Pomsta Divišova za debakl v Týnci byla sladká
Divišov - V okresním derby I. B třídy, skupiny D, se podařila Divišovu odplata za podzimní debakl v Týnci 1:6 a doma vrátil soupeři nadílku i s úroky.
Divišov - V okresním derby I. B třídy, skupiny D, se podařila Divišovu odplata za podzimní debakl v Týnci 1:6 a doma vrátil soupeři nadílku i s úroky.
České Budějovice - Pokračujeme v soutěži určené studentům jihočeských škol a učilišť, kteří si rozumějí s češtinou a rádi píší slohové práce.
Moskva - Garden Beer není snadné najít. Tento bar je umístěn ve dvoře a scházejí se v něm moskevští hipsteři, tedy mladí lidé ve věkovém rozpětí dvacátníků a třicátníků, kteří si zakládají na tom, že jsou nezávislí v myšlení, odívání i případné tvorbě. Mohou si zde pochutnávat na více než 60 značkách domácího piva "made in Russia", povětšinou vyrobeného nelegálně. Píše o tom agentura AFP.
Rakovník - Pivní etikety, tácky, sklenice, zátky , lahve a další předměty související s pivem nabídlo další setkání sběratelů pivních etiket v kulturním centru v Rakovníku.
Praha /INFOGRAFIKA/– Tolik piva jako loni se v Česku ještě nikdy neuvařilo. „Poprvé v historii se vyrobilo přes 20 milionů hektolitrů piva," pochlubil se předseda Českého svazu pivovarů a sladoven František Šámal. Jenomže nebýt exportu, pivovary by si loňskou sezonu tolik nepochvalovaly. Na domácí půdě totiž spotřeba piva stagnuje.
Už šestý ročník oblíbeného Cyklootvíráku, který pořádá Pivovar Nymburk, se koná v sobotu 7. května
Praha – Češi nejčastěji zůstávají u jednoho zaměstnavatele rok a pak šest let, vyplývá z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Celou pětinu zaměstnaných Čechů tvoří ti, kteří mají jedno zaměstnání dlouhodobě. Firmy podle pracovního portálu Profesia.cz u dlouhodobých zaměstnanců oceňují orientaci v oboru, znalosti profese a rytmů uvnitř firmy.
Praha - Život v Praze vyjde v porovnání cen zboží a služeb s ostatními kraji Česka nejdráž. Dražší jsou zejména služby, za něž Pražané většinou platí nejvyšší sumy v republice. Jde například o parkovné, technickou kontrolu auta, školní družinu pro dítě, lístek do kina či hodinu squashe. Ceny potravin jsou v Praze většinou nad celorepublikovým průměrem, maxim ale nedosahují.
Brno /ROZHOVOR/ – Nedostal se sice do základní sestavy, ale euforii z vítězství 3:0 nad Českými Budějovicemi si brněnský volejbalista Jan Muroň užil stejně jako jeho spoluhráči. „Každou výhru hodně oslavujeme, ale tuhle zatím určitě nejvíc," netajil třicetiletý smečař, jehož tým díky výhře srovnal stav semifinálové série extraligového play off s favorizovaným Jihostrojem na 1:1.
Pardubice - Rodinné centrum Kašpárek na Dukle po útoku extremistů zve dobrovolníky na čistící nedělní brigádu.
Děčín – Desítky milionů korun by rád investoval děčínský magistrát do lávky pro pěší nad východním nádražím. Ta současná je dlouhá léta v zanedbaném stavu. Pokud se Děčínu podaří uspět se žádostí o dotaci, rád by zde nechal postavit úplně novou lávku.
Praha – V České republice by se uživila i tisícovka minipivovarů, nyní jich je zhruba 305. Řekl to prezident Českomoravského svazu minipivovarů Jan Šuráň. Podle něj by mohlo jít zejména o tzv. restaurační pivovary, které vaří pouze pro spotřebu například v přidružené restauraci. „Doopravdy si nekonkurují a můžou být třeba tři v jedné ulici," uvedl.
