Vyškov /FOTOGALERIE/ – Středověký mlýn s potůčkem, ukázky vaření piva v kádích, expozice výroby mouky. I tak mělo vypadat centrum středověké vesnice, která měla vyrůst na zhruba deseti hektarech ve vyškovské zóně Nouzka. Do krčmy se však lidé nepodívají. A ani na desítky dalších lákadel. Projekt po sedmi letech končí.
Plzeň /ROZHOVOR/ - Celý zápas poslouchal vulgární urážky frustrovaných fanoušků Sparty, kolem hlavy mu svištěly zapalovače a kelímky s pivem. Na jeho výkonu to ale nebylo vůbec znát, rozhodit se nenechal. A po zápase slavil kapitán Viktorie Plzeň David Limberský zaslouženou výhru svého týmu.
Plzeň – Celý zápas poslouchal vulgární urážky frustrovaných fanoušků Sparty, kolem hlavy mu svištěly zapalovače a kelímky s pivem. Na jeho výkonu to ale nebylo vůbec znát, rozhodit se nenechal.
Vyškov – Klobásu si nechal zabalit u pultového prodeje, opodál jí z papíru vybalil a i s nalepenou cenovkou ho odhodil. S klobásou v kapse pak zkoušel projít přes pokladnu. Marně. Jednání čtyřiatřicetiletého cizince z konce minulého týdne zaměstnalo nejen vyškovské strážníky, ale nakonec i hlídku vyškovských policistů.
Pasov - V Aldersbachu vysvětil v neděli pasovský biskup Stefan Oster šest nových zvonů. „Zvuk zvonů je jako volání Boží," řekl a vyzval věřící, aby zvonění pro ně nebylo jen jedním z mnoha zvuků… Svěcení bylo součástí celkové obnovy okolí chrámu, do níž stát vložil 3,9 milionu eur. Pasovská diecéze přispěla 800 000 eur. „Na rok 2017 ohlášená sanace vnitřních prostor přijde ovšem násobně dráž," dodává PNP.
Pardubice – Před arénou se tlačí dav lidí. Někteří s pivem v ruce, někteří jen s úsměvem na tváři, ale všichni do jednoho myslí na to samé. Už za pár minut, a nejspíš naposledy, je uvidí. Řeč je o legendární německé kapele Scorpions.
Pardubice – Před arénou se tlačí dav lidí. Někteří s pivem v ruce, někteří jen s úsměvem na tváři, ale všichni do jednoho myslí na to samé. Už za pár minut, a nejspíš naposledy, je uvidí. Řeč je o legendární německé kapele Scorpions.
Pardubice – Před arénou se tlačí dav lidí. Někteří s pivem v ruce, někteří jen s úsměvem na tváři, ale všichni do jednoho myslí na to samé. Už za pár minut, a nejspíš naposledy, je uvidí. Řeč je o legendární německé kapele Scorpions.
Brno /FOTOGALERIE/ – Vypít třetinku piva? Příjemná chuťovka. Oběhnout čtyřistametrový ovál? Nic složitého. Ale dohromady a čtyřikrát po sobě? To už představuje náročnější úkol. Ne však pro účastníky historicky prvního českého oficiálního závodu Pivní míle, který se uskutečnil v neděli na stadionu Moravské Slavie Brno.
Praha, 19. května - Konference Shopexpo, která se uskuteční ve dnech 4. a 5. června 2015 v Ostravě, bude nejen největší podobnu akcí ve střední Evropě co do počtu řečníků i návštěvníků, ale i unikátní kulturně-společenskou událostí. Kromě inspirativních přednášek, workshopů a osobních setkání s odborníky na marketing a ecommerce se tak mohou návštěvníci těšit na koncerty, speciální občerstvení a perfektní servis po celou dobu konání akce.
Praha - Požár auta zkomplikoval v sobotu dopravu na Pražském okruhu ve směru od ruzyňského letiště k nájezdu na dálnici D5. Hasiči tam hodinu před polednem likvidovali plameny, které zachvátily osobní vůz. Již v pátek vpodvečer plameny ničily dodávku s nákladem piva na pražském Žižkově; tam vozidlo Mercedes Sprinter vyhořelo krátce před 18. hodinou.
České Budějovice – Ani ne dvacetiletý Miroslav loni 19. dubna kolem 23. hodiny vyčetl na dvoře domu, kde bydlí, 46letému inzertnímu známému jeho matky pozvanému ten večer k nim na rodinnou oslavu, že při předchozí návštěvě urazil jeho malou sestru. (Podává se, že ji spíše napomenul za chování k dědečkovi.) Udeřil ho pěstí do obličeje a bil ho lopatou a kopal. Způsobil mu otřes mozku a drobná zranění.
