Tachov – Celkem šestnáct družstev žáků a žákyň ze základních škol z Tachovska prokazovalo teoretické znalosti a praktické dovednosti. Jejich úkolem bylo například poznat sirénu, zajistit evakuaci osob, poskytnout první pomoc nebo přenést zraněného na nosítkách.
Jablečno /AKTUALIZOVÁNO/ – K záchraně tonoucího muže v přehradě u Jablečna na Zbirožsku vyrazily v úterý odpoledne tři profesionální i dobrovolné jednotky hasičů. Ani lékařům se ho však nepodařilo přivést k životu.
Olomoucký kraj – Život třicetiletému muži zachránil v neděli 23. května velitel jesenické stanice Hasičského záchranného sboru Jan Pastucha. Drama se odehrálo v Březinově ulici v Jeseníku, kde se muž málem utopil pod jezem řeky Bělé. Jesenický hasič pro něj obětavě nasadil život.
Jeseník /FOTO/ – Život třicetiletému muži zachránil v neděli 23. května velitel jesenické stanice Hasičského záchranného sboru Jan Pastucha. Drama se odehrálo v Březinově ulici v Jeseníku, kde se muž málem utopil pod jezem řeky Bělé. Jesenický hasič pro něj obětavě nasadil život.
Hořice – Co si nejlépe představit pod tímto názvem? Cestu jako putování, cestu životem, cestu coby životní poslání, cestu volby, cestu pomoci druhým nebo cestu skrze dílo, které vytvářím?
Zlín – Usmrcení z nedbalosti. Z tohoto trestného činu obvinili policisté řidiče nákladního auta, který ve Zlíně v polovině března při couvání přejel tříletého chlapečka a vážně zranil i jeho babičku.
Prachatice – Pro mnohé řidiče je to zbytečnost, která jen zabírá místo. „Řidiči někdy lékárničky považují za zbytečnost. Samozřejmě, ten kdo má štěstí, tak jí třeba nikdy v životě nepoužije. Každý si ale musí uvědomit, že to může být jediná pomoc,“ upozornil vedoucí Dopravního inspektorátu Policie ČR v Prachaticích Martin Grožaj.
Česká Lípa /FOTOGALERIE/ – Páteční dopoledne bylo plné cyklistů. Tedy na Dětském dopravním hřišti, kde probíhalo oblastní kolo Dopravní soutěž mladých cyklistů.
Vejprnice - Jako zkoušky v jízdě na vodě vypadala chvílemi čtvrteční dopravní soutěž mladých cyklistů, která se konala ve Vejprnicích. Okresní klání nejlepších žáků ze severoplzeňských škol pořádané sdružením BESIP ale přesto dopadlo dobře.
Rokycany – Areál Střední školy Rokycany, Jeřabinová ulice, spolu s dopravním hřištěm byl ve čtvrtek dopoledne vyhrazený pro okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů. Přilákala osmdesátku dětí ze dvanácti základních škol.
Rychnov nad Kněžnou - Rychnovské dopravní hřiště patřilo účastníkům oblastního kola dopravní soutěže mladých cyklistů. Na start se postupně postavilo 92 dětí ze 16 škol regionu. Soutěž byla rozdělena do čtyř disciplín.
Pardubice - K nehodě došlo asi deset minut před čtrnáctou hodinou v ulici Na Drážce. Na přechodu pro chodce u autobusové zastávky srazil řidič asi osmiletou dívku, která po přechodu přecházela vozovku.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE, AUDIO/ – Velký dětský den s Jabloneckým deníkem, Sportem a útulkem Dášenka připravujeme na neděli 23. května od 14 hodin u Městské sportovní Corny haly v Jablonci nad Nisou.
Brno – Brněnská zoologická zahrada ve spolupráci s Veterinární záchrannou službou nastartovala nový projekt pomoci opuštěným a zraněným zvířatům z celého Jihomoravského kraje. Díky němu se jim dostane pomoci čtyřiadvacet hodin denně.
Krkonoše, Pojizeří – Řidiči mají povinnost vybavit své vozidlo do konce roku novou autolékárničkou. Je lepší starou autolékárničku doplnit chybějícími komponentami, nebo raději koupit autolékárničku celou, kompletní?
Východní Čechy – /ANKETA/ Řidiči mají povinnost vybavit své vozidlo do konce roku novou autolékárničkou. Je lepší starou autolékárničku doplnit chybějícími komponentami, nebo raději koupit autolékárničku celou, kompletní?
Zlín /FOTOGALERIE/ – Soutěží mladých zdravotníků a prezentací svých aktivit oslavil ve středu zlínský oblastní spolek Českého červeného kříže Světový den. Ten připadl na uplynulou sobotu.
Jindřichův Hradec – Studentka 3. ročníku Střední zdravotnické školy v Jindřichově Hradci Vendula Soukaná představila chvályhodnou činnost svou a svých spolužáků.
Zlín – Čtyři desítky malých cyklistů obsadily v úterý 11. května dětské dopravní hřiště ve Zlíně-Malenovicích. Školáci tam soutěžili ve znalostech z dopravy, bezchybné jízdě na kole a také ve zdravotnické zkoušce. Podobně jako v autoškole.
Obříství - „Mělo by to být samozřejmostí,“ říká trenér žáků SK Mšeno Milan Šesták o své pomoci zraněnému žáčkovi Obříství v nedávném utkání fotbalového okresního přeboru.