GLOSA: Snad nebude prázdno...
Karlovy Vary – Glosa redaktora Jana Havelky.
Karlovy Vary – Glosa redaktora Jana Havelky.
Pačejov – Deník pokračuje v projektu, v jehož rámci žáci 8. a 9. tříd dávají vysvědčení radním. Dnes hodnotí školáci ze ZŠ Pačejov.
Třinec – Alkoholová vyhláška v Třinci platí od května 2008. Radnice netají, že se inspirovala zejména v Ústí nad Labem.
Zábřeh - V kauze sporu mezi starostou Zábřehu Zdeňkem Kolářem (ODS) a bývalým tajemníkem Antonínem Janhubou se schyluje k další žalobě. Janhuba ji podá pravděpodobně začátkem května.
Most – Oprava mostecké sportovní haly nepomůže dělníkům, kteří berou dlouhá léta dávky. Město svou investici nezařadilo do plánu boje s nezaměstnaností.
Žďár nad Sázavou – Žďárské náměstí Republiky rozhodně není dobrou vizitkou okresního města. Anebo také: Náměstí žádné nezbytné opravy nepotřebuje.
Kunovice – S oblíbeným starostou Jiřím Vařechou se ve středu 14. dubna v kunovickém kostele Sv. Petra a Pavla loučily stovky lidí. Smuteční hosté zaplnili nejen svatostánek, ale také přilehlý park. Centrum města lemovalo nepřehledné množství zaparkovaných aut.
Děčínsko – Den smutku vyhlásila Česká vláda na celý nastávající víkend.
Pelhřimov - Snížení počtu rozjezdových bytů. To byl jeden z nejdůležitějších bodů úterního zasedání pelhřimovského zastupitelstva.
České Budějovice /VIDEO/ – Dosud tajemstvím obestřená nahrávka z městského kamerového systému, která údajně zachycuje pachatele vandalského činu v Hroznové ulici, se dostala na veřejnost.
Stonava - Účastníci Mezinárodního Rajdu Katyňského zavítají poprvé s celodenním programem do Stonavy. Členové motorkářského sdružení, které si již desátým rokem připomíná vyvraždění polské elity ruskou NKVD, pořádají tuto jízdu již podesáté.
Kopřivnice - Již příští týden se v Kopřivnici uskuteční veřejné projednání, jehož cílem bude výběr vhodné stěny pro graffiti. S návrhem na vznik plochy, jejíž posprejování by bylo zcela legální, přišlo místní dětské zastupitelstvo.
Ostrava/FOTOGALERIE, DISKUSE/ - Chystaná změna územního plánu v Porubě by se v případě schválení mohla stát i konečnou pro přípravy dlouho plánované tramvajové trati do osmého porubského obvodu. Tvrdí to Adam Kantor z Občanského sdružení Poruba.
Okres Louny - Města zkoušejí různé recepty na dlužníky, někdy ale nemají co vzít, a tak dluhy dál rostou.
Střekov – Obvodní radnice si ale nemůže dovolit dát za totálně zdevastovanou ruinu 7,9 milionu.
Třebíčsko – Míst ve školkách v Náměšti nad Oslavou i v Třebíči je letos málo. Ze tří největších sídel na Třebíčsku jsou na tom dobře jen Moravské Budějovice.
České Budějovice – Dosud tajemstvím obestřená nahrávka z městského kamerového systému, která údajně zachycuje pachatele vandalského činu v Hroznové ulici, se dostala na veřejnost. PODÍVEJTE SE!
Hradec Králové – Neuvěřitelný zájem o soutěž na ideu návrhu nového územního plánu města zaznamenala hradecká radnice. Na výzvu v evropském věstníku zareagovaly desítky týmů architektů.
Příbram - Závratných 109 milionů korun potřebuje příbramská radnice letos získat, aby nevytvořila ve svém rozpočtu trhlinu. Peníze mají jít podle vyjádření vedení města převážně na spolufinancování investičních projektů. Nedošlo by tak sice k ohrožení chodu města, ale problém by to byl závažný.
Znojemsko /DISKUTUJTE/ - Nový sběrný dvůr pro větší domovní odpad otevřou již v červenci v Jevišovicích. Druhý sběrný dvůr blízko centra Znojma plánuje znojemská radnice v Příměticích.
Plzeň - Řev opilců, který lidi budí ze spaní. Pomočené schody, zvratky na chodnících. Auta zaparkovaná mezi stromy na trávníku. Tak to podle lidí z Bolevce vypadá v noci v okolí Hockey baru Severka.
Klatovy - Celkem čtrnáct nových občánků, osm děvčátek a šest chlapečků přivítali ve středu odpoledne v obřadní síni Městského úřadu v Klatovech.
Náchod – Vláda vyzvala pořadatele kulturních, sportovních a jiných akcí, aby vhodným způsobem, například minutou ticha, připomenuli památku obětí tragédie minulého víkendu v Polsku.
Vyškov /DISKUTUJTE/ - Personální audit vyškovského městského úřadu zhodnotí přínos zaměstnanců. Městu mají s projektem pomoci evropské peníze.
Ostrava/DISKUSE/ - Tady se alkohol pít nesmí! Takovýto zákaz už rok platí na mnoha veřejných místech v Ostravě. Ačkoliv opilce z ulic zcela nevyhnal, je jich k vidění méně. Strážnici za rok platnosti vyhlášky řešili na5000 prohřešků.
