Kreativ

ŠTÍTEK: první pomoc

Hry, zdravověda, výlety i exkurze je náplní kroužku Mladý zdravotník v Prachaticích.

Mladí zdravotníci Červeného kříže se učí i aktivně pomáhají

Zájmové vzdělávání Mladý zdravotník při Oblastním spolku ČČK Prachatice funguje od září 2014. Každoročně se jej účastní okolo 16 dětí, které docházejí každé úterý od 17 hodin do našich prostor v budově polikliniky. Součástí není jen první pomoc, ale také didaktické hry, různá témata z oblasti zdravovědy či humanitární pomoci nebo exkurze.

Děti si v Domažlické nemocnici vyzkoušely práci zdravotníků.

Děti se dozvěděly, jak to chodí v nemocnici, získaly certifikát

Děti z Mateřské školy Kdyně a Základní školy v Koutě na Šumavě navštívily Domažlickou nemocnici v rámci projektu Medvídek. Cílem akce bylo zbavit děti obav z nemocničního prostředí, ukázat jim vybraná pracoviště a naučit je základům první pomoci.

Podmínky pro poskytování první pomoci, ale i vedení náročných operací či amputací končetin se snaží zlepšit dobročinná platforma Donio a sdružení Paměť národa.

Fotky z polní nemocnice: Zdravotníci pracují do vyčerpání, chybí i kardiopumpa

Lékaři zachraňují životy jen kousek od místa, kde o ně jiní přicházejí. A nasazují i ty své, protože bez nich by byly ztráty ještě mnohem vyšší. Denně operují a amputují končetiny. Zdravotníci, kteří poskytují v polních nemocnicích na Ukrajině první pomoc, pracují do úplného vyčerpání. Chybí jim však kvalitní přístroje i lékařské vybavení, jež je pro záchranu životů klíčové.

Na Selském dvoře U Matoušů se učili středoškoláci děti, jak ošetřovat různá zranění

Jak se chovat na hradech a zámcích. Děti by měly zvládnout i první pomoc

Zranění a zdravotní problémy při návštěvách památek nejsou výjimkou, a to jak u dětí, tak dospělých. K nehodám přitom může často vést i neznalost pravidel chování v areálech historických objektů často vede k nehodám. O těch děti poučila vzdělávací akce na statku U Matoušů, naučily se také, jak poskytnout první pomoc. PRogram se setkal s úspěchem, dětem se z ní nechtělo odcházet.

Den s nemocnicí v areálu Vsetínské nemocnice; pátek 14. června 2024

Vsetínská nemocnice otevřela dveře stovkám dětí. Zkusily první pomoc i švihadla

Čtyři stovky školáků ze Vsetína, Nového Hrozenkova i Horní Lidče, ale také zájemci o prevenci z řad dospělých návštěvníků. Taková je statistika v pořadí už devátého ročníku Dne s nemocnicí. Připravený byl nácvik první pomoci, transportu zraněného, zaujala i dětská nemocnice pod širým nebem nebo autogramiáda hokejistů VHK ROBE Vsetín.

První pomoc pro všechny v Kladně.

První pomoc pro všechny oslavila v Kladně 20. narozeniny

/FOTOGALERIE, VIDEO/ První pomoc pro všechny se v pondělí 17. června konala v Kladně před radnicí letos podvacáté. Pořadatelem akce byla kladenská zdravotnická škola. Hlavní koordinátor Lukáš Lepič, učitel školy a zdravotnický záchranář, pozval na šest stanovišť nejen studenty, ale též spolupracující členy integrovaného záchranného systému.

Spolknutí baterie může mít rychle fatální následky. Příznaky spolknutí baterie snadno zaměníte za nachlazení. Při jakémkoliv podezření dítě okamžitě odvezte do nemocnice.

Spolknutá baterie může dítě zabít. První pomoc? Hned doma díky sladkému zázraku

Spolknutí knoflíkové baterie je pro dítě snadné. Stačí uvolněný šroubek krytu baterií oblíbené hračky. Baterii nejčastěji spolknou děti do čtyř let. Každé desáté takové dítě přitom na následky umírá. Pokud máte podezření, že vaše dítě baterii spolklo, okamžitě s ním jeďte k lékaři. Nečekejte, až se příznaky spolknutí baterie projeví. Překvapivým pomocníkem se vám v takové situaci stane med.

