Benešov – Co s hotelem Pošta v samotném centru města, komunální politici dosud definitivně nerozhodli. Ve hře je také jeho prodej. Ten není na pořadu dne, proto bude objekt dál sloužit svému účelu. Tedy i bez nového majitele. Rozhodli o tom benešovští radní při své schůzi na začátku měsíce.
Vysoké Mýto /FOTO/ - Sladkosti, nemovitosti či zájezdy. Čtrnáct fiktivních firem ze středních škol v Pardubickém a Královéhradeckém kraji si ve středu v prostorách mýtského M-klubu zakoušelo tvrdý chleba živnostníků.
Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Máte šílený nápad nebo originální podnikatelskou myšlenku, ale chybí vám peníze? Nevadí. Je tady Aleš Burger, zakladatel crowdfundingového portálu Hithit.
Před dvaceti pěti lety založil s přáteli Sdružení Neratov. Za cíl si dal obnovit nejen zdejší kostel, tradici poutního místa, ale celou obec Neratov, vysídlenou po 2. světové válce. Josef Suchár, který sám sebe neváhá označit jako "šíleného faráře z Neratova," tyto nemalé vize naplnil. Novým podnikem, který by měl od listopadu v obci fungovat, je nový minipivovar.
Ke 195 zemím, které dosud podepsaly pařížskou dohodu o klimatu, přibude nově Sýrie. Jedinou zemí mimo tuto dohodu tak budou Spojené státy americké, které od ní hodlají odstoupit. Zprávu přinesl web BBC.
Na střední odborné škole podnikání a obchodu si i letos připravili zajímavou aktivitu pro žáky prostějovských základních škol. Konkrétně se jednalo o workshopy o mediální gramotnosti se zaměřením na reklamu.
Když se Mirek Topolánek před pár dny objevil jako host pořadu ČT 90, udivil svým vousem připomínajícím T. G. Masaryka. A také státnicky rozvážným projevem, který mu v premiérských časech nebýval úplně blízký.
Liberecký kraj – Velký potenciál šikovných absolventů zdejší Technické univerzity, tradice i možnost přeshraniční spolupráce. To dohromady dává našemu kraji velký potenciál rozvoje.
Během prvních tří čtvrtletí letošního roku vzniklo 24 246 obchodních společností (OS) a zaniklo jich osm a půl tisíce. Zároveň začalo podnikat 45,5 tisíce fyzických osob podnikatelů (FOP), 35 tisíc jich naopak své podnikání ukončilo. Počet obchodních společností založených během prvních tří čtvrtletí vzrostl meziročně o celou pětinu. Podle analýzy společnosti Czech Credit Bureau (CRIF) tak celkový počet obchodních společností založených letos zřejmě přesáhne hranici třiceti tisíc a půjde tak o nejvyšší počet v historii Česka.
V Beskydech v Národní přírodní rezervaci Kněhyně – Čertův mlýn vytvořili zaměstnanci Sberbank nový les. Během dobrovolnického dne zasadili 700 mladých stromků jedle bělokoré. Sberbank se na akci podílela spolu s neziskovou organizací ČSOP Salamandr, která se věnuje ochraně přírody.
Provoz, hluk, ale především velký nepořádek trápí obyvatele rodinného domu v Bernartické ulici v Javorníku. V jeho těsné blízkosti sváží lesnické firmy dřevo. Při dešti pokrývá příjezdovou cestu vrstva bahna.
Saúdskoarabský státní investiční fond (Public Investment Fund - PIF) chce zvýšit své jmění do roku 2020 na půldruhého bilionu saúdských rijálů (zhruba 8,7 bilionu korun). Jde o součást plánu hospodářské reformy nazvaného Vize 2030, který počítá s posílením soukromého podnikání a rozvojem jiného než ropného průmyslu.
Vyškovsko, Blanensko /FOTOGALERIE/- V roce 1996 jezdil Daniel Kristejn z vyškovského vlakového nádraží na vojnu. Jak říká, od té doby se tam nic nezměnilo. „Když jsem v budově začal před čtyřmi lety podnikat, vypadala úplně stejně. Je to takový skanzen,“ uvedl provozovatel tamní trafiky. Stejně jako řada cestujících uvítal zprávu o rekonstrukci budovy. Ta oproti předpokladům začala už letos.
