Plavec Petráček získal tři medaile
Jankov u Českých Budějovic - Úspěšný šestnáctiletý plavec Arnošt Petráček z Jankova přivezl tři medaile z plaveckého mistrovství Anglie, které se konalo od 25. do 27. dubna v Sheffieldu.
Jankov u Českých Budějovic - Úspěšný šestnáctiletý plavec Arnošt Petráček z Jankova přivezl tři medaile z plaveckého mistrovství Anglie, které se konalo od 25. do 27. dubna v Sheffieldu.
Prachaticko - Marek Parkman působí ve funkci archeologa Prachatického muzea čtyři roky. Před tím, než se jím stal, pracoval v muzeu jako technik při archeologických výzkumech.
Vokšice - Všichni, kdo se chtějí seznámit s nezapšklým výtvarným uměním daleko vzdáleným všem ismům a škatulkám, mají šanci do konce května ve vokšické galerii J.B. Spektrum.
Nový Jičín - Devětadvacetiletý srbský pivot novojičínských basketbalistů táhne mužstvo od začátku sezony.
Praha - Divadlo Rokoko v sobotu uvedlo slavné monodrama Shirley Valentine od Willyho Russella.
Chrudimsko - Vyrazit v sobotu 26. dubna do kina? Proč ne! Je z čeho vybírat.
Příbram/ Malá kopaná má za sebou druhý hrací víkend 2. a 3. ligy. Kromě výsledků si můžete prohlédnout i fotogalerii a krátká videa. Aktualizováno o střelce branek ve 3. lize.
Hradec Králové - V občanském i v českém církevním kalendáři zjišťujeme, že dnes má svátek Jiří. Tento světec, který bývá zobrazován, jak kopím zabíjí draka, patří mezi nejoblíbenější světové svaté.
Praha - Při pátrání po pohřešovaných policistům výrazně pomáhá spolupráce s veřejností
Kladensko-Rozepře s příbuznými, dluhy, zdravotní potíže. Takové mohou být důvody, proč někteří lidé opustí své blízké.
Žďár nad Sázavou - Na čtyřicet soutěžících z Česka, Slovenka, Maďarska, Polska, Irska, Řecka, Ameriky, Japonska, Číny, Singapuru a Koreje bude po tři dny zpívat v okresním městě. Od 9. do 12. května se tam totiž uskuteční Mezinárodní soutěž v operním zpěvu.
Ostrava - Cestování, golf, gastronomie a krása. To jsou příklady nových čtyřletých oborů s maturitou, o které rozšiřuje svou nabídku Střední škola hotelnictví, gastronomie a služeb SČMSD v Šilheřovicích.
Náchod - “Ta nejistota je ze všeho nejhorší,“ shodují se příbuzní těch, kteří zmizeli beze stopy, nedávají o sobě vědět a jsou tedy dlouhodobě pohřešovaní. To je také případ Jany Spalové ze Slaného, která minulý rok v září přijela s manželem na rekreaci do chatové oblasti Zděřina u Police nad Metují a zmizela.
Pelhřimov - Občanské sdružení Hodina H se může pochlubit novým členem. Kamil Kum přijel do Pelhřimova na Evropskou Dobrovolnou službu z Turecka a vede několik volnočasových klubů.
Třebíč -„V Česku jsem čtyři roky,“ odpovídá dobrou češtinou a s mírným úsměvem sto devadesát centimetrů vysoký sympaťák poté, co převzal první cenu za vítězství ve čtvrtém ročníku jazykové soutěže Lingua 2008.
Athény - Poslední legální překážky, které bránily fotbalistům Olympiakosu Pireus v oslavách řeckého mistrovského titulu, v pondělí padly.
Žďársko - Necelé dva roky po zavedení trestných bodů pro řidiče přišlo v okrese o své řidičské průkazy už čtyřicet šest hříšníků. Pětadvacet z nich evidují úředníci jen v mikroregionu Žďársko.
Lucemburk - Češi jsou zaseo kousek blíž bezvízovému styku se Spojenými státy.
PLZEŇ - Více než šest set milionů korun investuje v letošním roce plzeňský výrobce turbín Škoda Power.
Krnov - Již několikrát se v prostorách Městské knihovny v Krnově mohli její návštěvníci setkat s expozicí věnovanou dílům Stanislava Bačovského. V dubnu se zde můžete opět seznámit s částí tvorby tohoto výborného fotografa, mimo jiné i autora známého záběru Krnovské věže, který se už léta objevuje na mnoha propagačních materiálech o městě.
Lipnice nad Sázavou - Do neuvěřitelně strmého kopce funí desítka lidí vedená sochařem Radomírem Dvořákem. Vyšla z kamenosochařské školy v Lipnici nad Sázavou a cílem jsou lomy s monumenty Bretschneiderovým uchem a Ústy pravdy.
Trutnov - Herečka a výtvarnice Jana Krausová se synem Davidem uspořádali v Galerii města výstavu svých děl, která potrvá do 12. května.
Trutnov - Herečka a výtvarnice Jana Krausová se synem Davidem uspořádali vGalerii města výstavu svých děl, která potrvá do 12.května.
Trutnov /VIDEO, FOTO/ - Herečka a výtvarnice Jana Krausová se synem Davidem uspořádali v Galerii města výstavu svých děl, která potrvá do 12. května.
