se výkupem zabývali, bod odložili.
V kraji loni přišly o nemocenskou zcela nebo částečně více než tři stovky lidí. Nedodržovali léčebný režim. Moravskoslezský kraj se tímto ocitl na druhém místě v republice, hned za krajem Plzeňským.
Ledečko - Hotel Alex je jednou z nejdůležitějších a největších staveb, které se v obci Ledečko nachází. Od roku 1989 ale putuje z ruky do ruky a nájemníci se o něj nestarají. Hotel strádá a je aktuálně na prodej. Vedení obce Ledečko ale nyní přichází s překvapivou myšlenkou. Chce budovu hotelu koupit.
Vyškovsko – Pořídit si vlastní bydlení bude od příštího roku zase o něco náročnější. Tedy alespoň co se týká peněz. Kdo si bude chtít koupit stavební pozemek, musí počítat s tím, že si za něj připlatí. A to zhruba o pětinu jeho současné ceny. Na novelu zákona, kterou ministerstvo financí připravilo původně pro letošek, nedoplatí jen rodiny, ale třeba i obce, jež se chtějí rozrůstat.
Jihlava – Bývalá třiačtyřicetiletá pošťačka Drahomíra Sedmíková z Jihlavy má jít na pět let do vězení za to, že v letech 2011 až 2012 připravila o byt a veškeré životní úspory šestaosmdesátiletou Drahoslavu P. z Jihlavy.
České Budějovice – Časté téma měli v pondělí na programu jednání českobudějovičtí zastupitelé. V debatě se vrátili ke zpackané soutěži na zamýšlenou sportovní halu. Ta se měla stát významným architektonickým počinem a nahradit současnou halu ve Stromovce. Místo toho se zkrachovalý plán na Centrum halových sportů může stát předmětem soudních sporů.
Praha /ROZHOVOR/ – Petr Nečas, Alexandr Vondra, ale i Cyril Svoboda, advokát Tomáš Sokol, bývalý ústavní soudce Stanislav Balík či generál Jiří Šedivý. Asi žádná škola v Česku se nemůže pochlubit takovým výčtem politiků, diplomatů a odborníků, kteří dnes předávají své zkušenosti studentům vysoké školy CEVRO Institut. Privátní univerzita, kterou pomáhal formovat (a do dneška je stále šéfem správní rady) Ivan Langer, má blízko k liberálně-konzervativním myšlenkám. Studenti politologie, veřejné správy, hospodářské politiky či práva v podnikání mají v čele své vysoké školy jednoho z nejvýraznějších polistopadových ekonomů Josefa Šímu. Univerzitního profesora, který se netají svojí skepsí ke společné evropské měně.
Opava - Nejdříve se opravovat měla, pak zase ne. Budova na adrese Hradecká 16 v majetku města má pod svou střechou tři neziskové organizace. Jedná se o objekt bývalé mateřské školy a je přinejmenším v nevyhovujícím stavu, především co se týče energetické náročnosti. Není zateplený, má stará okna. Ročně se v této budově tak protopí nemalá částka peněz.
Hradec Králové - Rozešel se s dívkou, proto pil. A na to logicky potřeboval peníze. Kvůli tomu začal třiadvacetiletý Richard Šmída, muž původem z Prostějova, loupit ve východočeském regionu. „Vedly ho k tomu osobní důvody," poznamenal státní zástupce Milan Vacek.
Olomouc – Mimořádná akce. Jinak asi o fotbalovém eurošampionátu jednadvacítek mluvit nejde. Rozhodně z ohledu Olomouce jako jednoho z hostitelských měst. Olomoucká radnice se proto snaží mistrovství maximálně využít. „Očekáváme významný hospodářský dopad," prohlásil primátor Antonín Staněk (ČSSD).
Hradec Králové - Rozešel se s dívkou, proto pil. A na to logicky potřeboval peníze. Kvůli tomu začal třiadvacetiletý Richard Šmída, muž původem z Prostějova, loupit ve východočeském regionu. „Vedly ho k tomu osobní důvody," poznamenal státní zástupce Milan Vacek.
Jihlava – Bývalá třiačtyřicetiletá pošťačka Drahomíra Sedmíková z Jihlavy má jít na pět let do vězení za to, že v letech 2011 až 2012 připravila o byt a veškeré životní úspory šestaosmdesátiletou Drahoslavu P. z Jihlavy.
Prostějov – S dvojicí podvodnic se potýkají v Církvi Československé husitské (CČSH). Dvě ženy, které chodí po prostějovských sídlištích a vybírají peníze do charitativní sbírky, se totiž zaštiťují právě touto církví. Její prostějovští zástupci však varují, že jde o podvod. „Jedná se o podvodnice. Žádné peníze na charitu CČSH v Prostějově tímto způsobem nevybírá," říká prostějovská kazatelka Ivana Krejčí. Ta se také obrátila na policii.
Praha - Nový i ojetý automobil dnes můžete pořídit bez koruny v kapse. Pokud se však rozhodnete pro splátky, vždy za něj vydáte více, než když cenu zaplatíte naráz. Přesto se nákup vozidel bez potřebné hotovosti těší mezi motoristy velkému zájmu.
Vyškovsko – Pořídit si vlastní bydlení bude od příštího roku zase o něco náročnější. Tedy alespoň co se týká peněz. Kdo si bude chtít koupit stavební pozemek, musí počítat s tím, že si za něj připlatí. A to zhruba o pětinu jeho současné ceny. Na novelu zákona, kterou ministerstvo financí připravilo původně pro letošek, nedoplatí jen rodiny, ale třeba i obce, jež se chtějí rozrůstat.
Šumpersko - Termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmů za loňský rok se rychle blíží. Posledním dnem, kdy mohou lidé odevzdat vyplněný formulář a zároveň zaplatit daň, je letos středa 1. dubna.
Zábřeh – Úřadovnu zábřežské radnice na náměstí Osvobození postupně obepíná lešení. Začaly tím práce na zateplení objektu. Lidí, kteří si sem přicházejí vyřídit své úřední záležitosti, se ale stavba nijak nedotkne. Úřad bude fungovat bez většího omezení.
Frankfurt - Evropská centrální banka (ECB) v prvním týdnu uskutečňování programu nákupů státních dluhopisů koupila obligace za 9,75 miliardy eur (266 miliard Kč). Dnešní údaje ECB podle analytiků ukazují, že pokud chce banka splnit měsíční plán nákupů v objemu 60 miliard eur, bude muset svou aktivitu na trhu v příštích týdnech zintenzivnit.
Praha - Tripartita podpořila brzké zavedení elektronické evidence tržeb. Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů věří, že se podaří systém spustit podle plánu od ledna příštího roku. Řekli to novinářům po dnešním tripartitním jednání. Na něm diskutovali i o nových pravidlech agenturního zaměstnávání, insolvenčních řízeních, čerpání peněz z EU či o cestovním ruchu a lázeňství.
Praha - Praha začala s obnovou okolí retenční nádrže Slatina v Dubči. Dno bude odbahněno, posune se koryto Hostavického potoka, který nádrží protéká, a v okolí budou vysázeny stromy. Práce vyjdou na 3,5 milionu korun, město na ně dostalo peníze z evropských fondů. Médiím to v pondělí sdělila mluvčí magistrátu Petra Hrubá. Práce mají být dokončeny do konce letošního září.
Uherský Brod – Na svou neopatrnost doplatil v pátek 13. března čtyřicetiletý řidič Fordu. Krátce před devátou hodinou večer zastavil v Uherském Brodě v ulici Dolní Valy a odešel.