Tesla uzavřela minulý týden v Číně důležitou dohodu týkající se výrobny elektromobilů. Pro automobilku se tak mohou otevřít zcela nové možnosti podnikání. Kvůli plánovanému hospodářství a ochraně trhu jsou totiž podmínky pro zahraniční investory v Číně velmi přísné. Tesla by však z tohoto systému mohla získat výjimku. S informací přišel list New York Times.
Jak v sobotu informoval server iDnes, chce první pražský obvod přesvědčit magistrát a zákonodárce o nutnosti regulace sdíleného bydlení. Webová služba Airbnb zprostředkující pronájem ubytování pomalu, ale jistě zhoršuje kvalitu bydlení v centru. U nás funguje od roku 2009 a zájem o ni stále roste. V celé zemi je podle oficiálních čísel 10,5 tisíce hostitelů Airbnb, v Praze 1 pak slouži ke krátkodobým pronájmům odhadem tři až pět tisíc bytů.
Malí a střední podnikatelé mají chuť investovat do svého podnikání, v průzkumu agentury Ipsos to uvedlo přes 90 procent z nich. Chtějí tak zvyšovat budoucí zisky a konkurenceschopnost. Brzdí je však přílišná byrokracie a nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců.
Plzeň – S komedií Woodyho Allena Zahraj to znovu, Same začal v březnu 2003 provozovat svou divadelní společnost Jan Hrušínský. Po více než 14 letech je zřejmé, že hrou i podnikáním navázal na úspěchy svých dávných předků.
Německá kancléřka Angela Merkelová podnikla ve středu první zkusmé kroky k vytvoření nové spolkové vlády. Potenciálně obtížná jednání by měla vést ke vzniku národní koalice konzervativců (CDU/CSU), svobodných demokratů podporujících podnikání (FDP) a Zelených. Kancléřka má ale oslabenou pozici.
Střední odborná škola podnikání a obchodu získala jako jediná z Prostějovska cenu Talent Olomouckého kraje 2017. Mezi šedesáti oceněnými účastníky nechyběl ani její student Filip Bašný.
V každém kraji je v těchto dnech vyhlašován vítěz soutěže Vodafone Odpovědná firma roku 2017. V Moravskoslezském kraji vyhlásily jako nejodpovědnější společnost výrobce tyčinek se sýrem a solí Havlík Opal.
Blansko, Kunštát – Podmíněné tresty v úterý rozdal soud čtyřem obžalovaným v případu nelegálního domova pro důchodce v Kunštátu. Lidé tam žili v nedůstojných podmínkách a staral se o ně nekvalifikovaný personál. Rozsudek ještě není pravomocný.
Na pulty českých knihkupectví přichází nová kniha o životě a kariéře Andreje Babiše. Dosud nejrozsáhlejší psaný dokument přichází také s popisem kontroverzí podnikatelské minulosti a současnosti známého miliardáře a největšího favorita parlamentních voleb, či objasněním jeho dlouholetého vztahu s politikou.
Blansko - Ani jeden z obžalovaných se neprovinil. To je názor právního zástupce čtveřice obžalovaných Khrystyny Chernei, Anžely Jemelkové, Ondřeje Pavelky a Tetyany Turlo z podvodu, neoprávněného podnikání a úvěrového podvodu.
Jsou nadýchané, křehké a se sněhovou náplní uprostřed. Lahodné trubičky stály u zrodu cukrářské firmy v Libině na Šumpersku. Zákusek před několika dny získal značku Regionální potravina Olomouckého kraje.
Karvinsko - Jinde v Evropě je zakazují, u nás možná brzy dostanou zelenou. Takzvané alternativní taxíky, které místo klasických taxametrů využívají mobilní aplikace. Příkladem je služba UBER, která jezdí v Praze, v Brně ji naopak nepovolili. Zlegalizovat tuto činnost pro celé Česko plánuje novela zákona, kterou chystá ministerstvo dopravy.
Tábor – Petra Plemlová za čtyři roky vybudovala úspěšnou firmu Unuodesign a nyní zaměstnává čtyři desítky žen, především maminek s více dětmi a samoživitelek.
