Hranicko /AKTUALIZUJEME/ - Nabízíme vám kalendář hranických vánočních akcí. Zajímá vás, kde a kdy se koná nějaká zajímavá akce? Pak jste na tom správném místě. Seznam akcí budeme neustále aktualizovat, tak o žádnou z vyjímečných pozvánek nepřijdete.
Břeclav – Hodinu bojovali hasiči s požárem břeclavské restaurace Steakhouse v Lidické ulici. Čtyři jednotky zalarmovala v noci na čtvrtek siréna a kromě domácích přijeli k ohni také dobrovolní hasiči ze sousední Lednice. Plameny dostali pod kontrolu o půl čtvrté ráno.
Velké Karlovice, Ostrava – Turistický resort Valachy, který sdružuje tři hotely a Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích, před letošními Vánocemi zaznamenává enormní nárůst zájmu o dárkové poukazy.
Region/AKTUALIZOVÁNO/ – Zvýšený počet dopravních nehod se kvůli sněhovým přeháňkám a námraze stalo ve středu 21. prosince během dopoledne na Frýdecko-Místecku.
Jičín - Čas letí úprkem, štědrovečerní večeře za dveřmi a vy ještě nevíte, kde sehnat kapra? Nabídka je celkem rozsáhlá, šupináče seženete například před obchodními domy.
Střední Morava /SERIÁL DENÍKU/ - V prvním díle nového seriálu, který představuje správnou přípravu typických italských pokrmů a pochutin, Deník přiblížil přípravu, ale také historii tiramisu. Jedná se o sladkou lahůdku, která se podává jako dezert, nebo třeba jako pochutina ke kávě.
Lužice /FOTOGALERIE/ – Nyní je lužická Cihelna oblíbeným rekreačním areálem. Před sto padesáti lety se tady ale vypalovaly cihly. Až za dalších pět desetiletí se cihlářské jámy začaly plnit vodou.
Jičín -Hotel Praha získal po dlouhých bojích od radnice parkovací místa formou věcného břemene, což nyní požadují i další majitelé jičínských hotelů, restaurací a obchodů.
Přímětice, Znojmo - Poslední z vánoční šňůry koncertů předvedl pěvecký sbor Gospel Port v úterý na základní škole v Příměticích. Pro plnou tělocvičnu dětí uspořádala skupina tři čtvrtě hodinový koncert. Tím chtěli členové sboru poděkovat vedení školy za poskytnutí prostor na zkoušení nových písniček.
Žandov - Nájemní smlouvu vypověděl současný nájemce koupaliště v areálu autokempu Slunce v Žandově ke konci letošního roku. Na zkušební dobu ho tak nyní město pronajme majiteli sousedního autokempu.
Praha /RECENZE/ - Narodí-li se člověk do neutěšených podmínek industriálního města, nemá moc na výběr. Jako postavy nového českého filmu Poupata. Dlužno říci, že přijít v adventní čas s filmem, který v záplavě štěstí a růžové budoucnosti zrovna netone, chce kus odvahy. Zdeněk Jiráský, debutující na poli celovečerního hraného filmu, ji měl. Jiráský nabízí ve svém baladicky laděném filmu nemilosrdný pohled na dnešní realitu, silné příběhy a skvělé herecké výkony.
Hrádek - Hrádečtí policisté odhalili dalšího opilého motoristu. Po dvaadvacáté hodině křižoval napříč okresem, ačkoliv měl v krvi více než dvě promile alkoholu.
Bystřice pod Hostýnem – Perný den měli strážníci v Bystřici pod Hostýnem v pátek. Neobvykle rušná služba jim začala už chvíli po poledni, kdy zasahovali kvůli silnému větru.
Jičínsko -Uplynulý víkend patřil na Jičínsku kapsářům, kteří „slavili“ úspěchy v supermarketech v Jičíně, v Nové Pace a na dalších místech našeho okresu.
Brno /AKTUALIZOVÁNO/ – Několik láhví limonády a patnáct set korun. Přesně to si odnesla trojice mužů z restaurace v Táborské ulici v brněnských Židenicích.