Poděkování firmě Filipa za sponzorování kurzu první pomoci

Poděkování firmě Filipa za sponzorování kurzu první pomoci

Rádi bychom touto cestou poděkovali firmě Filipa, a.s. a její charitativní divizi Pro Bono, díky které jsme mohli uspořádat kurz "První pomoc zážitkem" pro 12 zaměstnanců Oblastní charity Jičín. Školitelem kurzu byla nezisková organizace ZDrSEM, která působí na poli vzdělávání v první pomoci od roku 1996 a má výborné dlouhodobé zkušenosti.

V areálu plaveckého stadionu ve Strakonicích se 10. května konalo okresní kolo soutěže Mladý záchranář a Mladý zdravotník.

Mladí záchranáři z Cehnic opět zabodovali

V areálu plaveckého stadionu ve Strakonicích se 10. května konalo okresní kolo soutěže Mladý záchranář a Mladý zdravotník. Žáci ze Základní školy Cehnice měli šanci přidat do své sbírky úspěchů další. Povedlo se, získali 1. místo v kategorii Dokaž, že umíš a 2. místo v kategorii Mladý zdravotník.

Projekt Týden s BESIPem na Základní škole Křižná ve Valašském Meziříčí; květen 2024

Školáci z Křižné pilovali bezpečnou jízdu i první pomoc. Na hřišti i lavicích

Počasí láká k výletům na kole nebo koloběžce, proto neuškodí zopakovat si dopravní předpisy, základy první pomoci nebo zásady bezpečného pohybu po městě. Takový je smysl projektu Týden s BESIPem, který organizuje Středisko volného času (SVČ) Domeček Valašské Meziříčí, a do něhož se letos zapojila místní Základní škola Křižná.

Soutěž Mladý zdravotník ve Strakonicích 2024.

OBRAZEM: Mladí zdravotníci předvedli, jak zvládají první pomoc

Naučit děti základním dovednostem v poskytování první pomoci, ale také podporovat a rozvíjet týmovou práci a rychlé rozhodování, přesně to je cílem soutěže Mladý zdravotník, která se v květnu konala v areálu letního plaveckého stadionu ve Strakonicích.

Nehoda dvou cyklistů v Mařaticích: Policie hledá svědky

Nehoda dvou cyklistů v Mařaticích: Policie hledá svědky

Policisté vyšetřují dopravní nehodu, ke které došlo ve čtvrtek 16. května odpoledne v městské části Mařatice v Uherském Hradišti. Na tříramenné křižovatce v ulici Na Rybníku, poblíž prodejny potravin, se málem srazili dva cyklisté. Následkem toho jeden z nich upadl.

Děti se soutěžily v první pomoci. Nejlépe si vedli žáci ze Štítné nad Vláří. Oblastní kolo Soutěže mladých zdravotníků organizoval Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín; út 14. května 2024

Děti soutěžily v první pomoci. Nejlépe si vedli žáci ze Štítné nad Vláří

V úterý mohli Zlíňané potkávat v centru města skupinky dětí, které soutěžily v poskytování první pomoci. Žáci základních škol nacvičovali, jak ošetřit řeznou ránu, co dělat při zástavě dýchaní, ztrátě vědomí nebo jak zavolat v takové situaci záchranku. Oblastní kolo Soutěže mladých zdravotníků organizoval Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín.

Zeptejte se na cokoli a Deník najde odpovědi. S pomocí expertů…

Musí se při oživování používat i dýchání z úst do úst?

/59. OTÁZKA/ O přežití či smrti člověka, jehož život visí na vlásku, mohou mnohdy ještě před příjezdem záchranářů rozhodnout i jeho blízcí či kolemjdoucí - poskytnutím první pomoci. Ne všichni ale vědí, co přesně dělat. Musí se při oživování používat i dýchání z úst do úst? Na to už odpovídá další díl seriálu Deníku 100 otázek a odpovědí. 

Ilustrační foto.

Prevence požárů i první pomoc. Seniorská akademie ve Vyškově láká na semestr

/HARMONOGRAM PŘEDNÁŠEK/ Získají poznatky z oblasti bezpečnosti, zdravotnictví, psychologie nebo financí. Zvládnou první pomoc, prevenci požáru i kriminality. To vše umožní zájemcům starším padesáti let Jihomoravská seniorská akademie, která se připravuje ve spolupráci s Mendelovou univerzitou od září 2024 přímo ve Vyškově.

