Bor – V loňském roce byl slavnostně otevřen Velký sál v zámku Bor. Po několikaleté rekonstrukci a restaurování získalo město Bor prostor, který slouží nejen jako součást prohlídky, ale koná se v něm spoustu akcí.
Brno – Ochutnat vybraná vína, kávu nebo také různé druhy potravin mohou návštěvníci na mezinárodním potravinářském veletrhu Salima, který začíná příští středu. Nově se na veletrhu představí potravinářské firmy z Bulharska i Kambodži.
České Budějovice - Sládci Budějovického Budvaru uvařili za více než 120 let existence pivovaru 50 milionů hektolitrů piva. Této hodnoty dosáhli dnes. Pivovar, který patří státu, tak potvrzuje dlouhodobý trend vzrůstajícího zájmu o pivo značek Budvar a Pardál, řekl tiskový mluvčí pivovaru Petr Samec.
Brno – Člověk mnoho vydrží, má-li cíl. Pod sochou Tomáše Garrigue Masaryka, který je autor citátu, se sešlo ve středu večer asi sto dvacet lidí. Setkání vyjádřili podporu slovenským učitelům na základních a středních školách, kteří již třetí týden stávkují kvůli špatnému stavu slovenského školství a nízkým platům.
Hradec Králové /FOTO/ - Rej masopustních maškar se v úterý odpoledne stal zlatým hřebem slavností. Během celého dne nechyběla hudební vystoupení, soutěže či Mužoreti z Hořic.
Hradec Králové /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Dlouho plánovaný a tolik očekávaný druhý ročník jedinečného Královského plesu se nezadržitelně blíží. Do jeho vypuknutí zbývá už jen pár dní.
Havlíčkův Brod – Více než dvě stovky pivovarů z dvaadvaceti zemí tří kontinentů se zúčastnilo letošní degustační soutěže v rámci pivovarnické přehlídky International Beer Festival v Českých Budějovicích.
Dobruška – Přestože se král český a císař římský Karel IV. narodil v roce 1316 až 14. května, velkolepé oslavy sedmistého výročí jeho narození budou pod Orlickými horami zahájeny už 26. února, kdy se sál kulturního domu v Dobrušce přemění v císařský dvůr a bude se plesat a hodovat možná až do ranního kuropění.
Tokio - Japonská společnost Asahi Group Holdings se dohodla na převzetí značek piva Peroni a Grolsch, které nyní vlastní pivovar SABMiller. Napsal to dnes japonský ekonomický list Nikkei. Japonci podle něj za obě evropské značky zaplatí zřejmě více než 400 miliard jenů (83,6 miliardy Kč).
Chomutov - Od této soboty se na chomutovském náměstí 1. máje opět rozjedou farmářské trhy. Prodejci kvalitních regionálních produktů se tu budou objevovat každou druhou sobotu.
Plzeň, Poděvousy - Od tohoto čtvrtka až do konce května bude v Pivovarském muzeum v Plzni vystavovat své obrazy Doris Windlin z Poděvous na Staňkovsku.
Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Objíždí Středočeský kraj a nabízí v hospodách pivo. Po večerech pak rozdává radost na pódiu jako kytarista a rockový a tak trochu folkový zpěvák. V mládí se aktivně věnoval sportovnímu karate, teď s sebou v autě vozí kolečkové brusle a také oprášil horské kolo. Navíc koupil domek nedaleko Mnichova Hradiště na Mladoboleslavsku a žije s přítelkyní. Je mu pětačtyřicet let. A jmenuje se Luboš Odháněl.
Praha /VIDEO/ - Po lupiči, který v centru metropole přepadl osamocenou turistku, pátrají již přes měsíc kriminalisté I. obvodu pražské policie. Pachatel udeřil 5. ledna v ulici Na Poříčí, kde hodnu po půlnoci přiběhl zezadu k oběti, strhl ji na zem a začal cloumat její kabelkou. Ženou se nerozpakoval smýkat po zemi, dokud se nezmocnil vyhlédnuté kořisti.
Praha - Kuřáci si možná nezapálí cigaretu ani v zoologických zahradách nebo na otevřených zastávkách hromadné dopravy. Úpravy vládní normy, která má zakázat kouření v restauracích, barech, čajovnách a dalších podobných zařízeních, dnes podpořil sněmovní ústavně-právní výbor. Poslanci taky například doporučili vypustit z předlohy navrhovanou pravomoc obcí zakázat vyhláškou kouření na veřejných venkovních akcích.
Manchester, Bangkok - Dovolenou se vším všudy si chtěl užít devětadvacetiletý britský inženýr Peter Nicholson v Thajsku. S alkoholem to přehnal ale tak, že zemřel.
Poprvé v sezoně skóroval a vybral si nejlepší možný moment. Opavský obránce Lukáš Vrabel (na snímku) svou trefou od modré srovnal skóre sobotního utkání Slezanu proti Moravským Budějovicím a díky jeho zásahu brala Opava alespoň bod po porážce v nájezdech.
Brno – Skoro pět centimetrů hluboká rána v hrudi a protržená plíce. Tak skončila loni v květnu krátce po půlnoci roztržka páru ze Znojemska. Žena ve zkratu bodla o tři roky staršího muže třicet centimetrů dlouhým kuchyňským nožem. Za svůj čin dostala v úterý u brněnského krajského soudu tříletý podmínečný trest s odkladem na pět let.
Městští policisté prověřovali nemovitosti nad sídlištěm Kavkaz, U Vodárny a Pod Vavřincem. Osiřelé zahrádkářské kolonie mohou být v tomto mimosezonním období lákadlem pro zloděje či bezdomovce, kteří mohou vstoupit do cizího objektu.
