Kreativ

ŠTÍTEK: podnikání

Podnikání Šárky Kurákové není jen o práci za počítačem.

Z knihovny do světa reklamy. Podnikavá žena našla své pravé poslání

V roce 2013 začala podnikatelská éra Šárky Kurákové, která se ze svého koníčku rozhodla udělat svou práci. Vše odstartovalo založením osobního blogu, který se stal jejím prvním krokem do světa on-line marketingu. Blog však neznamenal jen místo pro sdílení myšlenek – byl to také začátek pro budování silné on-line prezentace, která vyžadovala zvládnutí reklamy, vylepšení webových stránek a vytváření kvalitního vizuálního obsahu.

O kurz Podnikni to!, který se koná na rakovnické radnici, je poměrně velký zájem.

Kurz Podnikni to! startuje v říjnu

Město Rakovník ve spolupráci s projektem Podnikni to! pořádá pro občany další bezplatný kurz, který naučí, jak proměnit podnikatelské nápady v úspěšný byznys. Kurz zahrnuje pět setkání jednou týdně. Ta budou probíhat jednou týdně vždy v úterý. První workshop odstartuje v úterý 22. října tohoto roku v 17:30 ve Wintrově síni rakovnické radnice.

Peníze nejsou na světě to nejjednodušší, ale snadněji se žiji s nimi, než bez nich.

Jak zbohatnout podle znamení? Lvi uspějí na poli módy, Štíři mohou zariskovat

V dnešním uspěchaném světě toužíme po finanční jistotě a možnostech, jak si dopřát více luxusu a pohodlí. Pro každého však cesta vede jinudy a může záležet i na znamení, ve kterém se daný jedinec narodil. Připravili jsme pro vás tipy, kudy byste se mohli podle hvězd ubírat, aby se vaše jmění výrazně narostlo.

Náměstek hejtmana Jakub Unucka skončí v politice.

Náměstek hejtmana Unucka skončí v politice! Dotaci pro podnikání nakonec odmítl

Nejdřív vyvolal pozdvižení kvůli záležitosti s téměř osmisettisícovou dotací pro sebe a svou manželku, kterou mu přiklepli krajští kolegové, a brzy zřejmě rozvášní diskuzi znovu. První náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jakub Unucka totiž oznámí konec ve vrcholné politice a v zářijových volbách už kandidovat nebude.

Hukvaldy, Keramika Zdenica

Legendární keramika Zdenica je v Hukvaldech 33 let. Turisté se během let změnili

Paní Zdenica má už 33 let obchůdek s keramikou v centru Hukvald. Do jejího království za ní jezdí zákazníci ze všech koutů republiky. Po celou dobu nabízí ryze české ručně vyráběné zboží, převážně od krajských tvůrců, ale jak sama říká, poslední dobou ubývá lidí, kteří se řemeslu věnují. A stejně tak se proměňují i ti, kteří do obce přijíždějí.

Dagmar Měšťáková je úspěšnou podnikatelkou.

Od samoživitelky k úspěšné podnikatelce. Nikdy to nevzdávejte, vzkázala ženám

/ROZHOVOR/ Když stála před lety na životní křižovatce a před rozvodovými papíry, mohla se stát jen další samoživitelkou, která měsíc co měsíc počítá každou korunu. Samoživitelkou se sice stala, ale hlavu do písku nestrčila. V nelehké situaci se vrhla na podnikání a vyšlo. Nyní je Dagmar Měšťáková majitelkou vyhlášeného salonu v Kutné Hoře.

Peníze nejsou to nejdůležitější na světě. Ale obvykle platí, že je lepší je mít.

Srpen 2024 a peníze: co vám předpovídá váš finanční horoskop, budete se divit

Zatímco vedro a v řadě případů dovolenkové volno láká k odpočinku, je také čas se zamyslet nad financemi. Jaké příležitosti přinese blížící se srpen? Kde bychom měli být opatrní a kam bychom měli směle investovat? Připravili jsme pro vás podrobný finanční horoskop, který vám pomůže lépe se orientovat ve světě peněz a správně se rozhodovat. Ať už jste pracovitý Beran, spořivý Býk nebo investičně zvídavý Střelec, astrologické rady vám mohou poskytnout zajímavé tipy pro zlepšení vaší finanční kondice. Pojďme se společně podívat, co hvězdy na srpen připravily!

Končící jídelna a lahůdky v Křižíkově ulici – naproti autobusovému nádraží Florenc.

