Chomutov - Otřesným způsobem zacházela opilá matka se svou tříletou dcerou. V půl desáté večer se žena s dcerkou vracela z restaurace na Kamenné domů. Opilá matka na schodech domu náhle do děcka strčila a to spadlo ze schodů. Žena si však ničeho nevšímala a šla dál. Když jí holčička doběhla, matka dcerku popadla a hodila jí na obrubník.
Tábor – Prezident Miloš Zeman nebude vetovat úplný zákaz kouření v restauracích, který schválila vláda. Prezident to dnes řekl na tiskové konferenci na závěr své návštěvy Jihočeského kraje. Za lepší řešení než úplný zákaz kouření v restauracích ale Zeman pokládá oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky.
Praha – Od začátku příštího roku by měl v Česku platit úplný zákaz kouření cigaret v restauracích, na koncertech a tanečních zábavách. Příslušný návrh zákona dnes schválila vláda, řekl novinářům ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Norma také zakazuje prodej cigaret a alkoholických nápojů v automatech a zavádí i další opatření na omezení spotřeby tabáku a alkoholu. Odborníci na závislosti vidí rozhodnutí vlády jako krok správným směrem, norma ale celou oblast závislostí podle nich neupravuje dostatečně.
Praha – Daňové zvýhodnění na druhé dítě by mělo od příštího roku stoupnout o 1200 korun za rok a na třetí a další dítě o 3600 korun.Počítá s tím novela zákona o dani z příjmu. Tu ministerstvo financí přidalo k návrhu zákona, kterým se mění a ruší některé zákony v oblasti mezinárodní spolupráce při správě daní. U rodiny s jedním dítětem předloha daňové zvýhodnění nemění.
Praha - Od začátku příštího roku by měl v Česku platit úplný zákaz kouření cigaret v restauracích, na koncertech a tanečních zábavách. Příslušný návrh zákona dnes schválila vláda, řekl novinářům ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD). Norma také zakazuje prodej cigaret a alkoholických nápojů v automatech a zavádí i další opatření na omezení spotřeby tabáku a alkoholu. Odborníci na závislosti vidí rozhodnutí vlády jako krok správným směrem, norma ale celou oblast závislostí podle nich neupravuje dostatečně.
Praha - Od začátku příštího roku by měl v Česku platit úplný zákaz kouření cigaret v restauracích, na koncertech a tanečních zábavách. Příslušný návrh zákona dnes podle informací ČTK schválila vláda. Norma také zakazuje prodej cigaret a alkoholických nápojů v automatech a zavádí i další opatření na omezení spotřeby tabáku a alkoholu.
Linec - V Schärdingu demonstrovalo v únoru proti zákazu kouření v restauracích ještě tisíc gastronomů, při úterním odpoledním protestním shromáždění v Linci před Hospodářskou komorou se jich sešlo i s kuřáky a sympatizanty celkem 90, uvedly OÖN. Velká část z nich přijela autobusem z okresu Gmunden.
Nová Paka – Že emeritní ředitel novopackého muzea Miloslav Bařina je skvělý ve svém oboru, to jsme věděli. Že je úžasným vypravěčem a historikem a má smysl pro humor, o tom jsme se přesvědčili. Ale že skládá verš k verši a publikuje básně, o tom jsme neměli tušení.
Chomutov - Otřesným způsobem zacházela opilá matka se svou tříletou dcerou. V půl desáté večer se žena s dcerkou vracela z restaurace na Kamenné domů. Opilá matka na schodech domu náhle do děcka strčila a to spadlo ze schodů. Žena si však ničeho nevšímala a šla dál. Když jí holčička doběhla, matka dcerku popadla a hodila jí na obrubník.
Praha – Plzeňský pivovar Gambrinus přešel do protiútoku a nachytal na švestkách řadu pivařů. Založil v západočeské vesnici Čepice fiktivní minipivovar Patron a pod touto značkou začal do vybraných pražských a plzeňských restaurací dodávat vlastní pivo. Patron si vzápětí získal své fanoušky a na portálu Pivníci.cz dokonce získal hodnocení 7/10.
