
FOTOGALERIE: Adoptivní rodiče přišli i s ratolestmi
Ústí nad Labem – Rodičů za svými adoptivními dětmi ze zvířecí říše přišlo do ústecké zoo přes padesát. S adoptivními rodiči v mnoha případech přišly i jejich lidské ratolesti.
Ústí nad Labem – Rodičů za svými adoptivními dětmi ze zvířecí říše přišlo do ústecké zoo přes padesát. S adoptivními rodiči v mnoha případech přišly i jejich lidské ratolesti.
Priština (Kosovo) -Srbský starosta převážně srbské obce obvinil z násilí Albánce a prohlásil, že útok byl motivován etnicky.
Aš – Podle zkušeností strážníků ašské městské policie vyhláška nemá vliv na výskyt případů vandalství.
Krasíkov – Vrch Krasíkov žil v sobotu Slavnostmi jablek. Ty také zřejmě trhly rekord co do počtu návštěvníků – bylo jich odhadem kolem čtyř až pěti tisíc.
Kolín – V lehce upraveném personálním složení se na regionální hudební prkna vrací kolínská kapela Blue Bucks.
Kolín – Po Tata hraní si prostředí kolínské restaurace Harmonie vyzkoušel i Kolínský saloon, kam jej jeho organizátor Honza Roth přestěhoval z Václavské restaurace, která změnila majitele. V pátek si tam jeho domovská kapela Wyrton pozvala spřízněnou mladoboleslavskou bluegrassovou kapelu 4 Band.
Plassendorf - Dnes se vypravíme do zapadlého cípu poblíž Folmavy, kde se u hranice nacházela víska Plassendorf, po roce 1945 přejmenovaná na Kubičku, ale to již byla prakticky vysídlená.
Krmelín- V Krmelíně se konaly v sobotu 1. října již tradiční Podzimní trhy – vše pro holuby. Součástí bylo vyhodnocení nejlepšího holubníku super dlouhých tratí pásma Sever.
Boskovice /FOTOGALERIE/ - Osmé Husí slavnosti v Boskovicích nově zpestřila soutěž o nejlepší houskový knedlík. Kromě pochoutek si lidé užili výstavy či koncerty.
Boskovice /FOTOGALERIE/ - Osmé Husí slavnosti v Boskovicích nově zpestřila soutěž o nejlepší houskový knedlík. Kromě pochoutek si lidé užili výstavy či koncerty.
Brno – Rozčarování, vztek a žaludek podrážděný jako po obědě v nejhrůzostrašnější restauraci. Zbrojovka Brno po devátém kole druhé fotbalové ligy sčítá jen sérii negativních pocitů.
Grosser Winterberg – Přijměte dnes tip na pořádný výšlap podzimní barevnou krajinou. Hluboké bukové lesy, výhledy ze skalních vyhlídek a mnoho dalších zajímavostí na Vás čeká na vrcholku hory…
Brno /TEST RESTAURACÍ/ - Zelený dveře jsou typická pivnice, která láká víc na pivo než na jídlo. Přes den však nenaláká hosta na nic, nabízí jen jeden druh piva.
Pardubice – Odpůrci kácení stromů, které měly padnout při obnově Tyršových sadů v centru Pardubic, si připsali velmi kontroverzní úspěch. Díky jejich stížnosti Česká inspekce životního prostředí kácení zarazila.
Frýdek-Místek - Jedenácté výročí od svého znovuzrození prožije mimo jiné i s Aloisem Nebelem. Zájemce čekají projekce filmu Alois Nebel s hosty, koncert skupiny Priessnitz i tradiční narozeninový večírek. Dům Pod Svícnem pro své pravidelné návštěvníky od začátku října připravuje také několik novinek.
Ostrava - Monumentální obraz, který budí úžas. To se dá říct o plátně s názvem Alegorie Ostravy od malíře Viléma Wünscheho, které se po mnoha letech vrátilo na místo, pro které bylo původně namalováno do hotelu Brioni ve známé Stodolní ulici.
