
Sluneční a větrné elektrárny jsou v kurzu!
Zájem o využití alternativních zdrojů energie na Valašsku rok od roku roste. Po informacích týkajících se takzvané zelené energie stále více pátrají nejen větší společnosti ale také jednotliví občané.
Zájem o využití alternativních zdrojů energie na Valašsku rok od roku roste. Po informacích týkajících se takzvané zelené energie stále více pátrají nejen větší společnosti ale také jednotliví občané.
Beroun, Keňa – Afrika. Země plná protikladů. Na jedné straně nádherná příroda, fascinující zvířata, na druhé straně nemoci, bída, utrpení. Berounský podnikatel Jiří Pergl se do africké Keni vydal vloni na dobrodružnou expedici. Vrátil se ale s jedinou myšlenkou, pomoci místním dětem.
Českokrumlovsko - Posezení u dobrého filmu před velkým plátnem v přírodě už může být minulostí.
Benešov – Posedět na lavičkách u chovných rybníků mohli už brzy lidé z Benešova. Ke starému odbahněnému rybníku na Pavlově měly přibýt další dva. Stavaři však svým zásahem narušili cenné prameniště potoka Bělá. V mokřadu tak ohrozili chráněné živočichy.
Jeseník /FOTOGALERIE/ – 2 kůže na trh. Tak zní název premiérové výstavy dvou začínajících umělců z Jesenicka, kteří při slavnostní vernisáži v obchodním centru Alkron v Jeseníku představili široké veřejnosti, jak vidí svět přes hledáček fotoobjektivu.
Břeclavsko /DISKUTUJTE/ - Lednové mrazy poničily vinohrady, zejména vkotlinách. Vinařům místy pomrzlo na keřích až třicet procentoček
Českolipsko - Několika firmám hrozí za projekty na solární elektrárny v Libereckém kraji pokuta za ohrožení přírody.
Slovácko /SLOVÁCKÉ FOLKLÓRNÍ DRAHOKAMY/ - Doba postní, začínající po veselém masopustu v Popeleční středu, znamenala dodržování střídmosti nejen od dobrého a hojného jídla
Jáchymov /FOTOGALERIE/ – Závody psích spřežení byly pro návštěvníky příjemnou a napínavou podívanou.
Liberec – V červnu roku 2007 přibyla v Liberci další socha, která je součástí městského mobiliáře a slouží tedy lidem.
Jižní Morava – Včelaři dostali za dva roky od kraje 1,5 milionu korun. I díky tomu se podařilo zmapovat výskyt moru včelího plodu.
Beroun, Keňa - Jiří Pergl se při návštěvě Keni setkal nejen s nádhernou přírodou, ale také s chudobou a bezútěšnu situací místních dětí.
Valašské Meziříčí – Krásné slunečné počasí posledních dní dává vědět, že se blíží začátek jara.
Omlenice - Krásný kraj, bezvadná příroda a ideální klima.
Mladoňovice – Slavnostní otevření střelnice chystá na neděli 21. března na 8. hodinu Myslivecké sdružení Mladoňovice. V areálu střelnice představí před nedávnem nově zbudované střelecké zařízení – lovecké kolo, na které se pomocí Místní akční skupiny Jemnicko podařilo získat téměř tři sta tisíc korun od Evropské unie.
Ústí n. O. - Z útulné Malé scény odcházím s objemným sáčkem tužebníku jilmového. Co že to na vás zkouším? Ale nic. Jen na průduškové čaje třiašedesátiletého PAVLA VÁNI nedám už roky dopustit a každou zimu mě drží spolehlivě ve formě.
Znojemsko - Nejvíce infikovaných klíšťat na Znojemsku je na Vranovsku. Prevencí proti nákaze je očkování. Díky němu ubývá lidí, kteří encefalitidou onemocní.
Mahouš – Zanedlouho oslaví své pětašedesáté narozeniny jeden z nejstarších obyvatelů Mahouše Josef Caletka.
Malenovice/VIDEO, FOTOGALERIE/ - Slušně se během víkendu zaplnil areál sjezdovky v Malenovicích. Lyžaři ocenili nejen příjemné počasí, ale hlavně kvalitně upravený svah.
Děčín/Ústí nad Labem - Z přírody jsme vzešli a v průběhu života se k ní i navrátíme. O tom by mohla vykládat sáhodlouhé příběhy uznávaná bylinkářka Venuše.
Kutná Hora - Páteční vernisáž v kutnohorské galerii Felixe Jeneweina otevřela výstavu jednoho z nejpozoruhodnějších talentů současné výtvarné scény, třiatřicetiletého malíře Ondřeje Malečka.
Děčínsko – Zima se protáhla, odborníci tvrdí, že sázet do země bude možné až za několik týdnů. Zřejmě nastaly studené roky.
Olešnice – Podle kalendáře už jaro pomalu klepe na dveře. Zatímco třeba v Blansku už není po sněhu ani památky, v Olešnici se pořád ještě lyžuje. Nepřetržitě už od osmnáctého prosince. A vypadá to, že ještě nějakou dobu se tam vleky nezastaví.
