Zanedbané koupaliště Lhotka odkoupí a revitalizuje radnice Prahy 4
Praha - Radnice Prahy 4 odkoupí areál zaniklého koupaliště na Lhotce od soukromého investora za cenu 58 milionů korun. Rozhodlo o tom Zastupitelstvo městské části Praha 4.
Praha - Radnice Prahy 4 odkoupí areál zaniklého koupaliště na Lhotce od soukromého investora za cenu 58 milionů korun. Rozhodlo o tom Zastupitelstvo městské části Praha 4.
Jablonec n. N. - Radnice cítí, že pronajímatelé se stále více zaměřují na příspěvky na bydlení.
Neštěmice – Lidé z Neštěmic mají strach z dalších nebezpečných výrob. Věří, že zastaví produkci Elsilu.
Znojmo – O jedno klání víc bude ve Znojmě k vidění v první den letošního Vinobraní. Vedle obvyklých turnajů rytířů ve zbroji je na programu první utkání nového ročníku hokejové EBEL a to rovnou derby Orlů s vídeňskými Capitals. Místo zvažované změny hracího dne nakonec utkání začne o devadesát minut dříve. Podle radnice je souběh termínu užitečný, problémy neočekává.
Břeclav – Scénář se opakuje a v Břeclavi se do popředí opět dostává plovárna. Tentokrát ta krytá. Po návratu bazénů pod městskou správu se stejně jako u letního koupaliště zpozdí její otevření. Kvůli opravám. Kritici hovoří až o několika měsících. Chladnější počasí přitom téměř vylučuje koupání pod širým nebem.
Ústí nad Orlicí – Už dlouhé měsíce dávají Ústečtí na misky vah pro a proti hazardu. Ve městě se zrodila iniciativa Stop hazardu, jež prosazuje nulovou toleranci hernám, a s ní i záměr vyhlásit na toto téma místní referendum. S blížícím se termínem jednání zastupitelů – 8. září, kteří budou o jeho vyhlášení rozhodovat, to místy začíná jiskřit. Iniciativa Hazardu stop se „opřela" do radnice, dá se očekávat, že ani skupina provozovatelů heren nezůstane potichu.
Jeseník – Inteligentní veřejné osvětlení má ještě tento rok fungovat v části Jeseníku. Díky novému řídicímu systému pouličních lamp radnice ušetří peníze za noční nasvětlení ulic.
Českolipsko - Čtyři sta amplionů ve městě „vyhlašuje" už několik týdnů požární poplachy, někdy i třikrát denně a se sirénami.
Hradec Králové - Jako na staveništi si budou Hradečáci připadat dál, radnice totiž slibované datum konce rozsáhlých oprav ve městě až na dvě výjimky nedodrží.
Břeclav – Povodně, požár v Bořím lese, podnicích Fosfa, Molitan, Gumotex nebo dalších. I ta největší nebezpečí v okresním městě nově vytyčil společný zásahový plán města Břeclav a slovenské Trnavy. Představili jej v úterý zástupci břeclavské radnice a hasiči. Dokument zakončil společný přeshraniční projekt trvající dva roky.
Břeclav – Povodně, požár v Bořím lese, podnicích Fosfa, Molitan, Gumotex nebo dalších. I ta největší nebezpečí v okresním městě nově vytyčil společný zásahový plán města Břeclav a slovenské Trnavy. Představili jej v úterý zástupci břeclavské radnice a hasiči. Dokument zakončil společný přeshraniční projekt trvající dva roky.
Boskovice – Nikdy se nezdráhal nahlas říct, co se mu na vedení boskovické radnice nelíbí. Spoluzakládal hnutí ANO 2011 v Boskovicích. Začátkem června byl místní organizací ANO zvolen jako lídr do komunálních voleb ve městě. Nakonec na kandidátce vůbec není. Vladimíra Jakubce tento týden pražské předsednictvo hnutí vyloučilo ze svých řad.
