Kreativ

ŠTÍTEK: pivovar

Přejezd v Tyršově ulici u zimního stadionu.

Odříznuté sídliště? V Nymburce zavřou a opraví tři nejvytíženější přejezdy

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Ke komplikacím s uzavírkou části Tyršovy ulice se v Nymburce během prázdnin přidají další. Ty způsobí postupné uzavírky a opravy třech nejvytíženějších přejezdů ve městě. Což bude znamenat omezení pro řidiče a další vynucené objížďky. Níže přinášíme přehled termínů uzavírek jednotlivých přejezdů.

Šestnáct českých minipivovarů čelí vlně nenávistných reakcí poté, co je Český olympijský výbor (ČOV) vybral jako partnery pro nadcházející olympijské hry v Paříži. Ilustrační foto.

Máte na rukách krev ukrajinských dětí. České firmy čelí kvůli OH nenávisti

Šestnáct českých minipivovarů čelí vlně nenávistných reakcí poté, co je Český olympijský výbor (ČOV) vybral jako partnery pro nadcházející olympijské hry v Paříži. Kritici je obviňují z podpory ruské agrese kvůli účasti ruských a běloruských sportovců pod neutrální vlajkou. Pivovary se brání, že s rozhodnutím ČOV nemají nic společného a válku na Ukrajině nadále odsuzují. S podobnou kritikou se dříve setkali i další olympijští partneři.

Srovnaný se zemí. Z areálu bývalého pivovaru v Jarošově už stojí jen poslední budova

Srovnaný se zemí. Z areálu pivovaru v Jarošově už stojí jen poslední budova

Doslova jako po másle pokračují demoliční práce rozsáhlého areálu někdejšího pivovaru v uherskohradišťském Jarošově. Během několika měsíců z něj má zůstat jen plocha, připravená k výstavbě bytových domů, infrastruktury obchodů a dalších služeb. Deník o tom informoval Jiří Kaňa, ředitel společnosti EL-ENG, která za developerským projektem stojí.

Ilustrační snímek

Olympijské hry s vůní chmele. České minipivovary míří do Paříže ukázat svůj um

Na blížící se olympiádě v Paříži bude Česko reprezentovat nejen 113 sportovců, ale také šestnáctka řemeslných pivovarů. Nahradí chmelový mok od dlouholetého partnera Českého olympijského výboru Plzeňského Prazdroje, který už na sklonku loňského roku deklaroval, že své jméno nechce s hrami v Paříži spojovat. Reagoval tak na rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru, který zde povolil start sportovců z Ruska a Běloruska. Každý pivovar poveze do Paříže dvě svá piva.

Nový, plně automatický sklad v  Plzeňském Prazdroji

Prazdroj na domácím trhu loni zvýšil prodeje a odvedl rekordní daně

Plzeňský Prazdroj loni mírně zvýšil své celkové prodeje na domácím trhu a v zahraničí. Hospodářský růst se promítl do tržeb a umožnil společnosti odevzdat do státní pokladny historicky nejvyšší příspěvek ve výši 6,2 miliardy korun. Rekordní byly také investice do rozvoje pivovarů, které dosáhly téměř 2 miliardy korun.

Přehlídku amerických aut hostil v sobotu 6. července nymburský pivovar.

Nablýskané bouráky obsadily pivovar. Americké vozy obdivovaly stovky lidí

Stává se to už pěknou tradicí, že během jednoho z prvních prázdninových víkendů se na dvoře nymburského pivovaru sjedou krásná, nablýskaná a často tradičně hranatá americká auta. Jejich majitelé rádi předvádí své sběratelské kousky návštěvníkům, kteří tak mají možnost nahlédnout i do interiérů u nás nepříliš běžně vídaných vozů.

Festival Vesuf na Blanensku. Foto z minulých ročníků.

Tipy na víkend na Blanensku. Lidé si užijí Vesuf, dorazí Klus, Lenny nebo Jelen

První červencový víkend odstartuje na Blanensku festivaly. Jeden z nich, Vesuf, se bude konat mezi obcemi Suchý a Velenov. Nabídne pestrou škálu známých interpretů. Kromě hudebního zážitku mohou lidé ochutnat více než tři desítky piv od 25 malých pivovarů. Boskovice zase ovlídne festival pro židovskou čtvrť.

Fichtl MAZEC 24 hodin 2024

Hanácký lichoběžník, Ameriky v pivovaru či setkání traktorů. Akce tohoto víkendu

Prázdniny a sváteční dny na konci tohoto týdne jsou plné zajímavých auto i moto akcí. Uskuteční se řada jízd, výstav i srazů historických vozidel, závody malých i velkých motorek, soutěže, spanilé jízdy a mnohé další. Podívat se můžete také na historické i současné traktory a zemědělské stroje, na burze objevit součástku, která vám chybí. Kam se můžete od pátku 5. července do neděle 7. července vypravit, pokud obdivujete krásu aut a motorek, zjistíte v našem tradičním velkém přehledu.

