Břeclavsko - Málokdo si v krizové situaci nevzpomene na číslo rychlé záchranné služby. Je to přece sto padesát pět, řeknou si mnozí s důrazným poklepáním na čelo. Zachránit život při tepenném krvácení nebo zástavě dechu, to už by uměla jen hrstka odvážlivců.
Chomutov - Na základní škole Zahradní se sešlo přes sto dětí z Chomutova a Mostu. Pro druháky a třeťáky tu totiž byla připravena akce POLDI LIVE. Ta se uskutečnila díky spolupráci okresních ředitelství Policie ČR Chomutov a Most a Policejním ředitelstvím Chemnitz- Erzgebirge.
Strakonice - Český červený kříž Strakonice ve středu pořádal školení pro učitele, kteří se věnují práci v kurzu mladých zdravotníků při základních školách v okrese.
České Budějovice - Oběhnout úřady, zařídit nákupy a zajistit řadu dalších věcí ve městě, a to s půročním či tříletým dítětem? Pro maminky na rodičovské mnohdy dost náročný úkol – buď sehnat pro ratolest hlídání nebo vše absolvovat s kočárem, kupou všech potřebných věcí a kňourajícím děťátkem.
Region - Starší manželé ve večerních hodinách sledují televizi, muž přitom popíjí alkohol. Z ničeho nic se ze židle sesune k zemi, hlavou udeří o podlahu a zůstává nehybně ležet. Jeho manželka na událost, jíž je svědkem, nijak nereaguje.
Hodonín/Dubňany - (FOTOGALERIE) - Čtyři zraněné osoby, z toho dvě těžce, jsou výsledkem dopravní nehody, která se odehrála krátce po půl jedenácté dopoledne na hlavní silnici mezi Dubňany a Hodonínem. Mezi zraněnými bylo i jedno dítě.
Když se školákům odváží aktovky, máme dvě možnosti. Politovat je, že si nesmyslně křiví páteř v době, kdy se obsah školní brašny vejde na klíčenku, Flash Disk, čili „flešku“.
Mladá Boleslav/ Studentka zdravotnické školy Lenka Sehylová se během akce o poskytování první pomoci snažila kolemjdoucí přizvat k tomu, aby si záchranu života zkusili na vlastní kůži. Kdo dal impulz k tomu, že se rozhodla zdravotnictví věnovat a vstoupit i do Červeného kříže?
Louka - (aktualizováno) - Na silnicích hodonínského okresu vyhasl další život. Tragédie, při níž zemřel šestatřicetiletý muž se stala v neděli dopoledne poblíž obce Louka.
Šternberk - Běžela 42. vteřina odvetného čtvrtfinále východní skupiny druhé hokejové ligy mezi Novým Jičínem a Šternberkem. Po běžném souboji šternberský obránce Tomáš Jurdič nešťastně spadl na záda a zůstal bezvládně ležet na ledě.
Bruntál, Havířov - Člověk zraněný při nehodě se nemusí dočkat pomoci kvůli nevšímavosti a rovněž kvůli trestuhodné lhostejnosti kolemjdoucích. Prokázal to test Deníku.
Český Krumlov - „Věřím tomu, že mnohý člověk by často rád pomohl, ale protože neví jak, bojí se důsledků,“ míní vedoucí vodních záchranářů Milan Bukáček.
Jihlava - Ve Věžní ulici na chodníku sedí mladá dívka, je pobledlá, vzlyká bolestí a svírá si krvácející ruku. I když je těsně před obědem a ulicí prochází desítky lidí, čeká zraněná na první náznak pomoci dlouhé minuty.
Ostrava, Havířov - Člověk zraněný při nehodě se nemusí dočkat pomoci kvůli nevšímavosti a rovněž kvůli trestuhodné lhostejnosti kolemjdoucích. Prokázal to test Deníku.
Olomouc - Zpoždění i několik minut podle záchranářů riskujete, pokud k přivolání zdravotnické záchranné služby použijete univerzální linku 112 místo tuzemské tísňové linky první pomoci 155.
