Zloději v Libereckém kraji chodí na pivo po zavírací době
Liberecký kraj – Nenechaví zlodějíčci se v nočních hodinách vypravují do zavřených restaurací. Většinou poškodí dveře a pak hledají, co by si neprávem přivlastnili.
Liberecký kraj – Nenechaví zlodějíčci se v nočních hodinách vypravují do zavřených restaurací. Většinou poškodí dveře a pak hledají, co by si neprávem přivlastnili.
Liberecký kraj – V Libereckém kraji se letos již v několika případech zlodějíčci zaměřili na restaurace.
Plzeň - Plzeňskému Prazdroji se v poslední době ztrácejí sudy o objemu 50 litrů, takže se pivovar rozhodl zvýšit na ně zálohy.
Březnice - Na komínu zámeckého pivovaru Herold v Březnici už není staré a mohutné čapí hnízdo. Muselo být totiž strženo, protože při jedné z loňských prudkých bouří bylo poškozeno a hrozil jeho pád.
Horní Bezděkov - O překvapení se již tradičně postarala skupinka maminek s dětmi, které si připravují poutavé kostýmy, tentokrát loupeživých žen.
Polička – Regionální pivovar v Poličce vloni uvařil o čtyři procenta méně piva než v předchozím roce. Na tuzemský trh dodal přes šedesát osm tisíc hektolitrů piva. Produkce pivovaru klesá podle předsedy představenstva Karla Witze od roku 2006.
Třebíč – Už jen zahnědlé spáry v dlaždě připomínají, že na podlaze v kaluži krve umíral člen ochranky. Kde a kdy? V třebíčské Bille u hlavní pošty ve čtvrtek večer.
Valašské Klobouky – Těsně před jízdou jsem měl rumovou pralinku, kloktal jsem ústní vodu, dal jsem si nealkoholické pivo. To často slýchávají policisté od řidičů, když mívají pozitivní dechové zkoušky.
Jižní Morava /SOUTĚŽ/ - Zajdete s kamarády rádi na bowling? Pokud ano, zkuste poměřit síly v nejmasovější české soutěži.
Krušovice - V letošním roce budou v Královském pivovaru Krušovice probíhat změny. Chystá se nová přístavba stáčírny a její následná reorganizace. Investice se zřejmě vyšplhají až ke třem milionům euro. Pivovar si od investice slibuje zlepšení efektivity stačení piva.
Praha /FOTOGALERIE/ - O Češích se říká, že jsou pivním národem. Alespoň to tak vypadá při srovnání počtu vypitých piv na hlavu. Jak to ale vypadá se znalostmi? Svět piva totiž není jen o „desítkách“, „dvanáctkách“ a nějakém tom černém ležáku.
Praha – O Češích se říká, že jsou pivním národem. Alespoň to tak vypadá při srovnání počtu vypitých piv na hlavu. Jak to ale vypadá se znalostmi? Svět piva totiž není jen o „desítkách“, „dvanáctkách“ a nějakém to černém ležáku.
Pokřikov – Kdo v sobotu procházel nebo jen projížděl mezi pokřikovskými domy, dozajista natrefil na průvod téměř pěti desítek maškar. A ty jej ze svých spárů jen tak nepustily.
Polička - Produkce regionálního pivovaru v Poličce na Svitavsku klesá už od roku 2006. "Trh je přesycený," říká předsesa představenstva Karel Wilz.
Beroun /FOTOGALERIE/ - Průvod masek vtrhl mezi návštěvníky pravidelných sobotních trhů a zapojil je do veselice.
Habartice – „Jé, hele, Sáblíková,“ zakřičí jeden z mužů v habartické hasičské klubovně a ukazuje na přicházející mladou ženu s bruslemi na rameni.
Vancouver - Curleři hrají na ZOH v nezvykle bouřlivé atmosféře, některým to vadí, jiným ne.
Litoměřice /FOTOGALERIE/ – V bývalém Korunním pivovaru Litoměřice je rušno. A to i přesto, že výroba piva zde byla ukončena již před několika lety.
Habrovany /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Je pošmourné brzké sobotní ráno, hustě prší, počasí jaké tradiční zabíjačce zrovna moc nepřeje. Říkám si ale, že pár kapek pracovníky obecního úřadu v Habrovanech od plánované zabíjačky nejspíš neodradí a vydávám se na cestu do Habrovan.
Zubří – Tak takhle hraje úřadující vicemistr a jeden z hlavních kandidátů na titul. Házenkáři Gumáren Zubří ukázali svoji sílu a v sobotním 19. kole (20. hraném) Zubr extraligy v přímém souboji o druhé místo rozdrtili Lokomotivu Plzeň ne její palubovce.
Kolín /EXKLUZIVNÍ REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ - Podle slov hlavní protagonistky takřka po čtvrt století se vrátila na pódium kolínského Městského společenského domu zpěvačka Věra Špinarová. S kapelou svého syna, hráče na klávesy Adama Pavlíka, za zády od první skladby vyzívala zaplněný sál k tleskání s rukama nad hlavami, což fanoušci napříč věkovým spektrem rádi plnili. V úžasné hlasové formě se Věra Špinarová prošla všemi stěžejními písničkami svého repertoáru, od Měj mě rád či A já Tě závidím, přes Raketou na Mars, kdy refrén zpíval opět celý sál, až po rockové Bílá jawa 250 či Meteor lásky.
Krabčice /FOTOGALERIE/ - Významné životní jubileum oslavil v pátek v Krabčicích klient domova pro seniory Jaroslav Purchart.
Brno /TEST RESTAURACÍ/ - V pivnici peče babička jedné z číšnic domácí štrúdl s jablky a šlehačkou. Kuchař umí i hovězí carpacio, které prokládá špenátem.
