Přibyslav - Nejvýznamnější spolkové tituly Zasloužilý hasič si koncem prvního listopadového týdne z Přibyslavi do svých domovů odvezlo padesát členů Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.
Každý, kdo si odkládá přes týden své domácí povinnosti v podobě posečení trávníku, nařezání dřeva na topení či používání jakékoliv hlučnější motorové pomůcky na neděli, může mít od poloviny října ve Starém Městě problém.
Přibyslav – Hektary lesa požírá kůrovec. Za několik málo let budou někde namísto lesů jen holiny nebo porosty suchých mrtvých stromů. To bude mít zásadní dopad na stav podzemních vod a sucho, které nás trápí už teď, přeroste v ekologickou katastrofu. Pocítí to i ekonomika státu.
Přibyslav - Slaví výročí společně s republikou. Celých 95 let existence si letos připomíná šlechtitelská stanice Sativa Keřkov u Přibyslavi. Ta se proslavila v rámci republiky například odrůdou Keřkovských rohlíčků, které si udržely na trhu velkou oblibu od druhé světové války až do dneška.
Jihlava, Vysočina – Jihlavská pobočka Kronospanu patřila v roce 2017 mezi největší znečišťovatele ovzduší v Česku. Vyplývá to z žebříčku, který zveřejnila ekologická nezisková organizace Arnika. Dle firmy není důvod se znepokojovat.
Přibyslav - Nefunguje internet ani kabelová televize zjistili hned ráno v úterý 30. října obyvatelé Přibyslavi. Během dopoledne přibyslavská radnice vydala oznámení o přerušení příjmu kabelové televize a internetu v lokalitě kolem sportovní haly. Způsobila ho noční vichřice. " Na odstranění závady se intenzivně pracuje," vzkázala radnice.
Havlíčkobrodsko - Předposlední kolo okresního přeboru přineslo hned tři remízy 2:2 – v Ledči nad Sázavou, v Dolním Městě a v Okrouhlici. Ve III. třídě se zase hned na třech stadionech střílelo o sto šest. Sobíňov dal šestku Libici, Maleč zase bůra rezervě Rozsochatce a béčko Havlíčkovy Borové zase osmičku Habrům B, které přijely pouze v devíti.
Přibyslav - Již popáté se rozdávaly v Přibyslavi Ceny města. Jak informoval kronikář Ivo Havlík, bylo letos těchto cen celkem sedm. Což je největší počet v historii dosavadních pěti ročníků.
Havlíčkobrodsko - Okrouhlice byla jednoznačně poslední, ale v posledních dvou kolech dokázala bodovat a přiblížila se na dostřel týmům před sebou. Na jedenáctou pozici Dolního Města ztrácí pouhé tři body.
Havlíčkobrodsko – Kůrovcová kalamita na Vysočině nabrala rozměry apokalypsy. Vlastníkům nestátních lesů hrozí zánik. Dříví napadeného lýkožroutem je tolik, že ho lesníci nestačí prodat. Proto se vlastníci lesů rozhodli sepsat petici a žádají vládu ČR a Parlament o pomoc. Petici podepsaly už tisíce lidí.
Kůrovcová kalamita na Vysočině nabrala rozměry apokalypsy. Vlastníkům nestátních lesů hrozí kolaps. Dříví napadeného lýkožroutem je tolik, že ho lesníci nestačí prodat. Proto se vlastníci lesů rozhodli sepsat petici a žádají vládu ČR a Parlament o pomoc. Petici podepsaly už tisíce lidí.
Přibyslav - V pořadí už 20.jubilejní ročník Výstavy ovoce, zeleniny, medu a brambor Přibyslavska se koná v Přibyslavi ve dnech 20. až 22. října 2018. Hlavním pořadatelm je město Přibyslav a místní spolky.
Havlíčkobrodsko - Čtvrté třídy už mají podzimní část sezony za sebou. Skupinu A ovládlo béčko Štoků, béčkovou skupinu zase Kouty. Okrouhlice v okresním přeboru poprvé na podzim vyhrála. Překvapivě porazila druhý Herálec 3:0. Česká Bělá měla s Hněvkovicemi velké problémy. O vítězství rozhodla až minutu před koncem.
