
GALERIE: Do Českého Švýcarska
Severní Čechy – Již od 16. října 2007 vítá návštěvníky na krásnolipském náměstí nová zelená budova návštěvnického centra Českého Švýcarska.
Severní Čechy – Již od 16. října 2007 vítá návštěvníky na krásnolipském náměstí nová zelená budova návštěvnického centra Českého Švýcarska.
Brno /INFOGRAFIKA, ANKETA/ – Celý svět najdou návštěvníci od zítřka do neděle na brněnském výstavišti na veletrzích Go a Regiontour. Představují turistické cíle v Čechách i v zahraničí. Hlavním tématem letošní výstavy je gastronomie. Ochutnávání krajových specialit včetně exotických pochoutek totiž k cestování neodmyslitelně patří.
Police nad Metují /HUBNĚTE S DENÍKEM DO JARNÍCH ŠATŮ/ – Boj s nadbytečnými kilogramy, do kterého se pustila šestice žen z Policka, vypukl v neděli.
České Budějovice – „Pokud by se něco takového objevilo u nás, tak by Němci zavřeli hranice
Berlín - Čína zakázala dovoz vajec a vepřového z Německa. Výsledky testů na Slovensku byly negativní, úřady tak zrušily zákaz prodeje masa a vajec z Německa.
Znojmo /FOTOGRAFIE NATÁLIE UVNITŘ/ – Po třináctileté Natálii Michlovičové ze Znojma pátrají znojemští policisté. Dívka se v úterý nevrátila ze školy.
Valašskokloboucko – Škodu, která dosahuje takřka dvě stě tisíc korun, napáchal zloděj majiteli prodejny s potravinami na Valašskokloboucku.
Pasov – Titul německé Miss Lovkyně 2010 získala 26letá Helga Wimmerová z dolnobavorského Simbachu.
Třebíčsko – V prodejní síti na Třebíčsku se objevují i maso a vejce z velmi vzdálených zemí.
Domažlice -Česnek, mléko, brambory už farmářské trhy nabídly. Sdružení plánuje rozšíření sortimentu.
ANALÝZA - Pokud si má tuzemský spotřebitel ze současné aféry s dioxiny v potravinovém řetězci v sousedním Německu odnést nějaký závěr, pak jedině ten, že by se měl více zajímat o původ surovin k výrobě potravinářských výrobků a preferovat podle možností produkty domácí.
Klatovsko – Menší pekaři vyčkávají, jak se ke zdražení postaví Pekárny a cukrárny Klatovy.
Kutná Hora - Letošní svátek Tří králů už je pryč a podle tradice by po tomto datu už neměl být v domácnosti vánoční stromek. Pár dní po Třech králích se leží na řadě míst torza vánočních stromků.
Praha - Obchodníci měli v listopadu o pět procent vyšší tržby. Na výsledcích se projevily nákupy vánočních dárků.
Berlín, Praha – Scéna z německého obchodu: kupující bere do ruky mobil a pomocí speciálního programu zkoumá číslo na skořápce vajíčka. Vyťuká ho, a pokud by se na displeji objevil nápis „Pozor, toto vejce je pravděpodobně zatíženo dioxinem!“, nemá ho kupovat.
Olomouc – Olomoucký vrchní soud v úterý zpřísnil dvěma ze čtyř mladíků trest za brutální napadení prodavačů v kyjovském krámu s potravinami.
Dolní Žandov -Pětatřicetiletý muž z Chebu se stal postrachem dolnožandovských podnikatelů
Klatovsko – Menší pekaři vyčkávají, jak se ke zdražení postaví Pekárny a cukrárny Klatovy.
Berlín - Stovky prasat musely kvůli výskytu dioxinu ve vepřovém mase na porážku. V Německu stoupá zájem o výrobky ekologického zemědělství.
Znojmo - K vyšší obezřetnosti vybízí znojemská policie děti i rodiče na Znojemsku. V regionu se v pondělí objevil muž, který děti láká na sladkosti a nabízí jim svezení svým autem domů. Policie vyrozuměla základní a střední školy a před mužem varuje.
Praha -Hned dvě špatné zprávy včera přinesli statistici, opět začalo masivní propouštění, zvyšují se i ceny v obchodech.
Znojmo – K vyšší obezřetnosti vybízí znojemská policie děti i rodiče na Znojemsku. V regionu se v pondělí objevil muž, který děti láká na sladkosti a nabízí jim svezení svým autem domů. Policie vyrozuměla základní a střední školy a před mužem varuje.
Dolní Žandov - Pětatřicetiletý muž z Chebu se stal postrachem dolnožandovských podnikatelů
Nymburk - Po poděbradském velkoobchodu Rosa Market a Železničních opravnách a strojírnách (ŽOS), se do problémů dostal další podnik na Nymbursku. Tentokrát padl černý Petr na bývalou Frutu.
Pardubice – Stejně jako se zvedají ceny pohonných hmot, nájmů či třeba potravin, nezůstává pozadu ani platba za spotřebu vody.
