Případ novorozence z Plzeňska, kterého matka chtěla po porodu zavraždit, vyvolal emoce i otázky. Chlapeček totiž nakonec skončil v babyboxu, ale přes rychlou snahu lékařů o jeho záchranu po pár hodinách zemřel. Muselo se to stát? Možná ne, kdyby nešťastná rodička věděla o možnosti rodit v utajení.
Bojí se obtížného porodu a bolesti. Proto ženy upřednostňují porody císařským řezem před přirozenými. Počet rodiček, které volí chirurgickou metodu, se podle národního registru novorozenců od počátku tisíciletí více než zdvojnásobil. Na jižní Moravě se tak narodí každé páté dítě.
Teplice - Malá „kuchařka“ Vanessa Raditsch je na světě. Narodila se v porodnici v Podolí a svým rodičům Tereze Raditsch z Teplic a Marku Raditschovi, šéfkuchaři skupiny luxusních restaurací a porotci televizní show MasterChef, dělá jen radost.
Příbram /FOTOGALERIE/ – Čtvrté patro hlavní budovy příbramské nemocnice je ve čtvrtek dějištěm oslavy. Důvod přípitků a proslovů? Otevření nové porodnice včetně sálů za účasti vedení tohoto zdravotnického zařízení, tak i Středočeského kraje.
Brno – Bojí se obtížného porodu a bolesti. Proto ženy upřednostňují porody císařským řezem před přirozenými. Počet rodiček, které volí chirurgickou metodu, se podle národního registru novorozenců od počátku tisíciletí více než zdvojnásobil. Na jižní Moravě se tak narodí každé páté dítě.
Praha - Žena z Chrudimska, která se nepostarala o své čerstvě narozené dítě a jeho tělo později ukryla do krabice, si ve vězení odpyká devět let. Původní patnáctiletý trest za vraždu jí dnes výrazně snížil Vrchní soud v Praze. Podle odvolacího senátu se matka o vraždu jen pokusila, protože není zcela zřejmé, zda dítě nepřišlo na svět už mrtvé. ČTK to dnes řekl mluvčí soudu Jan Fořt.
Žena z Chrudimska, která se nepostarala o své čerstvě narozené dítě a jeho tělo později ukryla do krabice, si ve vězení odpyká devět let. Původní patnáctiletý trest za vraždu jí dnes výrazně snížil Vrchní soud v Praze. Podle odvolacího senátu se matka o vraždu jen pokusila, protože není zcela zřejmé, zda dítě nepřišlo na svět už mrtvé.
Přesně 370 novorozenců přišlo během prvních šesti měsíců letošního roku na svět v novojičínské porodnici. Mírně mají převahu nad děvčaty chlapci v počtu 188 a v pěti případech se dokonce narodila dvojčata.
První dny života má za sebou mládě slona indického, které se po osmihodinovém porodu narodilo v ostravské zoologické zahradě. V rodném listě má v kolonce datum narození 8. července, matka Vishesh a pohlaví mužské.
Dvojnásobná radost, ale i dvojnásobná starost rodičů. První polovina letošního roku byla v přerovské porodnici hojná na dvojčata. V tomto období se jich zde narodilo celkem osm párů. Za uvedené období přišlo v přerovské porodnici na svět celkem 415 dětí – z toho 224 chlapců a 191 děvčat.
Novou unikátní pomůckou Multitrac disponuje gynekologicko-porodnické oddělení karvinské nemocnice. Jedná se o porodní systém, umožňující porod ve vertikální poloze.
Nejen Honzíky a Terezky si odnášejí domů z porodnice hrdí rodiče. Ve Šternberku dali potomkům do vínku i méně tradiční jména. Do matriky se tam v první polovině letošního roku zapsali Apollo, Timothy či Kimberley.
Když se v ulicích Přerova rozlila jako dravá řeka stoletá voda, zbývalo Věře Bujnochové do porodu jen pár dní. Šok, který zažila při pohledu z okna panelového domu, ale zřejmě urychlil narození dvojčat - Petry a Aleny, které oslaví 10. července dvacáté narozeniny.
/VIDEA, FOTOGALERIE/ Sloní samice Vishesh v ostravské zoologické zahradě porodila v sobotu dopoledne své třetí mládě. V neděli chovatelé zjistili, že jde o samce.
Znojmo – Nedávno se ředitel znojemské charity vrátil ze své cesty na Ukrajinu. Za sedmnáct let tam ze Znojma putovalo bezmála deset milionů korun. Peníze Charita shromáždila díky dárcům, kteří přispěli prostřednictvím Tříkrálové sbírky nebo Postní almužny.
Porodila zdravé dítě, kterému však dala jen několik sekund, maximálně minut života. Tělíčko zabalila do osušky, vložila do tašky a následně do cestovního kufru. Ten schovala do skříně.