Vyškov – Haute cuisine neboli vysoká gastronomie, to je pojem, který vyškovské restaurace ještě příliš neznají. Změnit se to rozhodl Martin Kühn, vyškovský kuchař, který sbíral zkušenosti například od žáků Gordona Ramsaye nebo Zdeňka Pohlreicha.
Lány -Bývalý prezident Václav Havel v době, kdy stál v čele země, často pracoval i odpočíval na zámku v Lánech na Rakovnicku, kde je jedno z oficiálních sídel českých prezidentů. Obyvatelé ho mohli často spatřit při procházkách po obci nebo jejím okolí. Havel se prý velmi zajímal o dění v obci a přispěl ke vzniku zdejšího muzea T. G. Masaryka. Nebylo nic neobvyklého, když ho lidé spatřili v místní restauraci, kam občas zašel na pivo, řekl ČTK bývalý starosta Jan Loskot.
Lány (Rakovnicko) - Bývalý prezident Václav Havel v době, kdy stál v čele země, často pracoval i odpočíval na zámku v Lánech na Rakovnicku, kde je jedno z oficiálních sídel českých prezidentů.
Zlín - Zlíňané mají jasno. Na zlínském zámku si přejí výstavní prostory. Alespoň to jsou nejčastější názory lidí, kteří se zapojili do projektu Zámek Zlín místo, kde se lidé setkávají. Hned 46 procent z celkového počtu 586 respondentů v dotaznících historickému objektu přisoudilo funkci výstavních prostor.
Brno – Netradiční památku na vánoční trhy si mohl odnést každý kdo od čtvrtka do soboty navštívil brněnské náměstí svobody. Kvůli reklamní akci jedné brněnské restaurace tam byl živý velbloud.
Brno /ANKETA/ – Netradiční památku na vánoční trhy si mohl odnést každý kdo od čtvrtka do soboty navštívil brněnské náměstí svobody. Kvůli reklamní akci jedné brněnské restaurace tam byl živý velbloud.
Holice - /FOTOGALERIE/ - Sečteno, podtrženo… Podzimní Tip liga čtenářů Pardubického deníku psala svojí závěrečnou pasáž. Stalo se tak v holické restauraci U Skrblíka.
Trutnov - Členové trutnovského klubu vozíčkářů, který tvoří organizační jednotku Diakonie a misie Církve Československé husitské, se sešli na předposlední akci letošního roku.
Kolín – Je to jedna z kolínských jistot – jedním z posledních koncertů roku v kolínské restauraci U Vodvárků je večírek kapely De Bill Heads s vlastním přízviskem Idiotic Pub Band.
Horšovský Týn - V prostorách restaurace horšovskotýnského hotelu Šumava bylo ve čtvrtek večer za účasti většiny zástupců přihlášených oddílů dojednáno rozlosování IV. ročníku zimního turnaje O pohár předsedy VV TJ Dynamo H. Týn. V něm se od 21. ledna do 3. března utká osm týmů z Domažlicka a Plzeňska.
Lanškroun - Program s názvem Adventní a vánoční Lanškroun, který odstartoval na konci listopadu, jde pomalu do finále. Kulturní či společenské akce se ve městě konají téměř každý den.
Brno /TEST RESTAURACÍ/ -Sto sedmdesát druhů jídel nelze uvařit kvalitně. Proto je nekonečný jídelníček největší nešvar jinak příjemného podniku Večeřův dvůr.
Kladno – Obchodní a společensko-zábavní komplex Central v Kladně s multikinem, wellnesem, restauracemi a obchody ještě ani nestojí a už má na dva tisíce odpůrců. Výstavba v pořadí třetího obchodního centra ve městě je Kladeňákům spíše trnem v oku. Mnozí jsou přesvědčeni o tom, že další obchody nepotřebují, pro kladenské podnikatele to bude likvidační a obávají se, že neblahý dopad může mít stavba i na životní prostředí.