Dalešice - Dalešický pivovar pořádá 21. května šestý ročník speciálního závodu s názvem Koloběh, který je díky své koncepci unikátním závodem v celé České republice. Pro závod jsou vytyčeny čtyři trasy po 25 km v okolí dalešické přehrady. Každý okruh má kontrolní proběh dalešickým pivovarem. Trasy jsou vedeny většinou po lesních a polních cestách, pouze zčásti po asfaltu.
Praha /VIDEO/ - Drobnou nehodou na sebe ve čtvrtek upozornil mladík, který na pražských Hájích usedl za volant pod vlivem alkoholu. Při vyjíždění z řady zaparkovaných aut ve Štichově ulici krátce po osmé večer naboural - a čirou náhodou se trefil právě do služebního vozu strážníků z Prahy 11. Ti zrovna stáli, protože dávali přednost projíždějícímu vozidlu.
Plzeň - V Plzni se ve čtvrtek ručně smolily sudy. Velká bednářská výroba sice skončila v Prazdroji v roce 1992, plzeňský pivovar je však jedním z posledních míst v Evropě, kde se toto tradiční řemeslo zachovává a dále se rozvíjí.
Pivovar Nymburk, spol. s r.o., česká firma s dlouholetou tradicí, přijme pracovníky do našich provozů na níže uvedené pozice. Termín nástupu do obou profesí je možný ihned nebo dle dohody. Nabízíme zajímavé zaměstnání v prosperující společnosti. Těšíme se na Vás.
Podivín – Karel Polach z Velkých Bílovic hodlá brzy vyrazit ke své oblíbené památce Lednicko-valtického areálu. Chce zamířit k Janovu hradu stojícím mezi Podivínem a Lednicí. „S příchodem teplého počasí už se těším, až si tam vyjedeme s přítelkyní na kole. Pak se osvěžíme v tamním občerstvení pivem nebo limonádou," přiblížil plány.
Strakonice - Dnes se bude na prvním hradním nádvoří od 13 do 17 hodin konat první letošní farmářský trh. Několik otázek jsme položili Janu Jurášovi z pořádající Ekoporadny při Šmidingerově knihovně.
/ROZHOVOR/ Na chytrost a střeleckou potenci Viktora Cveka bude trenér opavského výběru Petr Czudek hodně spoléhat, a právem. Opavský odchovanec se vypracoval ke klíčovým postavám Slezanů.
Jihlava, Chlum – Podnikatel Miloš Vostrý si v Chlumu na pomezí Jihlavska a Třebíčska z bývalého servisu na kamiony vybudoval Horácký pivovar.
Jindřichohradecko – Od začátku roku dopravní značka B4, tedy Zákaz vjezdu nákladních automobilů platí pro všechna nákladní vozidla bez ohledu na jejich kategorii či hmotnost.
Mnichovo Hradiště /ROZHOVOR/ - Přítmí tak trochu ponuré restaurace na okraji sídliště šestitisícového městečka v Českém ráji. Mnichovo Hradiště. Obyčejný hospodský stůl s dřevěnými židlemi. Káva a nealko pivo. Sedím tu s těmi, kteří v tomhle městě žili a žijí desítky let. Zná je skoro každý. Dlouhé roky rozdávají radost svým hudebním uměním.
České Budějovice – Česká a moravská pivovarnická akademie (ČMPA) ve středu v hlavním sále Senátu Parlamentu ČR vyhlásila výroční ceny za rok 2015. V kategorii „Pivovary s výstavem nad 500 000 hektolitrů" se vítězem stal ředitel pivovaru Budějovický Budvar Jiří Boček.
České Budějovice – Hokejový David servis se letos prokousal do druhé ligy.
Liberec - Opuštěné hospůdky v centru Liberce se ujali mladí architekti ze studia Mjölk. Čepovat pivo se začne už koncem měsíce dubna.
