OBRAZEM: Pivovarské slavnosti přilákaly tisíce lidí
Ústí nad Labem - Deset tisíc návštěvníků a neuvěřitelných dvě stě padesát vytočených hektolitrů piva.
Ústí nad Labem - Deset tisíc návštěvníků a neuvěřitelných dvě stě padesát vytočených hektolitrů piva.
Holešov – Den v zámeckém parku mohli lidé strávit v sobotu v Holešově. Konal se tam totiž druhý ročník akce s názvem Den pro rodinu, jejíž hlavní myšlenkou bylo vytvořit program nejen pro děti, ale také pro jejich rodiče.
Velký Bor – Pořadatelé výstav ve Velkém Boru u Horažďovic již připravují další podívanou na téma nám Čechům velice blízké a příjemné.
Rakovnicko – V úterý hlídka dopravních policistů odhalila celkem tři řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu a také pod vlivem účinků z vykouřené marihuany.
České Budějovice - Nápoj z kvašeného jablečného moštu potěší hlavně přátelské lidi.
Otrokovice – První utkání českých fotbalistů na EURO nedopadl moc dobře, to už teď vědí všichni fanoušci i ti, kteří se třeba o fotbal vůbec nezajímají. Prohra s jedenáctkou Ruska vzbudila hodně emocí. I když byla „sborná" před zápasem favoritem, do hospod a barů vyrazili s důvěrou fandové v dresech i šálách.
Žatec - Již 8. ročník ve světě ojedinělé soutěže, Miss chmele a piva České republiky, startuje.
Kolín - Máte chuť si zahrát hokejbal? Tak toto je šance pro vás. Kolínští hokejbalisté po předešlých dvou úspěšných ročnících pořádají letos již třetí díl otevřeného turnaje. Přihlásit se může téměř kdokoliv.
Mladá Boleslav - Klub přátel historického létání, který ve městě vznikl, má řadu plánů do budoucna, stojí i za nápadem na vznik leteckého muzea
Letní kino - Povede se milovníkům zlatavého moku a dobré zábavy překonat loňský rekord Pivovarských slavností, kdy do Letního kina přišlo 7 500 návštěvníků a vytočilo se 130 hektolitrů piva?
Kroměříž – Hokejová mistrovství, letní a zimní olympiády i atletické šampionáty. Významné sportovní události, jako je včera zahájené mistrovství Evropy ve fotbale, chtějí fanoušci často sledovat mimo domov, nejčastěji někde u piva a velkoplošné obrazovky. Mají však v Kroměříži kam jít?
Letní kino - Povede se milovníkům zlatavého moku a dobré zábavy překonat loňský rekord Pivovarských slavností, kdy do Letního kina přišlo 7 500 návštěvníků a vytočilo se 130 hektolitrů piva?
Jičín - Zajímavou nabídku regionálních potravin představila páteční prezentace na Valdštejnově náměstí v Jičíně.
Dobruška /DOBRUŠSKÁ KNIHOVNA SLAVÍ/ - Historie městské knihovny v Dobrušce se začala psát již v roce 1952. Tehdy nesla název Městská lidová knihovna F. L. Věka.
Praha /FOTOGALERIE/ - Zajít na „klasickou" desítku nebo dvanáctku? To už není „in". Pražané si raději dávají pivo z produkce menších pivovarů a minipivovarů. A důvod? Vyhledávají speciály.
Pardubice - Polská Vratislav přivítala plně obsazený speciální vlak Ladislav Vízek, který vyjel z Prahy
Most - Podpálením auta skončila ve Vtelně na Mostecku láska dvou mužů k jedné ženě. Zhrzený 29letý milenec se tímto způsobem v těžké opilosti pomstil muži své milenky, který byl dřív jeho nejlepším kamarádem. Žhářství mu vyšlo draho. Půjde zadarmo zametat ulice a nesmí se dotknout alkoholu.
