Zákaz výherních automatů ve městě požaduje karvinský klub zastupitelů hnutí ANO. Šéf klubu Antonín Barák poslal všem kolegům v městském zastupitelstvu otevřený dopis, ve kterém vyzývá k plošnému zákazu výherních automatů v restauracích a hernách.
Karlovy Vary - Goethova vyhlídka bývala skvostem, pod nímž je podepsané stavitelské duo Fellner a Helmer. Vznikla roku 1889 a do okolí se z ní návštěvníci mohli rozhlédnout až poté, kdy zvládli 165 schodů a vystoupali do výšky 34 metrů. Jenomže tato karlovarská vyhlídka je už řadu let zavřená a zvolna chátrá. Přestože může být nyní zapsaná na návrh Klubu přátel rozhleden na seznam národních kulturních památek.
Čejkovice /FOTOGALERIE/ – Sluneční brána v Čejkovicích se první zářijovou neděli opět rozzářila. Na Bylinkové slavnosti do areálu Sonnentoru zavítalo více než osm tisíc lidí. Nahlédli do tajů výroby čajových směsí a koření, dozvěděli se cenné rady odborníků, pobavili se u divadla a ochutnali zdravou stravu vegetariánské bio restaurace.
Olomouc – Historické jádro Olomouce přijde o další provozovnu, která byla součástí života v něm dvacet let. Z přízemí Salmova paláce zmizí americký řetězec rychlého občerstvení McDonald's. Důvodem podle všeho nejsou finanční podmínky, za nichž v objektu působil, protože ty se podle majitele paláce nezměnily, ale zejmena odliv klientely z Horního náměstí.
Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem. Vaše oblíbené hospůdky najdete vždy ve středečním vydání vašeho Deníku.
Plzeň - Čtvrtý ročník festivalu české kuchyně Plzeňská Žumberova vařečka, který se konal v sobotu u kostela sv. Jiří na Doubravce, nesl podtitul I česká kuchyně může být zdravá.
Přerov – Třídenní festival Blues nad Bečvou už klepe na dveře a příznivci bluesové a rockové muziky se letos mají na co těšit. O start se v pátek 11. září od 20 hodin postarají američtí bluesrockeři Moreland & Arbuckle v restauraci Pivovar.
Východní Čechy - Naši milí předplatitelé Deníku, každý týden vám budeme přinášet informace o nabídce poukázek z věrnostního programu ABO Bonus. Více na www.mojepredplatne.cz.
Nové Město na Moravě – Novoměstská kulturní zařízení si pod svůj patronát berou provoz restauračního zařízení v kulturním domě. Shánějí číšníky, kuchaře i vedoucího provozu.
Východní Čechy - Naši milí předplatitelé Deníku, každý týden vám budeme přinášet informace o nabídce poukázek z věrnostního programu ABO Bonus. Více na www.mojepredplatne.cz.
Praha – Milovníci dobrého jídla budou mít o tomto víkendu možnost navštívit 5. ročník festivalu jídla a pití Foodparade v zahradách pražského trojského zámku. Ochutnat bude možné z menu sestavovaných řadou věhlasných restaurací, které nabídnou výběr zvěřinových pokrmů, sushi, hamburgery, nebo grilované maso.
Benešov – Dvacet let trvající nájemní smlouva. Tenhle luxus by přivítal nejeden podnikatel. Benešov takový nadstandardní postup už dávno nepraktikuje a podnikatelům pronajímá svůj nemovitý majetek jen na dobu čtyř let. Ale dvacetiletá smlouva nebyla kdysi žádným sci-fi. „Panu Palušovi končí dvacetiletá nájemní smlouva na souboru provozoven Hotelu Pošta," potvrdil při tiskové konferenci benešovské radnice starosta města Jaroslav Hlavnička.
Minsk – Francouzský herec Gérard Depardieu proslulý sympatiemi vůči východoevropským autoritářským vůdcům se chce stěhovat do Běloruska. Umělec to řekl v rozhovoru, který dnes publikoval běloruský týdeník TV Magazin. Nadšením pro stát označovaný za poslední diktaturu v Evropě se Depardieu nakazil při červencové návštěvě v Minsku.
