Milovníci bruslení v Lounech mají v prosinci 18 příležitostí
Louny, Žatec - Bruslí se také dnes i zítra. Městský zimní stadion je důležitým centrem sportování v Lounech. V Žatci se má začít bruslit během prosince, kluziště bude opět před radnicí.
Louny, Žatec - Bruslí se také dnes i zítra. Městský zimní stadion je důležitým centrem sportování v Lounech. V Žatci se má začít bruslit během prosince, kluziště bude opět před radnicí.
Moravská Třebová – Nejkrásnější radnici ve Východních Čechách najdete v Moravské Třebové. Alespoň podle výsledků soutěže, kterou uspořádal dvouměsíčník Moravské hospodářství. Shodla se na tom odborná porota renomovaných architektů ve složení Augustin Milata, Ivan Bergmann a Jaromír Chmelík, který je mimo jiné autorem projektu rekonstrukce královéhradecké Bílé věže.
Českokrumlovsko - Systém funguje. Mnozí živnostníci ale doufají, že v EET nastanou výjimky.
Uherský Brod – Uherskobrodští senioři letos na Vánoce dostanou navíc jeden dárek, který jim na nový rok adresuje tamní radnice. Rada města totiž schválila projekt Seniortaxi, který má pomoci lidem starším sedmdesáti let v cestování na nejnutnější místa ve městě. Za symbolický poplatek si tak budou moci několikrát do měsíce přivolat taxi, které je odveze do jimi určené destinace v Brodě. Nápad ulehčit cestování nejstarším spoluobčanům v kopcovitém terénu je navíc podporován napříč politickými stranami.
Klatovy - Sál klatovské radnice opět patřil slavnostnímu vítání nových občánků.
Praha - Na celém území Prahy 13 není žádný domov určený pro seniory. Před rokem se proto městská část rozhodla postavit za své peníze budovu pro důchodce, která vyjde na zhruba 239 milionů korun bez DPH.
Kolínsko - Bezbariérové městské úřady nejsou na Kolínsku samozřejmostí. Tou je však lidský přístup a ochota v případech, kdy úřad navštíví handicapovaný člověk. Stejné je to také u ostatních městských budov.
Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.
Votice – Finanční úřad vyměřil radnici penále za porušení rozpočtové kázně při budování kanalizace v jihovýchodní části města. To nezaplatilo. Tak přišel další platební výměr za úroky z prodlení.
Mšeno – Lidé ze Mšena by na místě bývalého sídla lékařů chtěli například kulturní centrum i toalety.
Královéhradecko, Náchod - Ministerstvo zdravotnictví uložilo Náchodu pokutu za Idu.
Ústí nad Labem - Za opakovaný přestupek hrozí pachateli vyšší trest. Strážníkům, policii i dalším orgánům od října pomáhá nový registr přestupků, v kterém jsou evidováni pachatelé z celé republiky.
Mnichovo Hradiště - Podoba Masarykova náměstí v Mnichově Hradišti získává jasnější obrysy. Zatím mají sice elektronickou formu územní studie veřejného prostranství, nicméně starosta Ondřej Lochman věří, že se brzy přejde od slov k činům.
Jablonec n. N. - Na opravách jablonecké radnici budou intenzivně pracovat ještě dva roky, vymění okna i fasádu.
Rakovník - Minimálně v příštím roce nebude město Rakovník pokračovat v rekonstrukci zimního stadionu, který vlastní. Důvod je prostý. Peníze. Předpokládá se totiž, že se upřednostní zahájení celkové přestavby krytého plaveckého bazénu na menší aquapark za zhruba 150 milionů korun bez DPH.
Žďársko – Radnice ve Žďáře nad Sázavou a v Novém Městě na Moravě slibují svým obyvatelům, že jim za lepší třídění odpadků sníží roční poplatky za odpad. V Novém Městě podle nového motivačního programu platba klesne, pokud se objem odpadků v běžných popelnicích za rok sníží alespoň o pět procent. Ve Žďáru nad Sázavou se pilotní projekt bude nejprve týkat místní části Mělkovice, kde díky němu domácnosti ročně ušetří 150 korun na hlavu a budu platit 430 korun.
Pardubice - Město se s výrobcem elektroniky dohodlo na dalších investicích.
Plzeň – Nové vybavení za téměř 600 tisíc korun (bez DPH) stěhuje magistrát do jednací síně městské rady na radnici. Radní proto včera jednali v náhradních prostorách určených městským zastupitelům.
