Vítěz komunálních voleb se nedostal ani do rady města
Trhové Sviny – Jediný hlas bude po příští čtyři roky rozhodovat o dění v Trhových Svinech.
Trhové Sviny – Jediný hlas bude po příští čtyři roky rozhodovat o dění v Trhových Svinech.
Plzeň - Rozsvěcovat vánoční strom na náměstí Republiky v Plzni bude už nový primátor, kterým by se měl stát Martin Baxa (ODS).
Valašsko – Hustý kouř stoupající z komínů rodinných domů znepříjemňuje v těchto dnech život lidem na Valašsku.
Moravský Beroun – Nové radniční vedení začalo po patovém volebním výsledku a následných náročných jednáních plných zvratů úřadovat v Moravském Berouně na Olomoucku. Starostkou se stala Zdenka Szukalská kandidující za KSČM.
Žádovice – Pět hlasů na ustavujícím zastupitelstvu rozhodlo o tom, že novým starostou Žádovic bude pětačtyřicetiletý Bronislav Seďa ze Sdružení nezávislých kandidátů 1.
Jihlava - Tradiční kulturní a zábavné akce obvykle města zachovávají, i přes období krize.
Jihlava - Čipový „průkaz“ by mohly využít i stadiony.
Ústí nad Labem - Většina velkých měst v Ústeckém kraji novoroční oslavy pořádat nebude. Některé radnice šetří, jiné chystají ohňostroj pro jiné příležitosti. Ohňostroj ale uvidí lidé v Mostě a Litvínově.
Litovel – Ke koaličnímu jednání se dnes sejdou zástupci tří stran, které nově vládnou na radnici v Litovli. Téma schůzky bude jasné – napjatá povolební situace ve městě, jemuž chybí starosta.
Pardubice - Na programu bylo také řešení aktuální situace ve vedení Komorní filharmonie.
Karlovy Vary – Dostalo už nové vedení Karlových Varů služební věci od primátora a náměstků, kteří nedávno skončili ve své funkci? Vybaví magistrát také nově zvolené zastupitele?
Vimperk - Změnu, po které volala část voličů, nakonec potvrdili zastupitelé tajným hlasováním.
Žďár nad Sázavou – Šero, mlha, nedostatečně osvětlený přechod a chodec v tmavém oblečení. To jsou podle policistů hlavní důvody zvyšujícího se počtu dopravních nehod mezi motoristy a chodci v okresním městě. Těch ve srovnání s loňským rokem ve Žďáře přibylo.
Bučovice - S napadením voleb v Bučovicích Nestraníci neuspěli. Ani Alois Hlásenský, kterému se nezdály volby ve Slavkově u Brna. Jedna stížnost na Slavkov je ale pořád ve hře
Brno - Radnici Brna–severu několik týdnů zkoumá protikorupční policie. Prověřuje, jak městská část přidělovala veřejné zakázky. A byty.
Dvůr Králové /FOTO/ – Za účasti mnoha hostů byla v úterý odpoledne slavnostně otevřena nová požární stanice Hasičského záchranného sboru.
Vimperk – Dnes již bývalý starosta Vimperku Pavel Dvořák se nedostal ani do rady města, v pondělí jde znovu učit.
Libochovice – Těsným poměrem osmi hlasů ku sedmi odhlasovali v pondělí libochovičtí zastupitelé vše podstatné, o čem během ustavujícího jednání jednali.
Teplice - Většina velkých měst v Ústeckém kraji novoroční oslavy pořádat nebude. Některé radnice šetří, jiné chystají ohňostroj pro jiné příležitosti. Ohňostroj ale uvidí lidé v Mostě a Litvínově. Vyplývá to z informací, které ČTK získala od městských úřadů.
Chrudimsko – Nové starosty Třemošnice, Seče a Chrasti zvolila zastupitelstva uvedených měst na svých ustavujících zasedáních v pondělí odpoledne a večer.
Praha - Ve většině velkých měst v republice se v závěru roku budou konat silvestrovské oslavy v podobě, na jakou jsou jejich obyvatelé zvyklí z minulých let.
Jablonecko - Nabídka filmových představení v kinech na Jablonecku.
Klatovsko - Zástupci afghánské státní správy z provincie Lógar, mezi kterými byli zejména úředníci provinční vlády a zástupci dalších institucí, jako jsou ředitelé místních poboček ministerstva zemědělství, kultury či vodních zdrojů, přijeli sbírat zkušenosti na Klatovsko.
Týn nad Vltavou - Město povede Milan Šnorek z ODS. Poprvé budou na radnici dva místostarostové
Uherský Brod /ROZHOVOR/ – Pětadvacet minut, přesně tak dlouho trvalo ve středu 10. listopadu zvolení Havřičana Patrika Kunčara (KDU-ČSL) starostou Uherského Brodu.
Havlíčkův Brod /FOTOGALERIE/ – Opravdovou generálku má za sebou revitalizované a skoro již dokončené Havlíčkovo náměstí v Havlíčkově Brodě.
Nové Strašecí /FOTOGALERIE/ - I když Občanská demokratická strana (ODS) skončila v komunálních volbách s pěti mandáty jako druhá strana za Stranou nezávislých kandidátů – Město pro rodinu (SNK – MPR) nikdo její zástupce neoslovil k povolebnímu vyjednávání.
Smečno – Napětí, nervozita a nespokojenost v publiku. Tak by se dala shrnout atmosféra při nedělním veřejném zasedání smečenského zastupitelstva.