Vizualizace pomníku Karla Kutlvašra.

Prapor nad Nuslemi: Generál Kutlvašr bude mít svůj pomník od Ondřeje Tichého

V areálu bývalého Nuselského pivovaru bude postaven nový pomník na počest velitele Pražského povstání a hrdiny moderních českých dějin Karla Kutlvašra. Autorem pomníku ve tvaru praporu je umělec Ondřej Tichý, který zvítězil v otevřené soutěži od zadavatelské společnosti Penta Real Estate, jež v Nuslích buduje novou rezidenční čtvrť.

Rok 2023 byl pro Budějovický Budvar úspěšný a z pohledu objemů dokonce rekordní.

Budvar chce víc otevřít areál veřejnosti. Plánuje i nové návštěvnické centrum

Loni se Budějovickému Budvaru dařilo na domácím trhu i v exportu. Uvařil rekordní množství piva, tržby z prodeje výrobků a služeb meziročně vzrostly o více než 11 % a zisk před zdaněním činil 396,4 mil. korun. Bylo to dokonce o téměř 55 % více než v roce 2022. Národní pivovar se krom toho stal také Zaměstnavatelem roku 2023 Jihočeského kraje.

Nové Chabry_vizualizace.

V Praze vznikají celé nové čtvrti. Obyvatele hledají Chabry, Rohan i Nusle

Developeři staví v metropoli stovky nových bytů. Sázejí přitom na různou klientelu. V Dolních Chabrech láká investor na rodinné bydlení blízko přírody, na Rohanském ostrově v Karlíně na bydlení u vody blízko centra a v Nuslích na bydlení v původním pivovaru. Deník porovnal lokality a srovnal ceny vznikajících bytů.

Rockové vítání léta v Měšťanském pivovaru v Kutné Hoře

Nádvoří pivovaru se promění v rockovou arénu. Vystoupí legenda a další kapely

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Zatímco minulý víkend se na nádvoří Měšťanského pivovaru v Kutné Hoře konal Gulášfest, v sobotu 22. června se pivovar promění v rockovou arénu. Setkání s názvem Rockové vítání léta potěší všechny milovníky tvrdší muziky a nabídne pestrý program plný známých i méně známých kapel.

Více než sto štamgastů Masných krámů se podílelo na slavnostním vaření várky piva k oslavám 70. výročí této legendární pivnice.

Štamgasti v kostýmech vařili v Budvaru pivo k 70. výročí Masných krámů

Víc než sto štamgastů z Masných krámů zavítalo v týdnu do Budějovického Budvaru. Podíleli se zde na vaření slavnostní várky piva k oslavám 70. výročí tohoto proslulého budějckého podniku. Pivo bude zrát v ležáckých sklepích a na podzim ho budou moci návštěvníci Masných krámů ochutnat při oslavách.

Patrik Pizinger (vlevo) a Luděk Soukup při návštěvě pivovaru Permon.

Chodov oslaví výročí pivem. Speciální ležák čeká premiéra na Vavřinecké pouti

Už zraje a ochutnat ho budou moci lidé poprvé na srpnové Vavřinecké pouti v Chodově. Řeč je o speciální edici piva, kterou si nechal Chodov uvařit v sokolovském pivovaru Permon. Důvodem jsou letošní oslavy 130. výročí povýšení na město. Zlatavý mok už je uvařen a nyní zraje v tancích. Ochutnat ho byli zástupci města a jsou spokojeni

Minipivovar Polivar Kopřivnice, 10. 6. 2024.

Beskydská pivní stezka letos startuje i s kopřivnickým Polivarem

Kopřivnický minipivovar Polivar se přidal k Beskydské pivní stezce nabízející letos tipy na výlety už v součtu úctyhodných sedmi set kilometrů. Zapojil se i do hlasování o nejlepší regionální pivo a také do soutěže o nejchutnější regionální pokrm - s hovězím gulášem na svém „černém polivarském“.

Unikátní Dittrichova hrobka v Krásné Lípě prochází náročnou a nákladnou záchranou.

Hrobce pomůže každé vypité pivo Dittrich. Krásná Lípa spustila také sbírku

Na desítky milionů korun vyjde v příštích letech záchrana unikátní Dittrichovy hrobky v Krásné Lípě. Kromě milionových dotací má s obnovou mauzolea nejvýznamnější rodiny v regionu pomoci také sbírka, kterou v minulých dnech spustila radnice. S penězi pomůže rovněž pivovar Falkenštejn, který věnuje určitou částku z každého prodaného piva Dittrich.