Praha - Lhůta pro podání nabídek na koupi bytů v Praze-Písnici vypršela. Vlastník bytů ČEZ nevyhověl výzvě městské části Praha-Libuš ani právníků iniciativy Moje Písnice, aby soutěž zrušil nebo odložil, dnes to sdělil mluvčí energetické společnosti ČEZ Roman Gazdík. Případné nabídky zájemci posílali investiční a realitní společnosti Naxos. Jejich počet společnost neuvedla. Vítěz by měl být znám během několika týdnů. Mluvčí ministerstva financí Kateřina Vaidišová sdělila, že radnice může před podpisem smlouvy podat protinabídku a soutěž vyhrát.
Most - Centrem Mostu prošel v pátek večer hornický průvod. Konal se na počest svaté Barbory, patronky horníků.
Hradec Králové - Královéhradečtí zastupitelé v týdnu rozhodovali o finančním příspěvku architektovi Davidu Vávrovi.
Nymburk - Speciální designová lavička. To je cena, kterou si za vítězství v soutěži o Nejkrásnější radnici přivezli zástupci Nymburka ze slavnostního vyhlášení výsledků soutěže. To se konalo před několika dny v Brně.
Jižní Morava – Především města z Břeclavska bodovala v kategorii do i nad deset tisíc obyvatel v soutěži My třídíme nejlépe na jižní Moravě. V klání, které pořádala společnost EKO-KOM, obsadil první místo jak Mikulov, tak i Břeclav. Ta úspěch obhájila. „Zásadním kritériem bylo množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území obcí a měst," uvedl mluvčí břeclavské radnice Jiří Holobrádek. Druhý za Břeclaví skončil Kyjov z Hodonínska. Za Mikulovem byly třetí Čejkovice na Hodonínsku.
Postoloprty - 120 tisíc na vylepšení přechodu v Borovského ulici poskytla Nadace ČEZ.
Podbořany - Aktuálně probíhají rekonstrukce ulic Mlýnská, Kozinova a Chodská. Dokončeny mají být na jaře. Několikrát odkládaná rozbitá Nádražní je v plánu na rok 2017.
Znojmo – Udělat z nevyužitých drážních pozemků za budovou celnice u znojemského vlakového nádraží parkoviště plánovala znojemská radnice před třemi lety. Jednání o koupi parcel dosud nepřinesla výsledek. Podle mluvčí radnice Znojma jedná o zúžení vyhlédnutého pozemku. Dráhy o tom neví.
Domažlice – Domažličtí majitelé psů by se měli připravit na novou povinnost. Možná už od začátku příštího roku by mohla platit vyhláška o povinném čipování psů. S náklady na označení psů by mohlo město lidem finančně pomoci.
Na více než jeden milion korun vyšla oprava mostu v novojičínské místní části Straník. Letos pracovali stavbaři na rekonstrukcích mostních konstrukcí na řadě míst okresu.
Jihlava – Mladou sociální antropoložku Barboru Bírovou mohli lidé potkat na jihlavském Masarykově náměstí a možná měli i to štěstí, že je oslovila, a mohli si s ní popovídat. A to hlavně o tom, co na náměstí dělají, co se jim na něm líbí, a co naopak ne.
Praha - Radnice Prahy 4 by mohla v příštím roce hospodařit s příjmy 726,6 milionu a výdaji 959,2 milionu korun, což je zhruba stejně jako letos. Schodek pokryje z vlastních zdrojů. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který schválili radní. Na investice by mělo jít zhruba 309 milionů korun. Praha 4 je se zhruba 130 tisíc obyvateli největší městskou částí v Praze. Návrh rozpočtu musí ještě projednat a schválit její zastupitelé.
Nymburk - Speciální designová lavička. To je cena, kterou si za vítězství v soutěži o Nejkrásnější radnici přivezli zástupci Nymburka ze slavnostního vyhlášení výsledků soutěže. To se konalo před několika dny v Brně.
Liberec - Od adventní neděle lidé mohou čerpat atmosféru Vánoc, a to nejen díky adventním trhům, které začaly včera na náměstí před libereckou radnicí, ale také díky adventním koncertům.
Kladno – Vymyslet úspěšný projekt, to se dnes platí zlatem. Školní florbalovou ligu asi blyštivým kovem nikdo platit nebude, ale možná by měl. Za téměř šest let trvání oslovila už desítky škol a stovky dětí.
