![](https://g.denik.cz/37/8e/4-pivo-primator-rajska-zahrada-26092014_prazena-list-l.jpg)
Náchodské pivo poteče proudem
Náchod - Šestnáct druhů piv poteče proudem a do toho bude vyhrávat pořádná muzika. Náchodský pivovar zítra otevře své brány při jubilejním 20. Dni s Primátorem. Tradiční den otevřených dveří začíná v 11 hodin.
Náchod - Šestnáct druhů piv poteče proudem a do toho bude vyhrávat pořádná muzika. Náchodský pivovar zítra otevře své brány při jubilejním 20. Dni s Primátorem. Tradiční den otevřených dveří začíná v 11 hodin.
Písek – Nová stálá expozice věnovaná sladovnictví byla v další části rekonstruované Sladovny otevřena v sobotu v 17 hodin, stačily si ji prohlédnout dvě stovky lidí. Naprostá většina odcházela spokojená, i když právě tato expozice není interaktivní, ale spíše vzdělávací.
Žirovnice – V jedno malé středověké království se opět po roce promění zámek v Žirovnici.
Strakonice - Pivo ve strakonickém pivovaru bude vařit Dušan Krankus (49), bývalý sládek pivovaru Bernard.
Vyškovsko – I přesto, že divák už viděl daný film několikrát, najednou má chuť ho zhlédnout znovu. A po vyběhnutí závěrečných titulků si odnáší tak trochu jiný zážitek. Atmosféra letního promítání je jedinečná i pro zarputilce, kteří jinak na film do kina přes rok nevyrazí. Na Vyškovsku bude nabídka znovu bohatá. Poprvé si film pod širým nebem nejspíš vychutnají obyvatelé Rousínova. Naopak Vyškované se můžou po letech zase těšit na snímky v pivovaru.
Komíny jsou pryč. Výrazný prvek areálu bývalých sladoven ve Wolkerově ulici v Olomouci nechal majitel zbořit. Údržba historického objektu by podle něj výrazně zvedla cenu plánovaných bytů. Olomoučané přišli o vzpomínky, znalci architektury mluví o ztrátě průmyslového dědictví.
Strakonice - Ředitel pivovaru Marek Pohanka chce přivést nového sládka do konce měsíce
Olomouc /ANKETA/ – Komíny jsou pryč. Výrazný prvek areálu bývalých sladoven ve Wolkerově ulici v Olomouci nechal majitel zbořit. Údržba historického objektu by podle něj výrazně zvedla cenu plánovaných bytů. Olomoučané přišli o vzpomínky, znalci architektury mluví o ztrátě průmyslového dědictví.
Ústí nad Labem - Svátkem pivařů se stane pátý ročník Pivního jarmarku, který se koná v sobotu od 10 do 22 hodin na Kostelním náměstí.
Plzeň – Lidem z Lochotína, Doubravky, Slovan a v části centra Plzně nepoteče teplá voda
Rychnov n. K. - Vítězkou osmého kola jarní fotbalové Tip ligy se stala Michaela Křepelová z Rychnova nad Kněžnou (RK0041), která jako jediná získala čtrnáct bodů. V čele průběžného pořadí zůstal Miroslav Jelen z Týniště nad Orlicí, který má celkem 72 bodů. Na vítězku čeká dárkový balíček pivovaru Tambor. Prosíme Michaelu Křepelovou, aby kontaktovala naši sportovní redakci na telefonu 602 687 661.
Louny – Heineken přislíbil pořádání srpnové akce sponzorsky podpořit sto tisíci korunami, při takové částce nebude disponovat exkluzivitou pro prodej piva.
Znojmo – Předvolební tah v podobě dialogu s veřejností. Tak hodnotí opozice Fórum Zdravého města, které radnice uspořádala před rokem. Z diskuze a hlasování v anketě tehdy vyplynulo sedm problémů Znojma, kterými se měla radnice zabývat. Jednalo se o dokončení obchvatu, oživení pivovaru, rozvoj turistického ruchu, parkování, cyklistickou dopravu, nectění místních tradic nebo vybudování kruhového objezdu u mostu na křižovatce Rooseveltovy a Palackého ulice. Podle kritiků fórum nepřineslo žádné konkrétní výsledky.
Přerov – Již potřetí se v přerovském pivovaru uskuteční Zubrfest, příznivci hudby i zlatavého moku mohou do areálu zavítat v sobotu 27. června. Letošní program láká na české a slovenské hudební hvězdy jako Tublatanka, Katapult, Desmod a Ewa Farna. Program obohatí akrobatická show na trampolíně a chybět také nebude tradiční závěrečný ohňostroj.
