Brno - Stovky tisíc hektolitrů piva nebo reklamní billboardy po celém Brně. Nic z toho nesplňují, i tak jsou spokojení a mají plné ruce práce. Malé pivovary by se daly na Brněnsku spočítat na prstech jedné ruky. Je jich všeho všudy pět.
Uherský Brod - (FOTOGALERIE) Stále žíznivé Čechy zásobují tisíci hektolitry piva světoznámé i menší tuzemské pivovary. V řadě měst však fungují i takzvané minipivovary. A právě jeden takový produkuje pěnivý mok s názvem Zlatý Havran přímo svým zákazníkům v brodské restauraci Balkán.
Orlickoústecko - „Kdeže jen loňské sněhy jsou,“ dalo by se povzdechnout při vzpomínce na časy, kdy v našem regionu stály pivovary a produkovaly dobré pivo. Pamětníci si ještě jistě vzpomenou na pivovary v Lanškrouně, Chocni, České Třebové či v Ústí nad Orlicí. Nejdelší tradici vaření piva, která se psala ve stovkách let, měl přitom zřejmě lanškrounský knížecí pivovar.
Příbram/Březnickému Heroldu se obzvláště daří v Marylandu ve Spojených státech amerických. Lobkowicz sází na kvalitu regionálního piva, ale vyváží také do Ruska či Anglie
Kladno-Jednoho dne v roce 2005 si Petr Fišera z Kladna četl noviny a zaujal ho inzerát na koupi domácího minipivovaru. „Jsem asi trochu pošahanej, ale takových věcí se hned chytnu. Nadchlo mě to a hned jsem firmu ze Šenova u Ostravy kontaktoval.
Medlešice -Pivovar se kdysi nalézal skoro v každém městě. Dnes se mluví o tom, že trh válcují nadnárodní pivovarnické giganty. I mezi nimi si však lze nalézt svoje místo.
Ústí nad Labem -Holandský Heineken koupil ústeckou firmu Drinks Union. Cenu transakce ani jedna strana neodtajnila. Podle odhadů se však pohybuje v řádu stovek milionů korun.
Valašsko - Lidé na Valašsku v konzumaci piva nikterak nezaostávají za ostatními regiony České republiky. Tvrdí to alespoň sládci pivovarů v Zašové a ve Vsetíně.
Velké Meziříčí - Velkomeziříčský Harrach z Malostránského pivovaru se těší zájmu příznivců kvalitního piva. Jeho výrobci upřednostňují kvalitu před kvantitou, což se jim osvědčilo.
Východní Čechy - Jarní tip liga Pardubického deníku je nepopsaným listem. Ode dneška jsou zveřejňovány soutěžní kupóny 1. kola, jimiž se zájemci o účast ve hře musí zaregistrovat a od následného kola již mohou hrát i přes internet či SMS zprávou. Jarní soutěž bude mít dvanáct kol a potrvá do poloviny června
Znojmo (AKTUALIZOVÁNO) - Známý znojemský pivovar, který zavoní všem, kdo jdou na procházku ke znojemskému hradu, má bohatou historii. První zmínky o pivovarnictví na Znojemsku pocházejí už ze třináctého století. V roce 1720 pak zahájil výrobu pivovar u znojemského hradu. K významným novodobým změnám došlo po roce 1993, kdy pivovar přešel do soukromých rukou.
Velké Meziříčí - Velkomeziříčský Harrach z Malostránského pivovaru se těší zájmu příznivců kvalitního piva. Jeho výrobci upřednostňují kvalitu před kvantitou, což se jim osvědčilo. Zkusili jste také pivo z malé výrobny?
Lounsko - Střelbou skončila velikonoční hodovačka v Blažimi na Lounsku. Na pět místních koledníků měl zaútočil místní podnikatel, který si údajně myslel, že mu ukradli krabici s pivem.
Most - Prostory před mosteckým kulturním domem během včerejšího odpoledne zaplnily davy diváků. Konal se zde devátý ročník mosteckých rekordů a kuriozit.
Hradec Králové - Přenosný DVD přehrávač. To je cena pro vítěze jarní části fotbalové Tip ligy. V tradiční soutěži Deníku budou odměněni i hráči na 2. až 11. místě. Kromě nejlepší jedenáctky v konečném pořadí budou oceněni vítězové jednotlivých kol, kteří se mohou těšit na originální půllitr a čtyři plechovky piva Staropramen.
Trutnov - Přenosný DVD přehrávač. To je cena pro vítěze jarní části fotbalové Tip ligy. V tradiční soutěži Deníku budou odměněni i hráči na 2. až 11. místě. Kromě nejlepší jedenáctky v konečném pořadí budou oceněni vítězové jednotlivých kol, kteří se mohou těšit na originální půllitr a čtyři plechovky piva Staropramen.
Třebíčsko/ Velikonoc využili i zloději. K páchání nekalé činnosti. V úterý ráno neznámý pachatel vyloupil restauraci v Dolních Vilémovicích. Dovnitř se dostal po překonání skleněné výplně okna. Odcizil různé druhy cigaret a záclony. Škodu majitel vyčíslil na 13 tisíc korun.
Hradec Králové - Policie v Hradci Králové o Velikonocích mnoho opilých řidičů nenachytala. Záchytná stanice se začala plnit klienty až v odpoledních hodinách.
Lounsko - Střelbou skončila velikonoční hodovačka v Blažimi na Lounsku. Na pět zdejších koledníků měl zaútočil místní podnikatel, který si údajně myslel, že mu ukradli krabici s pivem.
Hradec Králové - Přenosný DVD přehrávač. To je cena pro vítěze jarní části fotbalové Tip ligy. V tradiční soutěži Deníku budou odměněni i hráči na 2. až 11. místě. Kromě nejlepší jedenáctky v konečném pořadí budou oceněni vítězové jednotlivých kol, kteří se mohou těšit na originální půllitr a čtyři plechovky piva Staropramen.
Svitavy - Sotva skončila Zimní Tip liga Svitavského deníku, už se hlásí o slovo jarní fotbalová soutěž. Její pravidla a první kupón vyjde na našich stránkách v úterý 25. března.
Chrudim - Přenosný DVD přehrávač. To je cena pro vítěze jarní části fotbalové Tip ligy. V tradiční soutěži Deníku budou odměněni i hráči na 2. až 11. místě. Kromě nejlepší jedenáctky v konečném pořadí budou oceněni vítězové jednotlivých kol, kteří se mohou těšit na originální půllitr a čtyři plechovky piva Staropramen.
Hukvaldy-Dolní Sklenov - Minipivovar v Dolním Sklenově byl založen v roce 2003. Jedná se o malý rodinný pivovar s ročním výstavem cca 300 až 500 hektolitrů kvasnicového piva. To je vyráběno jednormutovou technologií za použití výhradně českých surovin.