Praha - Opoziční Straně zelených (SZ) se nepodařilo prosadit v Praze 4 plošný zákaz hazardu. Návrh, který na dnešním jednání zastupitelstva předložil předseda pražské SZ a opoziční zastupitel Petr Štěpánek, zastupitelé nepřijali a na program jednání jej nezařadili.
Brno /ROZHOVOR/ – Jméno Karla Heřmana patří neodmyslitelně ke skupině Čankišou, stejně jako už čtvrtým rokem k Ukulele orchestra jako Brno. Toto sdružení amatérských ukulelistů hraje rockové a popové hity na malý, původem havajský nástroj zvaný ukulele.
Východní Čechy - Některé samosprávy se tak zbavují dluhů. Vydělávají především na dani z nemovitostí.
Ostrov - Na slíbenou posilu do zbrojnice si hasiči musí počkat. Vše má na svědomí odvolání jednoho z účastníků výběrového řízení.
Severní Terasa - Autoři projektu Na Místa! slibují exkluzivní filmové projekce. Dočkají se i Ústečané?
Hranice – Revitalizace panelového sídliště Struhlovsko v Hranicích by mohla odstartovat v roce 2016.
Olomouc - Čekání na MHD, dlouhé chvíle na úřadech i odpolední posezení na lavičkách budou pro lidi v Olomouci o něco příjemnější - díky "městským" knihám.
Prostějov – Do městských hradeb ve Školní ulici, které jsou již několik let ve špatném technickém stavu, se už pustili stavbaři. Ti začali pracovat na sanaci spodní části hradeb.
Dolní Kounice, Pohořelice /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ - Přes deset let stojí v čele radnic v Dolních Kounicích i Pohořelicích na Brněnsku současní starostové. Obyvatelé i zástupci místních sdružení jsou většinou s děním v obci spokojení. Dolnokouničtí museli v posledních letech vydržet velké opravy silnic a chodníků, Pohořeličtí už osm let čekají na protipovodňovou ochranu. Zmíněnými obcemi se zabývá další díl pravidelného seriálu Inventura Deníku Rovnost.
Skřivánek - Většina kantorů uklízí třídy. Školy nakoupí učebnice a pomůcky.
Chodov – Na chodovskou radnici zřejmě podzimní komunální volby přinesou některé změny
Brno /ROZHOVOR/ – Jméno Karla Heřmana patří neodmyslitelně ke skupině Čankišou, stejně jako už čtvrtým rokem k Ukulele orchestra jako Brno. Toto sdružení amatérských ukulelistů hraje rockové a popové hity na malý, původem havajský nástroj zvaný ukulele.
Zákupy - Největší investiční akci letošního roku dokončují v těchto dnech v Zákupech. S pomocí státní dotace radnice zvelebila školku i ubytovnu.
Příbram – Samostatné oddělení dotací nahradí Odbor řízení projektů. Rozhodla o tom na svém posledním jednání Rada města.
Sobotka - Město Fráni Šrámka, tvořící jižní bránu Českého ráje, se v posledních čtyřech letech posunulo kupředu po malých krůčcích. Přesto se radnici v závěru volebního období podařilo díky dotacím vyřešit několik palčivých problémů.
Olomouc - Celkem čtrnáct stran a uskupení bude v říjnových komunálních volbách bojovat o místo u kormidla Olomouce. Koho z nich byste teď na olomouckou radnici vybrali vy?
Stříbro - Členové občanského sdružení nasbírali potřebné množství podpisů pod petici proti hazardu a hernám ve Stříbře. Petici nyní připravují na odevzdání na stříbrskou radnici.
Mladá Boleslav - Zácpy a doprava, kolabující po každé odpolední směně ve Škodovce, by mohly být díky rozšíření TVK minulostí
Hradec Králové - Jako na staveništi si budou Hradečáci připadat dál, radnice totiž slibované datum konce rozsáhlých oprav ve městě až na dvě výjimky nedodrží.
Cheb - S jakým číslem půjdou strany do nadcházejících komunálních voleb?
Louny - Město musí řešit řadu problémů, o kterých se prý nevědělo. Zároveň chce rekonstrukci komplexnější.