Praha/Ostrava - Hokejoví fanoušci vypili při mistrovství světa v obou halách 280.000 litrů piva, což je o polovinu víc než na posledním šampionátu v roce 2004. Absolutní rekord padl na zápase Švédska a Švýcarska, při kterém se vypilo více než 16.000 piv, sdělil Pavel Barvík z Pivovarů Staropramen, které se o dodávky piva v obou halách starají. Vyšší prodej piva během hokejového mistrovství zaznamenaly i ostatní tuzemské pivovary, zjistila ČTK.
Písek - Návštěvníci si prohlédnou dochované vybavení včetně dvou kotlů na vytápění. Expozice vznikla v opravené části budovy, jejíž dvouletá rekonstrukce stála 22,3 milionu korun.
Ústí nad Labem - Na V. Pivním jarmarku se představí desítky piv z 26 malých a rodinných pivovarů.
Přerov - Jako v ráji si připadali milovníci lahodného zlatavého moku v sobotu na Přerovských pivních slavnostech. Vyzkoušet všechny druhy piva bylo nemožné, sešlo se zde totiž víc než padesát druhů piva a 19 pivovarů nejen městských, ale i rodinných z celé České republiky a jeden pivovar z Německa. Tisíce návštěvníků tak mohly ochutnat úplně jiné pivo, než na které jsou normálně zvyklí.
Albrechtsburg - Nejstarší saský zámek Albrechtsburg v Míšni připravil mimořádnou výstavu »Na zdraví! Tisíc let piva v Sasku«.
Děčín – Brány obchodního a společenského Centra Pivovar Děčín se otevřely poprvé loni v dubnu. Svou činnost tak zahájilo centrum, které si za dlouhodobý cíl klade být nejen první volbou pro nákupy obyvatel Děčína a jeho okolí, ale i společenským centrem poskytujícím zábavný odpočinkový program všem generacím. Tím se také postupně stává.
Velké Popovice /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ - Netradiční uvedení nového piva mají za sebou ve Velkých Popovicích. A byli u toho nejen zástupci pivovaru, ale také zástupci nejaktivnějších hasičských sborů z republiky. Sobotní křest na ploše před vstupem do velkopopovického pivovaru tak znamenal narození piva Kozel Florián.
Plzeň – Fanoušci a restaurace se těší na dnešní semifinálový hokejový duel proti Kanadě.
Vlašim /HLASOVÁNÍ/ - Kdo se zúčastnil Májových slavností ve Vlašimi na Benešovsku, dobře ví, že měl možnost nechat se vyfotit ve smileboxu a tím nejen získat suvenýr, ale také se zařadit do velké soutěže s Deníkem. Ze všech fotografií, které splňovaly podmínky, postoupily do hlavního boje snímky v galerii u tohoto článku.
Amsterodam/Londýn - Nadnárodní pivovarnická skupina SABMiller se dohodla na převzetí řemeslného pivovaru Meantime Brewing Company sídlícího v Londýně. Majitel Plzeňského Prazdroje tak vstupuje na britský trh s řemeslně vyráběným pivem, který je nejrychleji rostoucím segmentem na tamním pivním trhu, uvedla firma v dnešním sdělení. Finanční podmínky transakce zveřejněny nebyly.
Pelhřimov – Milovníci rockové a metalové hudby budou mít pré. Areál pelhřimovského pivovaru Poutník se několika tisíci lidmi zaplní i letos.
Děčín – Mistři v aranžování květin a studenti zahradnických škol se tento týden sjeli do Děčína, kde si to v nákupním Centru Pivovar rozdali o nejlepší výtvor z květin. Tématem 44. ročníku tradiční soutěže floristů Děčínská kotva byla Svatba v továrně. Ceny pak byly rozdány na slavnostním večeru v Kině Sněžník ve čtvrtek večer po uzávěrce Děčínského deníku.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Takový nárůst pivovarů v Česku si ještě před několika málo lety představoval asi jen málokdo. Ročně se jejich počet zvýší o zhruba dvacet procent a v dubnu jich bylo možné napočítat přes 300. Dobře informovaný portál Pividky.cz jich ke konci minulého týdne napočítal přesně 307. Přispívá k tomu neutichající boom minipivovarů a nikdo si už příliš netroufá předpovídat, kdy to skončí.
Plzeň - Čtvrtfinále hokejového mistrovství světa s Finskem ve čtvrtek večer na nádvoří Plzeňského Prazdroje sledovala zaplněná fanouškovská zóna.
Znojmo – Pomyslný maraton kulturních akcí ve Znojmě souhrnně nazvaný Májové slavnosti ještě nekončí. Předposlední květnový víkend jej zakončí Garage Design, market originální autorské tvorby, umění a kultury. Garáže bývalého znojemského pivovaru se 22. a 23. května promění v pestrý trh autorských výrobků. Třetí ročník této akce láká na módu, umění i kulturu.