Vimperk - Živnostnicí Jihočeského kraje pro letošní rok se stala Věra Vávrová z Vimperka. Sedmadvacet let stojí v čele firmy VaVi, která se zabývá šitím košilí.
Ráby – Petici na záchranu Perníkové chaloupky včera v dopoledních hodinách předal její organizátor a zároveň provozovatel Perníkové chaloupky Luděk Šorm starostovi obce Ráby Josefu Soukupovi. Archy s více jak 20 000 podpisy byly svázány do osmi knih a obsahují i zmocnění k podání návrhu na zrušení části územního plánu obce z roku 2014.
Prodejní ceny evropských firem jsou nejvyšší přinejmenším od roku 2010. Zároveň se na trhu pohybuje množství investorů, kteří mají volnou hotovost a hledají způsob, jak ji zhodnotit.
Ze svých zásad neuhneme ani ve Zlínském kraji, říká jednička kandidátky TOP 09 ve Zlínském kraji Kristýna Zelienková. Čtenářům odpovídala ve čtvrtek 12. října od 14 hodin.
Ráby – V úterý předá provozovatel Perníkové chaloupky Luděk Šorm na obecní úřad petici na záchranu Perníkové chaloupky s žádostí, aby zastupitelstvo obce Ráby využilo svoji pravomoc a pomohlo zrušit část nového územního plánu Ráby v areálu takzvaného Lovčího zámečku, kde sídlí i chaloupka a který podle územního plánu z roku 2014 spadá mezi lesní prostory, což nepřeje dalšímu podnikání.
Vyškovsko - Praní prádla a čištění oděvů. Na to se zaměřuje Lenka Břoušková z Manerova na Vyškovsku. V oboru se pohybuje už skoro třicet let. „V tomhle odvětví pracovala i moje maminka,“ říká žena, kterou v úterý odborná porota zvolila živnostnicí roku Jihomoravského kraje.
V části radničních domů na Malém náměstí Praha otevřela kreativní centrum (PKC). V domech se nacházejí kanceláře, zasedací místnosti či přednáškové sály. Sídlit tu budou i start-upy. Zbylé části domů zatím na své využití čekají.
Brno /FOTOGALERIE/ - Po dlouhé době se lidé opět mohou podívat do pasáže Jalta na brněnském Dominikánském náměstí. Od čtvrtka do neděle totiž pasáž ožije designem. Uskuteční se v ní druhý ročník Brno Design Days, festivalu designu naplněném přednáškami a workshopy. Milovníci originálních věcí při něm najdou i výrobky mladých českých a zahraničních tvůrců.
Radnice vyhlašuje Ceny města Šumperka za rok 2017. Lidé se mohou zapojit od 1. října do konce roku a zasílat své návrhy na ocenění jednotlivců, kolektivů či firem, vybírat lze z různých oblastí. Zasláním nominace se navrhovatelé automaticky zařadí o slosování o vstupenky na tuto prestižní akci.
Prostory na Malém náměstí pronajme magistrát organizacím z oblasti kultury, kreativního podnikání nebo vzdělávání. V domech vznikly kanceláře, zasedací místnosti a přednáškové sály.
Táborsko – Už nyní mají živnostníci a podnikatelé, ale i neziskové organizace či spolky možnost požádat o dotace, jež bude MAS Krajina srdce rozdělovat během příštího roku.
Tábor – Nejzajímavější obchody byly ty, které se prováděly v utajení. Říká profesor František Šmahel, jenž řadu měsíců strávil ve společnosti s táborskou nejstarší knihou.
Tištěný billboard na internetu, to je budoucnost pro všechny firmy, které původně propagovaly své výrobky a podnikání pouze s pomocí outdoorové reklamy. Například marketingová agentura In creative přišla s konceptem OnlineBillboard. Ministerstvo dopravy bude zařízení u dálnic likvidovat v příštích dnech podle zákona na náklady majitele.
Zelení budou za volební úspěch považovat vstup do Sněmovny. S tímto cílem vedou volební kampaň, při níž sázejí na kontakt s voliči v okresních městech i na jejich oslovení pomocí internetu. Řekl to předseda a volební lídr strany Matěj Stropnický. Podotkl také, že tématem letošní kampaně se stal i postoj k hnutí ANO.