Mnichovo Hradiště – Přítmí tak trochu ponuré restaurace na okraji sídliště šestitisícového městečka v Českém ráji. Mnichovo Hradiště. Obyčejný hospodský stůl s dřevěnými židlemi. Káva a nealko pivo. Sedím tu s těmi, kteří v tomhle městě žili a žijí desítky let. Zná je skoro každý. Dlouhé roky rozdávají radost svým hudebním uměním.
Praha - Pivovary loni v Česku vyrobily nejvíce piva v historii, výroba dosáhla skoro 20,1 milionu hektolitrů, meziročně o 2,2 procenta více. Vývoz vzrostl o 13,3 procenta na 4,14 milionu hektolitrů. Na domácí trh šlo o 0,2 procenta méně, výstav včetně nealkoholické piva tak činil 16,25 milionu hektolitrů. Informace zveřejnil na dnešní tiskové konferenci Český svaz pivovarů a sladoven. Domácí spotřeba na hlavu klesla o litr na 143 litrů.
Břeclavsko – Cyklisté pod vlivem alkoholu? Senátor Zdeněk Škromach říká ano. Předložit chce novelu silničního zákona, která by lidem na kole umožnila sednout za řídítka až s 0,8 promile. Cyklisté projíždějící Břeclavskem po vinařských stezkách by v případě schválení získali oficiální požehnání k popíjení. Škromachův návrh se týká stezek, cest v obcích a silnic třetích tříd.
/FOTOGALERIE/ Provozovatelé venkovního posezení v centru Ostravy mají zelenou. Na Jihu radní vytahují „stopku" jen zahrádkám před pivnicemi, cukrárny jim nevadí.
Mladoboleslavsko - O čem se psalo na stránkách Boleslavského deníku před 20 lety? O Boleslavácích, kteří neposlouchají zákazy a hazardují se svými životy, divadelním plese, oblibě boleslavského Výstaviště mezi politickými stranami v době předvolební, kvalitě svijanského piva i o zlodějnách a jednom podivném únosu, který nakonec únosem nebyl
Jičín – Další veledůležitý zápas sehráli jičínští starší dorostenci v Plzni. Na podzim si plzeňský celek odvezl z Jičína oba body po jasné výhře. Jičínští tak určitě v roli favorita do města piva nezajížděli. Kromě toho opět přišli pro zranění o tahouna týmu P. Bíška, neodcestoval ani brankář Uher. Ovšem i domácí nastoupili oslabeni, chyběl jim především dirigent hry Tonar.
Hodonínsko – Cyklisté pod vlivem alkoholu? Senátor Zdeněk Škromach zvolený za Hodonínsko a Kyjovsko říká ano. Předložit chce novelu silničního zákona, která by lidem na kole umožnila sednout za řídítka až s 0,8 promile. Cyklisté projíždějící Slováckem po vinařských stezkách by v případě schválení získali oficiální požehnání k popíjení. Návrh se týká stezek, cest v obcích a silnic třetích tříd.
Mnichovo Hradiště /ROZHOVOR/ - Přítmí tak trochu ponuré restaurace na okraji sídliště šestitisícového městečka v Českém ráji. Mnichovo Hradiště. Obyčejný hospodský stůl s dřevěnými židlemi. Káva a nealko pivo. Sedím tu s těmi, kteří v tomhle městě žili a žijí desítky let. Zná je skoro každý. Dlouhé roky rozdávají radost svým hudebním uměním.
Praha - Vltavu u oblíbené pražské náplavky znečistily nánosy plovoucího odpadu. Správce náplavky Jan Nejedlý na dotaz řekl, že jde o odpad z kanalizace, který vyplavil noční déšť. Úklidová firma i majitelé kotvících lodí od rána odpad z vody odstraňovali. Po poledni u břehu stále plavaly nečistoty z kanalizace, plastové lahve nebo plechovky od piva.