Uherské Hradiště - (AKTUALIZOVÁNO) Poskytnutí první pomoci zraněným osobám by mělo být samozřejmostí. Že tomu tak ale v praxi často není, vypovídá rozhovor s ředitelkou hradišťské pobočky Českého červeného kříže (ČČK) Jarmilou Vavřiníkovou.
Chomutovsko - Všech deset dotázaných by v případě, kdy by ležel na ulici zraněný člověk, pomohlo. Jen jediná čtyřiceti sedmiletá paní se přiznala, že v případě tepenného krvácení by se asi složila vedle zraněného a místo jednoho by se museli zachraňovat dva. Pokud ne, tak by pomohla.
Olomouc - Jak se zachovají lidé, pokud se dostanou do situace, kdy musí poskytnout první pomoc cizímu člověku na ulici? Olomoucký deník to zkusil zjistit. Domluvený figurant se v olomouckých Bezručových sadech nečekaně před kolemjdoucími padl k zemi a předstíral, že nemůže dýchat.
Třebíč - Pouhá teorie první pomoci nikomu život nezachrání. Přesto by každý měl vědět, jak zastavit tepenné krvácení, co dělat s člověkem v bezvědomí či jak postupovat v případě havárie.
Svitavy - „To jsem se lekla,“ slyšíme z úst starší ženy, před níž upadla v úterý odpoledne dívka v mdlobách. Sklonila se nad ní a rychle odcházela pryč se slovy, že si neví rady.
Uherské Hradiště - Vědomostmi o poskytnutí první pomoci jsou vybaveni především mladší lidé. Ukázal to test Slováckého deníku i zkušenosti ředitele krajské záchranné služby Antona Vaňa.
Nový Jičín, Havířov - Člověk zraněný při nehodě se nemusí dočkat pomoci kvůli nevšímavosti a rovněž kvůli trestuhodné lhostejnosti kolemjdoucích. Prokázal to test Deníku.
Zlín - [VIDEO] Dotázaní lidé v ulicích Zlína by byli podle záchranáře Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petra Olšana schopni poskytnout první pomoc člověku, který leží na ulici s tepenným krvácením.
Trutnov - Test první pomoci provedla redakce Krkonošského deníku ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou vTrutnově. Také díky figurantům Tereze Školníkové a Petru Kuráňovi se celá akce vydařila na jedničku.
Žďár nad Sázavou - Jednou u kolemjdoucích, kteří zareagovali na údajnou nevolnost figurantky Žďárského deníku ve žďárských ulicích, byla třicetiletá Markéta Kounková z Brna.
Prachaticko - Test ve Štěpánčině parku nedopadl špatně vzhledem k celorepublikovým statistikám. Přesto však někteří lidé nejevili o zraněného vůbec žádný zájem. Přibližně za půl hodiny prošlo kolem figuranta, který předstíral bolesti břicha, asi čtyřicet lidí, zhruba jedna čtvrtina nabídla svou pomoc.
Most -Kdyby jste na ulici v Mostě upadli při úrazu do bezvědomí nebo vám začala stříkat krev z paže, dvě třetiny kolemjdoucích by vám možná dokázaly zachránit život. Třetina lidí by ale první pomoc nezvládla.
Ústí nad Orlicí -Čtyřikrát ležel ve čtvrtek odpoledne před místní „hudebkou“ na frekventovaném místě v centru města v bezvědomí zraněný mladý muž. Šlo o namaskovaného figuranta v modelové situaci, která přinesla řadu užitečných poznatků o tom, jak lidé reagují a jsou–li vůbec schopni poskytnout pomoc.
Prachatice - Poblíž Štěpánčina parku dostal Martin Staněk křeče do břicha a začal se svíjet ve velkých bolestech. Pomoc na sebe nenechala dlouho čekat. Zhruba po jedné minutě ze zastavil první kolemjdoucí a nabídl svou pomoc.