Tisíce návštěvníků si nenechaly v Nošovicích ujít letošní ročník oblíbeného Radegast dne. Na hlavním pódiu se v sobotu představily například kapely Wohnout, Arakain s Lucií Bílou, Lake Malawi nebo Chinaski.
Přerov – Třídenní festival Blues nad Bečvou už klepe na dveře a příznivci bluesové a rockové muziky se letos mají na co těšit. O start se v pátek 11. září od 20 hodin postarají američtí bluesrockeři Moreland & Arbuckle v restauraci Pivovar.
Šanghaj – Prezident Miloš Zeman se dnes v čínské finanční metropoli Šanghaji zúčastnil podpisu významných smluv, které uzavřela čínská investiční skupina CEFC s českým leteckým přepravcem Travel Service, pivovarem Lobkowicz a mediální skupinou Médea, v nichž se CEFC chystá převzít podíl. Zeman rovněž navštívil buddhistický chrám Ťing-an a také známou televizní věž zvanou Perla Orientu.
Šanghaj/Praha – Čínská skupina CEFC vstoupila do několika českých firem. Postupně získá téměř 50 procent v aerolinkách Travel Servis, spolu s partnery převezme podíl 79,4 procenta v Pivovarech Lobkowicz Group a stane se minoritním vlastníkem mediálních firem Médea Group a Empresa Media. CEFC podepsala příslušné smlouvy dnes v Šanghaji, kde je při návštěvě Číny prezident Miloš Zeman. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) uzavřené dohody vítá. Analytici očekávají příchod dalších čínských investorů.
Brno /REPORTÁŽ/ – Namísto hráčů ve fotbalových dresech pobíhají v těchto dnech po trávníku stadionu za Lužánkami dělníci a pracovníci pivovaru. Finišovaly tam totiž poslední přípravy Dne Starobrna, který v sobotu na hřiště láká pivaře i hudební fanoušky.
České Budějovice – První hokejová liga začíná už ve středu a ČEZ Motor je v plném tréninku. V náročné přípravě je však nutné také na chvilku vypnout a přijít na jiné myšlenky. Příjemné zpestření přichystal pro celé mužstvo, trenéry i vedení klubu Budějovický Budvar. Prohlídka pivovaru se líbila a následné krátké posezení s malou ochutnávkou vyhlášeného zlatavého moku přišlo hokejistům rozhodně k chuti.
/POZVÁNKA/ Je jedno, jestli je člověk milovník folku, bluegrassu nebo rocku. Na hradeckém hudebním minifestivalu To je jedno si přijde na své v podstatě každý.
Zlínsko - Velké horko a neskutečná žízeň kombinace, kterou tento rok zažil asi každý. V důsledku tohoto jevu se za letošní rok zvýšila produkce piva o desítky procent. Provozovatelé pivovarů si mnou ruce.
Jičín – Fotbalová tipovací soutěž čtenářů vstoupila do třetího kola. Po něm registrujeme celkem 88 soutěžících. Vítězem třetího dějství se stal Jaromír Styblík (JC0057), který odhadl přesně výslednou supertrefu. Na vítěze kola čeká dárkový balíček pivovaru Tambor.
Kraslice – Je patrně nejmladším sládkem v republice. Je přitom v pouhých jednadvaceti letech ověnčený celou řadou cen za recepty piv, která sám vymyslel a uvařil.
Karlovarský kraj – Milovníci pěnivého moku mohou v Karlovarském kraji ochutnat desítky druhů piv s originální recepturou. To především v rodinných či menších pivovarech, kterých je v kraji už deset.
Praha - Prodej většiny akcií skupiny Pivovarů Lobkowicz (PLG) firmě jejich generálního ředitele Zdeňka Radila se odkládá o dva týdny, sdělila firma v tiskové zprávě. Možná do ní vstoupí další investoři. Dosavadní majoritní vlastníci Palace Capital a GO Solar s Radilem podepsali smlouvu o převodu 79,4 procenta v PLG za 1,9 miliardy korun. Prodej byl ale podmíněn splacením celé kupní ceny do konce srpna.
Tábor – Hospodářsky obtížné období Tábora po pruské okupaci se odrazilo i v místním pivovarnictví. Měšťané, kteří měli právo vařit pivo, platili roku 1744 poplatek za várku třináct zlatých. Obec si vymínila, že pokud podraží ječmen, zvedne si i cena várky. Roku 1745 už stála patnáct zlatých.
/FOTOGALERIE/ - Tisíce lidí v sobotu zavítaly na jubilejní patnáctý ročník Slavností pivovaru Ostravar. Na návštěvníky čekaly hektolitry pěnivého moku, patnáct kapel a bohatý program. Mnozí také využili možnosti prohlédnout si pivovar a zavítat do míst, kam se běžný návštěvník pivovaru nedostane.