Okresnímu přeboru stále vládne Kožlí, které zatím ještě neprohrálo. Dolní Město si připsalo druhé vítězství po dvouzápasovém čekání. Porazilo Novou Ves.
Žďár nad Sázavou – Hokejoví nadšenci z vesnic v okolí Žďáru nad Sázavou se mají na pozoru. Nepřetržitých osmnáct let už zápolí mezi sebou a bojují o Svatý grál v podobě poháru pro vítěze Vesnické hokejové ligy. Ten letošní budou v 19. ročníku obhajovat hráči Bohdalce, dlouhodobě nejúspěšnějšího klubu v soutěži.
Havlíčkobrodsko – I komunální volby na Havlíčkobrodsku provázela celá řada kuriozit. Kontroverzní zastupitel v Přibyslavi před volbami plnil dopisní schránky letáky. Bývalý starosta, souzený za podvody, kandidoval do zastupitelstva. V obci, kde žijí většinou senioři, zvítězil opět starosta s obdivem k monarchii.
Havlíčkobrodsko - Celkem 816 voličů je zapsaných v Přibyslavi ve volebním okrsku číslo 3. Ve volební komisi si odbývá svoji premiéru v roli předsedy pětadvacetiletý Josef Horský.
Most - Krásná, melodická muzika, nenapodobitelný zvuk Hammond B3, perfektní a krásně laděné vokály. To bude to, na co chce nalákat příznivce nejlepších skladeb skupiny Uriah Heep z období působení Davida Byrona a Kena Hensleyho mostecký Rokáč Vinohrady.
Žďár nad Sázavou /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Štípat dřevo, stloukat máslo, vázat povřísla, povozit se na koni, střílet z posedu na terč, lovit ryby a řadu dalších aktivit si mohli vyzkoušet návštěvníci při druhém ročníku Dne venkova, který se uskutečnil v areálu žďárského zámku rodiny Kinských.
Přibyslav – Sváteční divadelní poutí v režii loutkářského souboru Pimprlata začala v Přibyslavi v kulturním domě tradiční přehlídka ochotnického divadla, Divadelní Přibyslav 2018. Ta letošní je jubilejní, má pořadové číslo 35.
Žďár nad Sázavou – Žďárský kapr – tak zní název nové ochranné známky pro šupináče z regionu. Dohoda pojednávající o možnosti nové ochranné známky se bude v sobotu 29. září deset minut před čtrnáctou hodinou křtít ve žďárském zámeckém areálu na Dni venkova.
Vysočina – Do mrazivého rána se ve středu 26. září probouzela významná část Vysočiny. Nejchladněji bylo v Jihlavě, Hruškových Dvorech, kde teploměr ve dvou metrech nad zemí ukázal minus 3,2 stupně Celsia.
Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Už za čtrnáct dní budou voliči vybírat zastupitele jednotlivých měst a obcí. Sedlčany jsou už od roku 1990 tradiční baštou ODS, která má už sedmé volební období v čele města starostu a v posledních letech i senátora Jiřího Buriana.
Okresní přebor se začíná vyrovnávat a vedoucí celky se mění. Ledečské béčko získalo z posledních dvou zápasů pouze bod a propadlo se na čtvrtou příčku. Zato Herálec už natáhl šňůru vítězství na pět zápasů v řadě a vyšvihl se na vedoucí pozici. Staré Ransko a Kožlí si drží neporazitelnost a opanují druhé a třetí místo.
Žďársko – V pořádnou gólovou přestřelku se změnilo sobotní utkání 7. kola krajského přeboru mezi fotbalisty domácí Třebíče a Bystřice nad Pernštejnem. Oproti očekávání hosté nepotvrdili roli favorita a z půdy ještě vloni divizního mančaftu se vrátili po porážce 3:4 bez bodu.
