Plzeň – Přiletěla, uviděla, zvítězila. Řeč je o nejlepší české puškařce Kateřině Emmons, která si ze svého bydliště v USA odskočila obhájit loňské vítězství na závody Grand Prix of Pilsen. Ve včerejším závodě doslova vymazala zbytek startovního pole a ukázala, kdo této disciplíně vládne.
Ústí nad Labem – Už s novou posilou, Američanem Antwannem Cosey a s napravenou reputací odcestují ústečtí prvoligoví basketbalisté na půdu nevyzpytatelného Hradce Králové, který spoléhá na výpomoc ze sousedních Pardubic.
V posledním vydání Receptáře poradila všem šikovným hospodyňkám paní Doc.Ing.Helena Uhrová, jak si vytvořit domácí kandované ovoce a dokonce i jak jej v kuchyni použít.
Ústí nad Labem – Další kolo týdenní soutěže O nejlepší čtenářský recept má vítěze. Stal jsem jím Jiří Bršek s receptem na Kuřecí játra s křenovou šťávou.
Rakovnicko - Čtrnáctým kolem zahájili vyznavači malého míčku druhou polovinu okresních soutěží a ve všech duelech OP I. třídy dominovali favorité, i když Olešná neměla v Lánech k úspěchu daleko.
Chomutov - Beroun stále kráčí od porážky k porážce, tentokrát nestačil na favorizovaný Chomutov, kterému na jeho ledě nedokázal vstřelit ani branku, a protože domácí se prosadili celkem třikrát, připsali si zasloužené tři body do prvoligové tabulky.
Myslibořice - Další velkou oslavu zažila ve čtvrtek Diakonie v Myslibořicích. Tentokrát byli oslavenci dva Marie a Karel Novotní, kteří si v těchto dnech připomněli již 65 let ode dne, kdy si řekli své „ano“.
Pardubice – /RECEPT/ - Nový projekt Pardubického deníku „Vaříme s Deníkem“ již co nevidět začne! Výběrovými kritérii prošlo několik desítek zájemců a zájemkyň.
Zlín – Po dlouhých letech se v sobotu vrátí na místa, kde prožila nejlepší chvíle své házenkářské kariéry. Brankářka Zlína Dagmar Vyhlídalová totiž dosáhla na své první dva ze čtyř mistrovských titulů právě v Ostravě, která se s novým ročníkem interligy opět probojovala mezi elitu.
Harrachov – Drinky, šejkry, bezpočet ingrediencí a šikovné ruce barmanů. To vše na baru pod otevřeným nebem. Národní finále Finlandia Vodka Cupu se po loňském klání ve Špindlerově Mlýně letos přesunulo do skiareálu pod Čertovu horu.
Pardubice – Nový projekt Pardubického deníku „Vaříme s Deníkem“ již co nevidět začne! Termín uzávěrky již vypršel a výběrovým sítem nakonec prošla pětice soutěžících.
Praha /EXKLUZIVNÍ REPORTÁŽ, FOTOGALERIE/ – Suché květiny, zelené lněné prostírání, sada noblesních příborů a vinné sklenky. Očividně čekající na hosty. Restaurace ve francouzském stylu v centru Prahy vyhlíží jako obyčejně, ale jen zdánlivě. Její horní část okoupila podivná společnost – ve vyprázdněném sále sedí na dvou židlích ženy, jejich vlasy tupírují kadeřnice, opodál se povalují kosmetické kufříky, ramínka s šaty, na zemi desítky kabelů a kolejnice, mezi nimiž se potácí všichni ti, kteří momentálně nemají povel Akce! Muži v naději, zástěře i humoru. Jiří Macháček i Bolek Polívka mají první natáčecí scény Vejdělkovy komedie za sebou…
Světlá nad Sázavou /FOTOGALERIE/ – Proplétáme se ulicemi Světlé nad Sázavou. Naším cílem je místní kopec Kadlečák, na kterém se mají prohánět žáci místní základní školy, kteří se tam učí lyžovat.
Opava – Všem, kdo se chtějí více dozvědět o sociologické analýze, je určena přednáška Dušana Janáka z Ústavu veřejné správy a regionální politiky Fakulty veřejných politik Slezské univerzity (SU).
Brno /FOTOGALERIE/ - Nejlepší obranou je řvát, řvát a zase řvát. A pokud se násilník pokusí ženě vsunout jazyk do úst, je nutné vytvořit silný podtlak, kterým se jazyk co nejvíce nasaje a pak vší silou ukousne.
Ústí nad Labem – Vítězný recept čtenářky Kláry Boháčkové na Hovězího draka byl ve čtvrtečním poledním menu u návštěvníků restaurace Sport Pub Zlatopramen na zimním stadionu žádán.
Zlín – Pokoří další významný statistický milník klubu. Nikdo jiný v bohaté zlínské hokejové historii neodehrál více střetnutí. V pátek v Pardubicích nestárnoucí zadák zlínských beranů Martin Hamrlík nastoupí k 825. extraligovému zápasu a překoná svého někdejšího spoluhráče Miroslava Okála.
Jižní Morava /AKTUALIZOVÁNO/ – Víme, jak léčit české zdravotnictví. A příští týden vám to ukážeme na papíře, vzkazuje vedení Jihomoravského kraje ministerstvu zdravotnictví.
Praha - Definice nároků pacienta a vytvoření úhradových standardů, tedy co má být hrazeno z veřejného zdravotního pojištění a na co by si mohl připlatit pacient, je jedním ze čtyř pilířů reformy zdravotnictví.
Ústí nad Labem – K prvnímu zápasu po krátké vánoční přestávce odcestují basketbalisté Ústí na palubovku posledního celku první ligy do Liberce. Ale žádná procházka růžovým sadem je tam pravděpodobně nečeká.
Trutnov – Mají za sebou smutný duel. Takový, na který by nejraději zapomněly. Vlastně jen na jeho závěr. Jinak byl totiž zápas proti mladoboleslavské Slovance slušným představením trutnovských basketbalistek. Po celou dobu jej měly naprosto pod kontrolou, ještě po třetí čtvrtině počítaly hlavně skóre, kterým by napravily říjnovou porážku o patnáct bodů z palubovky soupeře.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Vyhodit doma použitou baterii jen tak do koše? Neexistuje. Platí to alespoň o žácích Základní školy ve Zlíně-Štípě, která vede děti ke vstřícnosti k životnímu prostředí. Už potřetí také obhájila mezinárodní titul Ekoškola.
Sokolov – Krátká vánoční pauza ve druhé hokejové lize skončila. Dnes se hraje další, již 25. kolo. V prvním mistrovském zápase roku 2011 čeká sokolovské hokejisty derby utkání v Klatovech.
Břeclav – Osmého ledna oslaví neuvěřitelné sté narozeniny. Přesto si Štěpánka Klimovičová ze Staré Břeclavi stojí za tím, že žádný recept na dlouhověkost nezná a nejspíš žádný ani neexistuje. Vysoký věk podle ní může být dán tím, co člověk jí a pije.
Uherské Hradiště /FOTOGALERIE/ - Jednou to přijít muselo, v seriálu Z moravské kuchyně máme konečně vařícího muže. Je jím Robert Cileček ze Zlína, manažer významné firmy vyrábějící vitaminové přípravky a doplňky zdravé výživy.
České Budějovice – Má recept na důležité góly. Letos jich dal útočník Mountfieldu Rostislav Martynek celkem dvanáct a ta nedělní vítězná proti Spartě (2:1) patří k těm nejcennějším.