Dětské koutky? Jen v některých úřadech
Žďársko - Vyrazit na úřad může být pro maminku s dítětem na Žďársku komplikované. Chybí v nich nejen dětské koutky, ale také přebalovací pulty či místa vhodná ke kojení.
Žďársko - Vyrazit na úřad může být pro maminku s dítětem na Žďársku komplikované. Chybí v nich nejen dětské koutky, ale také přebalovací pulty či místa vhodná ke kojení.
Havířov - Poník, kterého odchytili v únoru strážníci městské policie, když se potloukal bez sedla, postroje i majitele po lese v okolí ulice Na Polanech v Havířově-Životicích už má nového majitele.
Doksy - Radnice v Doksech finančně podpořila jako úplně první v Libereckém kraji zcela ojedinělý projekt – preventivní terénní vyšetření zraku u malých dětí. Jeho nositelem je občanské sdružení Prima Vizus z Chebu, které loni zkontrolovalo zrak u šesti tisíců předškoláků v Karlovarském kraji.
Stonava - Přestože zemí cloumá už od loňského roku krize, Stonava se rozhodla postavit další bytový dům v centru obce. Tentokráte zvažuje, že nájemníkům byty v budoucnu odprodá, aby měla prostředky na další bytovou výstavbu.
Třebíč - Sledovat Jupiter na jižním obzoru či Měsíc, který je nyní blízko. To a mnohé jiné od 1. října umožňuje veřejnosti městská hvězdárna v Třebíči, jediná na Vysočině.
Chomutov - Radnice zkouší zavést barevné parkovací zóny mezi paneláky, jejich obyvatelé se rozhodnou, jestli je chtějí.
Plzeň - Obvodní radnice v Plzni finišují s výběrem úklidových firem, které pro ně budou zajišťovat zimní údržbu chodníků. Mají nejvyšší čas.
Příbram /FOTO/ - Dlouholetým problémem Příbrami se stala skládka pod kopcem Květná u Trhových Dušník. V devadesátých letech tam odvážela odpad firma IDOS, následně byla skládka zahrnuta zeminou a obrostla vegetací. Odstranění této ekologické zátěže a rekultivace skládky je v současnosti potřebná a po vyřešení majetkových problémů s pozemky se to městu možná i brzy podaří.
Ostrava /FOTOGALERIE/ – Dočasný domov tam najdou oběti domácího násilí nebo mladí lidé, kteří opustí ústavní výchovu.
Fulnek /VIDEO/ - Jak avizoval v průběhu týdne, tak učinil. Řeč je o starostovi Fulneku Josefu Dubcovi. Ten zhruba rok před koncem svého druhého volebního období rezignoval na funkci.
Strakonice - Chyba ve výpočtu – v kalkulaci chyběla jedna strana zábradlí.
Blanensko - Papírová pošta postupně mizí. Ze zákona musí vést starostové obcí všechna data v elektronické podobě. Vesničkám, které nemají uvolněné radní, informatiky či dostatek peněz, pomůžou města s rozšířenou působností. Ty zřídí datová uložiště společná i s malými obcemi. Důležité informace zároveň archivují a bude je možné kdykoliv vyhledat.
Hodonínsko /ANKETA/ - Zrekonstruovanou plovárnou v Hodoníně prošel letos rekordní počet lidí. Zvýšený zájem zaznamenali také v Kyjově a Dubňanech.
Nová Paka -Ve čtvrtek čekalo návštěvníky výstavy občanského sdružení Život bez bariér v malém sále novopackého Městského kulturního střediska nepříjemné překvapení.
Hradec Králové - Start rozsáhlé rekonstrukce třídy Edvarda Beneše, která měla začít letos opravami panelových domů, se odkládá na příští rok.
Kladno – Policejní manévry opět po roce zažije v pondělí 28. září město Kladno. Důvodem je pátý ročník Svatováclavské manifestace, kterou zde pořádají pravicoví radikálové.
Jablonec n. N. - Poznámka k Dolnímu náměstí - 26. září.
České Budějovice - Novou projektovou dokumentaci za 25 milionů korun chtějí nechat udělat České Budějovice. Bude se týkat plánované spojnice mezi ulicemi Milady Horákové a Strakonickou.
Zlín - Přechodu pro pěší ani retardéru se sportovci navštěvující areál ve Zlíně na Vršavě nedočkají. Za několik let zřejmě nadchodu, ale do té doby budou muset silnici k zastávce hromadné dopravy přebíhat jako doposud. A sledovat přitom, aby je žádné z vozidel nezajelo.
Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Parkovací dům v centru Mladé Boleslavi nebude stát včas! Potvrdila to páteční schůzka investora a politiků na radnici.
Zábřeh - Projekt otevření farských zahrad a jejich proměny v odpočinkovou zónu přístupnou veřejnosti zůstává u ledu. Město Zábřeh na něj zatím nemá peníze.
Benešov /FOTOKOPIE ROZHODNUTÍ/ -Tvrzení nepravomocně odsouzeného, že se ničeho nedopustil, potvrdila vlašimská komise. Definitivně očistila nespokojeného občana, který se tvrdohlavě nenechal udolat paragrafy, od obvinění. Původně mu hrozilo vězení.
Louny - Žádný ze zájemců nakonec objekty bývalého štábu nekoupil.
Plzeň - Po téměř roce stání se v pátek po poledni rozjely první ze čtyř pohyblivých schodů v podchodu u vlakového nádraží v Plzni.
