
Prachatičtí včelaři vyrazili na poznávací zájezd na Slovensko
Prachatice - V pátek 9. června v ranních hodinách vyrazili prachatičtí včelaři na dlouhodobě plánovaný poznávací zájezd na Slovensko.
Prachatice - V pátek 9. června v ranních hodinách vyrazili prachatičtí včelaři na dlouhodobě plánovaný poznávací zájezd na Slovensko.
Mojžíř - Zázemí pro sportovce v Mojžíři je v katastrofálním stavu. Potřebují 13 milionů.
Přes zákaz i bez řidičáků nebo opilých usedlo během uplynulých dní několik řidičů za volant nebo za řídítka.
Blanensko – Vypít několik piv a sednout za volant? Pro řadu řidičů žádný problém. Policisté zastavili na Blanensku při silničních kontrolách několik motoristů pod vlivem alkoholu.
Jaroměř - Oznámení o řidiči, který usedl z volant pod vlivem alkoholu, řešili minulý týden v pátek hodinu po půlnoci městští strážníci v Jaroměři.
Nymburk - Žáci Základní školy Tyršova Nymburk se v rámci výchovně vzdělávacího pobytu zúčastnili zajímavého projektu. Viděli například Vodní elektrárnu Lipno, na Katedře aplikované fyziky a techniky Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity zažili fyzikální show s tekutým dusíkem a vypravili se na exkurzi do Pivovaru Budvar, kde technologií výroby piva plynule navázali na fyzikální vzdělávání a prohlubovali si tak poznatky z oblasti chemie.
Kolín - Mistrovské fotbalové soutěže jsou již minulostí. Nyní na řadu přicházejí různé turnaje. My vám přinášíme přehled těch tradičních.
Krnov má za sebou úspěšný Den dětí s čepovaným pivem. Zdá se, že ani přísní zákonodárci nás o tuto dávnou tradici nepřipravili.
České Budějovice – Světlá výčepní desítka značky Samson bodovala na soutěži Pivo České republiky 2017, která se konala 2. a 3. června. Soutěž měla 21 kategorií a zúčastnilo se 361 soutěžních vzorků. To je přibližně o 20 více než loni. Pivovar Samson získal stříbrnou medaili v kategorii Světlé výčepní pivo.
Nymbursko – Fotbalová sezona právě skončila, ale kdo nechce zahálet, může spolu s dalšími kamarády vyrazit na některý z letních turnajů v malé kopané. Nabídka je pestrá.
Rohozec – Jubilejní 20. ročník Slavností piva Rohozec provázely v sobotním dni chmurné předpovědi počasí. Velký vítr, mraky a tu a tam pár kapek. To ale bylo vše, co počasí nakonec dovolilo.
Mělnicko - Na čtyřiadvacátém ročníku recesistického závodu Mělnické Jizerské padesátky poměřilo síly přes sto závodníků. Na dvousetmetrový okruh mělnickým náměstím na běžkách se tentokrát vydalo přes sto šílených lyžařů.
Beroun – Stovky lidí si nenechali v sobotu ujít už čtvrtý ročník městských slavností v Berouně. Berounské hradby přilákaly na Husovo náměstí v Berouně návštěvníky z celého berounského regionu i jeho okolí. „Jsme z Rakovníka a na tuhle akci sem jezdíme téměř pravidelně. Stejně jako na Hrnčířské trhy. Manžel je pivař, takže mám hrůzu v jakém stavu ho povezu domů," uvedla Simona Podlešáková z Rakovníka.
Vejprty - Dá se přátelství stvrdit lépe než u piva? Sobota se na česko-německých hranicích nesla v duchu pivních slavností. Uskutečnily se na souměstí Vejprt a německého Bärensteinu.
Žernov - V letošním roce uplynulo už 600 let od první prokázané písemné zmínky o Žernově.
Slaný - Dvoudenní svátek piva, hudby a společenské zábavy přilákal opět po roce návštěvníky na slánské Masarykovo náměstí. Provázeni příjemným počasím přicházeli po oba dny na plochu do centra města lidé mladí i dříve narození.
Romská spisovatelka, Irena Eliášová, nabízí zajímavý pohled menšiny na českou většinu.