Strážci Správy KRNAP se opět školí v první pomoci

Strážci Správy KRNAP se opět školí v první pomoci

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP pravidelně školí své strážce v první pomoci. Koncem minulého týdne odborníci z Life Support strážce opět proškolili na Rýchorské boudě.

V děčínském Pivovaru se utkaly zdravotnické školy z kraje v soutěži v první pomoci.

Nejlépe si s první pomocí na soutěži poradili studenti zdrávky z Ústí

/OBRAZEM/ Dopravní nehoda, rvačka v baru nebo překotný porod v obchodním centru. Dohromady pět úkolů a následný test z teoretických znalostí, to vše čekalo na soutěžící týmy, které se ve čtvrtek 21. března sjely na soutěž v první pomoci středních zdravotnických škol do Děčína.

Z kurzu první pomoci na téma bezvědomí v rámci projektu ČSOB pomáhá regionům.

Série kurzů první pomoci pro veřejnost začala praktickým nácvikem u bezvědomí

/FOTO/ Úvodní kurz první pomoci pro veřejnost se v rámci výhry v jedenáctém ročníku projektu ČSOB pomáhá regionům konal v pondělí 11. března v sídle Oblastního spolku Českého červeného kříže v Kolíně. Věnován byl bezvědomí. Při praktickém nácviku si účastníci vyzkoušeli, jak zjistit životní funkce u zraněného, jak ho správně polohovat, či jak se o něj postarat až do příjezdu rychlé záchranné služby.

Účastníci školení.

Školení první pomoci je v plném proudu

Městská policie Karlovy Vary je už sedm let součástí projektu „First responder“, jehož smyslem je poskytnout první pomoc osobě v přímém ohrožení života dříve, než dorazí posádka záchranné služby. O životě totiž rozhodují minuty.

Ze školení hasičské mládeže ve Veltrubech v první pomoci.

Veřejnost si vysoutěžila praktické lekce první pomoci. Zájem o ně je velký

/VIDEO/ První místo v jedenáctém ročníku soutěže ČSOB pomáhá regionům obsadil ve Středočeském kraji Oblastní spolek Českého červeného kříže v Kolíně. Díky obrovské podpoře veřejnosti zvítězil se svým projektem 'První pomoc pro veřejnost'. „Velké poděkování patří každému, kdo přispěl a podpořil nás jakýmkoliv způsobem,“ zdůraznil ředitel spolku Michal Tasch.

Pořádkář i reprezentant v atletice David Plný je policista obvodního oddělení Náchod, který se často dostává k lidem v nouzi jako první. Jen za poslední půlrok má na svém kontě spolu se svými kolegy 4 záchrany života.

ROZHOVOR: Náchodský policista pomohl zachránit čtyři životy za půl roku

Pořádkář i reprezentant v atletice. David Plný je policista obvodního oddělení Náchod, který se často dostává k lidem v nouzi jako první. Jen za poslední půlrok má na svém kontě spolu se svými kolegy čtyři záchrany života. Možná je to štěstí, možná smůla, ale stává se mu, že podobné situace přitahuje jako magnet, a to nejen ve službě. Co prozradil ze svých zkušeností? A co radí ostatním? Vyzpovídala ho policejní mluvčí Lucie Konečná.

Urgentní lékař a letecký záchranář Marek Dvořák sdílí na sociálních sítích zkušenosti a poskytuje rady, jak se chovat v krizových situacích. Popisuje případy ze své praxe, informuje veřejnost o správných postupech poskytování první pomoci

Záchranář Marek Dvořák: Jsem influencer z donucení. Nebojte se vytočit číslo 155

Zachránit život není otázkou odborných dovedností, ale odvahy vystoupit z davu. Jaké jsou základy první pomoci a co můžeme udělat pro zdraví své i ostatních? To prozradil v rozhovoru pro časopis Story letecký záchranář Marek Dvořák. Ten vydal knihu, která přináší cenné informace o první pomoci. Čtenáře motivuje k aktivnímu zájmu o zdravotní témata a pomoci v krizových situacích.