Patřím do podivné kasty lidí, kterou minimálně jednou za rok popadne bytostná touha něco vyrobit, namalovat, uplést, opatřit něco batikou nebo prostě jen navléct pár korálků.
Otrokovice /FOTOGALERIE/ – Už jste někdy viděli, aby byla cukrárna ve všední den otevřená i ve tři ráno? V Otrokovicích to v noci ze čtvrtka 18. února na pátek 19. února byla realita.
Praha, K. Vary – Dvanáctý ročník Národního krojového plesu se o víkendu uskutečnil v pražském TOP hotelu.
Kolín- Podle slov hlavní protagonistky takřka po čtvrt století se vrátila na pódium kolínského Městského společenského domu zpěvačka Věra Špinarová.
Žatec /SERIÁL/ - Fotbalista Ladislav Vízek začal v Žatci cestu za pozdější slávou, Duklou Praha, titulem Fotbalista roku a zlatou olympijskou medailí.
Třebíč – Už jen zahnědlé spáry v dlaždě připomínají, že na podlaze v kaluži krve umíral člen ochranky. Kde a kdy? V třebíčské Bille u hlavní pošty ve čtvrtek večer.
Litoměřice /FOTOGALERIE/ – V bývalém Korunním pivovaru Litoměřice je rušno. A to i přesto, že výroba piva zde byla ukončena již před několika lety.
Strážnice – Hrozba nožem i varovný výstřel policistů. Během čtvrtečního přepadení hotelové recepce ve Strážnici byly zbraně v plné pohotovosti.
České Budějovice - Němci si spojují jižní Čechy převážně se známou značkou piva Budvar a památkou zapsanou na seznam světového dědictví UNESCO Českým Krumlovem.
Břeclav – Chcete znát nejlepší možnost jak spojit sport, pohyb a zábavu? Přijďte si zahrát bowling! Amatérská bowlingová liga (ABL) je rozsahem i hráčskou základnou nejmasovější česká bowlingová soutěž. V roce 2009 se do ní zapojilo celkem asi 3600 aktivních hráčů.
České Budějovice – Kdo na jihu Čech hraje stolní tenis, tak ho zná. Dlouholetý hráč, trenér, rozhodčí i funkcionář Pavel Smolík oslaví v pondělí sedmdesáté narozeniny.
Pasov – Dva malé pivovary bojují o světový primát v síle uvařeného pěnivého moku. Napsal o tom pasovský deník PNP.
Hostouň /FOTOGALERIE/ – Třikrát se včera z hospody v ´kulturáku´ ozvalo Góóól! Kvůli zápasu českých hokejistů se Slováky si přivstalo skoro třicet fandů.
Pardubice - Některé pardubické restaurace otevřely včera ráno kvůli hokejovému zápasu Čechů se Slováky na olympiádě.
Prostějov – Lidé po celé republice sledovali od časných ranních hodin u televizorů doma i v hospodách hokejový zápas Česko – Slovensko. Jedním z prostějovských hostinců, které při této příležitosti posunuly otvírací dobu už na šestou hodinu ráno, byla i Krušovická country pivnice v Brněnské ulici v Prostějově.
Nymbursko - První zápas našich hokejistů na probíhající olympiádě si nenechala ujít řada fanoušků, třeba i v hospůdkách na Nymbursku.
Česká Lípa - Českolipští basketbaloví junioři hrající extraligu se po dvou měsících opět představili na domácí palubovce, kde hostili hráče Sparty Praha a borce z Plzně.
Cheb - Již tuto sobotu Chebský pivovar slavnostně narazí první sud Chebského hradního. Kdy a kde budou mít možnost Chebané toto jedenáctistupňové pivo ochutnat?
Šumperk – Je čtvrtek tři čtvrtě na šest ráno a majitel Sport baru v Šumperku Radomír Plachý odemyká svůj podnik. Těsně před šestou se už trousí první hosté, kteří si přivstali, aby mohli fandit českému hokejovému týmu. Ten poprvé vstoupí do olympijského turnaje duelem se Slováky.
Tábor - Při hodnocení o Extra pivní pečeť táborských pivních slavností ochutnáte ta nejlepší piva.
Sokolovsko – Hospody budou i nadále zcela mimořádně otevírat na hokejová utkání Česka
České Budějovice – Vzestup exportu zazanamenal v minulém roce v Německu Budějovický Budvar, n. p. Meziročně zde navýšil prodej o více než devět procent u své prémiové značky – světlého ležáku.
Chebsko – Abychom podpořili ty, kteří přestali, nebo inspirovali ty, kteří by přestat chtěli, přinášíme další konkrétní příběhy lidí.
Hanušovice – Pivovar Holba Hanušovice vyhlásil výběrové řízení na dívku, která se stane Miss Holby. Vítězná dívka bude hanušovický pivovar reprezentovat v celostátní soutěži Miss zlatého moku.
Pasov - Na Velikonoce chystají v dolnobavorském Zwieselu nevšední akci. Její příprava už je v plném proudu.
Dřevohostice /FOTOGALERIE/ – „Ať je tu dnes živo, podejte mi pivo!“ zpíval v úterývečer na pódiu dřevohostického náměstí „farář“ Petr Dostál. Konec masopustu oslavili místní tradičním pochováním basy. Obřadem, na který návštěvníky zvala pozvánka v podobě parte, se rozloučili s masopustním veselím před popeleční středou, která zahajuje velikonoční půst.
České Budějovice - S nadsázkou řečeno - Budějovický Budvar plave v Německu proti proudu. Zatímco spotřeba piva v Německu klesá, tak export Budvaru do této pivní Mekky roste. Vloni v meziročním srovnání o více než devět procent.