Čáslav/Habry /FOTOGALERIE, VIDEO/ - „Úspěch čáslavských strážníků v Habrech". Tak by se mohla vyhodnotit účast čáslavské Městské policie na Gastronomickém festivalu v Habrech. Akci zorganizovali Svazek obcí Haberska, Místní akční skupina Královská stezka a Celostátní síť pro venkov.
Vzestup nejstaršího olomouckého fotbalového klubu pokračuje.
Kladno - První den vícebojařského TNT express meetingu v Kladně se vydařil odchovankyni kladenské atletiky, sedmibjařce Elišce Klučinové.
Pardubice - Jedna cedule na Bosch Fresh festivalu říká: „Jděte po čuchu." Tak jdu a ani se nemusím namáhat. Dostihovým závodištěm v Pardubicích se během soboty prohání čerstvý vítr a všechny ty vůně mi donáší doslova až pod nos.
Strakonice – Mistři, mistři, mistři… Junior vááálí, Junior vááálí… Tyto i další pokřiky se nesly v sobotu 17. června odpoledne Strakonicemi.
Červený Kostelec –Třídenní metalový svátek dnes vrcholí v areálu atokempu Brodský. Na dvou podiích se při 9. ročníku MetalGate Czech Death Fest do sobotního poledne vystřídalo přes třicet kapel, které posluchače zásobují různými metalovými styly!
Stráž pod Ralskem – Vězeň, který včera utekl z pracoviště, přepadl čerpací stanici ve Stráži pod Ralskem. Ukradené peníze si nestihl užít a už je zpět za mřížemi.
Zbuzany – V sobotním dopoledni, na hřišti třetích Zbuzan, uzavřeli sezonu v krajském přeboru fotbalisté Poříčí nad Sázavou. Vše podstatné se stalo v prvním poločase. Padly čtyři góly, tři do sítě hostů, kteří tak po třetí porážce za sebou skončili celkově na devátém místě.
Tažovice - Hlahol desítek lidí, vůně čerstvě posečené orosené trávy, svist kos a brousků.
Jemnice - Několikadenní oslavy a téměř roční přípravy na ně jsou u konce. Jemnice opět žila Barchanem, středověkou slavností, která patří k těm nejstarším ve střední Evropě.
Příbram - Přečtěte si další Rady do zahrady od pěstitele Petra Kumšty.
Pivovarníci ze společnosti Amigous Cerveza se rozhodli zesměšnit rétorickou kampaň amerického prezidenta Donalda Trumpa proti Mexiku a jeho návrh na stavbu hraniční zdi. Mexicko-americký pivovar začal vařit nové pivo s logem Trumpa, na jehož etiketě je zobrazen jako mariachi, pistolník se sombrérem a koltem za pasem. Pivo má být symbolem přeshraniční spolupráce obou zemí.
Kadaň – Návštěvníci budou moci ochutnat produkty osmi pivovarů a vybrat ten nejchutnější.
Karvinsko /FOTO/ - V našem novém seriálu, který jsme vám nedávno představili, se budeme vydávat na fotbaly z nejnižších soutěží. Jako sedmé přišly na řadu karvinské Louky.
Jihlava – Opilý sedmačtyřicetiletý muž kradl v jihlavské prodejně. Ve čtvrtek navečer přišel do obchodu na Rantířovské ulici a vzal tam dvě lahve vína a pivo. Nápoje schoval do batohu a prošel přes pokladnu bez zaplacení.
Českokrumlovsko - V pátek si můžete jít poslechnout například Petra Rajcherta do Horní Plané.
Nymburk – Už v sobotu se stovky, možná tisíce lidí vydají do nymburského pivovaru, kde se koná nejoblíbenější akce roku. Den otevřených dveří, či jinak Pivovarský den.
Rohozec – /VIDEO/ Trh kritizuje české pivovary, že naše pivo začíná být nudné a žádá si osvěžení portfolia. Alespoň to tak reprodukuje rohozecký sládek Zdeněk Rezka. On sám si to ale nemyslí: „České pivo je světová klasika a to člověka neznudí."
