Už jste přemýšleli, kde letos prožijete svátek zamilovaných? Strávíte večer v restauraci nebo svou lásku pozvete k sobě? Jestli se rozhodnete pro intimnější prostředí vašeho domova, je třeba kromě dobré večeře myslet i na nápoje. Šampaňské je sváteční klasika, co takhle zkusit letos trochu jiné „bublinky"?
Plzeň – Éra rockových koncertů v Kulturním domě Šeříková dost možná končí. Slovanská radnice totiž hledá nového nájemce oblíbeného centra. Nyní záleží jen na něm, zda bude v rockové tradici chtít pokračovat. Obvod si hlavně přeje, aby to v Šeříkovce žilo. Jasnou představu o tom, jaké akce by se zde měly konat, ale nemá.
Žďársko – Ačkoliv je ze všech stran slyšet, že na biatlonové mistrovství jsou všechny hotely, penziony a další ubytovací zařízení beznadějně vyprodány, nějaká volná postel se přece jenom ještě i na poslední chvíli najde. A to dokonce i v těsné blízkosti Nového Města na Moravě.
Svitavy – „Nelíbí se mi, že je podloubí zarovnané oblečením, botami a podobným zbožím. Myslím si, že se to sem vůbec nehodí. Je to nevkusné a občas se tudy nedá ani projít," postěžovala si Martina Dolečková ze Svitav. A není sama, kdo má takový názor.
Bechyně - Ve čtvrtek večer, po půl deváté, zažila obsluha čerpací stanice v Bechyni - u křižovatky ulici U Vodojemu a Za Trubným, horkou chvíli. Ženu nožem ohrožoval pachatel, který žádal peníze.
Teplice - Dá se říci, že pracuje mezi nebem a zemí. Centrum Teplic má jako na dlani. Dívá se na něj totiž z výšky přesahující 50 metrů. Stanislav Kubernát je jeřábník na stavbě obchodního centra Galerie Teplice. Obsluhuje nejvyšší ze čtyř věžových jeřábů.
Liberec – V Liberci se skoro po 15 letech otevře restaurace Liberecká výšina připomínající středověký hrad. Oprava vyhlídky s kdysi kultovní restaurací si vyžádala téměř 63 milionů korun, evropská dotace pokryla 38 milionů korun nákladů. Stavbu z roku 1901 lidem poprvé zpřístupní tuto sobotu.
Kutná Hora – Předposledním (16.) hracím dnem pokračovala kutnohorská Club Deportivo futsalová liga, v níž se znovu nerozhodlo o týmech, které v soutěži po základní části skončí. Budou to však dva týmy s trojice Eso Team, VS35,- a Restaurace Na Valech, která už to nemá po čtvrteční porážce v hale Bios s Dřevem Tvrdík ve svých rukách. První porážku v sezoně uštědřil mistrům Jump Boys celek Green Baru.
KOMERČNÍ PREZENTACE-Kávovary, zmrzlinové stroje, ale i mrazící a chladící technika špičkové kvality! Firma Alfatech umí komplexně vybavit gastronomické provozy top hotelů, čerpacích stanic či prodejen rychlého občerstvení. Poskytujeme vysoce profesionální servis na veškeré gastro vybavení.
Orlickoústecko /VOLEBNÍ DOZVUKY/ – Týden po prvních přímých volbách hlavy státu, jíž se stal Miloš Zeman, utichly největší emoce. Neobešlo se to bez nich ani na Orlickoústecku. Dokazují to postřehy z Vysokého Mýta nebo Jehnědí.
Valašsko - Policisté loni ve Vsetíně nachytali o polovinu méně opilých dětí než rok předtím. „Loni naši strážníci chytili pětatřicet podnapilých dětí. Předloni jsme jich přitom evidovali dvaasedmdesát," prozradil ředitel městské policie ve Vsetíně Nikolaj Martinák.
Liberecko - Advent a samotný závěr roku pod Ještědem je časem nejrůznějších příběhů, ale když napadne sníh, mohou se dostat do problémů třeba i Japonci.
Příbor - Pozornosti policistů, kteří hlídkovali před uzavřeným pečovatelským domem v Příboře, neunikla podezřele se chovající posádka dodávky. Když totiž spatřili stojící policejní vůz, prudce změnili směr své jízdy.
Žacléř, Malé Svatoňovice - V nejvýchodnější části Krkonoš bude tuto sobotu rušněji než jindy. Klub českých turistů Baník Žacléř pořádá již 43. ročník lyžařského přejezdu Rýchor.
Ostrava – Policie žádá o pomoc při vyšetřování nehody, která skončila vážným zraněním dvou cestujících v autobuse ostravské městské hromadné dopravy. Stalo se tak 8. listopadu loňského roku v 7.15 hodin v ulici Opavské mezi restaurací Slovan a tramvajovou zastávkou Rektorát VŠB v Ostravě-Porubě.
Ústí nad Labem - Sledujte Ústecký deník a můžete vyhrát valentýnskou večeři pro dva i s ubytováním. První soutěžní kupon najdete ve čtvrtečním tištěném vydání Ústeckého deníku.
Ústí nad Labem - Míra nezaměstnanosti je v Ústeckém kraji tradičně nejvyšší, práci si hledá necelých šedesát tisíc lidí. Nedaleko za hranicemi v sousedním Sasku jsou přitom tisícovky volných míst.