Nové Strašecí – Konfitovaná vepřová líčka s celerovým pyré a zeleninovými chipsy, hovězí žebro ve sladu se salátem z pečené cibule, lososový tatarák s topinkou z jihočeského mlátového chleba s vejcem, špíz z krevet a chobotnice na listových salátech s bazalkovým pestem – to vše se podávalo k vínu při Zázracích vína na náměstí J. A. Komenského.
Ostrava, Liberec - Hokejový útočník Lukáš Krenželok je s bodným zraněním v nemocnici. Během rodinné oslavy v pátek v rodné Ostravě utrpěl při incidentu v restauraci zranění břicha, s nímž útočník extraligového Liberce leží na traumatologii. Informuje o tom dnešní Blesk.
Ostrava, Liberec - Hokejový útočník Lukáš Krenželok je s bodným zraněním v nemocnici. Během rodinné oslavy v pátek v rodné Ostravě utrpěl při incidentu v restauraci zranění břicha, s nímž útočník extraligového Liberce leží na traumatologii. Informuje o tom dnešní Blesk.
Uherské Hradiště, Praha – Letošní Světový den bez tabáku může být pro problematiku kouření opravdu klíčový. Do vlády totiž právě v těchto dnech doputoval návrh na úplný zákaz kouření v hospodách, restauracích a barech. Na výsledné podobě návrhu, který bude 3. června projednávat vláda, se nemalou měrou podílela také rodačka z Uherského Hradiště Lenka Teska Arnoštová.
Náchodsko - Už ve středu 3. června má vláda jednat o návrhu ministra zdravotnictví, aby se zakázalo kouření v restauracích. Mnozí hospodští jsou z toho nervózní. Bojí se, že jim zákaz způsobí odliv zákazníků a úbytek tržeb.
Lipovka - Místní část se konečně dočká napojení na čističku, jak staronové vedení města slibovalo již před komunálními volbami loni na podzim. „Letošním rokem zahájí město dlouhodobou úpravu kanalizace.
Žatec - V minulých dnech skončila revitalizace pravého břehu Ohře v Žatci. Objevily se drobné nedostatky projektu. Prodlouží se zábradlí u fotbalového hřiště, vznikne propojka na novou cestu k jezu.
Žatec - Přímo v městě, kde bydlím, vznikla stavba dotovaná Evropskou unií. A protože se Žatec nachází přibližně ve středu žatecké chmelařské oblasti, nemůže se jednat o nic jiného než o Chrám chmele a piva. Chrám chmele a piva od doby, kdy byl vybudován, se stal velkým lákadlem pro všechny návštěvníky Žatce a žatecké oblasti.
Peking – Řetězec restaurací s rychlým občerstvením Kentucky Fried Chicken (KFC) podal žalobu na tři firmy v Číně, které údajně na sociálních sítích šířily o jídle v KFC nepravdivé informace. Firmy prý mimo jiné tvrdily, že restaurace prodávají maso z geneticky modifikovaných kuřat, která mají šest křídel a osm nohou. Informovala o tom dnes agentura AP.
Znojmo, Brno – Znojemská vína originální certifikace se již za několik dní představí na čtvrtém ročníku Špilberk Food Festivalu v Brně. Třídenní festival lahůdek vybraných jihomoravských restaurací se tak i letos bude snoubit s víny VOC Znojmo.
Praha - Pivovar Velké Popovice uvařil poprvé ve své bohaté pivovarské historii kvasnicové pivo. Velkopopovický Kozel Kvasničák vychází z tradičního ležáku, do kterého přidali velkopopovičtí sládci těsně před stáčením další dávku čerstvých pivovarských kvasinek. Kvasnicovým pivem s obsahem alkoholu 4,7 procenta vychází sládci velkopopovického pivovaru vstříc stále většímu zájmu pivařů o nová piva.
