
Výluku trati u Havlíčkova Brodu České dráhy nezvládly
Havlíčkobrodsko – Na neuvěřitelnou jízdu zřejmě dlouho nezapomenou cestující, kteří v neděli ráno putovali na trase osobního vlaku ze Žďáru a Přibyslavi do Havlíčkova Brodu.
Havlíčkobrodsko – Na neuvěřitelnou jízdu zřejmě dlouho nezapomenou cestující, kteří v neděli ráno putovali na trase osobního vlaku ze Žďáru a Přibyslavi do Havlíčkova Brodu.
Pacov - Až na dvě výjimky se neslo 22. kolo krajského přeboru ve znamení remíz pro třebíčské celky. Zatímco fotbalisté Jemnicka ve šlágru přestříleli Moravské Budějovice a Náměšť vyhořela v Humpolci, ostatní týmy se o body dělily.
Přibyslav – Stavbou třetí etapy pokračuje v současné době nákladná a rozsáhlá rekonstrukce přibyslavské základní školy.
Havlíčkobrodsko – Fotbalisté Havlíčkova Brodu doma ve 22. kole uspěli, ostatní celky z Havlíčkobrodska se rozešly se svými soupeři smírně.
Vysočina - Fotbalisté Humpolce ve 22. kole krajského přeboru trochu překvapivě jednoznačně rozdrtili na svém hřišti Náměšť-Vícenice. Tři branky domácích dal útočník Tomáš Pícha.
Vysočina - Fotbalisté Humpolce ve 22. kole krajského přeboru trochu překvapivě jednoznačně rozdrtili na svém hřišti Náměšť-Vícenice. Tři branky domácích dal útočník Tomáš Pícha.
Modlíkov - V červenci si připomeneme 100. výročí výbuchu první světové války, padlo v ní i několik občanů malé obce Modlíkov.
Dříteň – Přestože s tím neměli zkušenosti, poskytli první pomoc kamarádce s arytmií srdce a zachránili jí život. Dobrovolní hasiči František Bláha (31) a Martin Kovařík (41) z Dřítně si za svůj obdivuhodný skutek vysloužili úctu a vděk dívčiny rodiny a jihočeští profesionální hasiči je nominovali na prestižní cenu Zlatý záchranářský kříž 2013 v kategorii laiků. Ač ji nakonec nezískali, v sobotu převezmou ocenění za záchranu života u hasičů v Přibyslavi.
Vysočina – Prvomájové kolo krajského přeboru přineslo pořádný poprask. Poslední Pacov doma poprvé vyhrál a odnesl to suverénní lídr z Havlíčkova Brodu.
Vysočina - Prvomájové kolo krajského přeboru přineslo pořádný poprask. Poslední Pacov doma poprvé vyhrál a odnesl to suverénní lídr z Havlíčkova Brodu
Nové Dvory - Vážným úrazem skončilo stavění májky v Nových Dvorech u Žďáru nad Sázavou. "Při stavění májky byl muž v radlici nakladače. Náhle ale došlo k převrácení stroje a pádu radlice na střechu garáže rodinného domu. Muž se při pádu zranil," sdělila mluvčí hasičů Petra Musilová.
Velké prvomájové oslavy jsou již minulostí. První květnový den si připomínalo na Havlíčkobrodsku jen několik měst.
Přibyslav – Ani na Prvního Máje nebudou fotbalisté zahálet.
Chotěboř – Něco je špatně. Jenže kde? Tým zpod úpatí Železných hor absolvoval vydařenou přípravu, jenže na jaře tápe.
Havlíčkobrodsko – Stovky milionů korun z rozpočtu Evropské unie obdržely v průběhu deseti let, od vstupu České republiky do evropského společenství, města a obce havlíčkobrodského okresu.
Velvary – Členové Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Velvary se v těchto dnech pilně chystají na oslavy významného výročí. Jedná se totiž o nejstarší sbor dobrovolných hasičů v naší zemi založený už roku 1864, tedy před sto padesáti lety.
Rychnovsko - Otázku „Jaké bude počasí?" si položí asi každý. Ale co předchází tomu, než nám média předpověď sdělí, to měli možnost žáci naší školy zjistit z velice poutavé besedy s panem meteorologem J. Šlezingerem, který působí v Meteorologické stanici v Přibyslavi.
Přibyslav - Žulový hranol s portrétem na skleněné desce a nápisem „JUDr. Miroslav Řepiský 10. 7. 1924 – 23. 1. 2011 Významný představitel hasičského hnutí a čestný občan města Přibyslav" byl v pátek odpoledne odhalen na prvním nádvoří přibyslavského zámku.
Velká Bíteš – Vrátili se na vítěznou vlnu. Fotbalisté havlíčkobrodského Slovanu nechali ve 21. kole krajského přeboru zapomenout na domácí debakl 0:4 od Jaroměřic a téměř totožným výsledkem obrali o tři body na jaře ve formě hrající Spartak Velká Bíteš.
Vysočina - Krajský přebor odstartoval závěrečnou třetinu soutěže. Návrat do pohody hlásí fotbalisté Světlé, kteří po výsledku 3:0 vyplenili Žirovnici.
Pelhřimov – Kvůli minulé mírné zimě se v českých lesích těžilo více než obvykle, dopad na tuzemský trh mají i větší těžby v sousedním Rakousku. Přebytek dřeva na trhu vedl v letošním druhém čtvrtletí k poklesu jeho ceny, u jehličnaté kulatiny to bylo zhruba o 100 korun na metr krychlový. Pokles nastal poprvé po více než třech letech. Na dnešní celostátní konferenci Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR (SVOL) to řekl předseda sdružení František Kučera.