Kutnohorsko - Den boje za svobodu a demokracii, který připadá na středu 17. listopadu, si ve městech na Kutnohorsku většinou nikde nepřipomenou.
Zlín – Obyvatelé velkých měst ve Zlínském kraji se většinou letos nedočkají velkolepých silvestrovských oslav, které by pořádaly radnice. Těšit se mohou ve Valašském Meziříčí a ve Vsetíně, novoroční ohňostroj tradičně ozáří i zámeckou zahradu v Holešově na Kroměřížsku. Jinde se lidé na náměstích scházejí spontánně sami a radnice poté zajišťují pouze úklid veřejných prostranství.
Prostějov – Druhá etapa oprav Husova náměstí v Prostějově je u konce. Slavnostní otevření nově zrekonstruované komunikace proběhne již tento čtvrtek dopoledne. Program na Husově náměstí začne ve čtvrt na jedenáct u budovy bývalé základní školy slavnostním zahájením a projevy a o půl jedenácté dojde ke slavnostnímu přestřižení pásky.
Žďársko – Více než dvě desítky žádostí o odškodné za úrazy, které si lidé přivodili po pádu na neupravených komunikacích. To je rekapitulace loňské zimy v Deníkem oslovených městech na Žďársku v souvislosti s legislativní změnou. Podle ní totiž odpovídá za úklid chodníků vlastník, tedy vesměs město.
Olomouc /FOTOGALERIE/ - Vánoční strom se už tyčí před olomouckou radnicí. Patnáctimetrový smrk stříbrný tam usadili v úterý večer, před tím absolvoval cestu z Nemilan, kde přes třicet let rostl na zahradě rodinného domu v Hviezdoslavově ulici.
České Budějovice – Podle náměstka primátora Františka Jelena se asi letos kluziště před radnicí neobjeví
Brunál /FOTOGALERIE/ - S cílem připomenout nutnost obnovy autolékárniček k 1. lednu příštího roku uspořádali bruntálští městští policisté a zástupci radnice akci, při níž motoristé za správně vyplněný dopravní test dostávali lékárničky zdarma.
Havířov – Vedení města rozhodlo o tom, že se v roce 2011 nájemné v městských bytech nezvýší.
Liberec – Události, které 17. listopadu před 21 lety hýbaly celou Československou, tehdy ještě socialistickou, republikou, se nevyhnuly ani městu od Ještědem. Zprávy o brutálním zásahu u Národního divadla dorazily do Liberce 18. listopadu.
Rousínov – Mikroregion Rakovec a město Rousínov se rozhodli nechat opravit některé sakrální stavby v rousínovských místních částech Čechyně a Kroužek. Úpravy pracovníci nyní dokončili. Lidem se tak nabízí pohled na zrekonstruované památky, na kterých zub času už téměř není znát.
Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Starosta osmé městské části vymění křeslo za pozici pražského náměstka primátora.
Opavsko – Kdo nyní po komunálních volbách usedne do starostovských křesel v menších městech na území Opavska? A kdo budou jejich nejbližší spolupracovníci?
Litvínov - Příznivci Dělnické strany chystají na středu pochod Litvínovem. Policie i radnice jsou v pohotovosti.
Hůrky – Překvapivý vývoj mělo ustavující zasedání zastupitelů v Hůrkách.
Kroměřížsko – Už jen v jediném městě na Kroměřížsku ještě neznají jméno nového starosty. Je jím Bystřice pod Hostýnem, kde ustanovující schůzi zastupitelstva oddálila nepříjemná záležitost: stížnost na platnost voleb, kterou v těchto dnech projednává krajský soud.
Pardubice – V pondělí odpoledne se v Pardubících poprvé na ustavující schůzi sešlo kolegium starostů takzvaných „malých radnic“. Do jeho čela byl zvolen Jiří Hájek, starosta pátého městského obvodu.
Otrokovice – Moderní víceúčelový sportovní areál se špičkovými parametry by měl vyrůst v otrokovické místní části Baťov. A to v místě areálu Starého hřiště za hotelem Společenský dům.
Žďársko – Na úřady v regionu dorazily desítky žádostí o odškodnění za úrazy, které si lidé způsobili na neupravených chodnících. Radnice uzavírají smlouvy o odpovědnosti.
Valašské Meziříčí – Dvě ženy, které bydlí na sídlišti Štěpánov ve Valašském Meziříčí, od sebe dělí generace. Přesto mají názor na místo, kde žijí, stejný. Domy, které byly postaveny před třiceti lety, chátrají. A žije se v nich stále hůře.
Znojmo /AKTUALIZOVÁNO/ - Vydavatel regionálního týdeníku Znojemský týden Zbyšek Dřevojan je obviněn z vydírání a nebezpečného obtěžování, neboli stalkingu. Policie mu na základě důkazů, které zajistila při pondělní domovní prohlídce, sdělila v úterý obvinění. Za vydírání může Dřevojan skončit až na čtyři roky ve vězení, za stalking mu hrozí jeden rok.
Hradec Králové - Přípravy na advent v Hradci Králové vrcholí. Pracovníci technických služeb již šest týdnů zdobí budovy, ulice i stromy vánočními ozdobami. Podobné je to také v menších sídlech regionu.
Nový Jičín - Na podzim loňského roku odstartovaly rozsáhlé úpravy v největším novojičínském parku. Rok poté se mohou Smetanovy sady pochlubit novými atrakcemi, které hojně využívají především rodiče s dětmi.