Brno, jižní Morava /ANKETA/ – Dýňový olej, vaječné polévkové nudle nebo slavkovská dvanáctka. To jsou podle odborné poroty soutěže Zlatá Chuť výrobky, které nejlépe reprezentují chuť jižní Moravy. Komise v jedenáctém ročníku soutěže hodnotily 183 výrobků přihlášených do dvanácti kategorií.
Trutnov - Návštěvníky čeká více než padesát expozic a diskutovat mohou se zástupci firem.
Kladno – Čas na první sklenku na zahrádce právě nadešel. Teploty už dosahují velice příjemných čísel, sluníčko nás nešetří, jaro je v plném rozpuku. Kam za příjemným prostředím, dobrou kuchyní a osvěžením?
Černá Hora – Malináda, Citronáda a Koala. To jsou nové limonády Pivovaru Černá Hora. Nahrazují jejich chuťově podobné předchůdce. „Díky nové receptuře získaly limonády výraznější a lepší chuť, takže ty, co jsou v prodeji teď, plánujeme časem zrušit," vysvětlila Lucie Tučková z pivovaru.
Milovníci piva si letos v Ostravě přijdou na své. Přibylo totiž dní, při kterých zlatý mok poteče proudem. Jeden zbrusu nový festival vznikl, další se z jednoho dne rozšířil rovnou na tři.
Lille (Francie) - Podává se v pohárech na šampaňské, ochutnává se v nejlepších restauracích a může stát i více než sto eur (2700 Kč). Na severu Francie pivo ztratilo pověst patoků a naopak získalo všechny atributy "vína severu".
Praha - Kdo pil, zaplatil pokutu, kdo nepil, platil také. Tak dopadlo zúčtování strážníků z Prahy 6 s partičkou mládeže „slavící" 1. apríla popíjením. Čtveřice podávající si plastovou láhev s pivem si hlídka všimla při podvečerní kontrole parku u Rooseveltovy ulice v Bubenči. Ukázalo se, že lahev koupila již zletilá dívka.
Tábor - Další díl historické výpravy do minulosti Tábora.
Brno – Netradiční společnou zábavu zvolili brněnští volejbalisté před semifinále extraligy, které jim startuje ve středu od šesti hodin večer v Českých Budějovicích. Partu utužili i při návštěvě protiatomového krytu pod hradem Špilberk. „Vyzkoušeli jsme si dobovou uniformu s kulometem. Myslím, že nejvíc si to užili kluci z Ruska, našli tam totiž ruské noviny a spoustu nápisů v jejich jazyce," usmívá se blokař Martin Klapal.
Kutná Hora - Nad letošními Otevřenými čtvrtky v Šultysově stále visí otazník. V těchto dnech je otázka pořádání kulturních programů, které jsou spojené s prodlouženou provozní dobou obchodů kolem morového sloupu, předmětem jednání a konečné rozhodnutí by mělo padnout ke konci příštího týdne.
Pardubicko - Komentáře k výsledkům I. B fotbalové třídy.
Mnichovo Hradiště - Po Rákosníčkově hřišti by Mnichovo Hradiště rádo uspělo také v další anketě. Tentokrát místní infocentrum zkouší štěstí v anketě, která by městu mohla vynést turistickou známku.
Velvary - Jak hodnotili šlágr krajského přeboru fotbalistů mezi Velvary a Hostouní jeho aktéři a trenéři? Jisté je, že vedení obou klubů, které klidně mohou postoupit do divize, spolu na pivo nechodí a jen tak se to nezmění. Hráči na ploše ale hráli férovou hru. Tvrdou, ale ne záludnou.
České Budějovice /VIDEO/ – Když si jako malá užívala prázdniny u prarodičů a děda si po dobrém obědě nalil skleničku piva, trochu zlatavého moku do štamprlete „cmrdnul" i jí.
Jindřichův Hradec – Jen tak najednou dostat „do nosu" a za bílého dne.
Planá – Objekt nazývaný Mincovna, nebo také Pivovar, koupilo minulý měsíc město Planá. Dům, který potřebuje celkovou rekonstrukci, by mohl po přestavbě sloužit jako městské muzeum.