Chomutovsko – Více než půl milionu nekolkovaných cigaret, přes 13 kilo tabáku a 11 litrů nezdaněného alkoholu našli celníci v jednom z hotelů v Hoře Svatého Šebestiána na Chomutovsku. Zároveň zadrželi tři Asiaty a jednu Česku, kteří se na dovozu zboží a zřejmě i distribuci podíleli.
Hlinsko – Konzumovat alkohol bude rovněž automaticky zakázané 100 metrů od školských a zdravotnických zařízení.
Vysoké Mýto /TISKOVÁ ZPRÁVA/ - Dne 30. září odešle Město Vysoké Mýto Regionální radě severovýchod upravený projekt Muzeum českého karosářství.
Brno - Tři týdny je již nezvěstný místostarosta Brna-Židenic Aleš Vytopil (ODS).
Bystřice pod Hostýnem – Škodu ve výši skoro sto dvacet tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel, když se vloupal do opuštěné restaurace v obci na Bystřicku. I tak si ale zloděj přišel na slušný úlovek. Ačkoli zařízení je už delší dobu zavřené, ukořistil fritézu nebo kávovar.
Ústí nad Labem – Celníci slaví úspěch. Jejich pátrači po pečlivé přípravě připravili akci a celníci udeřili.
I Luženští mají již posvícenské hody za sebou. Stejně jako každý rok nechyběly uprostřed obce kolotoče, střelnice a další aktrakce, v neděli večer se pak tancovalo a v pondělí, přesně podle tradice, vyšel v odpoledních hodinách slunečnicový průvod i se psí boudou a Punťou po místních restauracích a hospůdkách. Posvícení se konalo v Lužné před téměř dvěma týdny.
Ústí nad Labem - V restauraci Sport Pub Zlatopramen na zimním stadionu kuchaři opět vařili podle čtenářů Ústeckého deníku.
Blanensko – O víkendu si přijdou na své milovníci kultury, chovatelé i ti s mlsnými jazýčky.
Olomouc – Vyšlápněte si pro své zdraví s Mammahelpkami a růžovou stužkou zve všechny akce se stejnojmenným názvem. Ta začíná v sobotu v 10 hodin ve Smetanových sadech v Olomouci. Pořádá ji sdružení Mamma HELP, jehož cílem je pomáhat ženám s rakovinou prsu.
Pacov – Už v sobotu Pacov ovládne tradiční pouť. Řidiči se proto musejí připravit na dopravní omezení.
Tišnov – Obchody, restaurace, domy i auta. Dvojice zlodějů ve věku pětadvacet a třicet let, která čtvrt roku řádila na Tišnovsku, nebyla při vloupání vybíravá.
Strašice – Při nedělním Tour de Brdy se rozloučí s cyklistickou sezónou na 200 závodníků. Rekordní účast a pěkné počasí slibuje už V. ročník. Jde o specifický závod po cyklostezkách v Brdech, který je zároveň poslední akcí sezóny pro většinu startujících.
Brno – Přijde pán do restaurace a chce si objednat. Číšník ho ale ignoruje. Nejedná se o začátek vtipu, ale scénku, která bude k vidění na slavnostech vína, které v Brně na náměstí Svobody začínají už dnes.
Domažlice -Maličkosti, které zdravý člověk ani nevnímá, jsou pro vozíčkáře obrovským problémem.
Liberecko - Na Javorníku u Liberce přibyla atrakce. Hotel a restaurace Obří sud. Otvírá 1. října.
Jihlava – Brány kryté části Vodního Ráje se zítra opět otevírají veřejnosti. V průběhu pravidelné odstávky byl kompletně zmodernizovaný odbavovací systém a zrekonstruovaná parní kabina.
