Rakovník - Téměř každé středověké město mělo vybudované podzemní chodby a sklepy, které sloužily k mnoha účelům. Podzemní prostory a sklepy vznikaly z důvodu uskladnění zboží, potravin a piva, ale i jako bezpečný úkryt lidí a majetku v případě nebezpečí. Chodby v podzemí sloužily i jako odtok veškeré prosakující povrchové vody, proto některé chodby měly ve středu odtokový žlábek. Chodby sloužily jako středověká odtoková kanalizace.V 19. století majitelé jednotlivých domů zazdívají chodby vedoucí z jejich sklepů k sousedním. Podzemní prostory jsou také využívány k odložení zbytků stavební činnosti, harampádí, a mnohdy je do nich sypán i popel. O zdejším podzemí se žádné prameny nezmiňují. Stáří sklepních prostor je různé. Nejstarší domy na náměstí mají zachované pozdně středověké sklepní prostory, ale jejich přesné stáří určí až stavebně historický průzkum. Častější jsou sklepy z předminulého století. Na základě dochovaných podzemních průzkumů lze říci, že pod domy v historickém jádru města se dochovaly pozdně středověké sklepy a sklepy z předminulého století.
Jižní Morava – Brno je město plné lehkých holek, které se prodávají za jedno pivo. Takové informace prezentuje na facebooku stránka s názvem Brněnské roztahovačky. Ta vznikla po vzoru podobné stránky z Prahy. Za úkol mají shromažďovat jména a intimní fotky dívek spolu s hanlivými informacemi o jejich sexuálním životě.
Helsinky - Finský pivovar uvařil belgické pivo podle toho, které se našlo v lahvích, jež se před 170 lety potopily společně s obchodní lodí v Baltském moři. A milovníci zlatého moku tak mají příležitost ochutnat, jakému pivu holdovali jejich pra-pra-pradědečci, napsala agentura AFP.
Irsko – Neuvěřitelně důvtipná myšlenka kvůli ukojení „věčné žízně" a potom 15 let dřiny. Tak dlouho zabralo Patsymu Kerrymu ze severoirského města Omagh, než se mu podařilo prokopat tajný, 244 metrů dlouhý tunel přímo z ložnice svého domku do nedaleké hospody.
Valašsko – V předposledním 12. kole Tip ligy Valašského deníku porazila všechny své soupeře Jana Vavřínová. Tipérka z Dolní Bečvy jako jediná z celého startovního pole nasbírala celkem 11 bodů. Za vítězem se seřadilo hned osm hráčů, kteří získali o tři body méně, Jaroslav Lacina však byl o jeden zápas lepší.
Chomutovsko - Další měsíc končí, podzim je už v plném proudu, ale i přesto si o víkendu můžete vybrat mezi řadou rozmanitých akcí. Mezi těmi i letos opět dominuje stále více oblíbenější svátek Halloween.
Cvikov - Trvalo to ani ne jeden rok. Ruina na samém konci Cvikova se mění k nepoznání a místní stojí krůček od ochutnání zdejšího piva. Do města se vrací po šestačtyřiceti letech.
Valašsko – Robert Kocián z formace Godzila Bike Vsetín zvítězil v 7. ročníku mezinárodního závodu do vrchu horských kol O krále Holého vrchu, když dosáhl výsledného času 52:19.
Přerovsko/Hranicko – Ve fotbalových soutěžích byly odehrány zápasy 12. kola podzimní části. Zisku 17 bodů dosáhl Lubomír Zlámal z Rakova, který se stal vítězem kola. V redakci Deníku (Pernštejské náměstí 1, Hranice) na něj čeká cena, karton piv Gambrinus.
Uherské Hradiště - Před závěrečným kolem Tip ligy má k celkovému triumfu nakročeno Antonie Sojáková z Nedakonic, která má před svými pronásledovateli šestibodový náskok. O další medailové pozice se dá očekávat ještě tuhý boj.
Nošovice – Nové pivo Radegast Ryze Hořká 12 má u pivařů úspěch, což potvrzuje 20 milionů vypitých půllitrů během prvních třech měsíců od uvedení na trh.
Plzeň – Zaměstnávají stovky i tisíce lidí, v Plzni a jejím okolí vyrábějí i mají své zázemí. Jejich jméno se ale skloňuje i v zahraničí, kam putuje jejich produkce.
Kynšperk nad Ohří – Jak chutná pivo z čerstvě vysmolených sudů, kolik milenek stačil poznat do roka porcelánový baron Jiří Haas a podle čeho získal zelený ležák své pojmenování?
Česká Kamenice – Zpočátku asi deset a postupně až padesát lidí najde uplatnění v bývalém panském pivovaru v České Kamenici. Do jeho rekonstrukce se pustili manželé Radka a Jan Kotoučovi.
České Budějovice - S limitovanou edici sezónního piva Budějovického Budvaru B:Cherry se mohou pivaři setkat zhruba do Vánoc ve vybraných restauracích. Tmavé pivo s 13% podílem višňové šťávy není dvouprocentním radlerem. Obsahuje 4,4 procenta objemu alkoholu a výborně se hodí k tradičním podzimním pokrmům, ke zvěřině nebo k svatomartinské huse.
