Liberec – Do konce ledna! Tak zněl slib vedení liberecké radnice obyvatelům čtvrti Doubí, kteří si svými protesty vymohli na městu, že v jejich čtvrti postaví místo zbouraného mostu náhradní lávku pro pěší a cyklisty.
Hrušky /DISKUTUJTE/ – Zklidnit dopravu ve vesnici se již několik let snaží pracovníci radnice v Hruškách. Teď se odhodlali nainstalovat dva radary. Ty mají zbrzdit neukázněné řidiče.
Karvinsko – Potkáte je v ulicích po ránu ještě za tmy. Když je osvětlíte světlomety svého auta, uvidíte fosforové pruhy na jejich žluto-zelených vestách.
Most - Městská policie v Mostě dostane možná ještě letos dodávku, ze které udělá pojízdnou služebnu. Akce je na seznamu rezervních investic města pro letošní rok.
Přerov – Schránka pro odložené děti bude od února také v Přerově. Rada města by na ni chtěla přispět částkou 25 tisíc korun, návrh musí ještě schválit zastupitelé.
Semily– Konkurenční boj se může vyplatit. Předvedla to na přelomu roku semilská radnice, které se podařilo díky výběrovému řízení snížit cenu za rekonstrukci Riegrova náměstí zhruba opětinu původně předpokládaných výdajů.
Jičín – Česko – polská spolupráce mezi Jičínem a Świdnicí oficiálně odstartovala. Vedení obou měst podepsalo smlouvu a už se chystají první společné akce. Představitelé jičínské radnice se kvůli tomu vydali do Polska.
Broumov – Členové broumovského zastupitelstva budou příští týden ve středu na lednovém zasedání rozhodovat, zda-li bude město realizovat momentálně navrhovaný projekt „Sportcentrum Broumov“.
Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Přívaly sněhu z uplynulých dní už nedělají problémy jen řidičům na silnicích. Nyní přichází fáze dvě. Těžký sníh se nahromadil na střechách domů. Začíná odtávat a na okapech a okrajích se tvoří ostré a nebezpečné rampouchy.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - Hromady sněhu, břečka a zledovatělé chodníky. To všechno působí lidem v celém Moravskoslezském kraji potíže. Dojít nebo dojet do práce je teď pro mnohé problém. O poznání hůře jsou na tom však lidé s handicapem, kteří jsou mnohdy doslova uvězněni ve svých domovech a spoléhají se na pomoc ostatních. Sněhová nadílka pořádně zkomplikovala život především vozíčkářům a nevidomým.
Šumperk – Ze všech sil hledají šumperští házenkáři náhradu za padlého sponzora, který jim před časem oznámil, že kvůli finanční krizi nebude moci nadále podporovat klub.
Vyškov – U nákupního centra U Jandovky ve Vyškově mají nový chodník. Vede z chodníku v Brněnské ulici kolem prodejny cyklistických potřeb směrem k hypermarketu Albert.
Brno – Nový primátor Brna? Možná znovu Roman Onderka. Alespoň to si myslí městský výkonný výbor sociální demokracie, který do čela kandidátky do podzimních komunálních voleb jednomyslně zvolil současného primátora Romana Onderku.
Plzeň - Na obvodních radnicích se už začínají lidé zajímat o náhrady škody způsobené úrazem kvůli zasněženým chodníkům. Podle starostů čtyř největších plzeňských obvodů zatím škodu nikdo oficiálně neuplatnil, úředníci už ale vydávají lidem formuláře.
Veselí nad Moravou – Nové podoby by se mohl v příštím roce dočkat zámecký park ve Veselí nad Moravou. Město už má zpracovanou dendrologickou studii. O dotaci bude žádat na jaře letošního roku. Nově by tam mohlo být vysazeno přes 15 000 dřevin.
Olomouc - Několik úplně zrušených linek autobusů, další s omezeným nočním provozem. Tak bude vypadat nový jízdní řád olomoucké MHD od 14. února. Důvod? Radnici chybí peníze a dopravní podnik letos dostane o 13 milionů méně než vloni. Vyhlídky na možné obnovení spojů jsou zatím mlhavé.
Hradec Králové – Sněhová kalamita se přesunula ze silnic do lesů. Stromy se pod tíhou bílé hmoty lámou jako sirky. Hradecká radnice proto ve středu zakázala vstup do městských lesů a na lesní hřbitov v Malšovicích.
České Budějovice – Novou křižovatku plánuje českobudějovická radnice. Chtěla by dosud slepou část Nerudovy ulice otevřít do Pražské třídy, aby se zlepšila dopravní obslužnost území.
Vranovice - O deset tisíc korun víc než loni věnovali lidé z Vranovic do kasiček tříkrálové sbírky. Celková částka, kterou koledníci vybrali na pomoc lidem, jenž se ocitli v tísni, činí 47 099 korun.
Plzeň - Městská příspěvková organizace Esprit se nemusí bát o svou příští existenci. Alespoň pokud bude v Plzni ještě v dalších letech chátrat kulturní dům Peklo, který jí zajistí existenci.
Znojmo /DISKUTUJTE/ - Do srpna musí lidé v centru Znojma počítat s omezeními kvůli opravám Komenského náměstí a přilehlých ulic. Přibude zeleně a ubude parkovacích míst. Radnice začala chystat i parkovací dům.
Žďár nad Sázavou – Ještě koncem uplynulého roku rozhodli žďárští zastupitelé o odkupu Domu kultury ve Žďáře nad Sázavou od odborového svazu podniku Žďas. Nyní hledají možnosti, kde vzít zhruba osmnáct milionů korun, které musejí během dvou let odborům za objekt zaplatit.
Hluk – Hlucké památkové domky v Klebetově se brzy rozrostou. Tamní radnice totiž ke stávajícím dvěma přikoupila další dva jim přilehlé domy, jež byly léta neobydlené. S nimi má jasné plány, které začne realizovat už tento měsíc. Mimo jiné by v jednom z domků mělo vzniknout muzeum.
Jablonecko – „Možná jsem zachránila lidský život,“ to je odpověď Lenky Hlubučkové na otázku, co pro ni znamená bezpříspěvkové dárcovství krve. Přesto, že již přispěla čtyřicetkrát a získala tak ocenění zlatou medailí, krev bude chodit dávat dál, protože – jak říká – „životů, které může moje krev zachránit, je tím pádem daleko víc.“
Dobříš - Dobříšská radnice zažádala o dotaci na rozšíření dvou městských mateřských škol. Mělo by v nich vzniknout 42 míst. Jedno oddělení má být vedle staré školy a druhé vznikne přestavbou technického pavilonu u školky vedle bývalého kina.
Vyškovsko /INFOGRAFIKA/ - Také letos se představí okresní město a Slavkov u Brna na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Regiontour, který začíná na brněnském Výstavišti tento čtvrtek.