Kladno – V pátek bude v polské Varšavě zahájeno fotbalové mistrovství Evropy, k němuž se vztahuje nová soutěž Kladenského deníku a generálního partnera – plzeňského piva Gambrinus Original 10°.
Karlovy Vary – Po šestnácti letech se v pátek 8. června v Karlových Varech opět začalo vařit kdysi velmi populární pivo Karel IV.
Klatovy - V pátek v 16 hodin startují v Klatovech Za Vodojemem Klatovské slavnosti hudby a piva.
Most - Soud potrestal březnový případ žhářství ve Vtelně na Mostecku. Mladému muži zatemnily mozek litry vína, piva a žárlivost.
Opavsko - Slevové akce, speciální výzdoba a zapnuté televize. Tak jsou na dnešní zápas Česko-Rusko připravené některé hospody na Opavsku.
Blanensko – Konec provozu. Toho se obává řada majitelů hostinců na Blanensku. Zatímco dříve bývaly hospody plné, nyní tam večer zamíří pár lidí. Restaurace tak zavírají dřív nebo propouští.
Už jste se přihlásili do ordinace?Do prázdnin už bude čtvrtek jen třikrát. Na každý červnový čtvrtek se můžete objednat na telefonu 608 807 807 nebo mailem dr.streda@gmail.com a vyšetří vás osobně MUDr. Leoš Středa.Kromě komplexní diagnostiky zaměřené na nadváhu dostanete také stravovací plán pro redukci nadváhy a řadu cenných doporučení. Vše proběhne v poliklinice Dopravního zdravotnictví a. s. v České Třebové pod hlavičkou naší soutěže v hubnutí. Kromě povinného poplatku 30 Kč nic neplatíte.
Most - Podpálením auta skončila ve Vtelně na Mostecku láska dvou mužů k jedné ženě. Zhrzený 29letý milenec se tímto způsobem v těžké opilosti pomstil muži své milenky, který byl dřív jeho nejlepším kamarádem. Žhářství mu vyšlo draho. Půjde zadarmo zametat ulice a nesmí se dotknout alkoholu.
Tábor – Osmapadesátiletý Jiří Sliacký z Tábora se řadí mezi zastánce papírového vydání novin. Prý proto, že se k nim pak může kdykoli vracet. Táborský deník mu pravidelně dělá společnost přes deset let. Před tím si ho kupoval na stánku, ale zjistil, že předplatné je pohodlnější. Je také členem ABO bonusu, který mu letos vynesl vstupenku na táborské slavnosti piva.
Žďársko – Už v pátek večer nejenom doma u televizorů, ale i u obrazovek v řadě hospod, barů a hospůdek s půllitrem piva zasednou fanoušci fotbalu. Mistrovství Evropy ve fotbale Euro 2012 začíná.
Jihlavsko – Pro sportovní bary a restaurace, kde se hosté scházejí na společné sledování sportovních přenosů, začíná další svátek. Kontinentální fotbalové Euro je tady!
Nymburk - Nymburský pivovar byl nejúspěšnějším pivovarem na soutěži Pivo České republiky.
Veselí nad Lužnicí – Je to už 650 let, co byla Veselí nad Lužnicí udělena městská práva. Zásadní měrou se podílela na rozmachu města. Mimo jiné mu dovolovala vařit pivo nebo ustanovit soudy.
Užít si fandění a k tomu vyhrát velké balení piva můžete s fotosoutěží Deníku během fotbalového Eura.
Strakonice - Tento úspěch je potvrzením toho, že naše investice a píle se vyplácí, říká ředitel strakonického pivovaru Jaroslav Tůma
Pelhřimovsko – Zajímavé společenské akce nejsou výsadou pouze větších měst.
Pardubice - Šermíři, italští malíři fresek, oživlé obrazy nebo žebravý mnich překvapí návštěvníky
Jičín – Kam letos na dovolenou, jak a kdy? Z cestovní kanceláře Czech Paradise radí a doporučuje Renata Svobodová.
