K zemi půjde čtyři sta padesát nemocných stromů a keřů
Jihlava - Jihlavská radnice dobu vegetačního klidu využívá k pěstební probírce městské zeleně.
Jihlava - Jihlavská radnice dobu vegetačního klidu využívá k pěstební probírce městské zeleně.
Olomouc – Hotel, moderní byty, kanceláře a obchody mají vyrůst ve zchátralém areálu bývalých sladoven ve Wolkerově ulici v Olomouci. Akciová společnost Nová sladovna začne s první etapou už letos na jaře, kdy se chce pustit do stavby tříhvězdičkového hotelu mezinárodního řetezce.
Hodonín – Stará koalice byla pomalá, tvrdí ta nová. A tak chce rychle dokončit rozpočet pro tento rok, rozhodnout o investicích a rozdělit si funkce.
Turnov – Radnice zvažuje, jak pokračovat v projektu plánovaného rekreačního a sportovního areálu Maškova zahrada.
Znojemsko /AKTUALIZOVÁNO/ – Boj o přežití. Tak hodnotí současný stav ve stavebnictví drtivá většina stavebních firem na Znojemsku. Do výběrových řízení se mnohdy hlásí i více než dvacet firem. Aby uspěly, musí jít s cenou hodně dolů. Řada podniků musela propustit desítky zaměstnanců.
Nová Paka –Při stavbě nového fotbalového hřiště v Havlově ulici v Nové Pace došlo k překročení investice o 1,2 mil. korun.
Pelhřimovsko – Na velikosti psa podle úředníků nezáleží. Poplatky stanovuje vyhláška. Rozdíly poznají majitelé bytů a domů.
Chrudim – Zastupitelé města nevyhověli žádosti futsalistů FK Era–Pack Chrudim a neschválili sportovcům požadovanou dotaci na proběhlou akci ve výši 290 tisíc korun.
Břeclav - Bobři kácí v Břeclavi vzrostlé stromy. Ty podle lidí k řece Dyji odjakživa patřily. Povodí Moravy je ale neochrání.
Táborsko - Sdělte nám svůj názor.
Plzeňský kraj /AKTUALIZOVÁNO/ – Celkem dvanáct středních škol chce kraj kvůli nedostatku žáků sloučit. Ačkoli se to mnohým ředitelům nelíbí, nemohou nic dělat. Města navíc nemají peníze, aby provoz doplatila, jako to udělaly Blovice.
Jablonecko - Nabídka filmových představení v kinech na Jablonecku.
Mladá Boleslav - Boleslavský deník mapujedalší chystané kroky města Mladá Boleslav v omezení výdajů na chod magistrátu.
Bystřice pod Hostýnem – Po nejasných příslibech konečně padlo o něco jasnější vyjádření. Řeč je o zpřístupnění zámecké zahrady v Bystřici pod Hostýnem. Jenže aktuální vyjádření asi místní moc nepotěší: tamní radnice totiž momentálně vidí priority jinde.
Moravany – Dodatky k územnímu plánu, díky kterým se měly Moravany na Brněnsku rozrůst do dvojnásobné velikosti, jsou nezákonné a rušíme je. Takový vzkaz poslal 18. ledna Nejvyšší správní soud všem lidem v Moravanech.
Louny - Spor mezi městem a klubem pokračuje; radnice žádá tři miliony korun za pokuty, majitel podal 27 žalob na město.
Jablonec n. N. - Neobyčejná podívaná. Páté pokračování závodu ve freestylovém lyžování navazující na úspěšný loňský ročník. Sjezd z Mírového náměstí přes dovezené překážky do Lidické.
Brno – Dělnická mládež možná nepůjde prvomájový pochod. Brněnský magistrát i radnice Brno – střed podali v lednu kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu.
Velké Opatovice – Petice ani jiné stížnosti na stavbu fotovoltaické elektrárny ve velkoopatickém Zádvoří lidem nepomohly. Čtyřhektarová plocha solárních panelů stojí blízko jejich domů už od ledna. A to pouhé čtyři metry od plotů.
Třeboň – Doporučení třeboňských radních, aby bylo odstoupeno od smlouvy, kterou vedení radnice kdysi uzavřelo s vedením městyse Ledenice na výkon třeboňské městské policie, třeboňští zastupitelé v pondělí neschválili.
Žatec - Město za tři roky prodalo jen tři pozemky, od zlevnění si vedení Žatce slibuje větší zájem.
Šumperk – Opuštěná Masarykova škola v ulici 28. října v Šumperku patrně znovu ožije, protože se do ní přestěhuje šumperská městská knihovna. Za své tak berou plány přístavby knihovny v ulici 17. listopadu, o které ještě radnice nedávno uvažovala. Stěhování bude levnější, prázdná budova navíc najde využití.
Tábor – Cenu za pozemek na parkování zastupitelé rozcupovali.
Ostrava /FOTOGALERIE/ -V ostravském psím útulku je umístěno několik desítek opuštěných a zatoulaných psů. V Moravskoslezském deníku některé z nich představujeme. Pokud o ně máte zájem, můžete je navštívit v útulku, nacházejícím se na ulici Provozní 4 v Ostravě-Třebovicích. Informace lze získat také na telefonním čísle 596 967 288.