Uherský Brod /FOTOGALERIE/ – Několik desítek lidí zaplnilo v pátek 5. března večer přednáškovou místnost uherskobrodské hvězdárny. Všichni ti si přišli poslechnou netradiční povídání o Mongolsku.
Křemešník – Proč vlastně sovy houkají? I na tuto otázku dala odpověď sobotní večerní procházka křemešnickými lesy. Dvacetičlenná skupinka se při ní dozvěděla spoustu netušených poznatků o tomto nočním ptactvu.
Bublava - Letos chtějí v Droseře dokončit voliéry
Východní Čechy /ŘÁDKY DŮVĚRY/ - Pokud máte chuť, napište nám svoje zážitky.
Prostějov – Velikonoční tvořivou dílnu otevřou v pondělí odpoledne ochránci přírody v kovárně Ekocentra Iris na prostějovském Husově náměstí.
Svitavy /ŘÁDKY DŮVĚRY/ - Pokud máte chuť,napište nám svoje zážitky.
Frýdek-Místek/FOTOGALERIE/ - Nový filmový festival s názvem Expediční kamera neminul v pátek ani město Frýdek-Místek. Přibližně stovka návštěvníků si v budově Nové scény Vlast nenechala ujít celovečerní promítání filmů o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech.
Krkonoše – První skupina polských průvodců absolvovala školení Průvodce po Krkonošském národním parku. Akce byla koncem minulého roku určena pro české zájemce.
Břeclavsko - Včelař Petr Baťka z Břeclavi je už měsíc a půl bez medu. Zásoby, které měl od svých devadesáti včelstev, už všechny rozdal nebo prodal. Podobně je na tom i Míťa Švestka z Mikulova. A to přesto, že loni měl téměř pět set kilogramů medu.
Tachovsko – Ptákem roku se stal opeřenec, který nestaví hnízda a jeho mláďata nemilosrdně shazují nevlastní sourozence k zemi.
Strakonice - Tři netradiční sporty se představily v pátek večer na plese ve strakonické sokolovně. Bylo to karate, ragby a paintball.
Uničov – Vzácnou návštěvu mohou pozorovat už několik dní zpoza oken svých domovů obyvatelé paneláků v Nemocniční ulici v Uničově. Balkony a okna jejich bytů totiž navštěvuje částečně ochočená vrána šedá.
Brno - Svatbu uprostřed záhonů květin a okrasných dřevin nabízí od března Botanická zahrada a arboretum Mendelovy univerzity v Brně.
Děčínsko - Zima se protáhla, odborníci tvrdí, že sázet do změny bude možné až za několik týdnů. Zřejmě nastaly studené roky.
Mníšek pod Brdy - V rámci Dnů Tibetu 2010 připravilo mníšecké Městské kulturní středisko besedu s cestovatelem a spisovatelem Oldřichem Bubákem. Nese název Království Lo Mustang a v místním Divadélku K se uskuteční v úterý 9. března od 19 hodin. Více v následujícím rozhovoru.
Blanensko – Med není. Sehnat v těchto dnech u domácích včelařů na Blanensku tuto sladkou pochoutku je takřka nemožné. Většina z nich má vyprodáno. Na letošní med si lidé budou muset ještě pár měsíců počkat.
Břeclavsko - Včelař Petr Baťka z Břeclavi je už měsíc a půl bez medu. Zásoby, které měl od svých devadesáti včelstev, už všechny rozdal nebo prodal. Podobně je na tom i Míťa Švestka z Mikulova. A to přesto, že loni měl téměř pět set kilogramů medu.
Choceň – Soutěžní výstava výtvarných prací, jež se vztahují ke Dni Země, se letos uskuteční opět v prostorách Orlického muzea.
Jimlín - Útulek pro opuštěná zvířata představuje svěřence, kteří by moc rádi našli nový domov.
Chomutov - Lidé jsou přehnaně aktivní. Až polovinu nalezenců nosí zbytečně.
Křivoklát - Zajděte na výstavu fotografií Jany Jiráskové.
Hodonín – S novým projektem s mottem Vraťte děti do přírody přichází Základní škola Vančurova v Hodoníně. Jakmile se oteplí, začnou se děti učit přírodopis mezi keři a bledulemi.
Žatec - Zpěvačka má fotografování jako velkého koníčka.
Trutnovsko – Pátý ročník studentské konference Morušky byl ve středu zahájen v Krkonoších. Konference je významnou regionální akcí, na které prezentují své výsledky studenti, kteří řeší práci, jež alespoň částečně souvisí s Krkonošemi.
České Budějovice - Práce u oddělení hlídkové služby je nezbytným základem pro další policejní činnost
Brodíme se, přelézáme, šplháme. Údolí se stalo pohřebištěm navalených balvanů. Žádný signál ani známka civilizace tu není
Liberecký kraj - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) udělila pokutu 1,5 milionu korun firmě Hybler v krkonošském Jablonci nad Jizerou, která ohrožovala škodlivinami ze své mazutové kotelny přírodu i obyvatele. Pokuty rozdívali i jinde.