Karlovy Vary – Přírodní amfiteátr s jevištěm pro víceúčelové využití se zachovaným obloukovým půdorysem a trávníkovými terasami. Tak by mělo v budoucnu vypadat bývalé letní kino.
Chrudim – „Jak města, obce a kraje podporují či mohou podporovat sdružení dětí a mládeže,“ o tom všem a mnohem více je nová publikace České rady dětí a mládeže.
Pardubice – Do konce května musí Služby města Pardubic zahladit stopy, které na městských silnicích zanechala letošní extrémní zima.
Letonice - Pro nové rodinné domy připravuje podmínky radnice vLetonicích.
Jihlava–Na jedné z nejfrekventovanějších jihlavských křižovatek ulic Hradební a Znojemská začala od včerejška rekonstrukce světelné signalizace.
Svitavy – Porodnost v zemi stoupá. Kapacita mateřských škol není ideální. Lidé ve svitavském okrese situaci nevidí tragicky.
Chrudim – /FOTOGALERIE/ Ve Velkém sále chrudimského Muzea se v pondělí večer sešli lidé, kteří si chtěli se zaměstnanci radnice nebo s vedením města podiskutovat o nejpalčivějších problémech města.
Orlickoústecko – Po tragické letecké katastrofě ve Smolensku vyjadřují soustrast a smutek nad ztrátou polské elity svým partnerským městům i české radnice.
Hořovice - Neplatiči z Hořovic budou muset opustit sedm bytů. Úředníkům se však nedaří sehnat náhradní ubytování.
Český Těšín /FOTOGALERIE/ – Na dvě stě stovky lidí uctilo v úterý podvečer památku obětí obou katyňských tragédií. V části města Kontešinec u památníku obětem zajateckého tábora StalagVIIIB, kde je také umístěna pamětní tabule obětem, polským důstojníkům, které v roce 1940 zavraždila sovětská tajná policie právě v lese u Katyně, se konal pietní akt. Mezi popravenými byly také desítky obyvatel Těšínského Slezska.
Východní Čechy – /AUDIO, FOTO/ Víkendové kulturní a sportovní akce v regionu se i přes sobotní a nedělní den smutku k uctění polské tragédie většinou uskuteční v plánovaných termínech.
Jiří Kohout - Vysvědčení radním jsou rozdána, žáci devátých tříd základních škol se k práci radních, zastupitelů a městských či obecních úřadů vyjádřili.
Ostrava-Tým odborníků z Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava (VŠB-TUO), kterýpátrá po tajné chodbě v porubském zámeckém parku, sepo zimě rozhodl zapojit do hledání chodby i proutkaře Slavomíra Cedivodu. Tohoto technika geologického průzkumu si firmy najímají k ověření geofyzikálních jevů.
Semily – Čerstvá zelenina, ovoce, bylinky, rostlinné sazečky, vejce, živá zvířata. Pokud něco z toho potřebujete, musíte oběhnout hned několik obchodů a nakonec možná skončíte až u chovatelů a pěstitelů.
Stráž – Ohodnotit známkami od jedničky do pětky měli žáci deváté třídy Základní školy ve Stráži práci zastupitelů, radních a strážské radnice. Tím se projekt Vysvědčení našim radním uzavřel.
Znojmo, Přímětice /VIZUALIZACE, DISKUTUJTE/ – Město získalo stamilionovou dotaci na opravy domů a zásadní úpravy prostranství také díky jeho špatné pověsti
Valašsko – Dvanáct úředníků chtějí do konce roku propustit meziříčtí zastupitelé. Vedení radnice chce touto formou vyrovnat ztrátu na daňových příjmech, která vznikla důsledkem finanční krize.
Sokolov - Měla by to být dráha typu harrachovské nebo té ve Špindlerově Mlýně
Východní Čechy – /AUDIO, FOTO/ Víkendové kulturní a sportovní akce v regionu se i přes sobotní a nedělní den smutku k uctění polské tragédie většinou uskuteční v plánovaných termínech.
Litoměřice – Parkování u litoměřické nemocnice postrádá řád. Lidé zde postaví auta, jak je napadne.
České Budějovice - Nepořádní majitelé psů mohou dostat kvůli svým miláčkům až tisícikorunovou pokutu
Husinec – Nejasností kolem Husova památníku a případného zbudování centra Mistra Jana Husa, které zejména místostarostka Vlasta Kalinová razantně prosazuje, je stále dost a poslední rozhodnutí rady na jejich počtu rozhodně neubralo.
Cheb – S čipováním psů v Chebu se objevila další zajímavá věc. Hlídka městské policie tvrdila nálezcům psa, že nefunguje databáze a není tudíž možné najít očipovanému zvířeti majitele.
Jindřichův Hradec– Jindřichohradecká radnice vypsala výběrové řízení na zhotovitele učeben fyziky a chemie ve 3.základní škole vJarošovské ulici, a to spředstihem, aby mohly být práce realizovány vdobě prázdnin.
Zlín – Zvýšení příspěvku chovatelům na vykastrování kočky z 250 korun na 350 korun a na kocoura ze sto na 200 korun schválili zlínští radní.