/ROZHOVOR, SOUTĚŽ DENÍKU/ Říká v rozhovoru pro Deník Jan Vošta, šéf organizačního týmu Slavností pivovaru Ostravar.
Na Masarykově náměstí v Ostravě se bude už zítra, v pátek 16. června, otevřen sportovně-relaxační areál Písek v centru.
Sedlčany - V Sedlčanech je velký hlad po rockové muzice, neboť její live podoba je zde silně nedostatkovým zbožím. Občas, tak jednou měsíčně, něco nabídne Pohoda klub, sem tam nějaká ta zábava v okolí, ale jinak pusto a prázdno. O to více se Sedlčaňáci každý rok těší na červnový Sedlčany Fest.
Dobrovice – Po koupališti v Kosmonosech, které je od minulého víkendu v provozu, se v regionu otevírá další rekreační areál.
Praha – Přes dvě stovky speciálů z více než pěti desítek pivovarů se v pátek a v sobotu představí na náplavce na Rašínově nábřeží, kde tamější provozovatel farmářských trhů spolek Archetyp požádá degustační festival českých malých i minipivovarů (a dokonce také kočovných pivovarů).
Havlíčkův Brod – Volnomyšlenkářský autor, kterého proslavil román Mládí v hajzlu, v úterý 13. června zavítal do brodské knihovny. Představil tu spolu s projektem LiStOVání Lukáše Hejlíka své knihy.
Brno – Zápas je obvykle jen začátek. Zvlášť když skončí porážkou. Pak se stres sportovních koučů ještě násobí. Musejí se zodpovídat majitelům klubů, fanouškům či novinářům. I proto zejména známí emotivní trenéři na jihu Moravy připouštějí po zápasech mentální únavu. „Je obrovská. Jako trenér jsem nyní několikanásobně víc unavený než jako hráč. Tím, že utkání hodně prožívám, se jedná spíš o psychickou únavu," neskrýval trenér basketbalistek brněnského Handicapu Viktor Pruša.
Pardubice – Gurmánský festival se koná již tento víkend na pardubickém závodišti. Pro návštěvníky je připraveno dobré jídlo a pití, klasická i netradiční gastronomie, zahraniční speciality, živé show šéfkuchařů a další bohatý program.
Klatovy – Návštěvou výstavní síně klatovského muzea se vrátíte do dob minulých, kdy tatínkové, maminky, dědečkové a babičky doma po večerech ledacos vyráběli.
Jablonec n. N. – Fortuna tip liga se blíží do finále. Vyhlášení výherců jarní části se uskuteční za dva týdny.
Kolínsko /INFOGRAFIKA, ANKETA/ - Světový den dárců krve připadá právě na dnešek. Akce se koná pro připomenutí těch, kteří se dobrovolně a nezištně rozhodli darovat krev pro záchranu druhého člověka. Motto letošního Světového dne zní „Každý dárce krve je hrdina.
Jižní Morava /ANKETA/ - Jana Drozdová ze Znojma chce s kolegy uspět s vínem v plechovce. V srpnu půjdou s nápadem na trh. Mezi vinaři budí tento obal rozpaky.
Lovosice - Na sobotu 17. června je naplánován již pátý ročník turisticko-vinařské akce Putování za víny Brány Čech. Pokud jde o vína, účastníci se mají letos nač těšit.
Mladá Boleslav - Už tvoří! Nádvoří Střední průmyslové školy Mladá Boleslav i její dílny se díky Metalovému sympoziu, které probíhá po celý tento týden, proměnily v improvizovaný ateliér, ve kterém se pod rukama uměleckých kovářů z ČR, Austrálie, Nového Zélandu, Brazílie, USA a Norska rodí zajímavá díla z kovového šrotu.
Praha - Zdeněk Nusbaumer, který v reakci na obscénní žert bodl v mimoňském baru svého kamaráda do krku, si odpyká tři roky vězení. Trest za pokus o vraždu mu dnes pravomocně potvrdil pražský vrchní soud. Zamítl totiž odvolání jak obžalovaného, tak i státní zástupkyně, která se dožadovala přísnějšího potrestání. Nusbaumer na známého zaútočil, protože zjistil, že mu muž o den dříve mával u hlavy svým obnaženým přirozením.