Na Opavě je II. povodňový stupeň, voda klesá
Opavsko, Novojíčínsko /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - V celém kraji zasáhla vysoká voda nejtíživěji právě Novojičínsko, na Opavsku zůstal dnes stav v podstatě nezměněný.
Opavsko, Novojíčínsko /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - V celém kraji zasáhla vysoká voda nejtíživěji právě Novojičínsko, na Opavsku zůstal dnes stav v podstatě nezměněný.
Radnice - Floriánské slavnosti jsou pro radnický sbor bez nadsázky srdeční záležitostí. Uctívají svého patrona každoročně a vždy je slavnost spojena s průvodem městem a atraktivními ukázkami.
Břeclav - Firma Alcaplast, jeden z důležitých zaměstnavatelů na Břeclavsku, otevře dnes odpoledne pro své zaměstnance i další zájemce nové školicí středisko.
Radnice - Sbor dobrovolných hasičů v Radnicích se řadí k nejaktivnějším na Rokycansku. Prakticky denně potvrzuje, jak neformální může být součinnost profesionálů s ´dobráky´.
Ústí nad Labem - Soudní spor mezi společností PK Real a městem Ústí nad Labem o vyrovnání za sektorové centrum na Severní Terase pokračuje dál. Po více než dvouhodinovém jednání včera soudkyně ústeckého Okresního soudu Iva Kučerová případ opět odložila na neurčito.
Valašské Meziříčí /AKTUALIZUJEME/ - Čerpání vody ze zaplavených sklepů, ucpaná kanalizace a odvoz nahromaděného odpadu - to jsou dnes ráno nejčastější požadavky, s nimiž se obyvatelé Valašského Meziříčí obracejí na zdejší radnici a Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje.
Chrudim - V projektu o Cenu týdeníku Ekonom „Město pro byznys 2009“ uspěla Chrudim na výbornou. Mezi patnácti sledovanými sídly se usadila na druhé příčce za vítězným Žamberkem. Hlinsko skončilo deváté.
Plzeň - Další termín pro opravu nepohyblivých eskalátorů v podchodu v Sirkové ulici u hlavního vlakového nádraží slibuje plzeňská radnice.
Březnice - Plánovaná výstavba supermarketu je spojena s modernizací nádraží, možná zmizí i nefunkční komín teplárny za sídlištěm.
Prachatice - Po létech se podařilo získat prachatické radnici pozemek pod komunikací ve Starých Prachaticích.
Vimperk - Do likvidace bioodpadů se pustí Vimperští.
Olomouc - Upravit podobu Horního náměstí plánují radní v Olomouci. Lavičky jsou špatné a lampy dostatečně nesvítí. Záměr sladit jejich podobu s těmi na Dolním náměstí při jeho chystané rekonstrukci však naráží na autorská práva a koncepci tvůrců.
Kyjov - Lhala všem okolo sebe, kradla rodičům peníze. Káťa se nechtěla vzdát feťáckého života s pervitinem. Dnes je to hrdá mladá žena, která ví, co chce od života, a která už více než dva roky abstinuje.
Zlín - Zlínská radnice hledá vydavatele svého měsíčníku Magazín Zlín. Do poloviny července vyhlásila výběrové řízení na dodavatele, který jí do budoucna vydávání městského magazínu zajistí.
Zlín - Téměř dvě stě milionů korun už investovala zlínská radnice od roku 2003do zateplení svých základních a mateřských škol. Další opravy za desítky milionů má vplánu příští rok. Díky nim však ušetří ročně na energiích kolem pěti milionůkorun.
Hradec Králové -Hasiči musí šetřit, město navíc státu převede téměř o polovinu méně pozemků na letišti, než původně požadoval. V Hradci budou kromě výcvikového centra záchranářů jenmezisklady pro přijímání a vysílánímateriálu či záchranných týmů do postižených oblastí.
Třebechovice pod Orebem - Viníkem „kauzy voda“, tedy nedoúčtovaných záloh za vodné, stočné a elektřinu v bytových domech i nebytových prostorách města, může profesní selhání několika pracovníků radnice. Část viny jde také na vrub kontrolního systému.
Chomutov - Chomutovská radnice tvrdí, že pouliční prostituce klesla o osmdesát procent. Obyvatelé ulic, kteří si na lehké ženy dlouhodobě stěžují, opatření města vítají, v hodnocení jsou opatrnější.
Domažlice /FOTOGALERIE/ - Na jeden den se mimořádně otevřel pivovar v Domažlicích. Lidé byli zvědaví, co s ním bude!
Kolín - Zdvaceti osmi na čtrnáct. Celkem opolovinu se snížila bezplatná parkovací místa, která doposud mohla využívat Policie České republiky vKolíně. Tedy nejen ona, ale ilidé, kteří přijeli učinit pouhé oznámení.
Jablonecko - Nabídka filmových představení v kinech na Jablonecku.
Mělník - Město získalo dotace na revitalizaci zeleně v ulici 17. listopadu a na sídlišti Sportovní.
Jihlava -Šlo více o politikaření? Nebo více o napravení závažných problémů, které se nahromadily v hospodaření s pitnou vodou a kanalizací v Jihlavě?Asi o obojí.
Kutná Hora - Protestní akce proti uzavření kutnohorského pivovaru se koná v sobotu v parčíku před pivovarem. Plakáty, které občany informují o protestní akci, organizované Janem Wiesnerem, mohou lidé vidět v obchodech, na středních školách či v restauracích v Kutné Hoře i okolí.
Vyškov – /PŘIDÁNA VIZUALIZACE, ANKETA/ Co bude znamenat pro Vyškovany vybudování takzvaného severozápadního dopravního přivaděče? To bylo hlavní téma diskuse obyvatel města s představiteli radnice, jež skončila ve středu po šesté hodině večer.
