Zlatý erb mají i Lovčice na Hradecku
Hradec Králové - Nejlepší webové stránky mezi městy v Královéhradeckém kraji má radnice v Jičíně. Lovčice na Hradecku spravují zase nejpovedenější internetové stránky mezi obcemi a městysy.
Hradec Králové - Nejlepší webové stránky mezi městy v Královéhradeckém kraji má radnice v Jičíně. Lovčice na Hradecku spravují zase nejpovedenější internetové stránky mezi obcemi a městysy.
Ostrava - Tibetská vlajka zavlála v úterý 10. března na ostravské Nové radnici. Aktivisté, pořadatelé osmého ročníku Festivalu ProTibet a další příznivci ji namalovali také na chodník před ostravským hotelem Imperial.
Ostrava - Kalendářně ještě zima neskončila, na mnoha místech v Ostravě už ale vyrazily do ulic čisticí stroje a úklidové čety a začaly s úklidem po zimě.
Meziměstí - Projektu „Modernizace ZŠ Meziměstí – zateplení, elektro a ústřední topení tělocvičny“ (na snímku), na nějž město vloni získalo z programu Posilování sociálních, vzdělávacích a zdravotnických služeb v Královéhradeckém kraji podporovaného FM EHP/Norska více než 1,5 miliónu korun, byl zdárně doveden do konce.
Benešovsko - Především na radnicích, ale také na školách či kostelech v úterý 10. března zavlála vlajka svobodného Tibetu
Zlín - Výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci, které vypuklo ve Lhase 10. března 1959, si včera připomněli lidé v různých koutech světa. Povstání bylo tehdy krvavě potlačeno a zemřelo při něm na osmdesát tisíc Tibeťanů a přes milion jich následně zemřelo ve věznicích, pracovních táborech nebo vlivem hladomoru.
Chrudim - Nízkoprahový klub Kopretina v Revoluční ulici se včera přestěhoval do nových a vhodnějších prostor.
Uherské Hradiště –/VIDEO/ Padesáté výročí tibetského povstání proti Číně si v úterý 10. března připomínali lidé v celé republice. Vyvěšením tibetské vlajky uctili památku osmdesáti tisíc zabitých Tibeťanů i v hradišťském kině Hvězda.
Praha -Výstava Tibet mysli na pražské Novoměstské radnici připomíná padesát let od vypuknutí povstání Tibeťanů proti čínské nadvládě.
Královéhradecký kraj - Do akce Vlajka pro Tibet podporující tibetský lid a odsuzující okupaci této země čínou se v úterý 10. března zapojily radnice měst. Letošní akce se účastní celkem 345 radnic z celé republiky.
Táborsko - Vůbec poprvé se k podpoře utlačovaného Tibetu přidala Planá nad Lužnicí.
Kadaň - Radnice poprvé vyplatí odměnu za informace, které vedly k usvědčení sprejera. Ten postříkal fasádu budovy, která je v majetku města.
Vyškov - Město Vyškov plánuje za víc než sedm milionů korun opravit Dům s pečovatelskou službou. Rekonstrukce začne už na jaře tohoto roku. Představitelé města teď vybírají firmu, která opravu provede.
Litoměřice /FOTOGALERIE/ - Vyjádřit podporu tvrdě utlačovanému tibetskému lidu se v letošním roce opět rozhodlo hned několik měst v okrese. Mezi nimi byly také Litoměřice.
Archlebov - /AKTUALIZOVÁNO/ Jen pár dnů vydržela „vláda“ nového archlebovského vedení. Lidé ji na pondělním zastupitelstvu vypískali. Staronový starostauž díky nim znovu sedí ve svém křesle.
Jinín - Na jinínské návsi stojí stavení z roku 1842 se štítem v barokním slohu. Jeho majitelé ho museli opravovat ruku v ruce s památkáři. I přesto, že o původním vzhledu nenašli žádné dokumenty. O všem kolem této památky hovoří její majitelka Renata Vacková.
Mladá Boleslav - Případ ukazuje, že se zastupitelé dostatečně nevěnují prodejům pozemků. Nwelati: Naše chyba to není!
Skorošice - Přilákat do obce nové obyvatele chce radnice ve Skorošicích na Jesenicku. Potencionálním občanům chce nabídnout parcely pro výstavbu domů.
Děčín - Papír, plastové láhve ani sklo se už nepovalují kolem kontejnerů
Rožnov pod Radhoštěm - Dvě výstavy, tématicky zaměřené na region Valašska, zpřístupnili na konci uplynulého týdne pracovníci Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
Bučovice - /DISKUTUJTE/ Další omezení začalo platit koncem minulého týdne v Bučovicích. Jde o částečnou uzavírku hlavního tahu městem směrem od Brna po odbočku do Nové ulice.
Ostrava - Zaparkovat auto v Ostravě–Jihu a ještě k tomu blízko bydliště – pro mnohé nereálný sen. To se má změnit. Radnice majitelům aut nabídla, aby si na vytipovaných plochách postavili vlastní stání.
Jihlava - Na připomínku 50. výročí povstání Tibeťanů proti čínské okupaci vyvěsil primátor Jaroslav Vymazal na jihlavské radnici vlajku Tibetu.
Znojemsko – Tibetská vlajka bude v úterý vlát nad radnicemi v Moravském Krumlově, Miroslavi nebo ve Znojmě. Kampaň Vlajka pro Tibet má připomenout padesáté výročí od protičínského povstání Tibeťanů. K akci se připojí i některé školy.