Chotěboř – Na stránkách města Chotěboře vládne cenzura, tvrdí někteří občané.
Vysočina – Tak to je šok. Havlíčkobrodský Slovan poprvé v sezoně ztratil na domácím hřišti body. Stalo se tak po vysoké porážce 0:4 s Jaroměřicemi.
Velvary – Velvarští dobrovolní hasiči, jejichž sbor je nejstarším v Čechách, slaví letos 150. výročí od svého založení. Kromě oslav, které jsou připraveny na květen, mají hasiči ještě jeden velký důvod k radosti. Po jedenatřiceti letech se totiž do města vrátil původní historický prapor sboru který je z roku 1868.
Chotěboř – V Chotěboři se hazard plošně zakazovat ani omezovat nebude.
Hájek - Nejvzdálenější osada města Chotěboř se jmenuje Hájek.
Havlíčkobrodsko – Třetím jarním a celkově devatenáctým kolem pokračoval krajský fotbalový přebor.
Vysočina – Vedoucí Havlíčkův Brod poprvé na jaře zaváhal. V 19. kole krajského přeboru remizoval v Moravských Budějovicích.
Vysočina – Vedoucí Havlíčkův Brod poprvé na jaře zaváhal. V 19. kole krajského přeboru remizoval v Moravských Budějovicích.
Třebíčsko, Vysočina – Vedoucí Havlíčkův Brod poprvé na jaře zaváhal. V 19. kole krajského přeboru remizoval v Moravských Budějovicích.
Havlíčkobrodsko – O víkendu si na Havlíčkobrodsku přišli na své milovníci lidových tradic a rukodělných výrobků.
Přibyslav – Tradiční zápisy „předškoláčků" se uskutečnily v mateřské škole v Přibyslavi.
Havlíčkobrodsko – Odstartoval v pořadí již 10. ročník soutěžní ankety Zlatá jeřabina.
Havlíčkobrodsko – Osmnácté kolo má za sebou fotbalový krajský přebor.
Přibyslav – V přibyslavské Prokopově ulici byly nedávno vykáceny vzrostlé stromy.
Pribináček patří mezi hrstku potravin, na kterých si můžeme pochutnat stejně jako kdysi naše babičky, když byly ještě dětmi. Jediné, co se na něm v průběhu let mění, je vzhled obalu. Proč by také v přibyslavské mlékárně Pribina experimentovali s chutí, když si české a slovenské děti už od začátku oblíbily právě tu originální?
Pribináček patří mezi hrstku potravin, na kterých si můžeme pochutnat stejně jako kdysi naše babičky, když byly ještě dětmi. Jediné, co se na něm v průběhu let mění, je vzhled obalu. Proč by také v přibyslavské mlékárně Pribina experimentovali s chutí, když si české a slovenské děti už od začátku oblíbily právě tu originální?
Havlíčkův Brod – Třetí okresní derby v řadě, třetí výhra. Fotbalisté Havlíčkova Brodu dál suverénně vévodí krajskému přeboru.
Přibyslav, Brzkov – U Brzkova na pomezí jihlavského a havlíčkobrodského okresu a také nedaleko Přibyslavi by se podle stávajícího předsedy vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) měla těžit uranová ruda.
Přibyslav – Pribináček patří mezi hrstku potravin, na kterých si můžeme pochutnat stejně jako kdysi naše babičky, když byly ještě dětmi.
Havlíčkův Brod – Fotbalisté brodského Slovanu vládnou krajskému přeboru s náskokem čtrnácti bodů, i díky zvládnutým dvěma jarním derby se Světlou a Chotěboří.
Dobrá - Kdo by neznal slavnou píseň Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka Holubí dům v podání legendy českého bigbítu, tragicky zemřelého rockera Jiřího Schelingera.
Přibyslav – Loni na podzim se opravený historický most v Ronově nad Sázavou zahalil do bílé omítky.
Velká Bíteš - Změnili čas výkopu a hned napoprvé slavili úspěch. Fotbalisté Velké Bíteše doma na úvod jara zdolali Přibyslav a vyšvihli se do klidnějších pater tabulky. Bezbolestné to ale nebylo. „Mohlo to být daleko klidnější, ale důležité tři body jsme přece jen vybojovali," oddychl si po těsné výhře 2:1 nad nováčkem soutěže velkobítešský kouč František Klusák.
Vysočina – Po prvním jarním kole fotbalového krajského přeboru mužů má vedoucí havlíčkobrodský Slovan na čele už famózní čtrnáctibodový náskok.
Bechyně - S rekonstrukcí budovy Hasičského muzea v Bechyni má pomoci finanční sbírka
Havlíčkův Brod – Velký Velikonoční turnaj v desetihaléřovém křížovém mariáši se konal v sobotu dopoledne v Bowling klubu v Havlíčkově Brodě.
Havlíčkobrodsko – Mezi zajímavé příspěvky 27. sborníku Havlíčkobrodsko, který v závěru loňského roku vydalo Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě spolu s Moravským zemským archivem v Brně – Státním okresním archivem Havlíčkův Brod, patří fundovaná studie „Náboženské bratrstvo při kostele narození sv. Jana Křtitele v Přibyslavi". Napsal ji knihovník Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě Aleš Veselý.
Přibyslav – Pod novým trenérem vstoupí fotbalisté Přibyslavi do jarních bojů krajského přeboru.
Přibyslav – Pribináček patří mezi hrstku potravin, na kterých si můžeme pochutnat stejně jako kdysi naše babičky, když byly ještě dětmi.