Veselí nad Lužnicí – Je to už 650 let, co byla Veselí nad Lužnicí udělena městská práva. Zásadní měrou se podílela na rozmachu města. Mimo jiné mu dovolovala vařit pivo nebo ustanovit soudy.
Klatovsko – Klatovské slavnosti hudby a piva startují v Klatovech již tento pátek.
Blanensko – Zákaz nerespektují pejskaři na blanenské přehradě či u jedovnického rybníka Olšovce. Pes kvalitu vody nezhorší, může ale zranit.
Strakonicko - Dobrovolná hasička se ve volném čase nejraději toulá po historických městech Čech
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Pop rocková parta pobaví v sobotu v Letním kině Ústí Pivovarské slavnosti Zlatopramen. Hvězdami akce budou tedy Chinaski a písničkář Tomáš Klus, koncert láká také na UDG, či dnes především u dívek populární Mandrage. My jsme se ale na pivní chutě a „české Pink Floyd" ptali zpěváka a šéfa Chinaski Michala Malátného, spoluautora hitů této pražské kapely. „Chinaski vystoupí na hlavní scéně letního kina od 20.50 hodin, tedy v samém finále Pivovarských slavností Zlatopramen," upozornila ještě Johana Turner, spolupracovnice kapely.
Páteří Dolního Poohří jsou města Klášterec, Kadaň, Žatec a Louny. Turistických zajímavostí skýtá tento region více než dost.
Ostrava - Někteří fotbaloví fanoušci mají rádi své pohodlí na pohovce před širokoúhlou televizí v obýváku. Jiní raději preferují atmosféru, která při napjatých utkáních panuje v hospodách a restauracích. Deník přináší tipy na podniky, ve kterých budou zápasy Euro 2012 promítat
Nymburk - Nymburský pivovar byl nejúspěšnějším pivovarem na soutěži Pivo České republiky.
Prostějov – Další z těsných soubojů má za sebou Tip liga čtenářů Prostějovského deníku. V jedenáctém kole řada zápasů rozhodovalo o postupujících či sestupujících. Soutěžící v Tip lize ale ukázali velkou kvalitu. Hned šest si jich totiž připsalo sedmnáct bodů, o vítězi týdenní ceny tak musela rozhodnout Supertrefa. Vzhledem k vysokému počtu branek bere karton piva Gambrinus ten, kdo jich tipoval nejvíc (35) – Miloš Mlčoch z Určic. Výherce týdenní ceny bude v nejbližší době kontaktován naší redakcí.
Vsetín – Namísto ve vězení seděl pětadvacetiletý Vsetíňan na letní zahrádce u jedné ze vsetínských restaurací. Policisté jej před několika dny zadrželi a poslali, kam patří.
Horní Třešňovec – V sobotu se ve sportovním areálu uskuteční zahajovací soutěž letošní Velké ceny Ústeckoorlicka v požárním útoku – Hornotřešňovský pohár. Zahajovací nástup je naplánován na 10.30, v 11.00 vyběhne na dráhu první družstvo – domácí muži A.
Dešenice - Úřad městyse Dešenice se do nových prostor přestěhuje už na konci letošního srpna.
Rychnovsko - DeRathizace. Ano, takto by se mohl nazývat policejní proces plný odposlechů hemžící se krabicemi s jakoby vínem.
Šumperk - Den otevřených dveří na Tyršově stadionu pořádá v sobotu 9. června město Šumperk. Program je připraven od devíti ráno do dvou odpoledne. Jeho součástí je otevřený turnaj dvojic v plážovém volejbalu, soutěže s míčem na házenkářském hřišti nebo soutěž ve střelbě na bránu o karton piva na fotbalovém hřišti.
Jindřichohradecko - Teoretická novela tabákového zákona by potrápila hospodské stejně jako jejich hosty.