Litomyšl – Sousedé Cafebaru Underground v centru Litomyšle si stěžují na rušení nočního klidu.
Jihlava – Slevomat.cz je server hromadného nakupování, který svým uživatelům každodenně představuje cenové nabídky na služby či produkty s padesáti až devadesáti procentní slevou. Letos začal nabízet slevy i na Vysočině.
Třebíč – Na 11. července tohoto roku zaměstnanci firmy Vodak Print s.r.o. jen tak nezapomenou. Byl to den, kdy naposledy spatřili majitele společnosti Libora Vodáka, než se po něm slehla zem. „Ráno normálně přišel do práce, řekli jsme si nutné pracovní záležitosti. Bavili jsme se o materiálu, který je potřeba nakoupit. Pak odjel a od té chvíle o něm nikdo nic neví,“ vzpomíná zaměstnankyně Vodak Printu Petra Divišová.
Chomutov - Má zvýšit cestovní ruch a obyvatelům nabídnout nové možnosti vyžití. Místní však příliš optimističtí nejsou.
Jihlava – Slevomat.cz je server hromadného nakupování, který svým uživatelům každodenně představuje cenové nabídky na služby či produkty s padesáti až devadesáti procentní slevou. Letos v červenci začal nabízet slevy i na Vysočině.
Brno /FOTOGALERIE/ - Hosty Festivalu pohodových filmů, který od pondělí pořádá brněnský klub Šelepova, se ve středu odpoledne stali Pavel Zedníček, Jiří Bartoška a Josef Čadík.
Bublava - Těžká technika navozila do horské obce tuny hlíny
Praha – Více než dvě třetiny Čechů (68 procent) považují zrušení daňového zvýhodnění stravenek za nespravedlivé. Vyplývá to z průzkumu společnosti Focus.
Nymburk - Nejtvrdší variantu omezení hracích automatů a terminálů odsouhlasili zastupitelé Nymburka.
Nymburk -Nejtvrdší variantu omezení hracích automatů a terminálů odsouhlasili zastupitelé Nymburka.
Hradec Králové – Kriminalisté z Hradce Králové obvinili devatenáctiletého mladíka z Královéhradecka ze zvlášť závažných zločinů znásilnění a loupeže a z přečinů vydírání a neoprávněného opatření platebního prostředku.
Přerov – Jako v pravé žatecké chmelnici to v pondělí večer vypadalo v přerovské restauraci Bowling Bar Trumf Centrum na Trávníku. Speciální akci s novým druhem piva Gambrinus 11˚ Excelent zde připravil plzeňský pivovar.
Vrbatův Kostelec - Svérázným způsobem zakročil šestadvacetiletý mladík vůči pětapadesátiletému muži z Vrbatova Kostelce, jenž prý v místním hostinci obtěžoval hosty.
Vyškov - Netrvalo dlouho a policie zná jména tří mladíků, kteří odnesli vypreparovanou hlavu muflona počátkem září z jedné vyškovské restaurace. Skupina mladých hochů tehdy po alkoholovém občerstvení dostala poměrně absurdní nápad.
Vřeskovice /U VÁS NA NÁVŠTĚVĚ/ - Obec Vřeskovice se snaží organizovat celou řadu sportovních a společenských akcí.
Boskovice – Husí speciality v kulisách babího léta okusí lidé v Boskovicích. Tento víkend se u Zámeckého skleníku už poosmé konají Husí slavnosti. Jako každý rok je zpestří kulturní program. Letos je připravena i novinka v podobě soutěže o nejlepší houskový knedlík.
Tanvald – Neznámý pachatel ve čtvrtek večer nezjištěným způsobem vysadil sklepní dveře u objektu restaurace v Tanvaldu a vnikl dovnitř, odkud si odnesl dvě tlakové láhve na kyslík, osm sudů piva a jiný alkohol. Z vedlejších prostor pak ještě odcizil plazmový televizor, kuchyňský robot a peníze.