![](https://g.denik.cz/10/51/jablonec_nad_nisou_prace_urad_pracovni_nezamestnanost_2__prazena-list-l.jpg)
Podnikání. Jediná možnost jak získat práci?
Jablonec n. N. – V nepříznivé ekonomické situaci a nedostatku volných pracovních míst je zahájení podnikání pro některé uchazeče o zaměstnání jedinou možností k uplatnění na trhu práce.
Jablonec n. N. – V nepříznivé ekonomické situaci a nedostatku volných pracovních míst je zahájení podnikání pro některé uchazeče o zaměstnání jedinou možností k uplatnění na trhu práce.
Opava – Sedí u počítačů a přes klávesnici do nich vkládají česká, anglická a německá slova. Sedm žáků z partnerské německé školy ve Wipperfürthu s žáky opavské Střední školy na Husově ulici společně tvoří trojjazyčný slovník základních pojmů, který jim může usnadnit komunikaci při řešení projektu Comenius.
Krnov – Krnovský florbalový klub Orca chystá další ročník Orca spring cupu, který se uskuteční v tělocvičně střední pedagogické školy na Jiráskově ulici a tělocvičně střední školy automobilní, mechanizace a podnikání na Opavské ulici ve dnech 22. až 23. května od devíti hodiny ranních.
Moravskoslezský kraj − Podnikání v Moravskoslezském kraji ukončilo v prvním čtvrtletí letošního roku nově 2245 podnikatelů, kteří se ocitli v evidenci úřadů práce.
Kroměříž – Daň z příjmů fyzických osob a daň z přidané hodnoty se státu rozhodl nepřiznat čtyřiapadesátiletý muž z Kroměříže. V předešlých dnech proti němu policejní vyšetřovatel zahájil trestní stíhání.
Zlínský kraj – Rychlý a rovnoměrný rozvoj regionu, to je cíl, který si společně předsevzalo Sdružení obcí a měst východní Moravy a Svaz podnikatelů Zlínského kraje. Spolupráci stvrdili 22. dubna memorandem.
Slaný /FOTO/ - Budoucí automechanici, zámečníci, truhláři, instalatéři, prodavači i kuchaři ze Slaného se tento týden pořádně zapotili. Počínaje pondělím jim totiž začalo takzvané předkolo letošních závěrečných zkoušek, kdy musejí odprezentovat penzum toho, co se za tři roky v Integrované střední škole ve Slaném naučili.
Cheb – Vytvořen už byl jednoduchý dotazník o pěti otázkách, který lze vyplnit elektronicky na stránkách www.ohkcheb.cz.
Pardubice – Města v Pardubickém kraji čekají na větší investory i několik let. První montovny vznikaly v kraji zhruba před deseti lety. Hlavní investice přišly před nástupem krize a mnohé pozemky pro podnikání zatím zůstávají nevyužité.
Opava - Představenstvo Okresní hospodářské komory se zabývalo působením komory ve městě a záměrem na rozvoj spolupráce s městem.
Jižní Morava– Nejlepší podmínky pro podnikatele nabízí na jižní Moravě Slavkov uBrna. Vyplývá to ztřetího ročníku výzkumu Město pro byznys. Jak si stojí jihomoravská města vcelorepublikovém porovnání, bude známé až vzáří.
Zlín – Vjezd do části Rybníky v areálu bývalého Svitu ve Zlíně by neměla omezovat žádná závora ani mýtná brána. Takový je výstup z úterního jednání mezi tamními podnikateli, správcem komunikací a zástupci města Zlína. Za týden se sejdou znovu, aby se dohodli na podmínkách přístupu k budovám i užívání silnic a chodníků.
Vyškovsko – Ve výzkumu Město pro byznys v krajském kole vyhrál Slavkov u Brna. Na dalších dvou pozicích jsou Vyškov a Bučovice.
Písek - Josef Janda má strach, že za dvacet let nebudou v republice žádní řezníci.
Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO/ - Nejlepší podmínky pro podnikání v kraji nabízí Slavkov u Brna na Vyškovsku. Vyplývá to z třetího ročníku výzkumu Město pro byznys.
Havlíčkobrodsko – Po listopadu 1989 byly prodejny s racionální výživou hitem. V poslední době ale stahují rolety jedna za druhou. Ničí nás finanční krize a konkurence supermarketů, stěžují si provozovatelé. Jenom v Havlíčkově Brodě jich za poslední léta skončilo s podnikáním asi sedm.
Hněvotín – Do konkurzu poslal bývalého výrobce baget firmu Apetit food z Hněvotína na Olomoucku Krajský soud v Ostravě. Společnost je již od února v úpadku.
Kolín - Pokud vás honí mlsná na sladké, Jiří Bříza vám může pomoci. Vždyť vede cukrárnu.
Ústí nad Labem /SERIÁL DENÍKU/ - Ze Schichtových závodů zbylo v Ústí málo, kromě budov tu není žádná původní výroba.
Třinec – Vysoká škola podnikání v Třinci letos slaví celý akademický rok. Už loni zde zavítalo několik čestných hostů, například předseda vlády Jan Fischer. Slavilo se také na třineckém konzultačním středisku, a to během zasedání vedení vysoké školy se zástupci všech sedmi poboček, které má škola po celé České republice.
Kraslice - Podle historika Zdeňka Lukeše může být oprava kraslické památky inspirací pro ostatní
Znojmo /FOTOGALERIE/ - Městská policie přišla s novým preventivním programem pro studenty středních škol. Jeho součástí jsou debaty, přednášky a nově i florbalová utkání.