Hradec nad Moravicí - První samostatnou výstavu tu měl Olbram Zoubek právě před osmatřiceti lety. Zakrátko, 21. dubna,mubude 82 let.
Úsov/ Loštice - Je jim kolem osmnácti let, jsou to většinou Američané židovského vyznání a rok mezi studiem na střední a vysoké škole tráví v Izraeli na studijním programu zaměřeném na poznávání židovských komunit. Nejen těch izraelských.
Jesenicko - V Evropě se poohlížejí po novém partnerovi obce z Jesenicka. Spřátelený region by měl být pro odlehlou oblast učitelem a rádcem.
Brusel - Evropská informační síť navržená rodiči unesené Maddie McCannové by měla pomoci snazšímu nalezení dalších obětí únosů.
Zlín/Jihlava - Plavecká liga družstev pokračovala semifinálovými koly. V moravské skupině si bez problémů zajistili postup muži jihlavského klubu JPK Axis, naopak ženy kvůli zdravotním výpadkům končí.
Příbram/ Po úvodním víkendu druhé ligy příbramské malé kopané je na čele čtveřice týmů se shodným počtem bodů.
Brno - Moravské zemské muzeum ve středu v Paláci šlechtičen zahajuje výstavu dokumentárních fotografií Miroslava Myšky.
Třinec - Slezská diakonie nabízí příležitost zapojit se do jedinečného projektu v České republice. Projekt je zaměřen na zapojení dobrovolníků do civilní ochrany ve městě Třinci.
Opava - Cílem českých reprezentantek v letošní sezoně je postup na ME 2009.
RECENZE -Antická tragédie Medeia má ve Slováckém divadle velmi moderní, pro někoho možná až šokující podobu, přitom však důsledně vychází z Euripidova textu.
Příbram/ V sobotu a v neděli odehráli první čtyři kola účastníci 2. a 3. ligy příbramské malé kopané. Přidána fotogalerie ze všech čtyř hřišť.
Záhřeb – Americký prezident George Bush ve svém projevu v chorvatském Záhřebu dnes ujistil Makedonce, že Spojené státy chtějí, aby se jejich země stala členem Severoatlantické aliance v nejbližším možném termínu. Stejně jako ostatní státy bývalé Jugoslávie.
Moravskoslezský kraj - Většina cestovních kanceláří má letos důvod ke spokojenosti. Zatímco dříve zájemci o letní dovolenou vyčkávali až na prodej zájezdů last minute, které se nabízely se slevou, v letošním roce je tomu naopak.
Skopje - Pět písmen, která Makedonci nenávidí. Pět písmen, kvůli kterým se hádky se sousedním Řeckem zvrhly natolik, že Makedonie nedostala na summitu v Bukurešti pozvání do NATO.
Martin Hunčovský se při mistrovství ČR opět kvalifikoval na řecký Spartathlon.
Příbram/ Po startu 1. Mongeo ligy čekají o víkendu příbramskou malou kopanou zahajovací zápasy v dalších dvou soutěžích. Přinášíme los prvního víkendu.
Ostrava - Zatím poměrně slabý je podle oslovených zelinářů zájem o nové brambory, které se začaly v posledních týdnech dovážet z Egypta a Maroka.
Ostrava - Většina cestovních kanceláří má letos důvod ke spokojenosti. Zatímco dříve zájemci o letní dovolenou vyčkávali až na prodej zájezdů last minute, které se nabízely se slevou, v letošním roce je tomu naopak.
Na velkoformátových fotografiích představí krásy Jizerských hor.
Olomouc - „Ve fotbale je všechno nahoru a dolů,“ říká Slovinec Dejan Jurkič (*1983) a přesně to pasuje i na jeho působení v Sigmě. Na začátku sezony se bez něj levá strana neobešla, ale pak přišly trable se šlachou v chodidle a pád dolů.
Hradec nad Moravicí - Akademický sochař Olbram Zoubek zahájí tento čtvrtek 3. dubna svoji výstavu.
Praha - Česká republika je v první třicítce zemí, ve kterých se žije nejlépe. Žebříček na základě průzkumu sestavil server International Living.
Žádost o pokřtění vyslovená mladým mužem byla nejsilnějším zážitkem hodonínského děkana Josef Zouhara během dnů křesťanské kultury. Ty se vHodoníně konaly poprvé a trvaly déle než měsíc.
Hradec Králové - Nymburský karatista Jiří Bašus slavil úspěch na královéhradecké Grand Prix.
Zubří - Skvěle reprezentovali valašskou házenou na kvalifikaci o juniorské mistrovství Evropy mladíci ze Zubří. Šestice zuberských dorostenců Jakub Hrstka, Tomáš Číp, Ondřej Mika, Štěpán Krupa, Jakub Šíra a Marek Třeštík pomohla týmu České republiky k postupu z kvalifikace na evropský šampionát, který se bude konat na přelomu července a srpna v Rumunsku.
Ostrava - Většina cestovních kanceláří má letos důvod ke spokojenosti. Zatímco dříve zájemci o letní dovolenou vyčkávali až na prodej zájezdů last minute, které se nabízely se slevou, v letošním roce je tomu naopak.