Olomoucký kraj – Přebytkem ve výši devadesát milionů korun skončilo hospodaření Olomouckého kraje v minulém roce. Hejtmanství peníze využije částečně na významné projekty. O zbylých financích bude ještě jednat zastupitelstvo kraje, které se sejde na konci února.
Břeclav – Lední hokej je v Břeclavi nyní sportovní veřejností nejsledovanější sport. Nejde však o popularitu, kterou by se klub chtěl chlubit, jelikož nejde o výrazné sportovní úspěchy, nýbrž o jednání o budoucnosti klubu.
Plesná -Chceme se zabývat věcmi, do kterých už se investovalo, říká Petr Schaller
Kraslice – Počítá se i s rozšířením městského rozhlasu
Neštěmice – Obyvatelé se bojí, že jim byty zaplaví hlína. Vlastník pozemku čeká na posudek statika, aby zeminu mohl odtěžit.
Hradec Králové – Stále se nedostává na zhruba tři sta dětí, proto se buduje nová školka v Kuklenách
Plzeň – Stížností lidí zejména z centra města na věčně přeplněné popelnice a všudypřítomné odpadky v ulicích je v posledních týdnech stále víc. Naposledy upozorňovala na neskutečný nepořádek u popelnic na rohu ulic Plachého a Kardinála Berana lékařka z nedaleké ordinace.
Sokolov – Přes padesát stromů musí ustoupit renovaci jedné ze sokolovských lokalit. Na takzvaně zanedbávané části města se prý nyní zaměří sokolovská radnice.
Bílovec - I tentokrát nás rubrika Domy s historií zavede do Bílovce. Svou minulost poodhalí tamější budova radnice.
Nový Bydžov – Radnice ve městě pokračuje v bezpečnostních opatřeních, která přijala loni na podzim kvůli problémům s romskou menšinou.
Prostějov – Necelý milion korun dá letos město Prostějov na kulturu. Více než polovinu této částky rozdělí úředníci prostřednictvím kulturních grantů.
Kopřivnice - Turisté, dřímající v rukou namísto mapek a průvodců, mobilní telefony. Tento obrázek by v Kopřivnici mohl být již brzy zcela běžným. Město totiž usiluje o zavedení takzvaného multimediálního průvodce.
Netolice – Špatný stav kontejnerů na tříděný odpad přiměl netolickou radnici k jejich výměně. Nové nádoby se tak objevily v Hornické ulici, v ulici 9. května a na Horánku.
Česká Lípa – Nákupem levnější elektřiny pro úřad a všechny příspěvkové organizace a školy chce Česká Lípa v budoucnu ušetřit. Využije pro to elektronickou aukci.
Olomouc – Projít se korytem řeky Moravy, svlažit si zde v horkých dnech nohy a posedět a odpočinout si přímo u vody budou už za pár let moci obyvatelé Olomouce.
Lomnice nad Lužnicí – Radní v Lomnici nad Lužnicí schválili vyhlášení výběrového řízení na pronájem Farské louky.
Chrudim – Muzeum barokních soch v Chrudimi se oproti původním záměrům nestane hitem již letošní turistické sezóny
Louny - Spor mezi městem a klubem pokračuje; radnice žádá tři miliony korun za pokuty, majitel podal 27 žalob na město.
Horní Jasenka – Ulice ve vsetínské části Horní Jasenka, která dosud neměla pojmenování, se od března dočká oficiálního názvu. Lidé bydlící v této městské části tak mohou tímto datem v údajích o své adrese uvádět ulici Pod Babykou.
Olomouc /ANKETA/ – Projít se korytem řeky Moravy, svlažit si zde v horkých dnech nohy a posedět a odpočinout si přímo u vody budou už za pár let moci obyvatelé Olomouce. Další etapa protipovodňových opatření v Olomouci má totiž také umožnit i relaxaci a rekreaci přímo u jejího toku v centru města.
Železný Brod – Na velké modernizace kina radnice nemá peníze. Města v okolí se přitom kiny chlubí.
Orlickoústecko – Zima je zpět. Zejména starší lidé si musí dávat pozor, aby pochůzka po městě neskončila pádem. Pokud ke zranění na zledovatělém chodníku dojde, lidé mohou s ohledem na tzv. „chodníkový zákon“ zažádat o odškodnění. A to také dělají.
Držovice/Prostějov – Roztrpčení nad výsledkem pondělního jednání o majetkovém vyrovnání s Prostějovem neskrývá starostka Držovic Blanka Kolečkářová. Obec se od města odtrhla v polovině roku 2006.
Nový Bydžov – Radnice ve městě pokračuje v bezpečnostních opatřeních, která přijala loni na podzim kvůli problémům s romskou menšinou.
Jihlava – Celkem sto osmdesát jedna autolékárniček pro Afghánistán doputovalo do sbírky vyhlášené jihlavským magistrátem.
Znojemsko - Lidé ve Znojmě si nenechají všechno líbit. Svou nespokojenost loni dali najevo osmadvaceti stížnostmi a šesti peticemi.