Konec éry: Oblíbená jídelna na Florenci zavírá. Zákazníci truchlí nad ztrátou

Tradiční české chutě, ale i místní speciality jako francouzské brambory s volským okem, zmizí z frekventovaného místa u autobusového nádraží na Florenci. Provoz zde ukončí jídelna spojená s lahůdkářstvím, která jak snídaňová vejce na tři způsoby, tak sortiment hotových jídel v časech obědů i večeří nabízela po dvě a půl desetiletí. Na sklonku července to udělá naposledy. Zavírá. Definitivně.

Nádražní restaurace Nádr v Dejvicích.

Dejvická nádražka jednou skončí. Kdy to ale bude nevyhnutelné?

Nižšími cenami ve srovnání s podniky působícími v okolí i charakteristickým prostředím a atmosférou s hudebními akcemi láká svůj okruh návštěvníků restaurace zvaná Nádr – nádražka v Dejvicích. V pátek 28. června ještě zaujala speciální akcí – pivem pro příznivce za poloviční cenu. Stalo se tak v rámci akce Neberte nám Nádražku, upozorňující na neshody mezi provozovatelem podniku Martinem Ullmannem a Správou železnic, která je vlastníkem nádražní budovy.

František Zykan (vlevo), majitel společnosti Area Four Industries, byl hostem videopodcastu Byznys kafe.

Vyrábí pódia pro hudební hvězdy. Česká firma je světovou jedničkou ve svém oboru

Obří pódia pro nejslavnější hudebníky z celého světa, ale i pro další významné akce, jako jsou olympijské hry nebo fotbalová mistrovství, mají původ v České republice. Vyrábí je totiž firma Area Four Industries z Roudnice na Labem. Před třiceti lety ji založil František Zykan, který vybudoval svou úspěšnou společnost doslova od nuly. Jak náročné je stavět velká pódia za miliony korun pro Metallicu či Rolling Stones? A jak se z firmy ze severu Čech stala světová jednička ve svém oboru? To a další zajímavosti prozradil František Zykan v pořadu Byznys kafe.

Projekt létání na SŠT ve Vysokém Mýtě

Premiéru soutěže nápadů pro sociální podniky ovládli studenti z Vysokého Mýta

Získat nové nápady pro sociální podniky a podpořit podnikavost. To byl hlavní cíl soutěže, jejíž první ročník uspořádalo 24. května v pardubické enteria areně během AbiFestu Centrum Kosatec společně s Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest. A to s pomocí Pardubického podnikatelského inkubátoru (P-PINK) a Pardubického kraje. V soutěži zvítězil nápad studentů Střední školy technické Vysoké Mýto, jehož hlavním záměrem je větší začlenění vozíčkářů mezi leteckou komunitu. 

Blanka Plívová ve svém obchůdku s exotickými květinami nabízí nejen nakoupené a pečlivě vybrané kousky, ale také vlastní výpěstky, které se staly hitem.

Doma už nebylo kvůli kytkám k hnutí. Tak poslechla manžela a začala je prodávat

Exotické pokojové rostliny se postupně staly její vášni, radostí i způsobem relaxu. A protože Blanka Plívová z Ústí nad Labem toužila tuto radost sdílet s ostatními, napadlo ji otevřít si obchůdek. Prodejnu rozjela navzdory epidemii koronaviru a v podnikání se jí daří. Jedním z důvodů je i to, že jí takový obchod na Ústecku chyběl.

Brno se vyhouplo na první příčku v letošním finálovém celorepublikovém srovnání Města pro byznys

Brno, Plzeň, Ostrava. Města, která vedou v podnikatelském žebříčku

Srovnávací výzkum Město pro byznys jasně ukázal, že Brno je podnikatelsky nejatraktivnějším městem v České republice. Zasloužil se o to vstřícný přístup radnice k podnikatelům i výhodné podmínky pro podnikání. Stříbrnou příčku obsadila Plzeň, bronz bere Ostrava. Srovnávací výzkum zpracovává již sedmnáctým rokem analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice.

Štěpánka Vokounová porazila zákeřnou rakovinu a života si váží víc než kdokoliv jiný

Zákeřnou rakovinu žena porazila. Nyní si plní sen a podniká v milované kosmetice

Jako laborantka pro výrobu alkoholu pracovala Štěpánka Vokounová z Karlových Varů pro Becherovku. Práce ji nenaplňovala, tak odešla do rodinného podniku. Ani tady ale nebyla uspokojená, tak rozjela vlastní vysněné podnikání v kosmetickém odvětví. Začátky byly náročné, šest let se rozvíjela. Avšak jen do chvíle, než jí do života vstoupila nemoc – rakovina.