Ze sběrných dvorů a kontejnerů v Krnově a okolí se do místního recyklačního dvora sváží odpad určený k recyklaci, tedy k dalšímu použití. Nejčastěji se jedná o plast, papír a sklo.
Prostějov /VIDEO/ – Milovníci zlatavého moku si přišli v sobotu na své. V areálu velodromu se konaly podruhé Pivní slavnosti, které byly letos zaměřeny na netradiční pivovary.
Břeclav /FOTOGALERIE/ – Jedna, dva, tři, jedna, dva, tři, ozývá se v pátek po poledni na louce pod břeclavským zámkem. Kapela Šroti z Dolních Bojanovic zkouší naposledy mikrofony, než několika svými hudebními kousky zahájí letošní Slavnosti břeclavského piva.
Tuhle neděli opět oslavíme svátek matek. Spousta floutků si na poslední chvíli vzpomene a rychle vyrazí někam do parku utrhnout nějakou kytku, aby ji přinesli svejm matinkám za to, co po ně všechno v životě udělaly.
Praha - Akci s názvem Psí školka pořádá čtrnáctá městská část už potřetí. V rámci ní se mohou chovatelé a jejich psi zúčastnit pěti přepravených přednášek, na kterých se podílejí kynologové. „Na lekcích, které jsou pro návštěvníky zdarma, si zájemci procvičí základní ovladatelnost svého psa a uvidí také ukázky agility," vysvětluje radní Irena Kolmanová.
Břeclav /FOTOGALERIE/ – Jedna, dva, tři, jedna, dva, tři, ozývá se v pátek po poledni na louce pod břeclavským zámkem. Kapela Šroti z Dolních Bojanovic zkouší naposledy mikrofony, než několika svými hudebními kousky zahájí letošní Slavnosti břeclavského piva.
Třebíč – Když se v červnu roku 1997 konal v areálu bývalé Subakovy továrny v třebíčské Židovské čtvrti první ročník festivalu Zámostí, bylo Danu Janíkovi jedenáct let. „Byl jsem první ošetřovaný člověk na Zámostí, protože jsem si rozedřel obě ruce a kolena. Doteď mám doma žluté pořadatelské tričko z prvního ročníku, ve kterém jsem po fabrice běhal a pořád ho rád nosím," usmívá se Janík, jenž s festivalem prakticky vyrůstal. Další rok se Zámostí přesunulo na Podzámeckou nivu, kde vydrželo doteď.
Praha /VIDEO/ - Několik piv a k tomu panák slivovice. Takovýhle výčet po prvotním zapírání nabídla jako vysvětlení stavu svého auta i svého těla 29letá řidička, jejíž jízdu ve čtvrtek dvě hodiny po půlnoci nemohla přehlédnout hlídka pražských strážníků. V Budovatelské ulici v Kyjích totiž noční temnotu prozařovaly jiskry odletující od kola s proraženou pneumatikou; z auta se navíc kouřilo.
Teplice - Studenti z šesti zemí Evropy se v Teplicích učili imitovat dřevo. Cílem bylo ruční malbou napodobit co nejvěrněji vzhled, barvu, charakter i typ přírodního dřeva. Zájem o techniku takzvaného fládrování po letech znovu ožívá díky rostoucí poptávce od památkářů i architektů.
Praha /FOTOGALERIE/ - Prezident Miloš Zeman si ve čtvrtek prohlédl Síň slávy českého hokeje, která byla nedávno otevřena u pražské O2 areny. Při návštěvě dostal šálu a dres české reprezentace a zapsal se do pamětní knihy. Poté si s přítomnými připil pivem na úspěch českého mužstva jak v dnešním zápase s Francií, tak i v dalších utkáních mistrovství světa.
Praha /FOTOGALERIE/ - Prezident Miloš Zeman si dnes prohlédl Síň slávy českého hokeje, která byla nedávno otevřena u pražské O2 areny. Při návštěvě dostal šálu a dres české reprezentace a zapsal se do pamětní knihy. Poté si s přítomnými připil pivem na úspěch českého mužstva jak v dnešním zápase s Francií, tak i v dalších utkáních mistrovství světa.
Chrudimsko - Se začátkem letošního mistrovství světa v hokeji se rázem i z méně zapálených diváků stali nadšení fanoušci přikovaní k televizním obrazovkám. Jako mávnutím kouzelného proutku se takřka na každém třetím autě objevily české vlaječky připnuté na okénku nebo navlečené na zpětném zrcátku.
Klatovy – Spousta druhů piv, hudba, zábava, klobásy, maso a atrakce pro děti. To vše je tradičně součástí pivních slavností v Klatovech. Ani letos o ně milovníci piva nepřijdou. V kalendáři si mohou zaškrtnout datum 5. a 6. června.
