Brodem opět projde živý betlém, již sedmý rok po sobě
Železný Brod – V sobotu 16. prosince v 17 hodin se před radnicí v Brodě rozsvítí Betlémská hvězda.
Železný Brod – V sobotu 16. prosince v 17 hodin se před radnicí v Brodě rozsvítí Betlémská hvězda.
Chrudim – Radnice vyslyšela volání obyvatel žijících v domech podél Václavské ulice a osadí tuto rušnou komunikaci trvalým radarem na měření rychlosti vozidel.
Východní Čechy - Města v kraji chtějí příští rok investovat miliony korun.
Frýdlant – K demolici historické budovy z 19. století město přistoupilo v listopadu letošního roku.
Jihlava – Budova jihlavské mateřské školy U Dlouhé stěny, kterou počátkem letošního školního roku poškodil požár, je už po kolaudaci.
Lanškroun - Lanškroun spolupracuje s polským muzeem. Společně přiblíží historii podniků Tesla a Diora.
Neštěmice - Neštěmická radnice neporušila zákon na ochranu osobních údajů.
Klatovy - V předvánoční čas se konalo v sále klatovské radnice poslední letošní vítání občánků.
Mikulov – Betlém, vánoční jarmark s ukázkou tradičních zvyků a řemesel, kulturní program, dětské dílničky s vánoční soutěží, to vše nabídnou dvoudenní Vánoce pod radnicí v Mikulově. Novinkou bude navíc předvánoční blešák.
Jindřichův Hradec - Radnice chce přechod s ostrůvkem na křižovatce Denisovy a Rezkovy ulice v příštím roce naplánovat a také rovnou vybudovat.
Most - Mostecký radní Karel Novotný na zasedání městského zastupitelstva oznámil, že už není členem ČSSD.
Jihlava – Předčasný vánoční dárek dostali jihlavští dobrovolní hasiči na tradičním předvánočním setkáním s vedením Jihlavy. Velitel jihlavské jednotky sboru dobrovolných hasičů (JSDH) Marek Zemín si ze setkání totiž odnesl klíčky od nového vozu.
Jihlava - Ve Velké gotické síni jihlavské radnice včera odpoledne spisovatel Ladislav Vilímek pokřtil své dvě nové knihy.
Projekt Daruj kabát se vrátí do Dejvic i letos. Blanka Fröhlichová, která s myšlenkou darování teplého oblečení přišla, má přislíbenou podporu od radnice Prahy 6. Na „Šesťák“ i další místa už městská část namontovala tři plastové skříně.
Havlíčkův Brod – Více než 670 milionů korun vydá v příštím roce město Havlíčkův Brod. Co se týče příjmů, tak radnice počítá s částkou necelých 600 milionů korun. Tak vypadá rozpočet města na rok 2018.
Brno /TIPY NA VÍKEND/ – Už poosmadvacáté si mohou lidé domů odnést tradiční vánoční plamínek zažehnutý v místě narození Ježíše Krista. Brněnští skauti a skautky přivezou Betlémské světlo do Brna z Vídně v sobotu po půl sedmé večer. Z Brna jej začnou vlakem rozvážet po celé republice v neděli.
Brno /TIPY NA VÍKEND/ – Už poosmadvacáté si mohou lidé domů odnést tradiční vánoční plamínek zažehnutý v místě narození Ježíše Krista. Brněnští skauti a skautky přivezou Betlémské světlo do Brna z Vídně v sobotu po půl sedmé večer. Z Brna jej začnou vlakem rozvážet po celé republice v neděli.
Výše poplatků za komunální odpad a za psy zůstává v Novém Jičíně stejná i v roce 2018. Zastupitelé to odhlasovali na své poslední prosincové schůzi.
Jihlava – Vedení jihlavské radnice zvažuje, že by od příštího roku na bezplatné jízdné mohli dosáhnout i lidé od 65 let. Už několik roků mají bezplatné jízdné v jihlavských trolejbusech a městských autobusech senioři od sedmdesáti let.
Příbram – Začátkem tohoto týdne dostali příbramští zastupitelé, policie i některá média poměrně obsáhlý mail od jistého Františka Růžičky z Příbrami. Ten v něm kritizuje situaci v příspěvkové organizaci města Sportovní zařízení města Příbram (SZM). Jeho hlavním terčem je činnost této organizace v letošním roce především ve spojení s místostarostkou Alenou Ženíškovou.
Telč – V telčském Domě zahrádkářů od pátku 15. prosince začíná tradiční vánoční výstava. Lidé si mohou výtvory zahrádkářů nejen prohlédnout, ale i nakoupit.
Cheb – Kriticky málo parkovacích míst je v centru města Chebu. Nervózní řidiči si tak stěžují na chebské radnici, že nemají kde parkovat. Mnoho z nich nervózně několik desítek minut projíždí městem a shání volné stání.
Mělnicko - Přinášíme vám krátké zprávy z Mělnicka.
Brno – Daniel Kypr končí na pozici starosty Brna-jihu. Rozhodli o tom zastupitelé městské části na čtvrtečním zasedání. Novým starostou je Zdeněk Rotrekl z Šance pro jih.
Pardubice – Krajské město pravděpodobně přijde o autobusové nádraží dříve, než se čekalo. Nový majitel pozemků má připraven rozvojový plán, který s autobusovým nádražím nepočítá.