Domažlice – Markétka, Honzík a Radek, klienti sociálně – terapeutické dílny sv. Josefa v Domažlicích, převzali v úterý večer finanční dar v hodnotě 2 500 korun.
Ústí nad Labem – Operační důstojník přijal oznámení, že na Masarykově ulici se povaluje žena a obtěžuje kolemjdoucí. Strážníci zjistili, že je v silně podnapilém stavu.
Kraslice – Problémová tržnice v Kraslicích zmizí definitivně v polovině dubna z česko-německého příhraničí. Místo ní vyroste obchod nového investora. Trhovci ale od hranic úplně neodejdou. Zůstanou na asi 3,5 tisících metrech čtverečních z celkových osmi tisíc. Nájemce ale musí vybudovat zděné obchody.
Jeseník – Stavební ruch panuje v těchto týdnech v jesenických lázních. Postarali se o něj pracovníci firem, kteří rekonstruují Jubilejní vilu a léčebný dům Mír. Pacienti by se do opravených prostor měli vrátit v červnu.
Kroměříž - Další výstava fotografií je od pondělka k vidění v kavárně a restauraci Scéna v Kroměříži. Čtyři fotografové – Pavel Dáňa, Milan Formánek, Michael Sidó, Radovan Šubín zachytili krásy Irska, tedy země, kterou během čtyř dní projeli od východu na západ.
Havířov - Zastupitelé začínají pochybovat, že investor splní své sliby a postaví v proluce naproti restauraci Beskyd obytný komplex Atrium. Dokonce už zvažovali, zda firmě vypoví smlouvu na pozemek.
Vlasenice – Více než deset kilometrů lyžařských stop je připraveno pro běžkaře v okolí Vlasenice u Kamenice nad Lipou. Tamější příroda a trasy lákají nejen nadšence z Kamenicka, ale i z celého Pelhřimovska a také z Jindřichohradecka.
Praha - Zákaz kouření v restauracích, který prosazuje v chystaném zákoně ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09), uchrání 30 procent nezletilých kuřáků od závislosti. Vyplynulo to z průzkumu studentů Fakulty sociálních věd a společnosti Ipsos. Odpovídalo v něm loni v září 1006 mladých od 18 do 22 let. Výsledky představil dnes novinářům vedoucí studentského projektu Miroslav Slíž.
České Budějovice - Podle soudu se Ivan Demeter (20 let) útokem na podnapilého muže dopustil nedbalosti. Za usmrcení z nedbalosti uložil v pondělí krajský soud 20letému Ivanu Demeterovi ze Strakonic dva roky do věznice s dozorem.
Hodonín – Současný předseda Petr Kotásek povede Okresní fotbalový svaz Hodonín až do roku 2017. Rozhodla o tom páteční Valná hromada, která se po dvou a půl letech uskutečnila v hodonínské restauraci Marina. Známému ratíškovickému funkcionáři vyslovilo důvěru všech jednašedesát delegátů. Ti to měli stejně jako před dvěma lety jednoduché. Kotásek totiž žádného soupeře neměl.
Orlová – V pondělí asi hodinu po půlnoci přepadli v ulici F.S.Tůmy poblíž tamní restaurace dva útočníci třiačtyřicetiletého muže. Po jako náhodném oslovení jeden z útočníků muže nečekaně udeřil pěstí do obličeje a do hlavy.
Frýdek-Místek - Ve Frýdku-Místku mohou běžkaři v těchto dnech využívat dvě upravené bílé stopy – a to kolem přehrady Olešná a podél břehu řeky Ostravice.
Plzeňsko – Ztišit noční hluk a zatočit s vandalismem. Takový cíl sledovali zastupitelé Chotěšova a Spáleného Poříčí, když vloni hlasovali pro vyhlášku nařizující majitelům restaurací a barů zavřít dříve, než byli zvyklí.
Opava - Kulturní dům Na Rybníčku v posledních den ještě více ožil. Otevřena je kavárna a restaurace, kde si můžete dát polední menu. „Od našich nájemníků víme, že mají plno. Kladné ohlasy mám také od svých známých," uvedl náměstek primátora Dalibor Halátek (SOS pro Opavu).
Frýdek-Místek - Ve Frýdku-Místku mohou běžkaři v těchto dnech využívat dvě upravené bílé stopy – a to kolem přehrady Olešná a podél břehu řeky Ostravice.
Zábřeh – Zábřežská Charita rozšířila kapacity pro přenocování lidí bez domova. V nouzové nocležně, která se nachází v zadním traktu Charitního domu svaté Barbory v Žižkově ulici v centru Zábřeha, nabízí celoročně pět postelí. Za mrazivých dní ale kapacita nestačí, proto jsou k dispozici i přistýlky.
Hromnice – Spoušť za více než padesát tisíc korun zůstala po neznámém zlodějovi, který v noci ze soboty na neděli řádil v restauraci v Hromnici. Sebral, co mohl, a zmizel.
České Budějovice – Českobudějovický krajský soud dnes udělil devatenáctiletému Romovi, který loni 31. srpna ve Strakonicích zaútočil na muže, jenž následně v nemocnici zemřel, dvouletý trest.