Branná, Jeseník – Zájemcům o regionální historii přibydou do knižního fondu dva nové přírůstky. První publikace se zaměří na historii pivovarnictví v Branné, druhá bude pojednávat o nejslavnějším jesenickém rodákovi Vincenzi Priessnitzovi.
Chrudimsko - Se začátkem letošního mistrovství světa v hokeji se rázem i z méně zapálených diváků stali nadšení fanoušci přikovaní k televizním obrazovkám. Jako mávnutím kouzelného proutku se takřka na každém třetím autě objevily české vlaječky připnuté na okénku nebo navlečené na zpětném zrcátku.
Praha - Hokejisté Rakouska mají na mistrovství světa v Praze striktní zákaz konzumace piva. Vedení svazu tím chce předejít problémům, které měli hokejisté na olympijských hrách v Soči. Tehdy sedm hráčů po výhře nad Norskem a postupu do osmifinále nečekaný úspěch dlouho do noci zapíjelo, přestože za den a půl je čekal zápas. V něm Rakušané prohráli se Slovinskem 0:4.
Praha - Hokejisté Rakouska mají na mistrovství světa v Praze striktní zákaz konzumace piva. Vedení svazu tím chce předejít problémům, které měli hokejisté na olympijských hrách v Soči. Tehdy sedm hráčů po výhře nad Norskem a postupu do osmifinále nečekaný úspěch dlouho do noci zapíjelo, přestože za den a půl je čekal zápas. V něm Rakušané prohráli se Slovinskem 0:4.
Zlín - Frontu jako při brutálních slevách v marketu si museli dnes odpoledne vystát fanoušci zlínských hokejistů, kteří chtěli získat autogram nebo památeční fotografii svých miláčků.
Zlín – Frontu jako při brutálních slevách v marketu si museli dnes odpoledne vystát fanoušci zlínských hokejistů, kteří chtěli získat autogram nebo památeční fotografii svých miláčků.
Břeclav - Muzika, osvěžující pivo a spousta atrakcí pro děti i dospělé. Tak budou v pátek vypadat letošní Slavnosti břeclavského piva. Hlavní hvězdou druhého ročníku bude kapela Čechomor.
Po více než čtyřměsíční pauze se otevřou dveře vinárny U Přemka. Předchozímu provozovateli štěstí příliš nepřálo, pomyslnou smůlu se pokusí prolomit Radim Svačina.
Polička – Chvíle napětí, nervózní poťukávání do stolů, skoro je slyšet tlukot desítek srdcí. K tomu se místností snad stokrát za večer nese zvolání o pomoc Boha. Ale v kostele nejsme. Velice neklidná atmosféra totiž panovala v poličském Divadelním klubu.
Bernartice – Dřevorubecké dny v Bernarticích mají za sebou premiéru. První ročník náročné soutěže i ukázky sochařského úsilí a umu navíc přinesly i nemalý finanční výtěžek, který organizátoři použijí jako dar na léčbu zdravotně postižené dívky.
České Budějovice - Málokterý český pivovar umí elegantně a poctivě skloubit dodržování výrobních tradic předků s moderními technologiemi nové doby. Takovým pivovarem určitě je národní podnik Budějovický Budvar, který pěnivý mok vaří už více než jedno století.
Plátno na Dolním náměstí, jež promítá přímý přenos z hokejových utkání na MS, udělalo radost mnoha fanouškům. Dvakrát se ale neradují někteří provozovatelé zahrádek na náměstí od nich totiž není na projekci vidět.
Polička – Dvě mladé studentky zažily namísto poklidné a příjemné neděle pořádný šok. Agresor na ně totiž vytasil nůž se slovy, ať mu předají své peníze. „Prý potřeboval peníze na cestu, ale nakonec je utratil za pivo," uvedla tisková mluvčí svitavské policie Anna Štegnerová.
Brno /ROZHOVOR/ – Smůla ho připravila o zlato z hokejového mistrovství světa. Brankář Karel Lang v osmdesátých letech zářil v dresu brněnské Komety a patřil i do národního týmu. Československo reprezentoval i na třech světových šampionátech, zlaté mistrovství v Praze roku 1985 ale vynechal. „Tehdy jsem byl pevná součást reprezentace, jenže jsem měl v Brně takový problém. Řekli mi, že se to neslučuje se socialistickým zřízením," vzpomíná Lang, který žije v Německu.
Břeclav - Muzika, osvěžující pivo a spousta atrakcí pro děti i dospělé. Tak budou v pátek vypadat letošní Slavnosti břeclavského piva. Hlavní hvězdou druhého ročníku bude kapela Čechomor.