Veselí nad Moravou - /AKTUALIZACE/ Kvůli vydatnějším srážkám v minulých dnech a podmáčené půdě se v neděli v parku ve Veselí nad Moravou vyvrátil vzrostlý strom i s kořeny. Ten pak spadl na cestu. Kvůli nebezpečí pádu dalších stromů zakázala radnice vstup do parku.
Brno-střed - Obyvatelé domů v městské části Brno-střed, kteří dlouhodobě neplatí nájemné, zřejmě už brzy pocítí tvrdší ruku tamní radnice.
Příbramsko - Symbolický projev podpory utiskovanému národu v podobě vyvěšení vlajky většina měst a městysů Příbramska nevyjádří.
Vsetín - Občanské sdružení Občané proti závislostem udělalo další krok v boji proti výherním hracím automatům ve Vsetíně. V minulých dnech vyzvali vsetínskou radnici ke zrušení povolení provozovat tyto přístroje asi ve dvaceti restauracích, hernách a barech ve městě.
Poděbrady - Řada organizací vyvěšuje každoročně 10 . března, tedy v den výročí začátku čínské okupace na území Tibetu, vlajku tibetského národa. Navíc letos je tomu přesně padesát let od chvíle, kdy čínští vojáci vtrhli do Tibetu a začali devastovat tamní kulturu. Okupace trvá dodnes. Výzvu na vyvěšení tibetské vlajky berou za své i některé radnice na Nymbursku.
České Budějovice - Jako každoročně zavěsí i letos českobudějovický primátor na radnici tibetskou vlajku. Vždy 10. března se města, organizace i jednotlivci takto symbolicky připojují k celosvětové akci Vlajka pro Tibet. České Budějovice tak učinily poprvé v roce 2003.
Chrudim - Rada města schválila nejvhodnějšího uchazeče o veřejnou zakázku na stavební práce projektu „Cyklostezka Chrudim - Pardubice, část Chrudim - Medlešice“.
Ostrava - Pořádnou dávkou trpělivosti se museli vyzbrojit lidé, jejichž byty spravuje centrální ostravský obvod. Vyúčtování záloh za služby za rok 2007 se totiž mnozí dočkali až v závěru letošního února, někteří je nemají dosud.
Prostějov -Radnice již připravuje smlouvu na prodej tří zpustlých měšťanských domů za prostějovským Priorem. Kupující Lenka Skácelová se o tom dozvěděla až včera od Prostějovského deníku. Přiznává, že financování jejich oprav musí teprve řešit.
Karlovy Vary — O změně pozemků šéfové stavebního úřadu, na níž vydělala miliony, chtějí jednat zastupitelé na svém dnešním zasedání.
Třebíč - Běžní občané, firmy, instituce nebo církve. Ti všichni mohou skrze město požádat stát o peníze na opravu svého domu, který je zapsán jako kulturní památka. „Letos Třebíč získala z programu regenerace přes 1,6 milionu korun. Je to největší suma ze všech městských památkových zón,“ pochlubil se Lubor Herzán z oddělení rozvoje.
Jičínsko / Postupim - Oslavy Mezinárodního dne žen se zúčastnila také skupina žen z Jičínska až v německé Postupimi.
Nový Bydžov - Radnice hodlá načerno postavenou silnici, kterou dosud využívali jen obyvatelé znalí poměrů, přeměnit v legální
Jičín - O další dvě třídy se zvyšuje kapacita mateřských škol v Jičíně. Mezi zajímavé aktivity lze zařadit šití panenek pro fond UNICEF, určené na koupi očkovací vakcíny.
Vysoké Mýto - Problematika výstavby budoucí rychlostní komunikace R 35 není odsunuta stranou. V současné době se provádějí upřesňovací práce při přípravě přivaděče k této komunikaci z Choceňska a severu Orlickoústecka.
Rychnov nad Kněžnou - V rychnovském okrese se mezinárodní akce Vlajka pro Tibet zúčastní obce Častolovice, Kostelecké Horky, Rychnov nad Kněžnou, Vamberk a Kostelec nad Orlicí.
Strakonice - Mečení koz, které se ozývá z pobočky domu dětí a mládeže (DDM) obtěžuje obyvatele sídliště Mír ve Strakonicích
Karlovy Vary — Polemika ke kauze ředitelky stavebního úřadu.
Polná - Hned o několika záležitostech se v pondělí odpoledne diskutovalo na polenské radnici.
Vodňany - Uvolnění částky 7,4 milionu korun z rozpočtu odsouhlasili v pondělí 9. března vodňanští zastupitelé.
Prostějov - Nová pohlednice prostějovské radnice je ojedinělá. A to v několika směrech. Má netradiční formát a vydala ji sama radnice.
Olomouc – /AKTUALIZACE/ První uzavírkačeká už tento týden řidiče a cestující projíždějící opravovaným prostorem před olomouckým vlakovým nádražím. Ve středuse na pět dní uzavře propojka kolem hotelu Sigma.Úterní spekulace o posunutí termínu se ukázaly liché.
Lomnice nad Lužnicí - V úterý nebo ve středu slíbil současný nájemce předat objekt diskotéky Delta v Lomnici nad Lužnicí zpět do rukou vedení města.
Dobrná - Huntířovští zastupitelé chtějí mít všechny školáky ve své obci. Obávají se dalších možných exekucí v Dobrné, která hledá cesty k normálnímu životu
Zlín - O stávající zkušební prostory a zázemí v Domě kultury přijdou zřejmě v brzké době zlínské folklorní soubory, kapely, divadelní ochotníci či téměř stočlenné Sdružení dechového orchestru mladých (SDOM).
Až do úterka 10. března je lidem k dispozici ve Starém Bohumíně u nemocnice.