Veselí nad Moravou - Po mnoha letech by se mohlo Veselí nad Moravou dočkat vlastního útulku pro psy. Nalezenci, pro které si jejich majitelé nepřišli dotěž končili vHodoníně. To sezmění.
Kladno -Policejní manévry opět po roce zažije v pondělí 28. září město Kladno. Důvodem je pátý ročník Svatováclavské manifestace, kterou zde pořádají pravicoví radikálové.
Opava - „Mám zaplacenou parkovací kartu na Dolním náměstí v Opavě. Často se mi stává, že na místech vyhrazených pro karty stojí lidé bez karet.
Litomyšl - V období od druhého do jedenadvacátého října dojde k dopravním omezením na pětatřicítce.
Uherské Hradiště - Už jste někdy slyšeli otázku z titulku tohoto článku? Nevím, jak vy, ale já ji slyším stále častěji. A to zejména po skončení různých větších akcí, jako byly třeba nedávné slavnosti vína v Uherském Hradišti, nebo třeba folklorní festival ve Strážnici, Horňácké slavnosti ve Velké nad Veličkou i řada dalších akcí.
Frenštát pod Radhoštěm /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Unikátní formu, ve které se dá odlít socha pohanského boha Radegasta, v podobě, jak ji vytvořil legendární sochař Albín Polášek, se podařilo získat městu Frenštát pod Radhoštěm.
Litvínov - Litvínovské restauraci Automat po šedesáti letech zazvonil umíráček. Na jejím místě vznikne nový stacionář. Na osadu Automat patří, nechalo se ale slyšet přes šest stovek lidí, kteří kvůli zrušení podepsali petici, kterou odeslali na tamní radnici. Opačnou petici podepisovali důchodci z penzionu nad restaurací – ti ji nechtějí.
Staré Město - Výstavou obrazů místního malíře Bohumila Panáčka začaly ve čtvrtek staroměstské Michalské slavnosti.
Jirkov - Tři čtvrtě milionu na silnice a 140 tisíc na chodníky. To jsou částky, které zbyly v rozpočtu města Jirkova na nutné opravy místních komunikací. Nyní začíná jejich druhá etapa.
Hradec Králové - Inspekce znemožnila stavbu kanálu, který měl do jezírka na Plachtě dodávat vodu. Nádrž za deset milionů korun je však téměř hotová.
Tachovsko - Volně pobíhající psi jsou častým obrázkem měst a obcí tachovského regionu. Na jejich odchyt a následnou péči radnice vynakládají nezanedbatelné finanční prostředky.
Náchod - Občané města, trápí–li je nějaký problém či narazí–li na nesnáze různého charakteru týkající se Náchoda, mají možnost tyto trable okamžitě řešit. Na přání vedení města byla letos v dubnu zavedena služba „Zasílání MMS“.
Kolín - Místostarosta a zástupce ředitele Oblastní nemocnice Kolín v jedné osobě Pavel Hoffmann předal v prostorách radnice zástupcům kolínského hokeje nový defibrilátor, který bude připraven při všech jejich zápasech.
Postoloprty - Šestiměsíční pauzu doprovázelo cestování pacientů a spory mezi provozovatelem a radnicí.
Strakonice - Atrakce doplní ohňostroj, chovatelská výstava i program před radnicí.
Praha - Za několik týdnů má být jasno, jestli se také v Praze 6 začnou kreslit na vozovky modré pruhy. Slíbené placení parkování pomocí SMS bude mít zpoždění.
Sokolov - Igelitové pytle s živými i mrtvými holuby objevili při středeční akci v Sokolově cizinečtí policisté.
Jičín -S napětím čekají nejen rybáři, ale i obyvatelé města a jičínská radnice na výlov rybníku Kníže. Podle rybářů se zde totiž stále nachází sumec, kterého sem umístili v roce 1975. Dosud ho prý nikdo nechytil a ani jeho úmrtí není pravděpodobné.
Slovácko /FOTOGALERIE, ANKETA/ - Obyvatele nejedné obce na Slovácku obtěžují volně pobíhající psi po ulicích. Vedení radnic zatím nenašlo účinný recept na to, aby jejich majitele donutilo k důslednému ohlídání těchto domácích zvířat.
Zlín – Zlínská radnice nechá v nejbližších dnech opravit další chodníky, které si stanovily komise místních částí. Nyní vyhoví Malenovicím a Loukám.
Suchdol nad Lužnicí - Žádost o dotace na zatrubnění Suchdolského potoka bude podávat vedení radnice v Suchdole nad Lužnicí už potřetí.
Ralsko - Vrátit čest městu má soudní znalec, který zkontroluje práci firmy C.Bau z Mimoně.
Liberec - Nikdy nikdo neví, jak to nakonec dopadne, ale nikdy to není podle přání občanů tohoto dříve krásného města. To tvrdí Jan Holík, obyvatel Liberce, na webových stránkách Deníku. Jeho slova jsou reakcí na článek Facebook: Liberečané svádí marný boj o park.
Břeclav /ROZHOVOR/ - Kolem deseti tisíc studentů prošlo za devadesát let břeclavským gymnáziem. Oslavy vzniku školy se konají vsobotu.
Hostinné - Takřka roční snaha zdejší radnice rozprodat nevyužité a chátrající objekty se zatím nenaplnila. Zájem investorů vdobě ekonomického útlumu ochladl.
Strakonice - Lidem na sídlišti 1. máje se nelíbí, že u nich žádný sledovací bod nejspíš nebude.