Velké Popovice /FOTOGALERIE/ - Pivovar Velké Popovice hostil v sobotu netradiční a unikátní hasičské setkání. Pivovarští pozvali do svého areálu devět sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky. Tato organizace letos slaví 140. výročí založení, stejně jako středočeský pivovar.
Mikulov /REPORTÁŽ/ – Vůně opražené cibule, papriky, masa, klobásek a opékaných sýrů na ohni se nese vzduchem před mikulovským hotelem Zámeček. Sobotní Gulášfest opět po roce patří všem kuchařským profesionálům i amatérům, které spojuje obliba ve vaření i pojídání guláše.
Zubří /ROZHOVOR/ – Devíti brankami splnil svoji minimální střeleckou normu, navrch přidal i kulatou 40. branku svého Zubří, kterou mu spoluhráči pěkně spočítají. Po vítězném zápase s Přerovem (43:26) se mohl pomalu začít chystat na důležité reprezentační povinnosti, které bude mít ve dvojzápase kvalifikace o ME 2016.
Vinohrady - Osm stovek hus a tři tisíce knedlíků skončilo v žaludcích víkendových návštěvníků vinohradského Husobraní. K tomu se vypily hektolitry piva a jinými gastronomickými kouzly provoněného náměstí Míru se netřeba ani zmiňovat.
Valtice /ROZHOVOR/ – Museli začít téměř od píky. Fotbalisté Valtic se po sestupu z okresního přeboru potáceli dva roky na dně III. třídy. Za poslední rok se ale neskutečně zvedli a se Štěpánek Klepáčkem v bráně prohánějí týmy na špici tabulky. Tým posílil a tajně pomýšlí i na postup o patro výš.
Chržín - Chlebíčky, výborná buchta, káva, limonáda, ale také pivo. S takovým chutným občerstvením očekávali členové Sboru dobrovolných hasičů Chržín na Kladensku redaktorku Českého rozhlasu Region Soňu Jindrovou ve své klubovně.
Turnov - Ani na pátý pokus v letošní sezoně nedokázali zvítězit futsalisté turnovského Dalmachu. Kromě porážky s favorizovanou Zručí v poháru neuspěli ani na čtvrtý pokus v rámci druhé ligy.
Vracov /ROZHOVOR/ – Pikantní souboj s kamarádem Petrem Lopraisem, který střílí góly za Újezdec, čeká na brankáře Osvětiman Adama Zálešáka. Bývalý spoluhráči Vracova se o víkendu potkají ve šlágru dvanáctého kola první A třídy Zlínského kraje. „S Lopinem jsem pořád v kontaktu a všemožně se hecujeme. Tak doufám, že tento zápas pro nás skončí vítězně a bodově se dotáhneme právě na druhý Újezdec," říká šestadvacetiletý gólman v rozhovoru pro Hodonínský deník.
Mostkovice, Plumlov – Na Zlechově se začalo pracovat. Zchátralý hotel, který v posledních letech vábil především bezdomovce, se podle spolumajitele Ladislava Koláčka postupně dočká obnovy.
Plzeň – Tohle se bratrské dvojici jen tak nepodaří. Odchovanci plzeňské házené Petr a Jan Štochlovi se oba věnují brankářské profesi, navíc oba chytají v nejuznávanější soutěži planety – německé bundeslize.
Havlíčkův Brod – Pátý ročník soutěže speciálních a neobvyklých piv, vyrobených pivovary v České republice, se tentokrát uskutečnil v nedávno otevřeném Výzkumném senzorickém centru Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského v Praze.
Liberec - /GALERIE/ Pro někoho šílenec, který denně huntuje své tělo tvrdým tréninkem, pro jiného borec, který si jde za svým cílem. Dobrovolný hasič z Krásné Studánky Jirka Dušek chce zkrátka vyhrávat a daří se mu.
České Budějovice – Chcete zajít na jedno, možná na dvě piva? V českobudějovickém Pubu vás rádi uvidí. Navíc si tady sami můžete zkusit obsluhovat pípu a naplnit tak půllitr. Nejen o tom, ale i o těžkostech s realizací a všem, co restaurace svým zákazníkům nabízí, jsme si povídali s provozovatel Pavlem Študlarem.
Varnsdorf – Milovníci dobrého, svrchně kvašeného piva by měli zbystřit. Areál pivovaru Kocour ve Varnsdorfu v sobotu 25. října totiž pořádá již 5. ročník Ale Festivale.
Žďár nad Sázavou - Čtenáři Žďárského deníku rozhodli o vítězi soutěže s názvem U nás vám bude fajn. Nejvíce hlasů udělili restauraci Pohoda. Společně s restaurací vyhrála také čtenářka Radka Snášelová, která v soutěži hlasovala.
Brněnsko – Dvě piva, nealko a jídlo zdarma na soukromém večírku dostávali obyvatelé ulic Bratislavská a Cejl v Brně, pokud do volební urny vhodili předem vyplněný lístek. Nadační fond proti korupci kvůli tomu podává trestní oznámení kvůli manipulaci voleb v městské části Brno-sever.
ČR - Známý autor Jan Bauer, který se věnuje popularizaci české historie i beletrii, vydává v těchto dnech už dvanáctou historickou detektivku s postavami Jakuba Protivy z Protivce a mnicha Blasia. Kniha se jmenuje Jihlavský zlý duch a, jak nám její autor prozradil, věnoval ji právě Jihlavě, kde se před 69 lety narodil.