Mlékojedy – Tradiční hovězí guláš, guláš ze zvěřiny, guláš s houbami či pivem nebo třeba zabijačkový guláš. Tyto a ještě třináct dalších gulášů mohli v sobotu ochutnat všichni ti, kteří přišli do mlékojedské hasičské zbrojnice, kde se konal už šestý ročník soutěže o titul Mistra guláše Guláš Open 2016.
Praha - Představitelé koaličních stran se dnes neshodli na přeřazení točeného piva nebo potravin do snížené desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty (DPH). Sdělil to předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. Rada by se k tématu podle něj měla vrátit do konce února. Proti změnám v sazbách DPH se dnes vyslovila KDU-ČSL.
/FOTOGALERIE/ Generálním sponzorem víceúčelové haly v Ostravě-Zábřehu se stal pivovar Ostravar. Hala nově ponese název Ostravar Aréna. O změně jsme už čtenáře informovali, zástupci haly i pivovaru ji oficiální cestou potvrdili v pondělí.
Kovářov - Základ je položený dobře, říká starosta Pavel Hroch k pokusu o založení nové tradice v obci. Sobotní první masopustní pochůzka dopadla na jedničku. Spokojený je i starosta, který v průvodu nechyběl. „Bylo to moc příjemné. Za úspěchem celé akce stojí počasí a zájem obyvatel," hodnotil.
Praha /VIDEO/ - Několik piv - a k tomu pár panáků. To si podle vlastního přiznání dal na posilněnou před jízdou řidič, kterého v sobotu nad ránem načapali strážníci z Prahy 6. Čtyřicetiletého muže si hlídka projíždějící Karlovarskou ulicí všimla ještě předtím, než usedl za volant: viděla totiž, jak vychází z restaurace.
Santa Clara - Hráči Denveru Broncos potřetí ve své historii slaví zisk Super Bowlu. V jubilejním 50. finále ligy amerického fotbalu NFL porazili nejlepší tým základní části Carolinu Panthers 24:10. Veterán soutěže Peyton Manning tak prožívá vítězné loučení s kariérou, když se v 39 letech stal nejstarším quaterbackem, který dovedl svůj tým k zisku titulu.
Prostějovsko – Jezdíte na dovolenou, kolik vyděláváte, kolik sníte rohlíků a vypijete piv? Vybrané domácnosti na Prostějovsku začali od soboty obcházet pracovníci Českého statistického úřadu s dotazníky. Statistici totiž při akci, která potrvá až do 5. června, provádí výzkum příjmů a životních podmínek v domácnostech.
Jindřichův Hradec – Uplynulý víkend na Jindřichohradecku patřil masopustnímu veselí. Také v samotném centru Jindřichova Hradce v neděli odpoledne převzaly vládu nad městem maškary
Prostějov – Předčasně skončila jízda devětačtyřicetiletého cyklisty. Ve Wolkerově ulici v Prostějově ho během pátku těsně před půlnocí kontrolovali policisté.
Těchov /REPORTÁŽ/ – Že je nemožné ocitnout se najednou ve filmech jako Dědictví, Postřižiny, Slunce, seno, jahody nebo Ostře sledované vlaky? Těchovští to v sobotu dokázali. Při tradičních ostatcích. Ty totiž tentokrát byly na téma československého filmu.
Uherský Ostroh – Porazit rivala a na hokejovém plese následně oslavit nejen výhru, ale i prozatímní úspěšné tažení letošní sezonou. Tak vypadá ideální plán hokejistů Uherského Ostrohu pro sobotní odpoledne a večer. Překazit se mu ho budou snažit hráči Uherského Hradiště.
Třebíč, Vladislav - Z ještě nedávné restaurace U Hroznu vzniká pod rukama řemeslníků i rodiny Heřmanovy, která ve Vladislavi vlastní minipivovar, nové zařízení. „Název ještě nemáme, určitě v něm ale bude obsaženo naše jméno, které nese i naše pivo. Heřman je pro nás vlastně už i značka," podotkl jednatel pivovaru Petr Heřman.
Třebíčsko - Každý milovník piva z Třebíčska si bude moci už brzy říct, že v jeho okolí vznikly během čtyř let hned čtyři menší pivovary. Po třebíčském Podklášterním pivovaru Urban, Gajdošovi z Biskupic a vladislavském Heřmanovi totiž na trh vstupuje Horác z Chlumu.
Ústecko - Masopustní veselí vypukne v pátek v Brné. Průvod masek vyrazí v 16.30 hodin z parkoviště Na Rybárně, Masopustní hody vypuknou u restaurace U Kapličky v 17.30 hodin.
Praha - Jedenáctistupňová a dvanáctistupňová spodně kvašená piva se budou nadále nazývat ležáky, svrchně kvašená se budou nazývat plná piva. Třináctistupňová a vyšší se budou označovat za silná piva, dosud se nazývaly speciálními. Piva mezi sedmi a deseti stupni budou nadále výčepní piva. Na dnešní tiskové konferenci to uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) s tím, že na novele příslušné vyhlášky se ministerstvo dohodlo s pivovary.
Jičín – Na konci tiskové konference na radnici, kdy se uvolnila atmosféra, postěžovali si šéfové města, jak jim ti aktivisti komplikují práci. Nebudu rozebírat tu kauzu, o tom tenhle článek není. Spíš chci pár obecnějších pohledů.
Zlín – Posedmnácté ožijí už v sobotu 6. února od 10 hodin ulice v centru Zlína Lešetínským fašankem, který se stává rok od roku populárnější nejen mezi Zlíňany. Akce vznikla podle jedné z jejích organizátorek a majitelky Restaurace U Kovárny Zuzany Baťové před lety jako recese a postupně se rozrostla a získala na popularitě. Lešetínský fašank je především pestrou přehlídkou masek a skvělé nálady.