Planá nad Lužnicí – Dubové lavice, mola a schodiště do Lužnice by mohly příští rok zpříjemnit vycházky po pravém břehu řeky. Tam chtějí Plánští vybudovat relaxační zónu. Jejich záměr musí nejprve posoudit správce povodí.
Náchod - Dva dny strávil v Náchodě nejkrásnější Muž světa, držitel titulu Mister International, José Anmer Paredes Jaimes z Venezuely. Přijel sem především dekorovat vítěze finálového večera soutěže Muž roku ČR 2014 Tomáše Dumbrovského.
Jablonec n. N. - Ve středu 27. srpna v 19 hodin se v kině Radnice uskuteční vernisáž výstavy. Od 19.30 pak následuje projekce mnoha cenami ověnčeného, vizuálně uhrančivého, polského filmu Ida.
Benešov - Když na jaře roku 2012 vstupoval v centru Benešova do života systém parkovacích hodin, bylo slyšet hodně kritiků „staré americké" praxe, která už prý tou dobou byla zastaralá a překonaná. Jenže čas ukázal, že v Česku staré dobré parkovací hodiny mají stále své opodstatnění.
Týniště nad Orlicí - Městu na soutoku Tiché a Divoké Orlice vládla během uplynulých čtyř let čtyřkoalice – ODS, ČSSD a dvou Sdružení nezávislých kandidátů – Evropských demokratů a Tělovýchovy a sportu pro město. Jak voliči za necelé dva měsíce rozhodnou o složení nového sedmnáctičlenného městského zastupitelstva?
Kroměřížsko – Vyžití pro rodiny s dětmi v podobě zoologické zahrady, aquaparku nebo třeba lanového centra schází rodičům na Kroměřížsku. Zábavy s dětmi se podle nich v regionu hledá častokrát opravdu jen velmi těžko.
Brno-sever – Zatékání do bytů, rozbité vchody, netěsnící okna nebo špatná elektrická vedení. To jsou časté problémy, které trápí obyvatele městských bytů v Brně-severu. O nápravu mnohdy žádají marně.
Olomouc – Hořkou komedii Švandova divadla Cry Baby Cry s Michalem Dlouhým a Klárou Cibulkovou uvidí diváci ve čtvrtek pod širým nebem neuvidí, odehraje se na náhradním místě po střechou.
Hořice – Zastupitelé kývli na to, aby soukromé Hořické gymnázium, vzniklé v létě, sídlilo v tradiční budově. Zakladatelé školy nicméně nepožádali o hlavní část objektu, který má vchod z Husovy ulice, nýbrž jen o boční trakt v Blahoslavově ulici.
Východní Čechy - Některé samosprávy se tak zbavují dluhů. Vydělávají především na dani z nemovitostí.
Benešov – Když na jaře 2012 vstupoval v centru města do života systém parkovacích hodin, bylo slyšet hodně kritiků „staré americké" praxe, která už prý tou dobou byla zastaralá a překonaná.
Jaroměř - Inventura Deníku před komunálními volbami pokračuje tentokrát Jaroměří.
Praha - Radnice Prahy 4 chce zrekonstruovat koupaliště Lhotka. Nejprve chce koupaliště koupit za 50 milionů korun od soukromého majitele a poté do jeho opravy v první fázi vložit několik milionů korun.
Svítkov /VIDEO/ - Spojenecký nálet, který před 70 lety mířil na rafinerii Fanto, způsobil mnoho ztrát.
Východní Čechy - Některé samosprávy se tak zbavují dluhů. Vydělávají především na dani z nemovitostí.
Luže (Chrudimsko) - Městečko Luže na Chrudimsku sužuje skokový nárůst romské populace. Stěhují se sem do zchátralých domů, které skoupili podnikatelé, někdy i z romské komunity. Luže pro Romy a jiné sociálně slabé občany organizuje veřejně prospěšné práce a další zaměstnání a vzdělávání dotované z evropských peněz, aby mohli zaplatit své dluhy vůči obci.
Úpice - Dnes si kdekdo spojuje toto hezké město v Podkrkonoší s problematikounepřizpůsobi- vých občanů, je jich tu dost.