Bílina - Plánovaný stomilionový schodek mezi příjmy a výdaji bílinská radnice pokryje finanční rezervou z minulých let.
Veselí nad Moravou /FOTOGALERIE/ – Dvě kruhové křižovatky na silnicích první třídy mají vzniknout ve Veselí nad Moravou. Kvůli větší bezpečnosti dopravy v centru města, kde se střetávají tahy z Olomouce do Rakouska po I/55 a z Brna na Slovensko na I/54.
Znojmo /FOTOGALERIE/ – Opravený rodný dům spisovatele Charlese Sealsfielda v Popicích u Znojma daroval jeho rakouský majitel znojemské radnici. Přijetí daru schválili zastupitelé.
Chrudim – Vedení chrudimské radnice připravuje své mateřské školy na přijímání stále mladších dětí. Poslední větší novela školského zákona totiž postupně snižuje věkovou hranici dětí pro nárokové přijetí do spádové mateřské školy.
Železný Brod – Železnobrodští hasiči získali vzduchový kompresor na doplňování vzduchu pro požární vozidla za 53 228 Kč.
Nymburk /FOTOGALERIE/ – Od středečního odpoledne je uzavřena lávka přes Labe. Klíčová spojka pro pěší ze Zálabí do centra. Podle aktuálních zpráv zůstane lávka uzavřená minimálně v řádu několika měsíců.
Most - Město Most zkoumá, nakolik se lidé ve městě cítí bezpečně a co jim nahání strach.
Benešov – Poskytne v příštím roce město finanční podporu obecně prospěšné společnosti Posázaví? Tuhle otázku projednávali včera benešovští zastupitelé. Vzhledem k uzávěrce vydání ale nebylo jasné, jak na ni odpověděli.
Třebíč - Pěknou předvánoční akci uspořádaly děti a učitelky základní školy z ulice 9. května v Třebíči, ze třídy Otevřmysl.
Jindřichův Hradec - Radní města zadali zakázku na vytvoření projektu zásadní obnovy dopravně důležitého mostu pod Nežáreckou branou.
Mělnicko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.
Jablonec n. N., Turnov – Problémy s odpady sužují nejen Jablonec, ale třeba i Turnov.
Plynárenská společnost innogy má v plánu v Novém Jičíně pokácet téměř 90 stromů.
Na svém posledním zasedání v letošním roce se ve čtvrtek 14. prosince odpoledne sejdou zastupitelé města Kopřivnice.
Ledeč nad Sázavou – Až sto milionů korun. Tolik by mohla stát stavba krytého bazénu v Ledči nad Sázavou. Zda o něj obyvatelé Ledče opravdu stojí, má zjistit anketa. Krytý bazén by mohl být buď u zimního stadionu, nebo na starém sídlišti.
Bystřice nad Pernštejnem – Po tisícikoruně jako kompenzaci za nepohodlí při přestavbě dostanou jednotlivé domácnosti ze šesti naposledy revitalizovaných panelových domů v bystřickém sídlišti 2. Jedná se o domy čísel popisných 950 až 964.
Cyklostezka, která propojí Šumperk s Bratrušovem, se by se měla začít stavět příští rok.
Sedlčany - Padesátimilionová investice na modernizaci autobusového nádraží čili přestupního terminálu v Sedlčanech, jejíž realizace měla být podle původního plánu letos zahájena, zatím uskutečněna nebude. V tuto chvíli nedokáže nikdo odhadnout, o jaký časový posun půjde, protože nad výběrovým řízením stále visí otazníky.
Kralupy – Právě dokončená regenerace sídliště V Zátiší přišla kralupskou radnici na 6 300 000 korun. Nejdražší byla likvidace původních ploch a pořízení nových chodníků. Projekt, který odstartoval v polovině letošního srpna, má být hotov až v dubnu příštího roku.
Jižní Morava – Největší problém je, že nikdo neví, jak se má systém parkování změnit. Tak reagoval na plánované dopravní změny v Mikulově na Břeclavsku tamní obyvatel Michal Solařík. A není jediný. „Na městském facebooku lidé v diskuzi marně hledají odpovědi,“ prohlásil. Mikulov hodlá pomoci místním. Ty upřednostnili i při parkování v centru Znojma.
Náchod - Hodiny na věži náchodské radnice odbily osmnáctou hodinu a v nedaleké městské knihovně zazněly první tóny vánočních koled. Kapela Klapeto opět navodila skvělou atmosféru a ke zpěvu dětí z Déčka se přidali i všichni příchozí.
Liberecko – Akce Deníku Česko zpívá koledy se konala na 17 místech na Liberecku. Před radnici přijela zpívat koledy kapela Čechomor
Louny - Letos bylo v Lounech odchyceno už přes třicet psů.
Královéhradecko - Poplatky za komunální odpad se pro rok 2018 většinou nenavyšují.
Chrudim – Termín znovuotevření chrudimského Hotelu Bohemia zůstává neznámý. Jasno do věci nevnesla ani listopadová schůzka chrudimského starosty Petra Řezníčka s Jiřím Mařasem, jednatelem akciové společnosti Bazcom, do jejíhož majetkového portfolia patří společnost Homa Holding i se zmíněným hotelem.