Praha - Zpočátku vznikla vlaková zastávka Na Knížecí v Praze 5 jen dočasně, lidé si ale na ni rychle zvykli a nakonec fungovala více než šest let. Až nyní přestane sloužit. Nikoliv však kvůli nezájmu cestujících, důvodem je blížící se výstavba nové čtvrti Smíchov City, kterou připravuje developerská společnost Sekyra Group.
Žatec - Oblíbená akce se ve městě koná v neděli v podvečer, pořadatelé připravili novinky.
Jindřichův Hradec - Od zítřejší 7. hodiny až do pondělní 16. hodiny bude znovu uzavřen kruhový objezd u nemocnice v Jindřichově Hradci.
Mladoboleslavsko - Mladoboleslavsko je trvale silným a ekonomicky stabilním regionem, což se projevuje především nízkou mírou nezaměstnanosti. To je jeden z hlavních důvodů, proč se nejen do Mladé Boleslavi, ale také blízkého okolí stěhují noví lidé.
Choceň – V čele Chocně stojí staronový starosta Miroslav Kučera. Rozhodli o tom zastupitelé na svém středečním jednání. Volba starosty byla předposledním bodem a jak v úvodu konstatoval bývalý starosta Ladislav Valtr, zastupitelé se k jednání sešli v plném počtu.
Náchod - Město Náchod dostalo stotisícovou pokutu od Ministerstva zdravotnictví za porušení čerpání kyselky Ida v prameníku u bývalých běloveských lázní.
Hostinné - Zahájení adventího času přineslo výjimečný dárek tamním hasičům, kteří obdrželi nové dopravní vozidlo.
Šumperk, Zábřeh – Tradiční mikulášská slavnost, kterou pořádá římskokatolická farnost společně s městem, se v Šumperku uskuteční v pondělí 5. prosince. Mikulášský průvod vyjde od hotelu Grand v 17 hodin a vyrazí na náměstí Míru.
Mladá Boleslav - Mladoboleslavsko je trvale silným a ekonomicky stabilním regionem, což se projevuje především nízkou mírou nezaměstnanosti. To je jeden z hlavních důvodů, proč se nejen do Mladé Boleslavi, ale také blízkého okolí stěhují noví lidé.
Zdounky (Valašsko) - Manželé Foltýnovi ze Zdounek na Kroměřížsku mají kontaminovanou vodu. „Nikdo nás ale neinformuje o tom, co se bude dít dál," stěžují si Deníku.
Mladá Boleslav - Největší problém Mladé Boleslavi? Bezesporu parkování! Míst na auta je pořád zoufale málo, alespoň částečně by mohly pomoci parkovací domy.
Praha - Společnost ČEZ neprodlouží termín podání nabídek na odkup bytů v pražské Písnici. Podle firmy nepřijala radnice půjčku od Prahy, a nemá tak na koupi bytů peníze. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí energetické firmy Roman Gazdík. Podle starosty Jiřího Koubka (TOP 09) je rozhodnutí diskriminační. Termín pro podání nabídek vyprší v pátek, radnice žádá jeho odklad do června příštího roku. Libuš ve čtvrtek odeslala ČEZ žádost o prodloužení lhůty a zástupci radnice si v pátek chtějí byty prohlédnout. ČEZ nabízí více než 700 bytů v odhadní ceně 1,2 miliardy. Praha minulý týden rozhodla, že radnici bezúročně půjčí peníze.
Rousínov – Olejomalbami zachycuje ženskost a krásu něžného pohlaví. I proto rousínovský umělec Pavel Zugar nazval svou autorskou výstavu Růžová krása. V Galerii na Staré radnici ovšem představí i druhou část své tvorby: cyklus fotografií.
Nová Paka (Jičínsko) - Nová Paka připravuje budování sociálních bytů za 10 milionů.
Břeclav – Černý prapor vlaje od čtvrtka na břeclavské radnici. Zemřela bývalá starostka města Anna Procházková. Bylo jí čtyřiašedesát let. „Cítím obrovskou prázdnotu a bolest," řekl její blízký přítel a spolustraník z ODS Pavel Kašník z Hlohovce.
Hulín – Mnohdy až sto deset odběrů krve absolvovali rekordmani mezi oceněnými v počtu darované krve v Hulíně. I tamní statistiky tak potvrzují slova odborníků, že Kroměřížsko je silnou základnu pravidelných dárců a nouze o ně v regionu zatím není.
Česká Lípa - Kamerový systém města Česká Lípa bude mít o jednu kameru navíc.