Uherské Hradiště - Patřili mezi nejvzácnější hosty fotbalového šampionátu. Mělo se jim dostávat té nejluxusnější péče. A přesto právě jim hrozily zdravotní komplikace. Vše zavčasu naštěstí odhalili pracovníci krajské hygienické stanice ve Zlíně. Řeč je o návštěvnících V. I. P. zóny červnového Mistrovství Evropy ve fotbale juniorů do 21 let, které se mimo jiné konalo také v Uherském Hradišti.
Rakovník - Zásadní změnou v době letních prázdnin prošla školní jídelna v Martinovského ulici v Rakovníku. Nově se již o stravování žáků, studentů a kantorů nebude starat soukromá firma, ale příspěvková organizace Školní jídelna, kterou zřídilo vedení města. Na kvalitu jídel bude navíc dohlížet uznávaný šéfkuchař Jaroslav Sapík.
Thajsko – Obrovský škrtič vyděsil hosty jedné restaurace v thajském hlavním městě Bangkoku. Zaměstnanec podniku na něj natrefil přímo u vchodu do lokálu a ten ihned zachvátila obrovská panika.
Olomouc - Po mladé ženě, která měla v Olomouci podvést žadatele o úvěr, nyní pátrají olomoučtí policisté. Podle kriminalistů od klienta vybrala deset tisíc korun a zmizela.
Plzeň - Jedinečnou příležitost vidět na vlastní oči originální cenu udělovanou nejlepšímu evropskému fotbalistovi roku měli fanoušci ve čtvrtek na nádvoří Plzeňského Prazdroje.
Třeboň - Jako kdyby tu s námi byl dál – jeho obrázky zdobí mnoho míst v Třeboni. Například lázně včetně krabic tradičních lázeňských oplatků, zdi restaurací, pláž Ostende…
Královéhradecko - Kuchyně plná špíny a plísně, mezi tím psi a jejich žrádlo, larvy, zapáchající odpadky či plné popelníky vedle připravovaného jídla… Kdo by chtěl jíst v takové restauraci?
Královéhradecko - Kuchyně plná špíny a plísně, mezi tím psi a jejich žrádlo, larvy, zapáchající odpadky či plné popelníky vedle připravovaného jídla… Kdo by chtěl jíst v takové restauraci?
Rakovník - Zásadní změnou během letních prázdnin prošla školní jídelna v Martinovského ulici v Rakovníku. Nově se již o stravování žáků, studentů a kantorů nebude starat soukromá firma, ale příspěvková organizace Školní jídelna, kterou zřídilo vedení města. Na kvalitu jídel bude navíc dohlížet uznávaný šéfkuchař Jaroslav Sapík.
Litoměřice – Litoměřická radnice nečeká na příští rok, kdy má vstoupit v platnost vládou schválený úplný zákaz kouření v restauracích, a pokračuje ve své letité podpoře nově vznikajících provozoven prosazujících myšlenky Zdravého města Litoměřice.
Hrušovany nad Jevišovkou /FOTOGALERIE/ - Hněv a pohoršení lidí, zrušené vystoupení znojemské písničkářky a šetření České obchodní inspekce. Jak Znojemský deník Rovnost zjistil, přesně to je výsledek zveřejnění prohlášení „Pro imigranty nevaříme" na Facebooku hrušovanské restaurace Grand Italia. „Naučte se říkat svůj názor nahlas," vyzval majitel restaurace Tomáš Ševčík s tím, že mu nevadí cizinci, ale nesouhlasí s invazí ilegálních uprchlíků.
Los Angeles - Americký řetězec restaurací s rychlým občerstvením McDonald's začne od 6. října ve svých provozovnách v USA nabízet snídaně po celý den. Firma i investoři doufají, že tato nabídka pomůže společnosti zvrátit pokles tržeb i počtu zákazníků.