Prázdniny sice končí, ale nejlepší letní akce vás teprve čeká. První zářijový pátek se otevírají brány hanušovického pivovaru, aby až do soboty proměnily pivovarský areál v největší hospodu v republice.
Jindřichův Hradec – Již po desáté bude pátek a sobota ve městě nad Vajgarem ve znamení piva a kvalitní hudby. Po oba dva dny se totiž na místním Tyršově stadionu konají pivní slavnosti, které tentokrát nabídnou opravdu špičkovou dramaturgii.
Chříč – Ze slavnostního, oficiálního otevření chráněného pivovaru v Chříči, které je naplánováno na tuto sobotu, mají mimo jiné velkou radost také klienti Domova Domino Zavidov (zařízení pro osoby se zdravotním postižením).
Rychnov n. K. - Oblíbená tipovací soutěž na fotbalová utkání Tip liga čtenářů Deníku opět startuje. V podzimní části se hraje o zajímavé ceny od pivovaru Tambor, firmy Elektro Berry a společnosti TEAMline, výhradního dovozce sportovního vybavení značky JAKO.
Havlíčkův Brod – Dvanáct studentů Letní žurnalistické školy se vypravilo na prohlídku do havlíčkobrodského pivovaru Rebel, aby prohloubili své znalosti o tradičním českém nápoji a odhalili kouzlo jeho přípravy.
Netín - Čtyřicet druhů točených pivních speciálů ze sedmadvaceti pivovarů, veselé atrakce a dvě večerní zábavy. Tak bude vypadat druhý ročník Slavností piva v Netíně. Užít si dobré pivo a zábavu mohou zájemci v sobotu odpoledne a večer u netínského kulturního domu.
Regionální Deník a Pivovar Gambrinus vám přináší soutěž o fotbalový zážitek a to lístky na zápas České republiky s Kazachstánem, který se koná 3.9. v Plzni. Uvidíte českou fotbalovou reprezentaci v akci a navrch dostanete české pivo!
Londýn, Praha – Jednoho listopadového dne roku 1951 si skupina gentlemanů vyrazila na lov poblíž řeky Slaney v Irsku. Jedním z nich byl ředitel pivovaru Guinness sir Hugh Beaver. Poté, co se ani jednomu z účastníků lovu nepodařilo zasáhnout kulíka zlatého, rozhořela se debata o tom, zda je nejrychlejším ptákem v Evropě právě kulík.
České Budějovice - Sto dvacáté výročí založení Budějovického Budvaru si pivovar připomíná na všech frontách. Pro veřejnost podnik připravil několik kulturních akcí. Mezi ně se řadí i divadelní večerní prohlídky pivovaru v historických kostýmech, které prostřednictvím hraných scén návštěvníky realisticky přenášejí do doby založení firmy i do dalších klíčových okamžiků v její historii
Rychnov n. K. - Vítězem 2. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku se stal Vladimír Gütler z Dobrušky (RK0024), který stejně jako dalších devět soutěžících získal čtrnáct bodů. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu! V čele průběžného pořadí zůstal Miroslav Jedlinský z Kostelce nad Orlicí (19 bodů). Prosíme vítěze, na kterého čeká dárkový balíček pivovaru Tambor, aby kontaktoval naši sportovní redakci na telefonu 602 687 661.
/ROZHOVOR/ V republice nenajdete lepšího výčepního plzeňského piva, než je opavský rodák Lukáš Vitásek. Ačkoliv aktuálně pracuje v Praze a má za sebou štace v těch nejlepších hospodách, chtěl by se jednou vrátit
Třeboň /ROZHOVOR/ - Každý zámek má svá kouzla. Svá tajemství. Svá překvapení. Když vstoupíte do zámku v Třeboni na Jindřichohradecku, můžete být překvapeni hodně. Na prohlídku zámkem vás totiž vezme Petr Vok z Rožmberka. Vážně, to není legrace. Jasně, už nežije. Je více než čtyři stovky let po smrti. I když…
Staré Město – V pondělí odpoledne se uherskohradišťští dopravní policisté společně s promotéry Českého svazu pivovarů zapojili do akce Řídím, piju nealko pivo, při níž podrobovali náhodné cyklisty dechové zkoušce a následně je odměňovali nealkoholickým pivním mokem.
Přílepy - Na dvacet česáčů zasedlo v sobotu do řádků chmelnice na farmě U Kutílků, aby si změřili svoji obratnost při ručním česání chmele. Někteří si chtěli zkusit poprvé v životě, jaké to je, česat ručně chmel. Druzí zase zjistit, zda ještě chmel česat nezapomněli.