Hospodský kvíz je fenomén. Nápad přitom vznikl v dětském pokoji, říká jeho zakladatel Tomáš Hloušek (na snímku). Se souhlasem Tomáše Hlouška

Hospodský kvíz je fenomén. Nápad vznikl v pokoji, říká Tomáš Hloušek z Blanenska

/FOTO, VIDEO/ Každý týden se do něj zapojí tisíce lidí. Několikačlenné týmy v oblíbených lokálech soupeří při moderované vědomostní soutěži. Záběr témat je velmi široký. Historie, sport, hudba, věda, technika nebo příroda, ale také aktuální události. V banku sice nejsou závratné částky jako na televizních obrazovkách, většinou se jedná o láhev nebo drobnou věcnou cenu od hospodského, ale atmosféra je parádní. Navíc spousta legrace a špičkování mezi soupeři.

Setkání s hejtmanem Janech Grolichem uspořádal Deník v budově krajského úřadu v brněnské ulici Cejl. Uskutečnilo se ve čtvrtek 18. dubna.

Obce bojují s úbytkem obyvatel. Podporujeme bydlení a podnikání, tvrdí Grolich

Rozdíl mezi ekonomicky prosperujícím Brnem a regiony, odkud lidé odchází, se zvětšuje. Představitelé kraje se snaží hledat cesty, jak obyvatele v ekonomicky znevýhodněných oblastech udržet. „Vyhlásili jsme dotační program na podporu bydlení a také podnikání. Starostové mohou třeba zasíťovat pozemky, demolovat staré nemovitosti nebo budovat nové za účelem bydlení nebo podnikání. Zatím byl zájem hlavně o bydlení, proto jsme rozvolnili podmínky u programu pro podnikání," řekl na čtvrteční akci Setkání s hejtmanem, kterou pořádal Deník, Jan Grolich.

Nikola Skutková a Eva Hrušková

Svěřenské fondy: nástroj pro ochranu majetku

Svěřenské fondy se stávají stále populárnějším nástrojem, jak zajistit a ochránit majetek. Tento právní institut, jehož kořeny sahají až do středověku, nabízí inovativní způsob, jak oddělit majetek od osobního vlastnictví, a současně zajistit jeho dlouhodobé řízení a využívání.

Výběrový program Women in Tech. Ilustrační foto

Nápady, které mají šanci změnit Česko: Startuje třetí ročník Women in Tech

Vzdělávací program Women in Tech zná své letošní účastnice. Čtyři talentované ženy, jejichž podnikatelské projekty zaujaly odbornou porotu, čeká celoroční vzdělávání, o které se postarají dva hlavní partneři. Společnost Huawei poskytne své experty v oblasti technologií, kteří se s účastnicemi podělí o relevantní know-how, zatímco Hospodářská komora České republiky prostřednictvím Výzkumného ústavu pro inovace a podnikání zajistí řadu vzdělávacích workshopů.

Kurz je vhodný pro ty, kteří jsou zaměstnaní, na rodičovské dovolené i pro studenty.

Praktický kurz naučí, jak v Tanvaldu podnikat bezpečně a s minimem rizik

Jak získat klíč k úspěšnému podnikání? Město Tanvald ve spolupráci s projektem Podnikni to! nabízí občanům bezplatný kurz, který jim pomůže změnit jejich podnikatelskou vizi na realitu. Naučí se najít podnikatelské příležitosti a postupně je transformovat do úspěšných a ziskových projektů. 

Slavnostní otevření sdílených kanceláří Skvérko, 3. dubna 2024, Třinec.

Třinec má první sdílené kanceláře. Sloužit budou nejen místním podnikatelům

V centru Třince vznikl prostor, který mohou využít lidé k práci a podnikání. Ostrý start sdílených kanceláří Skvérko v kulturním centru Trisia ještě ani oficiálně nezahájil provoz a již je obsazeno první z dlouhodobých míst k pronájmu. Těch je v kancelářích spojených s kuchyňkou a seminární místností celkem osm.

Ilustrační foto

Letní nejen technologická škola Summer School pro dívky proběhne ve Varšavě

Již páté pokračování vzdělávací iniciativy Summer School for Female Leadership in the Digital Age se bude konat od 21. do 26. července 2024 v polské Varšavě. Týdenní kurz pořádá European Leadership Academy společnosti Huawei každým rokem v jedné z evropských metropolí. Před dvěma lety jej hostila také Praha. Účastnice programu projdou intenzivním školením od špičkových expertů, mentorů a lídrů v oboru, srovnatelným s výběrovými MBA programy předních univerzit. 

