Uzávěra platí dál
ŠPINDLERůV MLÝN - Soud potvrdil, že radnice nemusí do Špindlerova Mlýna pustit investory.
ŠPINDLERůV MLÝN - Soud potvrdil, že radnice nemusí do Špindlerova Mlýna pustit investory.
NYMBURK - Nedávná anketa mezi Nymburáky ukázala, že na místních dětských hřištích chybí mimo jiné stín a oplocení proti pobíhajícím psům a vandalům.
PODĚBRADY - Vydáním obecné vyhlášky zastupitelé města omezili pohyb dětí i dospělých návštěvníků v nově otevřené části parku, kde je vodní svět. Ta měla přitom sloužit pro volnočasové aktivity.
PŘELOUČ - Do posledního místa před letními prázdninami zavítal v pondělí 25. června Pardubický deník, a to tentokrát do druhého největšího města Pardubicka – Přelouče.
TEPLICE - V Teplicích už deset let pro sprejery vyčleňují plochy, kde mají povoleno malovat. Dokonce několikrát vybraným sprejerům přispěli několika tisíci na nákup barev.
Ve špatném technickém stavu je kvůli přívalovým dešťům zatím třicet hrobů
VODŇANY - Na náměstí Svobody před OD Koruna za vámi, našimi čtenáři,přijede Deník se svou akcí Den s Deníkem.
DĚČÍN - Město Děčín by chtělo knihovnu přestěhovat do nových prostor.
JIRKOV - Jen v samotném středu Jirkova je dvanáct heren, další pak po celém městě. Ačkoli vedení jirkovské radnice herny rádo nevidí, faktem zůstává, že ročně přinášejí do městské pokladny nemalé částky.
Rozhledny patří k turisticky vítaným objektům a každoročně je navštíví tisíce lidí. Všechny krásy totiž vyniknou zejména tehdy, když je můžete pozorovat z výšky.
HOŘOVICE - Český zahrádkářský svaz zorganizoval v Hořovicích již desátý ročník celostátní soutěže v aranžování květin.
DOMAŽLICKO - XIV. ročník soutěže ve sběru alobalu na Domažlicku má už své letošní vítěze. Soutěžící nasbírali dohromady 486,6 kg této suroviny,takže se letošní ročník soutěže O největší alobalovou kouli stal rekordním.
JIHLAVA - Šestá mezinárodní přehlídka folklorních souborů se uskutečnila o víkendu v Jihlavě.
LOUNY, BRLOH - Město Louny odkoupí od dvou soukromých majitelů pozemky v Brloze.
FRÝDEK-MÍSTEK - Opozice s touto změnou rozpočtu nesouhlasila a odmítla hlasovat pro dotace, jejichž využití prý nemůže kontrolovat.
HUSTOPEČE NAD BEČVOU - Ještě před deseti lety bývalo na hustopečských štěrkopískových nádržích plno. Toto místo patřilo k nejoblíbenějším rekreačním lokalitám v širokém okolí. Pak přišly povodně v roce 1997 a ty s sebou přinesly změnu.
HUSTOPEČE NAD BEČVOU - Ještě před deseti lety bývalo na hustopečských štěrkopískových nádržích plno. Toto místo patřilo k nejoblíbenějším rekreačním lokalitám v širokém okolí. Pak přišly povodně v roce 1997 a ty s sebou přinesly změnu.
KŘÍŠE - Průvodem obcí odstartovaly v sobotu oslavy 120 let od založení sboru dobrovolných hasičů v Kříších. Dnes je v něm registrováno 51 dospělých a 15 dětí.
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Lidé si mohou na internetu i v budově radnice prohlédnout návrhy města, jak vést u Českých Budějovic dálnici, aby byla co nejšetrnější k životnímu prostředí a obyvatelům. Veřejnosti je k dispozici přehledná mapa i kompletní složka se všemi technickými údaji a výkresy.
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Na šedesát vozů značky Audi se v sobotu v rámci klubového srazu seřadilo na meziříčském náměstí. „Sotva svou přítomnost ohlásily hromadným troubením, začala jejich kapoty bičovat průtrž mračen.
BOHUMÍN - Po několika dnech oprav se poprvé v historii kostela Božského srdce Páně v centru Bohumína ozvalo první bití čtvrt, půl, tři čtvrtě a celé.
LETŇANY - Hluk, špína a výtržnosti. To vše musejí několikrát týdně snášet obyvatelé Letňan. Na náměstíčku mezi ulicemi Šumperská, Rýmařovská a Bludovická je hned několik restauračních zařízení, která místním ztrpčují život. Pomoci jim nedokáže ani radnice. Lidé sepsali petici, pod níž se podepsalo asi 20 občanů.
VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - Na šedesát vozů značky Audi se v sobotu v rámci klubového srazu seřadilo na meziříčském náměstí. „Sotva svou přítomnost ohlásily hromadným troubením, začala jejich kapoty bičovat průtrž mračen.
RAKOVNÍK - Obchvat za 650 milionů by se měl stavět po etapách. Jako první přijde na řadu část B3 od Lišanské k Pražské ulici pod budoucím obchodním centrem Tesco. Zatím se poptává cena projektové dokumentace na tuto část. Stát by měla kolem 600 tisíc korun. Zároveň byl osloven kraj, který k začátku této části tranzitu plánuje výstavbu přivaděče od rychlosilnice R6 (ta je rovněž jen v plánech) od Šustny. Ten by se měl začít stavět po vydání stavebního povolení v roce 2009.
