
Ždírec nad Doubravou: Už celých deset let je městem
Ždírec nad Doubravou – Velký rozmach průmyslu a výrazné zvýšení počtu obyvatel zažilo za celých deset let rozvoje město Ždírec nad Doubravou.
Ždírec nad Doubravou – Velký rozmach průmyslu a výrazné zvýšení počtu obyvatel zažilo za celých deset let rozvoje město Ždírec nad Doubravou.
Jičín – Město posílá na ministerstvo vnitra a na ústřední svaz ochránců přírody dopis, v němž dává podnět k prověření financování základní organizace Českého svazu ochránců přírody Křižánky Jičín.
Královéhradecký kraj - Nejvhodnějším místem pro podnikání v Královéhradeckém kraji se v letošním hodnocení patnácti měst regionu stala s velkým náskokem Nová Paka. Druhou pozici získala krajská metropole, třetí místo těsně uhájilo Nové Město nad Metují.
Praha – Vracení daně z přidané hodnoty odvedené z nesplacených faktur, volnější pravidla práce na dohodu, dostavba jaderné elektrárny Temelín či odložení elektronických vinět pro osobní automobily. To by podle podle vyjednavače za Věci veřejné Viktora Paggia měly být jedny ze základní bodů nově vznikající vlády ODS, TOP 09 a VV v oblasti podnikání a infrastruktury.
Hradec Králové – Začínající firmy tak možná budou moci využít nízkých nájmů za kanceláře a dalších výhod.
Královéhradecký kraj - Jak ovlivnila ekonomická krize pracovní trh, podnikatelské prostředí či atmosféru mezi samotnými podnikateli v Královéhradeckém kraji? Které město má v roce 2010 nejlepší podmínky pro podnikání?
Krnov - Několikaletá spolupráce SŠAMP Krnov a Řecké obce Krnov se stala tradicí. V uplynulých měsících se konalo několik sportovních klání, kde ve většině soutěží vítězili členové Krnovské řecké obce.
Višňové /VINAŘI POD LUPOU, ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Václav a Jiří Adámkovi mají vinařství v genech. Už jako malí kluci se motali kolem lisu, okopávali vinohrad a učili se vyrábět víno. I když ani jeden z nich nevystudoval vinařskou školu, dlouholetá praxe a zkušenosti je přivedly k podnikání.
Královéhradecký kraj - Jak ovlivnila ekonomická krize pracovní trh, podnikatelské prostředí či atmosféru mezi samotnými podnikateli v Královéhradeckém kraji? Které město má v roce 2010 nejlepší podmínky pro podnikání?
Karviná – Dohodu o koexistenci města a těžařů na území Karviné podepsali tento týden primátor Karviné Tomáš Hanzel a generální ředitel společnosti OKD Klaus-Dieter Beck.
Karviná – Dohodu o koexistenci města a těžařů na území Karviné podepsali tento týden primátor Karviné Tomáš Hanzel a generální ředitel společnosti OKD Klaus-Dieter Beck.
Václav Šimek - O tom, že Tachovsko patří dlouhodobě mezi okresy s vysokou nezaměstnaností, byly napsány celé statě.
Pardubice - Ukazují to zkušenosti Jednotného kontaktního centra při Obecním živnostenském úřadě.
Ostrava-Nové insignie, tedy rektorské a prorektorské řetězy a žezlo, máVysoká škola podnikání. Jsou zhotoveny z pozlaceného stříbra a osázeny drahými kameny. Jejich autory jsou akademický sochař Igor Kitzberger z Rožnova pod Radhoštěm a turnovský šperkař Tomáš Procházka.
Hradec Králové – Třetí ročník soutěže Nápad roku přinesl úspěch mladému hradeckému podnikateli Štěpánu Bartyzalovi. Klání podnikatelských nápadů vyhrál.
Kroměříž – Stříhání, barvení, tupírování a celá řada dalších úkonů provází den co den jednadvacetiletou Michaelu Mrhálkovou ze Zdounek. V nedaleké Kroměříži si totiž zhruba před půl rokem zřídila vlastní kadeřnictví.
Brněnsko – Život na vysoké noze, dostatek peněz, velké auto a zahraniční dovolené se šestatřicetiletému muži z Brněnska natolik zalíbily, že ve svém autobazaru začal podvádět a okrádat zákazníky. Majitelům čtrnácti aut způsobil škodu čtyři miliony korun a nyní mu hrozí, že stráví až osm let ve vězení.
Praha - Ženy v České republice vlastní okolo čtyř procent všech firem, tedy 15.000. V porovnání s průměrem jde o menší firmy do 20 zaměstnanců a s obratem do deseti milionů korun. U příležitosti vyhlášení třetího ročníku soutěže Ocenění českých podnikatelek to v úterý oznámila společnost CCB-Czech Credit Bureau.
Vsetín – Malování a výtvarné tvorbě se věnovala Hana Zedníková už od dětství. Na Základní škole ji inspirovala učitelka Jiřina Hartingerová a dnes svůj čas manželé Zedníkovy dělí mezi Galerii Ateliér v ulici Hlásenka a obchod s dárkovými předměty.
Chvalšiny - Učni stavebních řemesel v těchto dnech v závěrečných zkouškách dokazují svůj um.
Chomutov, Kadaň – Jaké jsou podmínky pro podnikání v Chomutově? Stále stejné, tedy nevalné. Takto alespoň vypovídají výsledky celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys. V konkurenci šestnácti měst je Chomutov na dvanáctém místě, zatímco Kadaň se oproti loňsku vyšvihla o devět příček až na letošní druhé místo.