Vrchlabí - Zdejší městský úřad uzavřel případ simulovaného atomového výbuchu v Černém Dole v Krkonoších, který mohla veřejnost zhlédnout v pořadu ČT2 Panorama dne 17. června 2007 ráno kolem čtvrt na devět.
Klášterec nad Ohří - Peníze za pozemky v průmyslové zóně Verne možná nakonec na klášterecký účet doputují bez vleklé soudní pře.
Litomyšl - Realizace krytého plaveckého bazénu začíná.
Lubenec - Nový kamerový systém má předejít krádežím a ničení majetku.
Jesenicko/Šumpersko /FOTOGALERIE/ - Vydatné noční lijáky se na Jesenicku postaraly o zvednutí hladin řek a potoků. Největší problémy jsou na Bělé. Situace ale není nijak dramatická.
Liberec - Zvýšit počet turistů z České republiky v Jihoafrické republice a naopak, a také podpořit častější výměny studentů mezi oběma státy.
Jesenicko - Vydatné lijáky se na Jesenicku postaraly o zvednutí hladin řek a potoků. Největší problémy dělala řeka Bělá. V Mikulovicích museli ve středu ve čtyři hodiny odpoledne vyhlásit třetí stupeň povodňové aktivity. Na dvojku se vyšplhala i Vidnávka ve Vidnavě.
Kouřim /FOTOGALERIE/ - Čtyřnozí nejlepší přátelé člověka si dali dostaveníčko na náměstí v Kouřimi. Celá plejáda psích plemen se promenádovala a soutěžila v roztodivných soutěžních kategoriích.
Vrchlabí - Zdejší městský úřad uzavřel případ simulovaného atomového výbuchu v Černém Dole v Krkonoších, který mohla veřejnost zhlédnout v pořadu ČT2 Panorama dne 17. června 2007 ráno kolem čtvrt na devět. Jeho autorem byla sedmičlenná umělecká skupina Ztohoven, které se podařilo nabourat do vysílání České televize.
Rožnov pod Radhoštěm - Přesná kopie hudebního pavilonu podle návrhu známého slovenského architekta Dušana Jurkoviče vyroste ještě letos v Horním parku v Rožnově pod Radhoštěm.
Nová Role, Reittersgrün – Milovníci koní se dočkají nové hipostezky, která bude sloužit jezdcům z Čech i Německa.
Domažlice /FOTOGALERIE/ - Na jeden den se mimořádně otevřel pivovar vDomažlicích. Lidé byli zvědaví, co snímbude.
Vyškov - Město Vyškov dostalo od Lesů ČR zbytek hájku v místní části Vyškova - Marchanice, který obklopuje dinopark. Radnice uvažuje, že tam zbuduje safari a rozšíří dinopark. Někteří ale upřednostňují spíš klidovou zónu.
Havířov - Sbor dobrovolných hasičů Havířov Město má poměrně hojnou členskou základnu. V současné době čítá 69 členů. Samotná výjezdová jednotka se skládá z dvaceti hasičů.
Chomutov - Chomutovská radnice tvrdí, že pouliční prostituce klesla o osmdesát procent. Obyvatelé ulic, kteří si na lehké ženy dlouhodobě stěžují, opatření města vítají, v hodnocení jsou opatrnější.
Kutná Hora - Protestní akce proti uzavření kutnohorského pivovaru se koná v sobotu v parčíku před pivovarem. Plakáty, které občany informují o protestní akci, organizované Janem Wiesnerem, mohou lidé vidět v obchodech, na středních školách či v restauracích v Kutné Hoře i okolí.
Mělník - Na povrchu vozovky v ulici Legionářů, která se měla stát ukázkovým místem revitalizace centra města, už se projevují nerovnosti. Zatím jde sice jen o nízké hrbolky, mohou být ale předzvěstí průšvihu.
Hvozdná, Nevšová - O tom, že fotbalové kluby ze Hvozdné a Nevšové v posledním kole této sezony podváděly, starostové postižených obcí ještě v úterý nevěděli. Pokud se ale machinace prokážou, požadují pro hříšníky tvrdé postihy.
Hvozdná, Nevšová - O tom, že fotbalové kluby ze Hvozdné a Nevšové v posledním kole této sezony podváděly, starostové postižených obcí ještě v úterý nevěděli. Pokud se ale machinace prokážou, požadují pro hříšníky tvrdé postihy.
Hvozdná, Nevšová - O tom, že fotbalové kluby ze Hvozdné a Nevšové v posledním kole této sezony podváděly, starostové postižených obcí ještě v úterý nevěděli. Pokud se ale machinace prokážou, požadují pro hříšníky tvrdé postihy.
Otrokovice, Zlín, Vizovice - Popelnice mohou vyjít pořádně draho. Zvlášť pokud občané včas neuhradí poplatek za odvoz odpadu.
Pardubice - Ve Zlaté štice se vyhlašovaly výsledky krajského kola projektu Město pro byznys.
Rumburk - Rumburská občanská iniciativa Konečně šťastný život chce řešit problém s toulavými kočkami.
Litomyšl - Výstavba nových domů ve městě se rozrůstá.
Vsetín - Vyšetřování údajného nevýhodného prodeje obecních bytů ve Vsetíně vdobě starostování Jiřího Čunka definitivně skončilo. Policie kauzu vminulých dnech už podruhé odložila a její rozhodnutí potvrdil ižalobce. Jako první otom informoval deník Právo sodvoláním na šéfa okresního státního zastupitelství ve Frýdku-Místku Emila Švarného.