Přibyslav – V letošním roce si včelařský spolek v Přibyslavi připomíná už 110 let od svého založení. Toto výročí včelaři oslavili v sobotu 15. září soutěžní degustací medu a sérií odborných přednášek.
První porážka ledečského béčka v okresním přeboru přišla až v šestém kole. Nestačilo na Kožlí, se kterým prohrálo tím nejtěsnějším možným rozdílem, tedy 1:0. I přesto se udrželo na prvním místě, ale jen o skóre před Herálcem.
Žďársko – Druhé okresní derby během jednoho týdne absolvovali v krajském přeboru fotbalisté rezervy Velkého Meziříčí. Po domácí remíze 1:1 s Novou Vsí však z Bystřice nad Pernštejnem po porážce 1:2 odjeli s prázdnou. K zisku bodu ale měli velice blízko, jenže útočník Crkal v poslední minutě nabídku v podobě pokutového kopu nevyužil.
Přibyslav - Na přibyslavské radnici byla odhalena busta ženy od akademického sochaře Františka Němce, rodáka z místní části města Hřiště. Starosta Martin Kamarád připomenul, že toto dílo je jediným, které město od umělce vlastní. Kurátorka sbírek městského muzea Anna Šauerová doplnila, že ve městě ještě bylo přibližně 1,2 m vysoké Němcovo zpodobnění Jana Žižky, žel, v jednu dobu se po něm záhadně slehla zem.
Přibyslav – Velkou proměnou by mělo projít Bechyňovo náměstí v Přibyslavi. Radnice chystá jeho revitalizaci, která by přišla až na 50 milionů korun. Kamenem úrazu se však stává autobusové nádraží, které by se mělo přestěhovat a to se některým obyvatelům Přibyslavi nelíbí.
Vysočina - Dlouhotrvající sucho se negativně podepisuje na výnosech medu. Sucho a horko výrazně snižuje množství potravy, kterou mohou včely dopravit do úlů, a to snižuje výnosy medu. Vysoké teploty, které region sužují poslední týdny, nemají naštěstí žádný zásadní negativní dopad na zdraví včel. Jejich úhyn zatím místní včelaři nezaznamenali. Medu ale bude letos málo a zřejmě podraží. Sklenice medu může vyjít na 150 korun i víc.
Přibyslav - Do komunálních voleb se chystá letos v Přibyslavi rekordní počet devíti stran a uskupení. Volit se bude 15 zastupitelů. O pozici v zastupitelstvu usiluje například kandidátka do senátu Lucie Orgoníková (ČSSD), jedničkou na kandidátce jednoho z nezávislých sdružení je i kontroverzní zastupitel Josef Pelikán, který na město Přibyslav v minulém volebním období zaslal kolem stovky stížností a trestních oznámení.
Havlíčkobrodsko – Lesy ničí kůrovec, podpora ze strany Ministerstva zemědělství chybí. Na tom se shodli zástupci velkých vlastníků na Vysočině, kteří se sešli ve Starém Ransku na jednání, jež mělo za cíl poradit se, jak společně čelit nastupující kůrovcové kalamitě.
Havlíčkobrodsko - Nováček okresního přeboru, Ledeč nad Sázavou B, neklopýtla. Na svém kontě má plný počet bodů. Naposledy si poradila doma s Okrouhlicí. Před ní je pouze sestupivší Staré Ransko, které má navíc lichotivé skóre 12:1. Nula bodů mají na svém kontě hned dva celky – Okrouhlice a Dolní Město.
Vysočina – Fotbalový krajský přebor Vysočiny pokračuje druhým kolem. To bude rozprostřeno do tří dní, protože v Třebíči půjdou diváci na fotbal již dnes. Šlágrem kola je bezesporu duel dvou ambiciózních týmů: Bystřice hostí Pelhřimov.
Ledeč nad Sázavou – Velmi užitečnou pomůcku pro majitele chytrých telefonů, která umožní rychlou a pohodlnou informovanost o dění ve městě, spustili v Ledči nad Sázavou.