Koupaliště už v horku vyhlíží návštěvníky
Náchod /FOTOGALERIE/ - Současné horké počasí láká k příjemnému zchlazení. Tato možnost se nabízí na dosah z centra Náchoda, kde své brány v pondělí otevřelo městské Jiráskovo koupaliště na Plhově.
Náchod /FOTOGALERIE/ - Současné horké počasí láká k příjemnému zchlazení. Tato možnost se nabízí na dosah z centra Náchoda, kde své brány v pondělí otevřelo městské Jiráskovo koupaliště na Plhově.
Žatec - Hlídka policistů si v Žatci všimla ležícího muže, okamžitě si věděla rady. Muž přežil.
Orlickoústecko - Krátké zprávy z regionu…
Havířov - Parta motorkářů z Motoklubu Havrani Havířov vzala děti z dětského domova na dopravní hřiště, aby si připomenuly zásady bezpečného chování v silničním provozu.
Ústecký kraj - Žena v Mostě po pádu z kola utrpěla těžké zranění hlavy, mezi auty kličkovala bez helmy.
Brno /REPORTÁŽ/ - Celostátní soutěž první pomoci s mezinárodní účastí se v Brně koná už poosmnácté. Letos se na ni sjelo 34 družstev, o dvě víc než loni.
Morašice - „Máme šikovné žáky," můžeme s radostí a pýchou prohlásit, když si prohlédneme výsledky Dopravní soutěže mladých cyklistů.
Třinec – Tragicky skončila dopravní nehoda, ke které došlo v neděli před půl pátou ráno v Třinci v Lidické ulici poblíž čerpací stanice OMV.
Třinec – Tragicky skončila dopravní nehoda, ke které došlo v neděli před půl pátou ráno v Třinci v Lidické ulici poblíž čerpací stanice OMV.
Strakonice - Pohotovost od pátku 14. do neděle 16. června.
Ostrava - Vyzkoušet své reakce, znalosti a ověřit správné postupy přijeli ve čtvrtek do Ostravy studenti oboru Zdravotnický záchranář z České a Slovenské republiky. Utkali se v soutěži Den první pomoci.
Rio de Janeiro - „Masakr motorovou pilou" přežil 56letý Brazilec, který s tímto pracovním nástrojem v břiše urazil 50 kilometrů do nemocnice, kde mu pilu vyoperovali. Nešlo však o žádné přepadení, zranění si způsobil sám vlastní nešikovností. Informovala o tom dnes agentura AFP, podle níž se tento neuvěřitelný případ stal na jihu Brazílie.
Ostrava - Vyzkoušet své reakce, znalosti a ověřit správné postupy přijeli ve čtvrtek do Ostravy studenti oboru Zdravotnický záchranář z České a Slovenské republiky. Utkali se v soutěži Den první pomoci.
Libhošť - Zásady první pomoci vysvětlovali během policejní bezpečnostní akce také studenti novojičínské zdravotnické školy. Řidiči si mohli zkusit masáž srdce nebo dýchání z úst do úst.
Do desítek milionů korun jdou škody, které vyčíslují povodněmi nejvíce postižené kulturní instituce v Praze. Škoda, kterou povodeň způsobila v budově Muzea Kampa v Sovových mlýnech, bude pravděpodobně stejná jako při záplavách v roce 2002. Před 11 lety voda především na technologiích v suterénu napáchala škody za 20 milionů korun. Galerie hlavního města Prahy již minulý týden uvedla, že na Trojském zámku odhaduje škody na 30 milionů korun.
Plzeň - Policisté poskytovali první pomoc šestapadesátiletému muži, který se v obchodním domě na Americké třídě snažil spáchat sebevraždu. Těsně před samotným aktem vzal z regálu s vystaveným zbožím nůž a způsobil si zranění vyžadující lékařské ošetření.
Beroun - V autokempu na berounském Závodí se o víkendu uskuteční Den bezpečí. Akce začíná ve 12 hodin.