Setkání rodinných firem Family Business Week v Brně.

Externí management pomáhá rodinným firmám k úspěchu a stabilitě

Další setkání rodinných firem Family Business Week hostila v polovině března v Brně-Slatině rodinná firma Renocar. Tentokrát se v rámci debaty řešilo, jaké výhody přináší externí management v rodinných firmách. Jako druhé pak bylo probíráno téma role rodinných firem v rozvoji regionu a spolupráce s krajem.

Fiktivní firma opět v realitě

Fiktivní firma opět v realitě

Mezinárodní veletrh fiktivních firem se po 3leté covidové pauze dočkal znovu své reálné podoby. Holešovický areál hostil studentské podnikání a poličská SOŠ a SOU nesměla chybět. Navíc se dočkala úspěchu.

Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (vlevo) a rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Milan Adámek podepsali dohodu o spolupráci mezi krajem a univerzitou; 18. březen 2024

Hejtman Holiš a rektor Adámek podepsali spolupráci mezi krajem a univerzitou

Dohodu o dlouhodobé spolupráci podepsali v pondělí 18. března na krajském úřadě hejtman Radim Holiš za Zlínský kraj a rektor Milan Adámek za Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). Společným cílem je vytváření podmínek pro rozvoj vzdělávání, výzkumu, inovací, podnikání i kvality života v regionu.

Neuvěřitelný počet studentských firem

Neuvěřitelný počet studentských firem

Vznik šesti firem na Střední škole technické a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová Článek Ve školním roce 2023/24 vznikl na Střední škole technické a dopravní Gustava Habrmana Česká Třebová rekordní počet JA firem (Junior Achievement).

Po vstupu do bazaru s použitým zbožím na Benešově třídě v Hradci Králové se zákazník v okamžení přenese z hlučné sídlištní ulice do barevného a pestrého království plného více či méně starého zboží všeho druhu.

Mohl být slavný hradecký fotbalista, nyní je vetešník. Zboží vozí z Německa

/VIDEO, FOTO/ Na Benešově třídě v Hradci Králové se skrývá bazar, kde minulost ožívá v každém kousku nabízeného zboží. Jiří Bláha, bývalý fotbalista a nyní majitel obchodu, pro Deník odhalil, jak se z vrcholového sportu dostal k podnikání v oblasti starožitností a použitého zboží. Jeho příběh je příkladem nečekané životní změny a vášně pro objevování skrytých pokladů.

Málo zákazníků, ostrá konkurence a zchátralé okolí drtí obchodníky na Benešově třídě v Hradci Králové.

Málo zákazníků, ostrá konkurence a omšelé okolí drtí obchodníky na Benešovce

/VIDEO, FOTO/ Neudržovaný stav Benešovy třídy v Hradci Králové se promítá i do podnikání provozovatelů tamních obchodů. I oni netrpělivě čekají, až dlouho chystaná revitalizace oživí bulvár na největším sídlišti v kraji. Problémů však mají více a někteří se obávají, že budou muset zavřít, stejně jako jejich předchůdci. Z původních podnikatelů zbylo několik posledních.

Špičkové lezecké chyty bodují v Evropě i ve světě

Začínal v kůlně na dřevo. Teď jeho špičkové lezecké chyty bodují ve světě

Patnáct let rozvíjel kariéru ve sklářském průmyslu. Poté se Tomáš Riese z Tisé u Ústí nad Labem rozhodl splnit si svůj sen a přestoupil do nejistých vod podnikání. S kamarádem založil firmu VirginGrip vyrábějící polyuretanové lezecké chyty a prorazil s nimi u nás, ale ještě více v zahraničí, kam dodává většinu produkce. A ačkoliv naráží v byznyse i na řadu problémů, stále zůstává optimistou…

Špičkové lezecké chyty bodují v Evropě i ve světě

Špičkové lezecké chyty od šikuly z Teplicka šokují svět. Začínal s nimi v kůlně

Patnáct let rozvíjel kariéru ve sklářském průmyslu. Poté se absolvent teplického gymnázia Tomáš Riese rozhodl splnit si svůj sen a přestoupil do nejistých vod podnikání. S kamarádem založil firmu VirginGrip vyrábějící polyuretanové lezecké chyty a prorazil s nimi u nás, ale ještě více v zahraničí, kam dodává většinu produkce. A ačkoliv naráží v byznyse i na řadu problémů, zůstává tento rodák z Dubí na Teplicku optimistou…