Pelhřimov – Milovníci rockové a metalové hudby budou mít pré. Areál pelhřimovského pivovaru Poutník se několika tisíci lidmi zaplní i letos.
Strakonice - Komise vybrala šéfa obchodu a marketingu Marka Pohanku
Stadice - Nové pivo Oráč z minipivovaru Na Rychtě prošlo na Královském poli obětním rituálem.
Jihlava – Osm nových postav z mincovnictví nebo nová vlajka. To jsou hlavní novinky letošního jihlavského havířského průvodu.
Modrava – Štěstí v neštěstí měla žena, které sjel v úterý v podvečer v Modravě před tamním pivovarem do řeky kočárek i s dítětem.
Humpolec – S dubnem skončil nejvýhodnější předprodej vstupenek na letošní 21. ročník multižánrového festivalu Bernard Fest, který pořádá Rodinný pivovar Bernard Humpolec od 18. do 20. června na humpoleckém Horním náměstí.
Litomyšl - Příchod k zámku je zakryt lešením. Důvodem je oprava sgrafitové výzdoby jihovýchodní zdi zámeckého pivovaru. Kromě hezčí fasády bude vstupní věž i odvlhčena.
Litomyšl – Příchod k zámku je zakryt lešením. Důvodem je oprava sgrafitové výzdoby jihovýchodní zdi zámeckého pivovaru. Kromě hezčí fasády bude vstupní věž i odvlhčena.
Cheb - V letošním roce Chebští navíc pozvali na turnaj ještě další basketbalový klub veteránů z Litvy – Ežerietis Kaunas
Zajít si na jedno do hospody, to umí každý. Co takhle vypravit se přímo do pivovaru, dozvědět se, jak se ono tekuté zlato vyrábí a naučit se ho správně načepovat od těch nejpovolanějších? Nabité zážitkové programy pro své fanoušky připravil Plzeňský Prazdroj.
Černá Hora – Witbier Blonde. Tak se jmenuje nové pivo, které v příštím týdnu uvede na trh Pivovar Černá Hora. Typické bude svou neobvyklou chutí a vůní po koriandru a pomeranči.
Velice příjemnou akci, kde se pojí zábava s poznáním a pobytem v zajímavém prostředí je možné prožít ve Velkopopovickém pivovaru. Jedná se o zážitkovou Kozlí výpravu spojenou s prohlídkou pivovaru a poutavým výkladem.
Černá Hora - Pivovar Černá Hora chce pitnou vodu od Vodárenské akciové společnosti. I za cenu napojení na jiný než černohorský vodovod.
Stochov – Před třiceti pěti lety, v rámci oslav 400 let založení pivovaru, se uskutečnil první ročník turistického pochodu Krušovický vejšlap, kterého se zúčastnilo 312 turistů. Kromě diplomu za účast obdržel každý pamětní medaili a drobné občerstvení. Letošního Krušovického vejšlapu se zúčastnilo celkem 113 turistů, a to z Prahy, Chebu, Olomouce, Rakovníku, Kladna a samozřejmě Stochova a okolí.
Hradec Králové - Mejdan plný sprejerů a jejich triků, herecké etudy, loutkové divadlo, moderní i folklorní tanečníci a hlavně kapely, které budou hrát až do noci. To je Open Dwoor - odpolední festival, který už tuto středu od 15 hodin pořádá Základní umělecké škola Střezina. Na dvoře budovy Jih se můžete bavit až do devíti večer, vstupné je zdarma.
Pardubicko - Dramatické, hrdinské, veselé i tragikomické. Některé příběhy kolem osvobození Pardubic v květnu 1945 opravdu stojí za to číst.
Svitavy – Geniální hudební skladatel zemřel 12. května 1884 v pražském ústavu pro duševně nemocné ve věku šedesáti let.
Cvikov - Cvikovský Zeleňák fest v areálu pivovaru ve Cvikově odstartuje v sobotu 16. května festivalové hudební léto na Českolipsku.
Slovácko – Soustředění fotbalové reprezentace starostů ČR hostilo od čtvrtku 7. do neděle 10. května Uherskobrodsko. Kromě sportovních povinností absolvovali také bohatý společenský program.
Toužim - Také v letošním roce se toužimská radnice snaží o opravu zchátralého zámeckého areálu. S ním sousedí rovněž místní pivovar, který si žádá rozsáhlou rekonstrukci. Vedle desítek milionů pro zámek dalších 60 milionů by spolkl pivovar.
Cvikov - Cvikovský Zeleňák fest v areálu pivovaru ve Cvikově odstartuje v sobotu 16. května festivalové hudební léto na Českolipsku.