Jablonec n. N. - Nabitý doprovodný program přilákal před jabloneckou radnici řadu lidí. Odehrával se tu už čtrnáctý Den zdravotně postižených.
Plzeň – Policisté poskytovali první pomoc šestapadesátiletému muži, který se v pondělí večer v obchodním domě na Americké třídě snažil spáchat sebevraždu. Těsně před samotným aktem vzal z regálu s vystaveným zbožím nůž a způsobil si zranění vyžadující lékařské ošetření.
Lanškroun – Když je zle, může zachránit život. Lanškroun kupuje defibrilátor, který elektrickým výbojem obnovuje správnou činnost srdce.Dodavatel byl vybrán formou veřejné zakázky, rozhodovalo se mezi pěti nabídkami. Vítězný uchazeč, který přístroj dodá za 24 tisíc korun, dostane v nejbližších dnech objednávku.
Slaný - Sedmnáctiletá studentka druhého ročníku kladenského zdravotnického lycea Sabina Trinerová z Břešťan na Kladensku se minulý čtvrtek zachovala jako zkušená profesionálka. Pětašedesátiletému muži ze Slaného zachránila život. Pomáhali jí dva mladíci.
Louny - Také tentokrát pomůže výtěžek benefiční akce potřebným v lounském stacionáři.
Ostrava - Na ten okamžik tři ostravští studenti nikdy nezapomenou. Dva šestnáctiletí chlapci a jejich kamarádka se stali svědky vážné dopravní nehody, při které byl zraněn chodec.
Ostrava - Na ten okamžik tři ostravští studenti nikdy nezapomenou. Dva šestnáctiletí chlapci a jejich kamarádka se stali svědky vážné dopravní nehody, při které byl zraněn chodec.
Svitavy – „Au, au, to bolí! Vyndejte mi někdo ten střep z ruky," křičel poraněný hoch, který se jen chvíli před tím popral.
Luby – Tréninkové hřiště hasičů v Lubech a jeho okolí v sobotu zaplavily děti. Konal se tam totiž dětský den, který připravil tamní sbor dobrovolných hasičů.
Praha – Do desítek milionů korun jdou škody, které vyčíslují povodněmi nejvíce postižené kulturní instituce v Praze. Škoda, kterou povodeň způsobila v budově Muzea Kampa v Sovových mlýnech, bude pravděpodobně stejná jako při záplavách v roce 2002. Před 11 lety voda především na technologiích v suterénu napáchala škody za 20 milionů korun. Galerie hlavního města Prahy již minulý týden uvedla, že na Trojském zámku odhaduje škody na 30 milionů korun.
Hranice – Teprve čtyřletou holčičku v neděli odpoledne srazil devatenáctiletý řidič v Hranicích. Ze šetření policistů vyplývá, že k dopravní nehodě došlo poté, co řidiči dívenka náhle vběhla do cesty na třídě Československé Armády v Hranicích.
Někteří z nás si vyzkoušeli na figuríně, jak správně provádět resuscitaci u člověka, kterému selhaly životně důležité funkce. To byl ovšem také první a zároveň poslední nácvik, který jsme absolvovali. Přitom je tak nezbytně nutné tyto znalosti obnovovat, protože nikdy nevíme, kdy je budeme muset využít a nebo kdy je budeme potřebovat my sami.
Oldřichovice – Opět vyjížděli záchranáři k nehodě cyklisty. Tentokráte v sobotu vpodvečer jeli do obce Oldřichovice.
Ústí nad Orlicí - Dobrá zpráva přišla ze Svitav, kde se konalo regionální kolo soutěže mladých zdravotníků pro Pardubický a Královéhradecký kraj. Soutěž v poskytování první pomoci vyhrál za první stupeň škol tým ze ZŠ Bratří Čapků v Ústí nad Orlicí, který nás bude reprezentovat v celostátním kole pořádaném v polovině června v Praze.
Třinec - Kvalifikační a personální agentura, o. p. s. z Třince zorganizovala v pátek 6. června akci s názvem „První pomoc – zachraň život 2".