Řisuty - Někdejší vojenský areál na Homolce v katastru Řisut vlastní zčásti již noví majitelé. Starousedlíci se obávají především toho, aby zde nevznikl prostor pro nekalé podnikání či ubytovna pro nepřizpůsobivé.
Louny - Město Louny jsou podle průzkumu nejlepším místem k podnikání v Ústeckém kraji, Žatec byl loni poslední, letos už je šestý, Podbořany osmé.
Liberec – Hospodářská krize snížila tržby stavebních firem ze skupiny S group o 15 procent na 4,25 miliardy korun.
Rokycany – S výjimkou trojice tříd nástavbového studia už maturitním soubojem s vědomostmi na Rokycansku propluli všichni, kdo k němu na základě prospěchu šli.
Zlínský kraj – Zaměstnanost mají v rukou především podnikatelé. Proto by jim měl stát vycházet vstříc, shodují se vesměs oslovení krajští volební lídři politických stran kandidujících do Sněmovny.
Zlínský kraj – Zviditelnění na regionální i celorepublikové úrovni, zvýšení prestiže u stávajících i potenciálních zákazníků a hodnotné ceny.
Plzeň - „Nechcete značkový parfém? Je jen za 800 nebo i za 700,“ špitá žena kolemjdoucímu muži a vytahuje z kapsy krabičku. Takovou scénu viděl v Plzni na ulici už asi každý.
Mladá Boleslav /FOTO/ - Herec z Mladé Boleslavi Václav Homolka - proč chodí všude pozdě a proč byl obviněn z podivných hrátek se synem Ivety Bartošové.
Č. Třebová – Majitel rekonstruovaného hotelu Padevět v České Třebové se brání: Tohle není ghetto!
Ústecký kraj – Začíná pátý ročník soutěží Firma roku a Živnostník roku, které slibují líté boje o prestižní titul. Regionální i celorepublikový.
Netolice – V jedné restauraci na netolickém náměstí se pomalu už od sedmi let prohání placem Jana Havlíková.
Rokycany – Podivně napjaté ticho dusilo šum ve střední odborné škole. Stejně jako ve druhé části spojeného celku – gymnáziu – tu začala ústní část maturitního kolotoče.
Hodonín – Hodonínští se mohou opět po roce podílet na rozvoji svého města, a to během již tradičního veřejného fóra, které se uskuteční prvního června v 16.30 před radnicí. Hlavním mottem letošního ročníku je: „Pro snadný průběh debaty odhazujem kravaty“.
Nová Včelnice – Pro nebytové prostory objektu Nechyba a bývalé kavárny v někdejším kulturním domě v Nové Včelnici hledá v současné době vedení radnice nové nájemce.
Prachatice – Každý týden se na této straně setkáte se zajímavými lidmi z Prachaticka, kteří hledají odpovědi na otázky a vybrali si, kdo jim na ně odpoví. Dnes odpovídá Josef Kovačik z Prachatic.
Koclířov – Již potřetí se v neděli lidé ve vesnici u Svitav zúčastnili referenda. Tentokrát ne kvůli stavbě větrného parku.
Vyškovsko /DISKUTUJTE/ - Minimálně desítka studentů si maturitu vyzkouší až vzáří. Neučili se, a proto kní nebyli připuštěni.
Českolipsko - Aby delegáti ze státní správy a samosprávy přišli na konferenci, dostali výhodnou cenu i s večerem v golfovém klubu.
Soběšovice – Přímo hororové okamžiky zažíval při povodni Stanislav Hrabec, jenž provozuje Kemp U rybárny na Žermanické přehradě. Karavany před rychle stoupající vodou zachránili doslova na poslední chvíli.
Jablonecko - Odborník pro Deník: Vladimír Opatrný, předseda Okresní hospodářské komory v Jablonci a daňový poradce.
Táborsko – I když nejsou v rámci průzkumu Město pro byznys na předních místech, obě města se mohou pochlubit spokojenými podnikateli.
Táborsko – I když nejsou v rámci průzkumu Město pro byznys na předních místech, obě města se mohou pochulubit spokojenými podnikateli.
Třinec – Třinec hostil dvoudenní mezinárodní setkání studentů českých a polských ekonomických škol.
Blansko, Boskovice – Postavy z blanenských bájí a pověstí, které minulý týden ožily v komnatách blanenského zámku, přilákaly nevídaný počet návštěvníků.
Kopřivnice – Všichni obyvatelé města Kopřivnice jsou ve středu 19. května srdečně zváni na veřejné fórum, výstižně nazvané „S Vámi o všem? Ovšem!“.
Český Krumlov - Je to nenápadný dům v Horní ulici číslo popisné 148.
Nová Bystřice – Část areálu bývalé Almy v Nové Bystřici začíná mít po dlouhé době smysluplné využití. Stěhuje se do něj totiž firma Alu–inox, která vyrábí nerezové a hliníkové nádrže, potrubí, zábradlí a další výrobky třeba i na zakázku.
Hlučín – Na společnou iniciativu studentů ostravské střední školy služeb a podnikání i hlučínského Dětského ranče hendikepovaná děvčata z hlučínského Ústavu sociální péče pro mládež Fontána dlouho nezapomenou.
Olbramov - Drobní řemeslníci a výrobci ze čtyř oblastí Tachovska a severu Plzeňska mají svou vlastní regionální značku i katalog, které je propagují.