VIDEO: V Řečkovicích teče pivo proudem. Craftbeer festival zláká i v sobotu

VIDEO: V Řečkovicích teče pivo proudem. Craftbeer festival zláká i v sobotu

/FOTO, VIDEO/ Více než dvacítka pivovarů nabízí své chmelené moky počínaje pátečním odpolednem na dalším ročníku Řečkovického craftbeer festivalu. Návštěvníci ochutnávají řemeslná piva například z pivovaru Clock, Sibeeria, Zichovec nebo Axiom. První festivalový den nechybí ani hudební doprovod v podobě koncertů kapel.

Svijanský sládek Petr Menšík (vlevo) a ředitel pivovaru Roman Havlík.

Svijany slaví 460 let. Pivovar připravil speciální ležák a technologické novinky

Každý správný pivař zná ustálenou frázi „Dej Bůh štěstí“. Starým pivovarským pozdravem si pivovarští přáli, aby se várka podařila. Výjimkou není ani rodinný pivovar ve Svijanech, kde už pivo úspěšně vaří 460 let. I pro letošek si připravili překvapení pro milovníky pěnivého moku, zároveň rozšiřují sortiment a plánují investice do technologických vychytávek.

Sklář Jiří Pačinek vystaví v Litomyšli křišťálová díla vyrobená pro film Glass Onion.

Exkluzivně v Litomyšli: křišťál z Hollywoodu od Jiřího Pačinka je v pivovaru

/FOTO, VIDEO/ Jahody, sokol nebo obří včela, a to vše z křišťálového skla. Přední český sklář Jiří Pačinek opět vystavuje v Litomyšli. Tentokrát mají lidé jedinečnou šanci vidět skleněné plastiky, které vyrobil pro hollywoodský film Glass Onion: A Knives Out Mystery. Kolekce vznikla díky spolupráci Jiřího Pačinka a amerického filmového produkčního návrháře Johna Dextera. Litomyšl je druhým místem v České republice, kde jsou nádherné skleněné kousky vystavené.

Pivovary, zámek nebo Alzheimer Home. Poznejte v kvízu obec na Vysočině

Pivovary, zámek nebo film Jana Svěráka. Poznejte obec na Vysočině

/VIDEO/ Kousek od náměstí ční zámek, malebnost centra dokreslují měšťanské domy. Narodili se zde například lékař Alois Epstein či hudební skladatel Vítězslav Novák. Film tu také natáčel režisér Jan Svěrák. Poznáte obec, kde se nachází také dva pivovary? Pokud si nejste jistí, koukněte před hlasováním také do galerie, na video nebo si přečtěte další nápovědy.

Pivovar ve Strakonicích bude mít vlastní linku na plechovkové pivo.

VIDEO: Strakonický pivovar investuje do vlastní linky na plechovkové pivo

Pivovar ve Strakonicích chce začít novou etapu pro získání zákazníků. Investuje nemalé peníze do vlastní linky na stáčení plechovkového piva. Montáž linky začala ve čtvrtek 30. května. „Pokud se nestane nic zásadního, v pátek 31. května bychom chtěli linku vyzkoušet a spustit zkušební provoz,“ uvedl exkluzivně pro Strakonický deník ředitel pivovaru a člen představenstva společnosti Dušan Krankus.

Ilustrační foto

První červnovou neděli startuje už tradiční Welas triatlák. Buďte jeho součástí

V neděli 2. června ve 14 hodin se opět rozčeří vlny Velkého rybníku u Kutné Hory, tady odstartuje lehce jubilejní 15. ročník terénního triatlonu pod taktovkou spolku Club deportivo Kutná Hora. Pořadatelé pokračují v modelu z uplynulých tří let, kdy si za základnu vzali prostor v pivovaru Malešov, místo památné bitvy Jana Žižky proti svatohavelskému vojsku v roce 1424. A atmosféra husitských dob a bojů bude všechny přítomné provázet téměř celý závod.

Plzeňský Prazdroj láká turisty. Připravil novinky pro letní sezónu

Plzeňský Prazdroj láká turisty. Připravil novinky pro letní sezónu

Rudolf Šlehofer, manažer pro turismus a tradice v Plzeňském Prazdroji, byl naším hostem podcastu Deníku Ze západu. A protože Plzeňský Prazdroj je v Plzni turistickým cílem číslo jedna, a blíží se letní sezóna, povídali jsme si právě o nadcházejících novinkách, prohlídkových trasách, získání prestižní ceny World Travel Awards a řadě dalších zajímavostí, které na návštěvníky čekají. Více v našem rozhovoru a podcastu.