Příbram /ROZHOVOR/ – Někteří z nás si vyzkoušeli na figuríně, jak správně provádět resuscitaci u člověka, kterému selhaly životně důležité funkce. To byl ovšem také první a zároveň poslední nácvik, který jsme absolvovali. Přitom je tak nezbytně nutné tyto znalosti obnovovat, protože nikdy nevíme, kdy je budeme muset využít a nebo kdy je budeme potřebovat my sami.
Kroměřížsko – Také Kroměřížsko už se aktivně zapojilo do prvních sbírek pro zaplavené Čechy. Směrem k zatopeným oblastem tak v pátek vyrazila první pomoc z regionu.
Bratislava – Český turista v noci na dnešek přežil asi padesátimetrový pád do kosodřeviny ve Vysokých Tatrách, utrpěl při tom ale četná zranění. Informovali o tom horští záchranáři, kteří 50letého muže z vysokohorského terénu vyprostili a předali lékařům k dalšímu ošetření. Ke zraněnému turistovi vyrazilo osm záchranářů.
Strakonice - Pohotovost od pátku 7. do neděle 9. června.
Nové Město na Moravě - Bezmála pět měsíců už v novoměstské nemocnici funguje pracoviště urgentního příjmu. Za tu dobu jím prošlo víc než sedm tisíc pacientů. Podle primáře anesteziologicko-resus-citačního oddělení nemocnice Dušana Macha neprovázely zavedení nového provozu výraznější potíže.
Ráby – V boj o život se nakonec změnila čtvrteční návštěva exekutora v Rábech na Pardubicku.
Ráby – V boj o život se nakonec změnila včerejší návštěva exekutora v Rábech na Pardubicku.
Ráby – V boj o život se nakonec změnila čtvrteční návštěva exekutora v Rábech na Pardubicku.
Českolipsko /FOTOGALERIE/ - V Novém Boru, Dubé a Zákupech vyhlásili sbírky. První pomoc do sousedního Děčínska už odvezli novoborští hasiči.
Svitavy – „Učíme se zachraňovat lidi, ošetřovat zraněné. Je to dobrý pocit člověku pomoci," uvedla Šárka Šimková, školačka ze Základní školy náměstí Míru ve Svitavách.
Častolovice – Jsou nejlepší v kraji a v provozu se orientují perfektně. Umí také poskytnout první pomoc. To jsou žáci častolovické základní školy, kteří před několika dny vyhráli krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů, které se konalo v Náchodě.
Nové Město na Moravě - Bezmála pět měsíců už v novoměstské nemocnici funguje pracoviště urgentního příjmu. Za tu dobu jím prošlo víc než sedm tisíc pacientů. Podle primáře anesteziologicko-resus-citačního oddělení nemocnice Dušana Macha neprovázely zavedení nového provozu výraznější potíže.
Svitavy – „Učíme se zachraňovat lidi, ošetřovat zraněné. Je to dobrý pocit člověku pomoci," uvedla Šárka Šimková, školačka ze Základní školy náměstí Míru ve Svitavách.
Českolipsko /FOTOGALERIE/ - V Novém Boru a Zákupech vyhlásili sbírky. První pomoc do sousedního Děčínska už odvezli novoborští hasiči.
Třinec - Atraktivní podívanou a lákavý program pro malé i velké slibuje letošní Den s integrovaným záchranným systémem (IZS), který město Třinec chystá letos už po desáté.
Růžďka – Naříkání zraněných se ozývalo v úterý dopoledne z několika tříd a tělocvičny Základní školy v Růžďce.
Havlíčkův Brod - Hokejisty na ploše zimního stadionu v havlíčkobrodské Kotlině včera vystřídali mladí cyklisté.
Třinec - Atraktivní podívanou a lákavý program pro malé i velké slibuje letošní Den s integrovaným záchranným systémem (IZS), který město Třinec chystá letos už po desáté.