ZÁBŘEH -Městu Zábřeh hrozí další soudní spor, tentokrát s firmou Caska Invest. Jeho předmětem je promítací technika instalovaná v roce 2003 do rekonstruovaného kina Retro.
PODBOŘANY - Už v létě převezme město Podbořany areál bývalých kasáren. Zastupitelé města potvrdili tento záměr. V místě vznikne bydlení i obchody.
DĚČÍNSKO - Rekreační a ubytovací poplatky nejsou pro obce velkým přínosem.
JIŽNÍ MĚSTO - Na páteční noc zřejmě jen tak nezapomene několik teenagerů z Jižního Města. Radnice totiž spolu s městskou a státní policií připravila bezpečnostní akci, při které přibližně ve dvou desítkách hospod a restaurací kontrolovala dodržování předpisů a především nalévání alkoholu mladistvým. Našla přibližně desítku neplnoletých, kteří pili alkohol.
PANKRÁC - Pětimetrový model, jak by v roce 2010 mělo vypadat území mezi magistrálou a Vltavou, byl v sobotu doslova v obležení. Nuselská radnice ho veřejnosti představila při akci Pankrácká pláň – místo pro život.
JIHLAVA - Šestá mezinárodní přehlídka folklorních souborů se uskutečnila o víkendu v Jihlavě.
SKUTEČ - Radnice původně chtěla, aby součástí sportovní haly, jejíž stavbu nyní město připravuje, byla i ubytovna. V takovém případě by ale Skuteč mohla získat dotaci ve výši maximálně 40 procent nákladů, a to je prý málo.
STUDÁNKA - Při této příležitosti odhalili zrekonstruovanou sochu svatého Jiří
JABLONEC NAD NISOU - Jablonečané našli v domovních schránkách tiskovinu podle radnice podobnou původnímu měsíčníku, právní oddělení zkoumá, co s tím udělá.
HOŘEPNÍK - Na tanečním parketě v Hořepníku vypukla v sobotu odpoledne soutěž o Klobásu Vysočiny. Již třetího ročníku se zúčastnilo deset výrobců masa z kraje, každý z nich dodal patnáct druhů klobás.
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Na systému parkování na Vratislavově náměstí se nic nezmění. Už po několikáté se situací v centru města, které je přeplněné auty, zabývali zastupitelé. Opět bezvýsledně.
BUČOVICE - Padesátimetrový tobogán, skluzavky nebo třeba vodní dělo. Sportovní areál v Hájku je bohatší o moderní koupaliště plné atrakcí.
MARIÁNSKÉ LÁZNĚ - Strategický partner mariánskolázeňské radnice v městské nemocnici nesplnil své sliby
ČÁSLAV - Současným trendem je mít v rodině nejméně dvě motorová vozidla. A tak není divu, že s nedostatkem parkovacích míst se potýkají větší města.Výjimkou však není ani Čáslav.
Litoměřice dusí hustá doprava, jasně to vzešlo z ankety, kterou provedl Deník
UNIČOV,OLOMOUC- Brnění, historické kostýmy, středověké zbraně a dobová hudba tvořily o víkendu kulisu městských slavností v Uničově a Olomouci. Nechyběly kulinářské speciality nebo ukázky tradičních řemesel.
PODĚBRADY, SADSKÁ - Tak to je sportovní pecka! Zástupci prvoligového basketbalového týmu ze Sadské se dohodli s poděbradskou radnicí a i příští sezonu odehrají v Poděbradech. V hale Bios.
NYMBURK - Na dětská hřiště se zaměřily maminky z Nymburka. A objevily řadu nedostatků. Jako problém se ukázali volně pobíhající psi, vandalismus i nedostatečná kapacita.
JABLONEC NAD NISOU - Radnice poslala do jablonecké nemocice kontrolní audit k prověření hospodaření během let 2005 až 2006. „Ředitel Jiří Němeček měl pocit, že by měl reagovat a obhájit svoji práci,“ konstatoval místostarosta Petr Vobořil. Politický podtext ředitelovy žádost o vyslovení důvěry Vobořil zcela vylučuje.
DOBŘÍV - V pátek 22. červnapřed dvacátou hodinou vrcholil fotbalový okresní přebor dorostenců. Dohrávku obstaral duel Dobřív–Radnice. O změnu původního termínu žádali domácí, neboť část týmu reprezentovala jednotu na házenkářském přeboru republiky.
ANRYCHOW - Zástupci břeclavské radnice již podruhé navštívili družební město Anrychow při příležitosti jeho dnů
FRANTIŠKOVY LÁZNĚ - Každý občan se podle Jiřího Pivoňky může vyjádřit
MORAVSKOBUDĚJOVICKO - Pláně kolem Moravských Budějovic zaujaly několik firem, které se zabývají větrnou energií. Nabídky na stavbu větrných elektráren doputovaly na radnici v Jaroměřicích nad Rokytnou a obecní úřady v Martínkově, Jakubově a Blatnici.
POVRLY - Rekonstrukce koupaliště v Povrlech je z větší části financována z dotace Ministerstva pro místní rozvoj ČR (MMR). Vzhledem k tomu, že dotace byla přidělena poměrně pozdě, místní opozice se obává, aby obec nemusela tuto dotaci vrátit.
JIHLAVA - Vzpomínka na slavnou minulost se po dvou letech vrátila do Jihlavy. V pátek po 18. hodině na Masarykovo náměstí vystoupil zástup havířů z podzemí.
HRADEC KRÁLOVÉ - Startovací byty pro mladé lidi a rodiny začne zájemcům v polovině července nabízet radnice.