Prostějovsko – Každý z nás se v životě setkal nějakým způsobem se smrtí. O tom, jaký vztah mají či měli lidé k zemřelým v současnosti i minulosti, více prozradili odborníci.
Nová Dědina – Pneumatik, skla, kovového, plastového, velkoobjemového, stavebního a biologického odpadu se už pár dnů mohou bezplatně zbavovat lidé v Nové Dědině. Oficiálně od nového roku tam totiž funguje zbrusu nový sběrný dvůr.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ – Na zastávkách autobusů v Uherském Hradišti, zejména těch pro hromadnou dopravu, příliš lidí neposedává. Důvodem není chladné počasí, ale stav těchto objektů.
Praha - Kontroly dovážených potravin a krmiv budou i nadále pokračovat.
Nymburk /FOTO/ -Bývalá Fruta, podnik Zelko, skončil na konci roku 2010. Brány kdysi věhlasného závodu opustilo přes 20 lidí.
Praha - Ceny potravin a nealkoholických nápojů v prosinci vzrostly o více než deset procent, naopak oděvy lidé nakupovali na levněji.
Náchodsko -Stále se setkáváme s dotazy, čím přikrmovat ptáky, kteří u nás přezimují. Mnoho druhů, které se zde vyskytují, během podzimu odlétá do oblastí s příznivějším podnebím a s dostatkem potravy.
Havlíčkobrodsko - Některé školy se zájezdů na hory nevzdávají, jinde již preferují sjezdovky na Vysočině.
Každý rok si je dáváme a většinou je pod vlivem okolností nedodržíme. Dají se vůbec splnit, aniž byste svému okolí nelezli na nervy? Jak se správně motivovat k jejich dodržení?
Huslenky, Velké Karlovice – Opilého devatenáctiletého mladíka ve voze Škoda Octavia přistihli v sobotu 8. ledna ve dvě hodiny ráno policisté v Huslenkách.
Ve stravovacích návycích Čechů je hlavním problémem to, že se při výběru potravin řídí především svými chutěmi a cenou. Zatím málo jich přemýšlí o tom, jak prospěje určitá potravina jejich zdraví a jak by si měli sestavit zdravý jídelníček. Přitom právě strava ovlivňuje zdraví až ze 40 procent, říká předseda Společnosti pro výživu primář Petr Tláskal.
Berlín - U tří vzorků byla zjištěna dvojnásobná koncentrace dioxinů. Na trh se maso ze zasažených zvířat nedostalo.
Brno /TEST RESTAURACÍ/ - Kuchaři v brněnských restauracích se učí vařit podle módních gastronomických trendů. V prvním letošním díle seriálu Test restaurací se na tom shodují tři brněnští šéfkuchaři, kteří pro Brněnský deník Rovnost hodnotí restaurace v seriálu Test restaurací. Zároveň vybrali nejlepší a nejhorší podniky hodnocené v loňském roce.
Luže, Holetín – Hned dva případy vloupání zaměstnaly policisty během čtvrtka.
Vsetín – Pracovníci vsetínského zámku připravili na nedělní odpoledne lektorský program nazvaný Templáři – středověká kuchyně. Zájemci se od tří hodin odpoledne dozvědí mnohé o historii a způsobu odívání tohoto středověkého řádu. Poté se jim otevřou, díky praktickým ukázkám, pomyslné dveře do jejich kuchyně.
Bruntál - Oblíbená Liga sálového fotbalu, futsalu, pokračuje v neděli 9. ledna v bruntálské sportovní hale zápasy první a druhé ligy.
Olomouc - Špičkovou gastronomii za nižší ceny chce nabídnout Grand Restaurant Festival. V Olomouci se do něj zapojily čtyři podniky.
Berlín - Kvůli dioxinu Němci dál zavírají farmy. Desítky tisíc slepic musely být utraceny.
Moskva – Ruský ledoborec Admirál Makarov se dostal k jedné ze tří posledních lodí uvězněných od konce prosince v ledu v Ochotském moři na ruském Dálném východě.
Frýdek-Místek, Třinec – Kruté mrazy se snaží bezdomovci ve Frýdku-Místku přežívat poblíž marketů, kde mají své „základny“.
Žatec - Vernisáž s ochutnávkou proběhne ve čtvrtek 20. ledna.
Praha - Ve vepřovém mase a vejcích v Německu se objevil rakovinotvorný dioxin. Inspekce kontroluje potraviny v českých obchodech.
Frýdek-Místek, Třinec – Kruté mrazy se snaží bezdomovci ve Frýdku-Místku přežívat poblíž marketů, kde mají své „základny“.
Olomouc – Dvacítka policistů a štěpánovských obecních strážníků a také patnáct vojáků pátrá ve čtvrtek od devíti hodin ráno po nezvěstné sedmatřicetileté Pavle Navrátilové ze Štěpánova na Olomoucku.
Třinec – Zajímavou přednášku na téma Jídlo jako lék připravují v Kulturním domě Trisia v Třinci na středu 19. ledna v 18 hodin. Přednášejícími budou Vladimíra Strnadelová a Jan Zerzán.