V Zoo Praha chováme k totmuto dni 654 druhů savců, ptáků, plazů, obojživelníků a ryb. Spousta zvířat však v zoo žije i ve volnosti - a jsem opravdu zvědav, jak dlouhý bude jejich konečný seznam. Nepochybuji, že velmi dlouhý. A co teprve, když do něj zahrneme hmyz a další bezobratlé! Volně žijící fauna v areálu Zoo Praha, to nejsou zdaleka jen divoké kachny a straky, ale mnoho a mnoho dalších zvířat.
Třeboň - Velká tréma, ale také radost a očekávání. Takové pocity se střídají u šéfkuchaře Jana Šíleného. Proč? Už dnes bude v třeboňské restauraci Pěšárna vařit pro prezidenta Miloše Zemana a jeho doprovod. Přípravy jsou prý veliké a ten den musí být naprosto bez chybičky.
/DENÍK SLEDUJE/ Oslovení obchodníci, kteří mají prodejny v Nádražní ulici poblíž míst, kde nyní probíhá rekonstrukce, se shodují: Rapidně ubylo zákazníků a poklesly tržby. Centrální ostravský obvod už eviduje žádosti o slevu nájemného po dobu rekonstrukce.
Pracovní název budovy „hotel u parku" se zrodil během stavby a odkazoval na park Stromovka. Všichni, kdo se na výstavbě hotelu podíleli, chodili na oběd či za krátkým odpočinkem právě do Stromovky. Před jeho otevřením tedy nikdo nepochyboval o názvu Parkhotel.
Domažlicko – Svíčková s nádechem nikotinu? V některých restauracích mají dosud zákazníci, kteří se chtějí najíst bez cigaretového oparu, smůlu. Vláda už brzy projedná zákon, jehož přijetí by znamenalo druhý extrém – plošný zákaz kouření ve všech restauračních zařízeních. Hostinští jsou proti, bojí se, že striktní zákaz odežene jejich štamgasty, kteří si při popíjení piva rádi zakouří.
Přerov – Koncertem špičkových jazzových instrumentalistů z Otto Hejnic Tria, které slaví úspěchy doma i v zahraničí, začalo v pátek večer v Přerově „Jazzké jaro," které během června slibuje řadu zajímavých akcí. V restauraci Pivovar vystoupili bubeník Otto Hejnic, klávesista Ondrej Krajňák a za původně avizovaného kontrabasistu Josefa Feče zaskočil hranický rodák Matěj Černý.
Dobříš - Na 2. ročník Pochodu okolo Dobříše se v sobotu dopoledne vydalo přibližně osm desítek turistů. Mohli se vydat po jedné ze tří tras dlouhých deset, 17 a 26 kilometrů.
Uherský Ostroh /FOTOGALERIE/ – Had se žlutými půlměsíčky za hlavou vyděsil v sobotu 30. května obsluhu restaurace na náměstí Sv. Ondřeje v Uherském Ostrohu. Výskyt asi metrového plaza oznámili v odpoledních hodinách.
Bezdružice - Žiji v Bezdružicích a mohu říci , že náš region se díky Evropské unii stal velmi proslulým a vyhledávaným místem lidí všech věkových kategorií. Turisté, trampové, cyklisté i rodiny s dětmi si zde užijí krásné chvilky v nádherné přírodě.
Nová Bystřice – Trpělivost s hazardními hernami došla čtyřem stovkám obyvatelům Nové Bystřice, kteří tamní městské radě doručili petici, v níž na území města požadují zákaz výherních automatů.
Stráž nad Nisou - V březnu jsem se zúčastnil měsíční stáži ve Velké Británii, přesněji v přístavním městě Portsmouth. Na tuto stáž jsem se mohl dostat především díky programu Erasmus+ a také díky škole, kterou studuji. Byla to příležitost, která se musí využít za každé situace, neboť už další být nemusí a opravdu to stálo za to.
Rádlo - Má odborná stáž v Anglii ve městě Portsmouth se uskutečnila 14. 3. 2015 – 11. 4. 2015. Bydlel jsem spolu s Danielem Kořínkem u velice milé starší paní. Stáž jsem vykonával v hotelu HOLIDAY INN.