Kreativ

ŠTÍTEK: Přibyslav

Jindra Polák z kapely Jelen s manželkou Kateřinou.

Jindra Polák z kapely Jelen: Nejradši máme s manželkou doma ticho

Muzikant Jindra Polák a jeho žena Kateřina jsou spolu čtyřiadvacet let a stále jim to klape, nejen ve vztahu. Lídr skupiny Jelen má za sebou velký koncert v O2 areně, úspěšné divadelní turné a s kapelou otevírá další dekádu na umělecké scéně. Kateřina se věnuje domácímu vzdělávání dcery Lucie, užívá si vnouče a pro manželovy písničky je první posluchačkou. Před pěti lety se z Prahy odstěhovali na jihočeský venkov a nelitují. Příroda a venkovský klid je inspirují ve všem.

Útočník Pohledu Jakub Kasal (na snímku běhěm utkání ve Štokách zcela vpravo) pomohl týmu čtyřmi góly k postupové jistotě.

Kluci mě nacházeli v dobrých pozicích, chválí spoluhráče čtyřgólový snajpr Kasal

Hvězda víkendu z lavičky. Útočník Pohledu Jakub Kasal na jaře plnil převážně roli střídajícího hráče. V posledním odehraném duelu v Chotěboři ale dostal důvěru trenéra od začátku duelu a parádně se za ní odvděčil. Čtyřmi góly se zásadně podílel na vysoké výhře svého celku, a jak se tým dozvěděl po konci utkání, i na jistotě postupu do krajského přeboru.

Rantířovští fotbalisté (v zeleném) zaznamenali ve čtyřiadvaceti zápasech sto branek. Kolik jich v posledních dvou kolech ještě přidají?

Sto branek za sezónu. Rekordmanem FŠ Třebíč, kde se letos zastaví Rantířov?

Jen šest celků dokázalo od roku 2015 nastřílet v krajských soutěžích sto a více branek za sezónu. Letos se to povedlo v 1. B třídě Rantířovu, který má na navýšení své bilance ještě dva zápasy. Loňský výkon Přibyslavi by mohl tým z Jihlavska překonat, na rekord FŠ Třebíč však patrně již nedosáhne.

Zastávka autobusu v Pohledu u obecního úřadu je dočasně zrušená. Snímek je ilustrační.

Autobusy už do Pohledu nezajedou. Zastávka u obecního úřadu bude mimo provoz

V Pohledu začnou od úterý 28. května stavební práce a tamní čeká nová uzavírka. Cílem oprav je větší, modernější a pro řidiče bezpečnější křižovatka v centru obce. Investor kvůli stavbě nechá v obci zbourat u silnice jeden obytný dům. Omezení to znamená pro řidiče i lidi, kteří cestují autobusy.

Uzavírky na Havlíčkobrodsku.Pohledští Dvořáci, rekonstrukce na mostě

Opravy a uzavírky silnic na Brodsku. Víme, kterým místům se v létě vyhnout

/PŘEHLED UZAVÍREK/ Letní měsíce přinášejí nejen slunečné dny, ale i výzvy pro řidiče. Uzavírky a objížďky na Havlíčkobrodsku se i o letošních prázdninách stanou běžnou součástí cestování. Objížděk je už teď v okrese celá řada a rychle přibývají další. Jaké komplikace čekají motoristy a jak se s nimi vypořádat, se dozvíte v našem podrobném přehledu.

Pastviny pod Olešenkou vypadají idylicky, ale na ovce tady číhá smrt. Rodina Petra Svobody se rozhodla ohradu zabezpečit.

Vlk na Vysočině? Chovatel z Havlíčkobrodska hlásí útok na ovce

První útok vlka na Vysočině? Chovatel ovcí Petr Svoboda z Olešenky na Havlíčkobrodsku má teď plné ruce práce kolem ohrady, kde pobíhá jeho početné stádo ovcí. Dva chovné berany tam nedávno napadla zatím neznámá psovitá šelma. Jestli se potvrdí výsledky testů ze slin, stane se Petr Svoboda prvním chovatelem na Havlíčkobrodsku, který sčítá škody po napadení vlkem.