Havlíčkobrodsko – Po listopadu 1989 byly prodejny s racionální výživou hitem. V poslední době ale stahují rolety jedna za druhou. Ničí nás finanční krize a konkurence supermarketů, stěžují si provozovatelé. Jenom v Havlíčkově Brodě jich za poslední léta skončilo s podnikáním asi sedm.
České Budějovice - Celkem 2767 dětí bude od září navštěvovat některou z budějovických mateřských škol. Oproti současnému stavu přibylo ve školkách více než dvě stovky míst.
České Budějovice – Zájem je srovnatelný s loňským rokem
Zlín – Ohrožení podnikání se obává více než dvacítka firem ve svitovském areálu ve Zlíně. Společnost UNI reality, která spravuje komunikace v části Rybníky, hodlá totiž vjezd do areálu omezit.
Most - V soutěži o nejlepší tablo roku 2010 se představují maturanti ze IV.B z mostecké Soukromé střední školy pro marketing a ekonomiku podnikání.
Mariánské Lázně – Krizi považuje mariánskolázeňský galerista za humbuk, který ale zapůsobil na zákazníky.
Třinec – Třinecký podnikatelský inkubátor STEEL IT zřejmě překonal krizi. Jeho ředitel Michal Banot hovoří o tom, že zájemců o podnikání opět přibývá.
Třinec – Třinecký podnikatelský inkubátor STEEL IT zřejmě překonal krizi. Jeho ředitel Michal Banot hovoří o tom, že zájemců o podnikání opět přibývá.
České Budějovice - Mateřinky navýšily v současné době svou kapacitu o 204 dětí.
Opava – Odmaturují nebo odpromují a začínají hledat práci. Firmy však stále víc propouštějí, než nabírají, a když potřebují, sáhnou raději po odborníkovi s praxí.
Zlínský kraj – Letošní třetí ročník srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který hodnotí podmínky pro podnikání v regionech České republiky, už zná vítěze za Zlínský kraj.
Vsetín – Reklamní poutač s nabídkou volných kancelářských prostor pro začínající firmy se v nedávné době objevil na historické budově Maštalisek ve Vsetíně.
Opava - Usnesení bylo schváleno. To konstatoval opavský primátor Zbyněk Stanjura (ODS) po úterním hlasování zastupitelů o výši daně z nemovitosti pro rok 2011.
Ostrava- Novou pomůcku pro podnikatele a investory připravilo město Ostrava. Podnikatelé si díky této kalkulačce podle Vojkovské mohou zdarma orientačně vypočítat spotřeby médií, jako například tepla, vody, elektřiny a plynu, případně množství odpadních vod (dešťových a splaškových). Přesnost výstupních hodnot je závislá na přesnosti vstupních údajů.
Žernov /FOTOGALERIE/ – Občanské sdružení Centrum rozvoje Česká Skalice uspořádalo v závěru minulého týdne na Žernově závěrečnou konferenci k projektu „Harmonie kulturní krajiny na území NPP a NKP Babiččino údolí“ na téma „Život a podnikání v chráněných územích“. V příjemném prostředí místní sokolovny se sešlo více než 90 účastníků, a to z řad odborné i široké veřejnosti.
Zlín – Akademičtí pracovníci, podnikatelé i zástupci veřejné správy z celé republiky se ve čtvrtek 22. dubna sejdou v prostorách Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Diskutovat budou na konferenci Baťův odkaz Evropě. Letošní ročník je zaměřen na téma Zodpovědné inovace.
Volyně – Střední škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Volyně v roce 2009 oslavila 145. výročí svého založení.
Plzeň - Myslíte si, že suché a popraskané ruce, lupénka nebo jiné kožní problémy se dají léčit jen mastičkami nebo pilulkami? Omyl! Pomoci může i okusování rybičkami.
Krnov - Krnovská střední škola automobilní, mechanizace a podnikání vyšle Filipa Grygara na mezinárodní soutěž svářečů Zlatý pohár Linde 2010.
Pardubice - Poslanci tento týden schválili návrh zákona, podle nějž budou moci obce a města ovlivnit, zda nové hrací automaty včetně videoloterijních terminálů chtějí, nebo ne. Neprošel tak návrh rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny, aby starostové neměli na tyto věci vůbec vliv.Návrh však ještě musí schválit Senát. My jsme se zeptali osobností Pardubicka, jaký je jejich názor na tuto problematiku.
Mostecko – Někteří nezaměstnaní si nelegálně vydělávají na živobytí otrockou prací ve svých bytech. Když je zaměstnavatel podvede, ze zoufalství ho udávají, aby se domohli spravedlnosti.
Písek - Strážníci kontrolují umístění popelnic, po upozornění bude následovat postih.
Strakonice - Písemnou část maturit skládali ve čtvrtek 15. dubna studenti Střední školy řemesel a služeb Strakonice.
Krnov - Za vynikající pedagogickou práci odměnila ministryně školství krnovskou učitelku Jaroslavu Hellebrandovou medailí 2. stupně. Je to jedno z nejvyšších ocenění, jakého může český učitel dosáhnout.
Polička – Projekty financované Evropskou unií byly 14. dubna hlavním tématem ROPfóra v Poličce.
Polná, Havlíčkův Brod –Havlíčkobrodská firma chce ukončit výrobu a na parcelách postavit domy a supermarket.
Prostějov – Střední odborná škola podnikání a obchodu funguje v Prostějově šestnáct let. Za tu dobu poslala do praxe a připravila pro další studium přes šest stovek studentů. Ti o sobě dávají vědět například komentovanými prohlídkami, které pravidelně pořádají v historických památkách, a to zejména v Prostějově.
České Budějovice - Poslanci projednávají sporný návrh novely zákona o loteriích a hazardních hrách