Staré nástupiště v Pohledu. Některým cestujícím se špatně nastupuje a vystupuje

Nové vlaky RegioPanter ztěžují nástup v Pohledu. Cestující volí autobus

/VIDEO/ Nové vlaky RegioPanter už brázdí železniční trať ze Žďáru nad Sázavou do Havlíčkova Brodu. V Pohledu nedaleko Havlíčkova Brodu si ale pohodlí luxusních vozů někteří lidé moc neužijí. Staré nástupiště moderním vlakům nevyhovuje. Nástup do vozu je pro některé cestující příliš obtížný, a tak většina lidí v Pohledu dává přednost autobusu.

Stavební práce na silnici z Pohledu do Simtan, kde se hroutil svah.

Uzavírka u Pohledu: silnici z Brodu na Přibyslav zavřela oprava svahu

Zákaz vjezdu. Místo silnice na dvou místech jen hluboké a široké příkopy. V Simtanech u Pohledu na Havlíčkobrodsku začala oprava problémového svahu. Sesouval se kvůli geologickým změnám a ničil vozovku. Od loňského roku zde dopravu řídil semafor a silnice první třídy číslo 19 byla průjezdná jen kyvadlově.

Policie pátrá po seniorce z Nového Města nad Metují. Nepotkali jste ji?

Policie pátrá po seniorce z Nového Města nad Metují. Nepotkali jste ji?

Pohřešovanou ženou je paní Jana Culková, ročník 1941. Bydlí v Novém Městě nad Metují na Malecí. Podle dostupných informací má na sobě džíny modré barvy, světle béžovou mikinu, černé sportovní boty, ledvinku přes rameno. Šla bez trekových holí. Údajně se měla vydat směrem na Přibyslav.

Pálení čarodějnic v Dobré u Přibyslavi na Havlíčkobrodsku

VIDEO: Čarodějnice pálili i v Dobré u Přibyslavi. Překonali větrné počasí

/FOTO/ Čarodějnice shořely poslední dubnové úterý večer i v Dobré u Přibyslavi na Havlíčkobrodsku. Akci připravil a zabezpečil místní sbor dobrovolných hasičů. Přitom ještě odpoledne to vypadalo, že se tradiční zábava v hasičském areálu pod kopcem vůbec konat nebude, hlavně kvůli silnému větru.

Uzavírka silnice.

Další uzavírky u Brodu: u Pohledu začala ve středu, blíží se omezení na obchvatu

/VIDEO/ Na řidiče čeká v Havlíčkově Brodě a jeho okolí celá řada nových uzavírek a omezení na silnicích. Od středy řidiči neprojedou silnicí I/19 z Pohledu na Přibyslav a Žďár nad Sázavou. Pohled se následně dočká dalšího omezení kvůli stavbě křižovatky. Brzy začne i budování nových semaforů na severovýchodním obchvatu Havlíčkova Brodu.

Tak vypadá v současné době parkování na náměstí v Přibyslavi

Přibyslav bojuje o parkování v centru města. Obyvatelé sepsali petici

/VIDEO/ Nebudeme mít kde parkovat, stěžují si někteří obyvatelé Přibyslavi. Sepsali petici se stovkami podpisů a aktuálně ji zaslali zastupitelům. Nespokojení lidé se obávají, že plánovaná rekonstrukce náměstí podle jejich názoru omezí parkování v centru nejen pro osobní auta. Ale zhorší se i zásobování podniků. 

Fotbalistům Košetic (v modrém) dvacáté kolo nesedlo, od rezervy Havlíčkova Brodu inkasovali devět branek.

Souhrn 1. A třídy: Tis sesazen rozjetou Mírovkou, do čela Pohled. Debakl Košetic

Pouze jeden týden si užili na výsluní fotbalisté Tisu. Doma jim uštědřila lekci na jaře dobře šlapající Mírovka. Košetice před týdnem zaskočily Světlou, tentokráte ale inkasovaly devětkrát v Havlíčkově Brodu. Bitvy družstev z konců tabulek nezvládly doma Třešť a HFK Třebíč, který tak klesl už na dvanáctou příčku.